Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2007 o 18:09, Cris1516 napisał:

Znacie jakieś dobre do polecenia cięższe zespoły? Ostatnio słucham tylko slipknota i behemoth
:/

Polecam od siebie Dismember, Bloodbath, Cannibal Corpse, Grave i Death. To tak na dobry początek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie granica między metalem a rockiem jest bardzo luźna. Potrafisz podać różnice między brzmieniem hardrocka a heavy metalu? nie sądzę. To sie "wyczuwa". Ale granica jest cienka więc nie mówię że Slipknot to nie hardrock, ale nie zaprzeczam gdy słyszę że to metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica między hardrockiem, a heavy metalem to faktycznie kwestia wyczucia, bo czasem te gatunki nawzajem coś od siebie zaczerpną. Nie ma przecież o co się kłócić. Po prostu takie szufladkowanie ułatwia znalezienie podobnych zespołów. Są jednak zespoły, których nie da się tak łatwo zaklasyfikować bo mieszają różne style lub zmieniają się z albumu na album. Chyba się zrobiło z tego niepotrzebne zamieszanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę na tą stronę i zauważyłem, że znów wpadliście w niekończącą się dyskusję kwalifikacyjną xD
Pustelnik 88, co ty na to? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę na tą stronę i zauważyłem, że znów wpadliście w niekończącą się dyskusję klasyfikacyjną xD
Pustelnik 88, co ty na to? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 18:40, hito_kun napisał:

Różnica między hardrockiem, a heavy metalem to faktycznie kwestia wyczucia, bo czasem te gatunki
nawzajem coś od siebie zaczerpną. Nie ma przecież o co się kłócić. Po prostu takie szufladkowanie
ułatwia znalezienie podobnych zespołów. Są jednak zespoły, których nie da się tak łatwo zaklasyfikować
bo mieszają różne style lub zmieniają się z albumu na album. Chyba się zrobiło z tego niepotrzebne
zamieszanie :D

Ciekawy jestem, który raz wywiazuje się taka dyskusja. Jak dla mnie to Slipknot to zwykłe robienie przedstawienia i to nawet bez porządnej muzyki, a KoRn (bez urazy dla fanów bo wiem że jest ich wielu) jest dla mnie zwyczajnym wtórnym śmieciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 18:45, kuba121 napisał:

Ciekawy jestem, który raz wywiazuje się taka dyskusja.


Nie mam pojęcia, biorę w niej udział po raz pierwszy:D

>Jak dla mnie to Slipknot to zwykłe robienie

Dnia 24.05.2007 o 18:45, kuba121 napisał:

przedstawienia i to nawet bez porządnej muzyki


Tu się zgodzę. Kompletnie mi ich muzyka nie pasuje.

Dnia 24.05.2007 o 18:45, kuba121 napisał:

a KoRn (bez urazy dla fanów bo wiem że jest
ich wielu) jest dla mnie zwyczajnym wtórnym śmieciem.


Maja kilka kawałków niezłych, ale grają bez jakichś większych rewelacji. Ot, można sobie posłuchać, ale na koncert bym się nie wybrał. A to co ostatnio wyprawiają można określić jednym słowem. Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 18:32, zbysheck napisał:

Według mnie granica między metalem a rockiem jest bardzo luźna. Potrafisz podać różnice między
brzmieniem hardrocka a heavy metalu? nie sądzę. To sie "wyczuwa". Ale granica jest cienka więc
nie mówię że Slipknot to nie hardrock, ale nie zaprzeczam gdy słyszę że to metal.

roznica jest miedzy hard rockiem a heavy metalem jest wyczuwalna , jest tez muzycznie bardzo prosto zdefiniowana: tonacja durowa - hard rock, tonacja molowa - heavy metal. I tyle. Slipknot z hard rockiem ma ZERO wspolnego.Posluchaj Deep Purple, Led Zeppelin czy AC/DC.Obecnie w czystej formie praktycznie zginal dlatego nie ma sensu sie go doszukiwac tam gdzie go nie ma.Nie to zebym byl za szufladkowaniem na subgatunki podgatunkow ale jak juz piszemy o metalu to wiedzmy czym on jest a czym nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba, chociaż trzeba będzie jeszcze posłuchać. Brat pewnie kupi płytę jak wyjdzie to mu zakoszę na parę dni. >:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 20:47, hito_kun napisał:

Hmm, jak wokalistka Within Temptation. Wolę poprzednią ,,krzykaczkę":)

Też dokładnie sobie skojarzyłem z Sharon. A Tarja to nie krzykaczka tylko juz raczej diwa operowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A Tarja to nie krzykaczka tylko juz raczej diwa operowa

Dokładnie (stąd ten cudzysłów), ale chciałem żeby to się ładnie komponowało z postem Szczura22:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 22:48, Szczur22 napisał:

Nowa wokalistka nazywa się Anette Olzon, ma 36 lat


ŁUCHUUU !! Niezła.
Tak wogóle. Jaka jest wasza ulubiona płyta Nightwisha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 17:57, kuba121 napisał:

Death metal, trash (Pustelnik jest taki słodki jak sie denerwuje :P) metal, black metal to
IMO te najbardziej podsawowe i najbardziej TRÓ gatunki.


Argh... THRASH!!! :P
Jak zwykle, co kilkanaście postów znów zaczyna się rozmowa: "Dlaczego KoRn to Nu-Metal/Hard Rock?", "Co gra System of a Down?", "Linikn Park to nie metal", "Nie trash a thrash", "To nie death metal a black metal"... to się robi nudne (przynajmniej dla tych, którzy czytają takie rzeczy po raz 2313114120472194792176421472164218746t214921846215421492148652149242165421 :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 22:46, Szczur22 napisał:

Była brzydka, a diwy są ładne ,więc była krzykaczką :D

Jak możesz na podstawie wyglądu decydować o brzmieniu czyjegoś głosu???
Co to za nowe kryterium głosowe?
Śpiewa świetnie i ma świetną skalę, a zmiana wokalistki zespołu przypomina mi zmiany jakie nastąpiły w Blue Cafe, po prostu zamiast lepszej głosowo wybrali młodszą i ładniejszą- subiektywne. Ani jednemu ani drugiemu zespołowi nie wyszło to na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować