Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Widzę, że ciekawa dyskusja się nawiązała :D. Też jestem zdania, że wszelkie techno, trance, house, śmouse i co tam jeszcze jest to muzyka dla drechów, czyli ogólnie dość tępawych osobników, ale równie dobrze ktoś może tak powiedzieć o mojej muzyce, czyli metalu i rocku. Każdy słucha tego, co lubi - ja wolę (jak i większość piszących w tym temacie) ostrzejsze granie, a ktoś woli elektroniczne bity czy jak to tam się nazywa. Gust na świecie jest tyle, ilu ludzi, i nikt tego raczej nie zmieni. Poza tym ktoś mi kiedyś powiedział mądrą rzecz - "Gdyby każdemu podobało się to samo, to byłoby zwyczajnie nudno na świecie". Różnorodność - to jest piękno. Poza tym pomyślcie: gdyby każdemu podobałby się metal, nie byłoby na kogo pozłorzeczyć :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 15:26, JayC napisał:

Poza tym pomyślcie: gdyby każdemu podobałby się metal, nie byłoby na kogo pozłorzeczyć :D.


Taak? A jakie zespoły lubisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 15:52, Szczur22 napisał:

Taak? A jakie zespoły lubisz?


Metallica, Frontside, Slipknot, Bullet For My Valentine, System Of A Down, Trivium, Killswitch Engage, As I Lay Dying, Cradle Of Filth, Disturbed, Chimaira, Avenged Sevenfold, średnio Billy Talent i chyba tyle :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 15:55, JayC napisał:

> Taak? A jakie zespoły lubisz?

Metallica, Frontside, Slipknot, Bullet For My Valentine, System Of A Down, Trivium, Killswitch
Engage, As I Lay Dying, Cradle Of Filth, Disturbed, Chimaira, Avenged Sevenfold, średnio Billy
Talent i chyba tyle :D.


Cradle of Filth? PRzecież ty sie wogóle na muzie nie znasz! Jesteś jaką thrve gothic 13-latką? Itd...

No i zawsze jest sie o co pokłócić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 16:12, Szczur22 napisał:

No i zawsze jest sie o co pokłócić :P


Tylko pozostaje pytanie po co? IMO nie ma sensu rzucać się na kogoś bo nie słucha true black necro underground satanic flaki na ścianie power twoja stara bloody f***n'' metalu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wogóle słucha takich zespołów jak Korn i Nirvana? Nirvany pewnie jużnikt nie pamięta bo rozpadła się 13 lat temu...

20070524165754

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 16:57, Cris1516 napisał:

Czy ktoś wogóle słucha takich zespołów jak Korn i Nirvana? Nirvany pewnie jużnikt nie pamięta
bo rozpadła się 13 lat temu...


Ja słucham Nirvany czasem. Niektóre kawałki mają bardzo dobre, tyle, że to nie metal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 17:15, Feno napisał:

> Czy ktoś wogóle słucha takich zespołów jak Korn i Nirvana? Nirvany pewnie jużnikt nie
pamięta
> bo rozpadła się 13 lat temu...

Ja słucham Nirvany czasem. Niektóre kawałki mają bardzo dobre, tyle, że to nie metal...

Nirvana to Grunge. Z metalu słucham Slipknot i Korn. Trochę jeszcze System of a Down.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 17:21, Cris1516 napisał:

Z metalu słucham Slipknot i Korn. Trochę jeszcze System of a Down.


Żaden z tych zespołów nie gra metalu:) Ale poza złą klasyfikacją zespołów, to się nie czepiam. Sam mam kilka albumów SoaD i Korna, za to Slipknota nie lubię:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 17:35, hito_kun napisał:

Żaden z tych zespołów nie gra metalu:) Ale poza złą klasyfikacją zespołów, to się nie czepiam.
Sam mam kilka albumów SoaD i Korna, za to Slipknota nie lubię:P


Ale palnołeś teraz... Jak nie grają metalu? A niby co? Disco Polo? Jak napisałem wcześniej: walić podziały w stylu: Armeinan Black Hiper Metal; Nu-grunge speed metal czy Dark Thrash Metal. Te podgatunki podgatunków są zbędne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 17:41, Pustelnik 88 napisał:

> Żaden z tych zespołów nie gra metalu:) Ale poza złą klasyfikacją zespołów, to się nie
czepiam.
> Sam mam kilka albumów SoaD i Korna, za to Slipknota nie lubię:P

Ale palnołeś teraz... Jak nie grają metalu? A niby co? Disco Polo? Jak napisałem wcześniej:
walić podziały w stylu: Armeinan Black Hiper Metal; Nu-grunge speed metal czy Dark Thrash Metal.
Te podgatunki podgatunków są zbędne...

A co z dead metalmem i nu-metalem? Zdaje mi się że to są postawowe gatunki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 17:41, Pustelnik 88 napisał:

Ale palnołeś teraz... Jak nie grają metalu? A niby co?


Palnąłem? Idź na koncert, czy gdzie tam się u ciebie metale zbierają i powiedz, że Korn, Slipknot lub SoaD grają metal to cię śmiechem zabiją. Ja się nie czepiam, że ktoś słucha black, a nie słucha heavy czy coś w tym stylu. Ale mimo wszystko jakiś podział muzyki metalowej jest i można go zachować, żeby łatwiej sklasyfikować podobne zespoły. Nie można wrzucać np. Behemotha i Blind Guardian do jednego wora. Zastrzegam, że toleruję podziały TYLKO jako czynnik katalogujący styl grania danego zespołu. W żaden sposób nie toleruję wyśmiewania innych gatunków/podgatunków muzyki, czy też ich słuchaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 17:46, Cris1516 napisał:

A co z dead metalmem i nu-metalem? Zdaje mi się że to są postawowe gatunki..

Po pierwsze: deaTH metal
Po drugie: podstawą jest raczej heavy
Po trzecie: W jaki sposób nawiązujesz do wyższego posta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 17:47, hito_kun napisał:

Palnąłem? Idź na koncert, czy gdzie tam się u ciebie metale zbierają i powiedz, że Korn, Slipknot
lub SoaD grają metal to cię śmiechem zabiją.

no to oświeć nas może i powied co to za gatunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Death metal, trash (Pustelnik jest taki słodki jak sie denerwuje :P) metal, black metal to IMO te najbardziej podsawowe i najbardziej TRÓ gatunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co grają wyżej wymienione zespoły jest nazywane przez wielu nu metalem, co jest IMO błędem. Tak jechany przez wielu nu można by spokojnie zaklasyfikować jak hard rock (zespoły typu Korn czy właśnie Slipknot), albo pop rock (Linkin Park itp.). SOAD ma momentami ostrzejsze gitary, ale metal to nie jest. Ich muzyka to punk z elementami armeńskiego folku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 18:00, hito_kun napisał:

To co grają wyżej wymienione zespoły jest nazywane przez wielu nu metalem, co jest IMO błędem.
Tak jechany przez wielu nu można by spokojnie zaklasyfikować jak hard rock (zespoły typu Korn
czy właśnie Slipknot), albo pop rock (Linkin Park itp.). SOAD ma momentami ostrzejsze gitary,
ale metal to nie jest. Ich muzyka to punk z elementami armeńskiego folku.

Dobrze wiedzieć czego się słucha xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować