Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2007 o 15:20, JAmamaPieCiTY napisał:

A znacie taki fajny polski metal nazwy niepamiętam ale fajnie sie drą może ktoś podpowiedzieć
nazwe zespolu??

Polski? hm... i dobry jeszcze? Cóż, z tego co się orientuję po skandynawach jesteśmy potęgą metalu na świecie [oczywiście nie licząc tego "pop-metalu" w stylu Iron Maiden, SOAD, Linkin Park], głównie właśnie wybijąją się Vader i Behemoth, ale ja polecam jeszcze Frontside. Bardziej na pewno komercyjny niż dwa wyższe, ale jakoś mi bardziej odpowiada :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 15:51, zbysheck napisał:

> A znacie taki fajny polski metal nazwy niepamiętam ale fajnie sie drą może ktoś podpowiedzieć

> nazwe zespolu??
Polski? hm... i dobry jeszcze? Cóż, z tego co się orientuję po skandynawach jesteśmy potęgą
metalu na świecie [oczywiście nie licząc tego "pop-metalu" w stylu Iron Maiden, SOAD, Linkin
Park], głównie właśnie wybijąją się Vader i Behemoth, ale ja polecam jeszcze Frontside. Bardziej
na pewno komercyjny niż dwa wyższe, ale jakoś mi bardziej odpowiada :).



Chłopcze, weź sie schowaj bo z buta dostaniesz. Jak do kórfy nendzy można porównywać Iron Maiden do SOAD czy LP? PRzeiceż IM to czysty heavy metal, SOAD to mieszanka wszystkich stylów, a LP to nu-metal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 15:54, straznik.grozny napisał:

> Słuchałem paru piosenek na jutubie, nic specjalnego.

Ja też nie przepadam za metalem



Weź się naucz czytać. Ja metal kocham, a nie przepadam z Bloodsimple- to taki zespół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 15:55, Szczur22 napisał:

> > Słuchałem paru piosenek na jutubie, nic specjalnego.
>
> Ja też nie przepadam za metalem


Weź się naucz czytać. Ja metal kocham, a nie przepadam z Bloodsimple- to taki zespół


Sorry, nie przeczytałem tego posta nad twoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 15:54, Szczur22 napisał:

Chłopcze, weź sie schowaj bo z buta dostaniesz. Jak do kórfy nendzy można porównywać Iron Maiden
do SOAD czy LP? PRzeiceż IM to czysty heavy metal, SOAD to mieszanka wszystkich stylów, a LP
to nu-metal!


hehe... chodziło mi o to żeby zestawić różne zespoły które nie są true-black-norwegian-pagan-necro-metalowe ;).
Przy okazji SOAD to soil a LP w ostatniej płycie to juz bardziej emo niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 15:16, Szczur22 napisał:

Słuchałem paru piosenek na jutubie, nic specjalnego.


Na YouTube są tylko wersje koncertowe i to te nie najlepsze. Przesłuchaj na imeem utwory:
np. September, Path to Prevail lub Running From Nothing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 15:51, zbysheck napisał:

> A znacie taki fajny polski metal nazwy niepamiętam ale fajnie sie drą może ktoś podpowiedzieć

> nazwe zespolu??
Polski? hm... i dobry jeszcze? Cóż, z tego co się orientuję po skandynawach jesteśmy potęgą
metalu na świecie [oczywiście nie licząc tego "pop-metalu" w stylu Iron Maiden, SOAD, Linkin
Park], głównie właśnie wybijąją się Vader i Behemoth, ale ja polecam jeszcze Frontside. Bardziej
na pewno komercyjny niż dwa wyższe, ale jakoś mi bardziej odpowiada :).

Właśnie Frontside bardzo fajnafajna fajna pujde po płytke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 16:09, zbysheck napisał:

hehe... chodziło mi o to żeby zestawić różne zespoły które nie są true-black-norwegian-pagan-necro-metalowe
;).
Przy okazji SOAD to soil a LP w ostatniej płycie to juz bardziej emo niestety.


Masz coś do grup true-black-norwegian-pagan-necro-metalowych?!?!?!
Miej się na baczność, bo nie znasz dnia ani godziny kiedy synowie północnej ciemności wpadną ci na chatę... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 18:30, Pustelnik 88 napisał:

Masz coś do grup true-black-norwegian-pagan-necro-metalowych?!?!?!
Miej się na baczność, bo nie znasz dnia ani godziny kiedy synowie północnej ciemności wpadną
ci na chatę... :P


napisałem tylko wyżej że Polska ma najlepszą scenę takich zespołów po skandynawii :) chociaż w sumie trudno mówić o polskim norwegian metalu :D

a tak przy okazji to nie wiedziałem że jeden post wywoła taka burzę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, bo ostatnio mam duże wątpliwości co do tego. Jaki typ muzyki grają KoRn i System of A Down? Bo różne opinie słyszę, ale chciałbym się upewnić (ostatnio jestem zasłuchany w tych zespołach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się wtrące. Słucham metalu (bo inaczej bym tu nie pisał). Mam pytanie, zna ktoś takie zespoły jak Hunter czy KAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umiem korzystać z wikipedii. Chodziło mi o opinie kogoś znającego się, KoRn na pewno nie jest Nu-Metalem. Wikipeii nie zawsze jestem pewien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ja nie piszę z Wiki tylko to co wiem o KoRnie. A wiem dużo. :P Nie jest nu metalem, to proponuje poszukać kawałków takich jak - Wicked, All in the Family, Calmatosis, Children of the KoRn, gdzie aż zionie Nu-Metalem. A ja na KoRnie się znam bo to mój ulubiony zespół. Korzystanie z Wiki w takiem wypadku to dla mnie obraza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wybacz :) Lecz nadal mi nie pasuje z tym Nu-Metalem. Ale co tam rodzaj muzyki (ważne, że to nie techno), ważne, że super ich się słucha. Tak samo jak z S.O.A.D. :) Więc jak cię uraziłem to jeszcze raz przepraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja urwałem się z marchewki ;)

Słucham Manowara ("tru hejwi metal" :), Rhapsody, Kamelota, Blind Guardiana, S.O.A.D, Iron Maiden

I to moim zdaniem są najpiękniejsze brzmienia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 20:16, Mac Cry napisał:

No to wybacz :) Lecz nadal mi nie pasuje z tym Nu-Metalem. Ale co tam rodzaj muzyki (ważne,
że to nie techno), ważne, że super ich się słucha. Tak samo jak z S.O.A.D. :) Więc jak cię
uraziłem to jeszcze raz przepraszam...


Z tym nu metalem jest po prostutaka historia, że mniej więcej każdy wie co to jest, ale sprecyzować już trudno. I potem widać w zespołach: Guano Apes i Slipknot to nu metal, podobne brzmienia, co nie? :P Dlatego nie lubię przy żadnym zespole łatki nu metalowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem: WALIĆ TE PODZIAŁY, NU METAL, SPEED, THRASH, GLAM!!! Kogo obchodzi jaki to rodzaj muzyki? Fajnie grają? Ciekawe teksty? No to słuchać, a nie się kłócić!!! :P
Który już raz wy tu poruszacie temat podziału KoRna :P Czy to Hard Rock czy Nu Metal... Dajcie sobie już spokój :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować