Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2008 o 20:45, Azreix napisał:

> Melodic, ale to cały czas jest death. A słuchając IF tego nie czuję.
Lepiej bym tego nie ujął. A ja aktualnie przerabiam kombo At the Gates + Dismember. ;)

Ogień i wodę znaczy ;) Grave jest już na allegro nowy, black comp wystawił. A ja muszę zbierać na GTA 4 ;/. Choć powiem, że mnie do tego albumu tak już nie ciągnie. Wystarczyło przypomnieć sobie wokal Jorgena ze starych czasów i porównać go z Olą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 20:45, Azreix napisał:

> Melodic, ale to cały czas jest death. A słuchając IF tego nie czuję.
Lepiej bym tego nie ujął. A ja aktualnie przerabiam kombo At the Gates + Dismember. ;)


Jeśli mowa o ''kombo'' to u mnie leci folk+melodeath ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 20:55, squeglee napisał:

Ogień i wodę znaczy ;) Grave jest już na allegro nowy, black comp wystawił. A ja muszę
zbierać na GTA 4 ;/. Choć powiem, że mnie do tego albumu tak już nie ciągnie. Wystarczyło
przypomnieć sobie wokal Jorgena ze starych czasów i porównać go z Olą...


Na GTA 4 też muszę zbierać, ale Dominion VIII kupię później. Wolę zakupić Into The Grave, You''ll Never See... i Soulles, lub przynajmniej jedną z nich ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że tylko, ale na pierwszych płytach na niektórych kawałkach śpiewał męski wokal - jeżeli coś przeoczyłem to z pewnością dominował...

@hammerfall87
TO SAMO? Jesteś tego pewien? Bo to chyba nie ja jestem tutaj egoistą :) Nightwish to naprawdę nie moje gusta, ale co nieco z dyskografii słuchałem i teraz grają pop metal, kiedyś ta muzyka była jednak trochę ostrzejsza, ale i lepsza. Z resztą c*vj z tym, nie lubię tego zespołu ;].

Dziwne rzeczy się tutaj dzieją. Ja ostatnio słucham kombo Heartwork + Slaughter of the Soul przez tą całą dyskusję. Miażdży ;>. A i nie proponuję robić kombo Metalika + Slayer. Od niedawna przestałem zupełnie trawić Metallikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpisałem dobie na last.fm hasło "depressive black metal" i wyskoczył mi m.in. niemiecki zespół Sterbend. Można sobie posłuchać kilku kawałków z albumu Dwelling Lifeless, który z resztą przypadł mi do gustu. Muzyka dość specyficzna i charakterystyczna - rytmiczne gitary, wkomponowana perkusja i faktycznie można odczuć tę depresję czy motywy samobójcze (nie mam takich skłonności). Najbardziej charakterystyczny jest wokal, który albo się komuś bardzo spodoba, albo całkowicie nie spodoba. Jeżeli nie znacie kapeli, to dam linki do utworów z tej płyty - może komuś jeszcze się spodoba Sterbend.
Einsamkeit -> http://pl.youtube.com/watch?v=rrSH6oSx0oc
Endtime Sermon -> http://pl.youtube.com/watch?v=pxmzVkX9R-s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę niezłe. Póki co przesłuchałem Ensamkeit, bo zaraz muszę iść, ale bass i elektryk tworzą zajebisty klimat. Do tego perkusja, dość ociężała na początku, potem trochę trochę szybszy rytm... Ale to dalej depressive black metal. To czuć. Wszystko niszczy, a wokal brzmi jakby to był NATTRAMN. Swego czasu nawet chyba podejrzewano go o to, że jest tam na wokalu, ale czy to prawda tego już nie wiem. Imo wokalista jest świetny.

Ja od siebie polecam Silencer, właśnie z Nattramnem. Też mają niezły klimat, grają to co Sterbend, do tego gra tam gitarzysta legendarnego (jak dla mnie) Shining - który to zespół też gra suicidal/depressive black metal, przynajmniej spotkałem się z takimi określeniami muzyki Shining, a grają całkiem nieźle. Vide genialna płyta z bodajże 2006 - V - Halmstad. Polecam!

Silencer - Death - Pierce Me ->> http://pl.youtube.com/watch?v=0Qjx-BAs6bU
Silencer - Taklamakan ->> http://pl.youtube.com/watch?v=FtBByr9F6sM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 22:43, squeglee napisał:

Czemu okropny? Dla mnie ciekawy i przejrzysty.


Jak dla mnie jednak zbyt deathowy, jak w Dismember i Entombed na przykład, do deathu się przekonać nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Entombed jest dla Ciebie zbyt death-owy to nie mogę :D. Co prawda jest to death metal, death metal i death metal, ale zauważ, że dosyć melodyjny. Jeżeli to Ci nie podchodzi, to zabierz się za melodetha (późne Carcass, At The Gates), ale progresywny/techniczny death - m.in. Atheist, Pestilence, Cynic, Death. Te nazwy MUSISZ znać, przynajmniej znać. Naprawdę warto, nie jest to surowy death metal (jak chociażby Morbid Angel - jeżeli nie potrafisz się przekonać do deathu to i do tego się nie przekonasz, ale takie kawałki jak "Immortal Rites", "Chapel of Ghouls", "Maze of Torment" (i reszta "Altars of the Madness), "Leading the Rats" (także reszta "Blessed are the Sick) warto kilka razy przesłuchać, żeby wiedzieć czy oby na pewno to nie jest genialne ;>. Bo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 23:11, tomoliop napisał:

Jak dla mnie jednak zbyt deathowy, jak w Dismember i Entombed na przykład, do deathu
się przekonać nie mogę.


No nie-Entombed zbyt death''owe ? To samo Dismember ? No ba ! Entombed obecnie gra death''n''roll, znacznie lżejszą odmianę death''u, natomiast Dismember gra czasem bardzo melodyjnie (vide cała płyta The God That Never Was, pełna porywczych solówek). Zbyt death''owy to może być Nile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nightwish był świetny ale z Tarją, a nie z Annete... Ta pierwsza miała naprawdę potężny głos, a nowa wokalistka niestety już nie. Nightwish zmienił się. Annete ma za słaby głos i Marco musi duuużo więcej się udzielać, żeby nightwish nie odszedł w pop rock... Brakuje po prostu tej starej dobrej mocy, ale, ja dla mnie jeszcze pop-u w Nightwish''u nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tych co mi odpowiedzieli:
Naprawdę tego typu death nie dla mnie raczej:P. Zdecydowanie Viking/folk/celtic bardziej mi pasują. Chociaż Amon Amarth to taki melodic-death, bardzo mi się podoba, co do innych to może z czasem...:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 12:13, tomoliop napisał:

Do tych co mi odpowiedzieli:
Naprawdę tego typu death nie dla mnie raczej:P. Zdecydowanie Viking/folk/celtic bardziej
mi pasują. Chociaż Amon Amarth to taki melodic-death, bardzo mi się podoba, co do innych
to może z czasem...:P.


Amon Amarth to taka mieszanka stylów, texty jak z Viking, muzyka Melo, wokal i pozostałe jak z Death.. bardzo ładnie to ze sobą współgra.

myśle że z czasem zaczniesz szukać w zespołach grających Black czy Death, by nie zanudzić sie tym co już poznałeś.. jednak nie tylko odmiany metalu sie liczą i dobrze by było ( choć pewnie tak jest ) by słuchać innych gatunków muzyki, co dobrze wpływa na orientacje i rozwój intelektualny.. tak trzymaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 12:38, deuser napisał:

> Do tych co mi odpowiedzieli:
> Naprawdę tego typu death nie dla mnie raczej:P. Zdecydowanie Viking/folk/celtic
bardziej
> mi pasują. Chociaż Amon Amarth to taki melodic-death, bardzo mi się podoba, co do
innych
> to może z czasem...:P.

Amon Amarth to taka mieszanka stylów, texty jak z Viking, muzyka Melo, wokal i pozostałe
jak z Death.. bardzo ładnie to ze sobą współgra.

myśle że z czasem zaczniesz szukać w zespołach grających Black czy Death, by nie zanudzić
sie tym co już poznałeś.. jednak nie tylko odmiany metalu sie liczą i dobrze by było
( choć pewnie tak jest ) by słuchać innych gatunków muzyki, co dobrze wpływa na orientacje
i rozwój intelektualny.. tak trzymaj :)


Poza rock/metal wychodzić zamiaru nie mam:P. Niegdyś zasłuchiwałem się w Nirvanie, przez około rok i tak się nasłuchałem, że teraz to już tylko ichNevermind trawię. A stary rock, rock''n roll jednak nie za bardzo mnie interesuje... O muzyce popularnej nie wspominam nawet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 12:43, tomoliop napisał:

Poza rock/metal wychodzić zamiaru nie mam:P


i źle nie jest, w tych gatunkach jest tak kolorowo że życia nie starczy by wszystkich wykonawców dobrze poznać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować