Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2008 o 19:11, Leslaw555 napisał:

Korpiklaani-Tales Along This Road
Eluveitie-Slania
Vintersorg-Cosmic Genesis


Dwóch pierwszych nie słyszałem, kiedyś jakieś pojedyncze kawałki przesłuchałem, ale nie spodobały mi się. Za to Vintersorga owszem, piękna płyta. Chociaż od Cosmic Genesis zaczęła się zmiana w tej kapeli. Jeżeli chcesz folk w wykonaniu Vintersorga, to przesłuchaj wcześniejszych płyt, ze wskazaniem na Till Fjals, tam dopiero Mr.V daje pokaz swoich umiejętności wokalnych. Późniejsze płyty to już metal, który trudno sklasyfikować, powiadają, że progresywny. Po pierwszych przesłuchania nawet zbyt progresywny, natłok instrumentów i dźwięków miażdży. Ale zdecydowanie warto się zapoznać. Ogólnie cała dyskografia Vintersorga jest godna polecenia.
A tak by the way, jeżeli ktoś lubi późniejsze dokonania Vintersorga, po majspejsie może dojść do jego innych projektów, które są dosyć podobne. I jeszcze możesz przesłuchać Otyg, pierwsza folkowa kapela, w której udzielał się Mr.V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 13:42, Wayzin napisał:

Ibanez ma całkiem niezłą reputację


ale to tylko model Ibaneza, robi go Sounder, w tym tkwi haczyk :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 19:11, Leslaw555 napisał:

Słyszał ktoś :

Korpiklaani-Tales Along This Road
Eluveitie-Slania
Vintersorg-Cosmic Genesis

Jeśli nie, a obeznał się już z folkiem to musi to nadrobić ! Trzy świetne LP, kwintesencja
folku, cudo ;P


Witam!

Korpiklaani tak, sporo ostatnio słucham. Za każdym razem aż mi sie skakać chce, są świetni, jesli gdzieś by sie koncert nadarzył postarałabym się o bilet. ;)
Kwintesencja folku, mówisz Waćpan... To trza się będzie koniecznie obeznać. Kręcą mnie tego typu klimaty. ;P

Dnia 25.05.2008 o 19:11, Leslaw555 napisał:

PS: 2 czerwca nowy Opeth ! Watershed ;P


To tam płytka z utworem Porcelain Heart? :) (Mrok z klasą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmodyfikować jeszcze poprzedni post, ale nie wyszło, więc napiszę tutaj, a że i Ty o folku napisałaś, to odpowiem Tobie, a nie koledze wyżej :P A więc do tego co wyżej napisałem, trzeba dołączyć jeszcze Borknagar. Śpiewały tam trzy wielkie głosy: Garm z Ulvera, Vortex z Dimmu Borgir, a obecnie Vintersorg właśnie. Niby to black był, potem i folk, coś z progresywnego, nawet jakąś akustyczną płytę spłodzili. Bez względu na gatunek Borknagar jest doskonały. Chyba najbardziej znany utwór: http://www.youtube.com/watch?v=L75EgBXWfuU Wokal w tym kawałku godny jest wielu nagród, mało kto potrafi wyciągnąć z siebie taki dźwięk, no mistrzostwo świata po prostu. Dodam, że tutaj śpiewa jeszcze Vortex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 19:52, Vaerinammi napisał:

Witam!


Witam także ;]

Dnia 25.05.2008 o 19:52, Vaerinammi napisał:

Korpiklaani tak, sporo ostatnio słucham. Za każdym razem aż mi sie skakać chce, są świetni,
jesli gdzieś by sie koncert nadarzył postarałabym się o bilet. ;)
Kwintesencja folku, mówisz Waćpan... To trza się będzie koniecznie obeznać. Kręcą mnie
tego typu klimaty. ;P


Byli na Metalmanii 2007 ;] Poza tym są świetni, taneczno-biesiadne klimaty z pijackim akcentem :F

Dnia 25.05.2008 o 19:52, Vaerinammi napisał:

To tam płytka z utworem Porcelain Heart? :) (Mrok z klasą)


Ano ta ;P Kawałek miodzio ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, okienko ze edytuj posta niby było, ale gdzieś zniknęło. Spisek? Sorry, ale jakoś tak wyszło :P.

Kontynuując Metalcamp 2008 -> http://www.metalcamp.com/ <- w Tolminie (Słowacja... albo Słowenia :P), na festiwalu będzie... Carcass! <fanfary> Życie jest piękne, a kieszeń pusta :/. Carcass ma być zamiast Heaven Shall Burn, ale myślę, że jest dużo lepszym zespołem. Przynajmniej w mojej opinii. O i''m flakes nie wspominać, bo zadźgam ;). Drugiego dnia ma być jeszcze Hate (mała scena), więc może być całkiem całkiem. Catamenia mi nie przypadła, ale też jest. Trzeciego dnia z rzeczy ciekawszych to Apocalyptica (hehe... ciekawych - całkiem niezłe widowisko, muzyka też nawet nawet, bardzo różni się od wszystkiego, co się słyszy na co dzień :>). Mam żal do T.G.Fishera za to, że odszedł z Celtic Frost. Dzięki temu na Metalcampie nie będzie CF, za to Amon Amarth :/ Nie mówię, że ten zespół (AA) jest zły, ale naprawdę nie ma jak porównać go do CF... Finntroll będzie jeszcze tego dnia, swego czasu sporo słuchałem. Czwarty dzień smakowicie się zapowiada... Niektórzy docenią Opeth, ale Behemoth od razu potem, będzie jazda! No i wcześniej wspomniany Korpiklaani - jeżeli nic specjalnego się nie wydarzy, to będą. Siódmego lipca (piąty dzień imprezy zdaje się) odbędzie się masakra - Morbid Angel. Więcej mówić nie trzeba. Poza tym nic ciekawszego nie widzę :P. Następny dzień też pod znakiem fanów folka z tego tematu - Eluveitie będzie. Poza tym Arch Enemy... Czy mi się zdaje, czy Amott zagra i w Carcass i w AE? ^^

To mniej więcej na tyle... Cena biletu na całą, siedmiodniową (licząc dzień przyjazdu i dzień odjazdu) imprezę wynosi 114 euro... To niewiele jak za tyle muzyki. Radzę rozejrzeć się po stronie, bo każdy lubi co innego... Ale każdy coś dla siebie znajdzie. Raczej tony "cosi" :D.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tyle świetnej muzyki mnie ominie!!! Niestety, Słowacja leży po drugiej stronie Polski. No i 400zł to wydatek powyżej mojego budżetu. A pole namiotowe w cenie jest? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach, ciarachciach/

Noo, genialnie, poprostu miód i mleko. Nie można tego opisać słowami :) Szkoda że mnie nie będzie bo za folk, melo który tam będzie to dałbym fortunę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2008 o 16:16, Wayzin napisał:


Nieźle. Faktycznie sporawa impreza. :)
Na Apocalyptice byłam w Warszawie, w listopadzie. ;) Ciekawe przeżycie, muzyka moc! Sami wykonawcy pełni natchnienia. (Choć nie mówię z punktu widzenia wielkiego fana, bo nie jestem. Lubię posłuchać, a na koncert wyciągnęła mnie kumpela. ;)) Jednak nie uważam żeby Stodoła była najlepszym miejscem na taki zespół. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzisiaj w szkole zabawna sytuacja.
Rysowałem sobie pewnego metalowca na krzyżu, normalnie, klękającego i z toporem i całego zakrwawionego. Idiota jakiś by powiedział pani (ministrant wredny) , a drugi mi zabrał. Pięć osób to widziało i powiedziało: "lecz się" albo "jesteś chory!" , a kolega (którego nawróciłem na metal) nic, podzielił moje zdanie, że to zabawa, wyrażenie twórcze i pokazanie kary dla najgorszych złoczyńców w Starożytnym Rzymie.

Co o tym sądzicie? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 23:36, Kalejdoskop86 napisał:

Heh, dzisiaj w szkole zabawna sytuacja.
Rysowałem sobie pewnego metalowca na krzyżu, normalnie, klękającego i z toporem i całego
zakrwawionego. Idiota jakiś by powiedział pani (ministrant wredny) , a drugi mi zabrał.
Pięć osób to widziało i powiedziało: "lecz się" albo "jesteś chory!" , a kolega (którego
nawróciłem na metal) nic, podzielił moje zdanie, że to zabawa, wyrażenie twórcze i pokazanie
kary dla najgorszych złoczyńców w Starożytnym Rzymie.

Co o tym sądzicie? :]


no to twoi "koledzy" nie mają za grosz poczucia humoru :P a masz może ten rysunek? to zróbzdjęcie i wrzuć tutaj, chcętnie obejrzę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 00:18, Vesania666 napisał:

no to twoi "koledzy" nie mają za grosz poczucia humoru :P a masz może ten rysunek? to
zróbzdjęcie i wrzuć tutaj, chcętnie obejrzę xD

Nie, wyrzuciłem, bo "bojówki katolickie" mi go wyszarpały i potargały, a nie lubię śmieci mieć, ale to nie był śmieć, tylko dzieło sztuki! xD
Zagadać, zabrać i obrażać -> to jest ich filozofia, ale czego wymagać od ludzi, których śmieszą widoki odchodów na ulicy? ;P

A rysunek wyglądał mniej więcej tak: pewien-metalowy-wokalista ukrzyżowany, cały we krwi i zamiast lin podpory (samo przybicie do krzyża rozerwałoby rękę) to były łańcuchy. Obok niego dwie włócznie, on pluje na publiczność, a jego krew do beczek wpada. xD
Na górze krzyża jest tabliczka z jego imieniem podzielonego na dwie równe połowy wyrazowe rozdzielone pentagramem.

Drugi: pluje (jego język porównali do penisa) , tj. stoi, pluje w publiczność, ma rozpiętą klatę i odwrócony krzyż, a wokół niego jest pentagram. We krwii cały też. :D

Trzeci: ma topór ze swoją ksywą i w szale bojowym rzuca się na pustą przestrzeń! xD

Czwarty: Klęczy, modli się to Szatana i robi "gest metalowca" . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 00:20, Jackoi napisał:

Mam małe pytano czy w środę na koncert Metallici można wsiąść aparat?


a wsieść aparates ;) tylko dobrze go schowaj.. gdzie? ..nie nie tam, no chyba że go zmieścisz ;) ..wykaż sie pomysłowością.. i podeślij na forum pare fotek jak już je zrobisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 10:21, Net.com napisał:

Jakbyś miał jeszcze ten obrazek to przeskanuj rozwiesze na tablicy ogłoszeń w szkole
xD

No nie mam, wywaliłem ale serio, jak kiedyś znowu "coś mnie natchnie" to dam. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio za pośrednictwem majowego Metal Hammera Udało mi się usłyszeć kawałek I Will live Again Arch Enemy, cholernie mi się spodobał. Jaką płytkę tego zespołu na początek pasowało by przesłuchać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 17:48, Tochers napisał:

Ostatnio za pośrednictwem majowego Metal Hammera Udało mi się usłyszeć kawałek I Will
live Again Arch Enemy, cholernie mi się spodobał. Jaką płytkę tego zespołu na początek
pasowało by przesłuchać?


Obojętnie wal w ciemno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować