Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Przesłuchałem całą dyskografię Pestilence i po Twoich opisach jestem srodze zawiedziony :P Do stylu Schuldinera to ni jak podobne nie jest(pomijając pierwsze 3 płyty, ale akurat z nich wszyscy rżnęli :P), po prostu dobry thrash/techdm w starym stylu :P Miejscami nawet nudą powiewa. Co dziwne na Res Macabre wokal dużo gorszy niż na poprzednich płytach(starzenie się? :E) i riffy są jakby robione szybko i na odpierdziel :/ Ta sama choroba co Morbid? :( Za Doctrine nie łapałem, bo po wałku z YT mi się odechciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 16:49, Infinitas napisał:

Przesłuchałem całą dyskografię Pestilence i po Twoich opisach jestem srodze zawiedziony
:P Do stylu Schuldinera to ni jak podobne nie jest(pomijając pierwsze 3 płyty, ale akurat
z nich wszyscy rżnęli :P), po prostu dobry thrash/techdm w starym stylu :P Miejscami
nawet nudą powiewa. Co dziwne na Res Macabre wokal dużo gorszy niż na poprzednich płytach(starzenie
się? :E) i riffy są jakby robione szybko i na odpierdziel :/ Ta sama choroba co Morbid?
:( Za Doctrine nie łapałem, bo po wałku z YT mi się odechciało.


Stylu Schuldinera to nie jest nikt teraz wstanie osiągnąć i pewnie nigdy nie będzie.:> Podobieństwo polega na tym, że w obu przypadkach lider i kompozytor to świetny gitarzysta, który dodatkowo zabiera się też za wokale(plus sam gatunek - techniczny death, który w pewnym momencie staje się progresywny ; Pestilence ma to też do siebie, że na początku był bardziej thrashowy). Warto dodać, że mowa oczywiście o latach 89-93 i płytach "Consuming Impulse"(fajne łojenie jeszcze z wpływami thrashu), "Testimony of the Ancients"(łojenie+intra) i "Spheres"(progresywne łojenie).
Ogólnie największa bieda to moment, w którym Martin van Drunen odszedł i się Patrick za wokale wziął. Na tych dwóch wspomnianych wyżej płytach to jeszcze jakoś nie denerwuje, ale teraz tragedia.:/
Co do zawodu to wiesz - ja tak lubię gitarową manierę Mameliego, że mogę słuchać 4 minuty słabego utworu, w którym jest jego solówka.:P Tak samo Treya i pewnie dlatego sobie i tak nowego MA posłucham, jakby tragiczne nie było.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Hunter z okazji zamknięcia klubu TFP w Częstochowie
+ świetny kontakt z publiką
+ autografy przed i po, zabranie naszego transparentu NAPI***ALAĆ
+ całkiem fajne nagłośnienie, dobrze to było słychać
- za dużo kinderów
- nie wytworzył się typowy mosh pit ale i tak czyniliśmy zniszczenie z kumplem na gołe klaty. Później jeszcze kilku tak zrobiło ale generalnie same suchary
- brak Jelonka przez co to zupełnie inna kapela
- set cienki jak dupa węża, takiego słabego setu Huntera chyba jeszcze nie widziałem. Oprócz zbawienia, so i jeszcze jakiegoś w miarę szybkiego utworu nie było nic do Napi
Sądząc po obrażeniach a raczej ich braku (tylko klata mnie dziwnie boli) koncert zaliczam do średnio udanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 14:09, lord0 napisał:

Czy ktoś słuchał tej nowej wersji Battle Hymns Manowar''a ? Jak wypada na tle oryginału
?


ja słuchałem jeśli nie masz oldschool fobii to bierz w ciemno ba swietnie brzmi i jest power :)


ps.Z takim brzmieniem powinni nagrac nowy album

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przesłuchałem płytę "The Mantle" Agallocha i muszę przyznać, że czegoś równie klimatycznego i po prostu zajebistego nie słyszałem nigdy :) W najbliższym czasie wezmę się za resztę ich dyskografii, bo grają nieziemsko. Mam jeszcze takie małe pytanie, czy zna ktoś jakieś zespoły grające w podobnym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 16:04, Infinitas napisał:

Słuchali nowej płyty AE? Zastanawiam się czy zamówić płytkę, za jakieś 45 zł na allegro
stoi ;>


słuchałem i tak ja przewidywałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 15:34, JC_Denton1 napisał:

Ostatnio przesłuchałem płytę "The Mantle" Agallocha i muszę przyznać, że czegoś równie
klimatycznego i po prostu zajebistego nie słyszałem nigdy :) W najbliższym czasie wezmę
się za resztę ich dyskografii, bo grają nieziemsko. Mam jeszcze takie małe pytanie, czy
zna ktoś jakieś zespoły grające w podobnym stylu?


Dornenreich - http://www.youtube.com/watch?v=IV7rDX3vb9g

Fen - http://www.youtube.com/watch?v=qaDdk_eMGAo

Gallowbraid - http://www.youtube.com/watch?v=9XVATLAuYWU

Les Discrets - http://www.youtube.com/watch?v=mtPcNN8c86s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 16:04, Infinitas napisał:

Słuchali nowej płyty AE? Zastanawiam się czy zamówić płytkę, za jakieś 45 zł na allegro
stoi ;>


W ciągu 10 minut znajdziesz pewnie setkę innych płyt, na które na pewno będzie lepiej wydać te 45 zł. AE kontynuuje dalej wygładzanie swojego stylu(już nie o power, a heavy) i nic ciekawego z tego nie wynika(ale i tak sa znacznie lepsi niż nowe Morbid Angel:P).:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 15:34, JC_Denton1 napisał:

Ostatnio przesłuchałem płytę "The Mantle" Agallocha i muszę przyznać, że czegoś równie
klimatycznego i po prostu zajebistego nie słyszałem nigdy :) W najbliższym czasie wezmę
się za resztę ich dyskografii, bo grają nieziemsko. Mam jeszcze takie małe pytanie, czy
zna ktoś jakieś zespoły grające w podobnym stylu?

to co już inni powiedzieli + Empyrium, Woods of Desolation, Alcest, Saturnus, Estatic Fear, SIG:AR:TYR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Niewiernus, Niflheim, Miklak

Wielkie dzięki za pomoc. Coś czuję, że dzięki waszej pomocy czeka mnie mnóstwo godzin wypełnionych doskonałą muzyką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 16:57, Nephren-Ka napisał:

> Słuchali nowej płyty AE? Zastanawiam się czy zamówić płytkę, za jakieś 45 zł na
allegro
> stoi ;>

W ciągu 10 minut znajdziesz pewnie setkę innych płyt, na które na pewno będzie lepiej
wydać te 45 zł. AE kontynuuje dalej wygładzanie swojego stylu(już nie o power, a heavy)
i nic ciekawego z tego nie wynika(ale i tak sa znacznie lepsi niż nowe Morbid Angel:P).:/

Patrzyłem kawałki na YT i faktycznie nie powalają. Ni ma tych genialnych solówek Amotta na wahu i tych chwytliwych riffów :( Ale ze względu na Angelę jednak sobie przesłucham w najbliższym czasie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We can exclusively reveal that the new Opeth album will be titled ''HERITAGE''. The record is due for release through Roadrunner Records in September. More details to follow soon.

Warto czasem śledzić fejsbuka Opeh ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ohoho. Świetny news, mam nadzieję, że premiera obędzie się bez opóźnień. Przewiduję metalową płytę roku - poprzeczka nie jest zawieszona póki co bardzo wysoko, więc myślę, że nawet jeśli Opeth wyjdzie z przeciętnym jak na siebie materiałem ( w co szczerze wątpię i liczę na następcę BWP ) to i tak osiągnie spory sukces biorąc pod uwagę metal w 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować