Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2008 o 17:48, Tochers napisał:

Udało mi się usłyszeć kawałek I Will live Again Arch Enemy, cholernie mi się spodobał. Jaką płytkę tego zespołu na > początek pasowało by przesłuchać?

Ten kawałek jest z ich chyba ostatniej płyty (bo chyba od tamtej pory jeszcze nic nie nagrali) "Rise of the Tyrant" (2007 rok). A jeżeli chcesz coś ich wcześniejszego, to może zaproponuję album dwupłytowy "Wages of Sin" z 2001, gdzie pierwszy krążek to wyłącznie ich autorskie utwory, a na drugiej płycie znajdują się covery (ale nie same) znanych kapel jak np. "Aces High" IM czy Starbreaker" JP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważaj by twoje nowe dzieło nie wpadło w ręce nauczyciela bo pewne jest, że wezwie rodziców do szkoły a oni mogą nie zrozumieć twojej twórczej pasji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 22:29, MroK666 napisał:

Uważaj by twoje nowe dzieło nie wpadło w ręce nauczyciela bo pewne jest, że wezwie rodziców
do szkoły a oni mogą nie zrozumieć twojej twórczej pasji ;)

No jeden już chciał to dać (on jest chory na ADHD i chyba ma lekkie zwidy, bo mówi takie rzeczy i trwa w nich...) , a drugi powiedział "oddaj mu to" bo go nie lubi (mnie zresztą też) , ale chciał na wycieczkę pojechać.

A jak powiedziałem mamie o tym to powiedziała, że nie mam się przejmować docinkami "jesteś chory" bo każdy może rysować co chce. I ja też tak sądzę. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Kalejdoskop86

> A jak powiedziałem mamie o tym to powiedziała, że nie mam się przejmować docinkami "jesteś
> chory" bo każdy może rysować co chce. I ja też tak sądzę. :>

mamy mają wiele racji w tym co mówią, trzeba mieć na uwadze ich słowa, bo zawsze chcą dla nas ( bez względu w jakim wieku jesteśmy ) jak najlepiej :) ..ale pompa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 16:27, deuser napisał:

świetnie, cudownie!! SLAYERa bardzo chętnie zobacze, oby tylko przyjechali!!


Hmmm... No, fajnie :)
Choć ja bym wolał, aby do Polski przyjechał zespół NightWish :)
Nie wie ktoś może, czy nie obnoszą się z takimi zamiarami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 20:29, cedricek napisał:

Hmmm... No, fajnie :)
Choć ja bym wolał, aby do Polski przyjechał zespół NightWish :)
Nie wie ktoś może, czy nie obnoszą się z takimi zamiarami?


Nightwish to ja mam w d**** od kiedy odeszła Tarja.. ciesz sie ze Slayera bo więcej takiej okazji możesz nie mieć!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu (od 2005 wzwyż) widziałem pewien klip zespołu rockowo-metalowego (raczej ku metalowi bym się skłaniał), w którym ów zespół grał w centrum miasta, w dzień i przy ładnej pogodzie xD. Była tam jakaś stara babka, która patrzyła się na nich z politowaniem i ogólnie dużo ludzi. Jeżeli to pomoże, to w zwrotkach było napieprzanie podwójną stopą i darcie ryja, natomiast refreny były melodyjne, coś w stylu wokalu Heacocka. Wokalista to blondyn z dredami. Kojarzy ktoś? Inaczej opisać tego nie potrafię :P. Kojarzy ktoś ten klip i zespół? Naprawdę zależy mi na odnalezieniu tej piosenki, bo refreny były świetne ;). Z góry dzięki za pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zachwycony jestem Amon Amarth, narazie tylko albumami With Oden on Our Side i Versus The World. Który z albumów tego zespołu najbardziej polecacie (chociaż i tak chyba będę słuchał wszystkich:))? Ten zespół naprawdę ma ,,coś'''', nazwałbym to... nutką melancholii:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 21:40, tomoliop napisał:

Ostatnio zachwycony jestem Amon Amarth, narazie tylko albumami With Oden on Our Side
i Versus The World. Który z albumów tego zespołu najbardziej polecacie (chociaż i tak
chyba będę słuchał wszystkich:))? Ten zespół naprawdę ma ,,coś'''', nazwałbym to... nutką
melancholii:PP


a jednak sie spodobało :)
polecam wszystko jak leci, zacznij od Versus the World i jak ci sie znudzi, zacznij poznawać zespół od podstaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 21:40, tomoliop napisał:

Ostatnio zachwycony jestem (...), nazwałbym to... nutką
melancholii:PP


posłuchaj sobie jeszcze Eluveitie :) ..i już mamy kolejnego fana Viking/ Folk :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oO jakaś sekta nam się tutaj zaczyna szerzyć... Tylko uważajcie na nOwaka ;>

//Chociaż nie powiem - między viking, a folk takiej małej różnicy nie ma ;>//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 21:56, deuser napisał:

> Ostatnio zachwycony jestem (...), nazwałbym to... nutką
> melancholii:PP

posłuchaj sobie jeszcze Eluveitie :) ..i już mamy kolejnego fana Viking/ Folk :]


Eluveitie słucham obu albumów już od dłuższego czasu, również Ensiferum, natomiast Thyrfing średnio przypadł mi do gustu, ale też jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 21:40, tomoliop napisał:

Ostatnio zachwycony jestem Amon Amarth, narazie tylko albumami With Oden on Our Side
i Versus The World. Który z albumów tego zespołu najbardziej polecacie (chociaż i tak
chyba będę słuchał wszystkich:))? Ten zespół naprawdę ma ,,coś'''', nazwałbym to... nutką
melancholii:PP


With Oden On Our Side jest świetny ;] Kwintesencja melo death''u ;P Najlepsze kawałki-->Under the Northern Star, Prediction to Warfare i Hermod''s Road to Hell. Ano tworzy nam się sekta ''folkowa'' ;] Do polecanego Eluveitie, któro jest naprawdę bardzo dobre dorzucę od siebie Vintersorg-a. Ta muzyka miażdzy ;P Posłuchaj sobie LP Cosmic Genesis, geniusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 22:15, tomoliop napisał:

Eluveitie słucham obu albumów już od dłuższego czasu, również Ensiferum, natomiast Thyrfing
średnio przypadł mi do gustu, ale też jest dobry.


miło mi to słyszeć!! :) ..co do Thyrfing to niektórym ciężko sie do nich przekonać, zapewne przez wokal, który to na trzech ostatnich płytach brzmi już całkiem całkiem, a po dłuższym romansie z kapelą przestaje w ogóle przeszkadzać i można Thyrfing słuchać i słuchać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 08:30, Leslaw555 napisał:

With Oden On Our Side jest świetny ;] Kwintesencja melo death''u ;P Najlepsze kawałki-->Under
the Northern Star, Prediction to Warfare i Hermod''s Road to Hell. Ano tworzy nam się
sekta ''folkowa'' ;] Do polecanego Eluveitie, któro jest naprawdę bardzo dobre dorzucę
od siebie Vintersorg-a. Ta muzyka miażdzy ;P Posłuchaj sobie LP Cosmic Genesis, geniusz.


Cosmic Genesis słyszałem i całkiem niezłe, ale mam małe zastrzeżenie... Wiem, że często Amon Amarth określa się jako melodeth, ale kwintesencją melodethu może być "Heartwork" Carcass, "Slaughter of the Soul" At The Gates, ale chyba nie płyta AA, bo to mm... Nie taki do końca melodeth ;) Wielu mówi też, że zaczynało w viking metalu od AA i to też nie do końca prawda, bo niewiele tam z viking metalu. Chciałbym tylko powiedzieć, że viking wywodzi się z blacku, a melodeth z deathu, więc to się trochę kupy nie trzyma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 11:56, JC Denton1 napisał:

Ja słucham Avenged Sevenfold (metalcore), a także Linkin Park, Papa Roach, Rammsteina
i Nightwisha.


LP to nu metal, zaś ten nie należy do podgatunków metalu. Papa Roach też zbyt wiele z metalem wspólnego z metalem nie ma... Zaś co do Nightwisha to grają teraz pop metal, co jest "lekkim" przegięciem. Pierwszy LP był zdatny do przesłuchania, ale pop metalu nie strawię nigdy ;P. Nawet, jeżeli będzie to przyprawione pentagramami, Baphometem i arcyszatańskim LogieM ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować