Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Wg mnie zespół jest bardziej rockowy niż metalowy. Świadczą o tym chociażby struktóry utworów Gunsów które są oparte na prostych rockowych rifach i grane ogólnie w tonacjach durowych (w wikipedii pisze że metalowe zespoły i utwory charakteryzują sie skalami molowymi - wiem że to jest uproszczenie ale cóż jakoś trzeba klasyfikować :D). Dużo w utworach tych jest solówek bluesowych którym bliżej o wiele do rocka. Gunsi uwazani byli za zespół metalowy przedewszystkim dlatego że grali w okresie w którym najwięcej poza popem było chyba metalu w mediach i wielu utożsamiało ich z metalem bo byli głośni i mieli długie włosy i w skóry się ubierali. Poza tym wyglądali (szczególnie w pierwszym stadium popularności np. Axl) jak pudelmetalowcy. Ja oceniam ich styl muzyczny rockandrollowy hard rock. Co do tego że zbrzydł Axl... widział ktoś jak strasznie wygląda teraz Slash? No ale przecież starość i brzydota do sięgnie każdego. A co do klasyki rocka to uważam że do niej należą. Wypracowali swój własny oryginalny styl (niesłyszałem żadnego innego zespołu który by grał podobnie - no może Aerosmith). Potrafili łączyć stare brzmienia z powiewem świeżości w latach 80 i na początku 90tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila moment, chlopaki. Wyjasnijmy sobie jedno na początek: "metal dla nastoletnich panienek" z metalem niewiele ma wspólnego - ot, śliczni chłopcy o prawie metalowym image''u, grający trochę ostrzej z ukierunkowaniem na panienki.

Vaxinar
Odnośnie tych obcisłych spodni: fakt, wielu wykonawców w takich wtedy występowało, ale jakoś nie przypominam sobie, by jakikolwiek inny wykonawca występował w tak "mikroskopijnych". Były bardzo krótkie i bardzo obcisłe. Aż dziwne, że mu nie pękły...
Żona z teledysku "November Rain" w realu nigdy nią nie została. Mamił ją tylko obietnicami i obsypywał drogimi prezentami. A wracając do historii z teledysku, to wyglądało to tak: Axl ze swoją piękną biorą ślub; Slash, który był drużbą, zapomniał o obrączkach (pech gwarantowany); po ślubie ma miejsce huczne wesele, które niestety kończy się obfitym zimnym deszczem; następną rzeczą jest pogrzeb niedawnej panny młodej (zapalenie płuc?); teledysk kończy się wizyta Axla na grobie ukochanej. Zużyte chusteczki higieniczne prosimy wyrzucić do kosza ;-)

bak21
Nie wiem, jak wygląda teraz Slash i w sumie to akurat mnie nie obchodzi, bo nigdy mi się nie podobał. Starość nie radość mówisz? Może, ale Axl wygląda znacznie gorzej niż Ozzy, który jest od niego sporo starszy.
G N''R klasyką rocka? Klasyka to Purple, Animalsi, Doorsi... W żadnym razie G N''R. Może za stara jestem, żeby ich za klasykę uznać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 14:17, Vaxinar napisał:

A te jego dziwne gibanie na scenie to jego wymysł, czy to modne było ?

Nie wiem, czy to modne było, ale to nie jego pomysł. Musiała bym sobie obejrzeć znów ten koncert, który mam, bo dokładnie nie pamiętam, ale coś mi się kojarzy, że chwilami Morrisona udawał. Nie tylko jego z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 14:49, minimysz napisał:

Nie wiem, czy to modne było, ale to nie jego pomysł. Musiała bym sobie obejrzeć znów ten koncert,
który mam, bo dokładnie nie pamiętam, ale coś mi się kojarzy, że chwilami Morrisona udawał.
Nie tylko jego z resztą.


Chodzi oto, zobacz jak śpiewa.
http://video.google.com/videoplay?docid=8037676992851127221&q=welcome+to+the+jungle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga !!!
Dla fanów behemotha, gościem Wojewódzkiego w niedziele, w jego programie będzie Nergal. :D Oto tekst ze strony i właśnie widziałem reklamę:
"Zwany też Nergalem. Wokalista grupy Behemoth i jedyny polski artysta, którego za granicą pokazują częściej niż u nas. Osobowość delikatnie mówiąc kontrowersyjna. Zwolennik buntu i rebelii jako takiej oraz takich rzeczy, że aż strach się bać. Przy okazji specjalista od cotów. Na wizytę u Kuby namówili go rodzice."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 14:51, Vaxinar napisał:

> Nie wiem, czy to modne było, ale to nie jego pomysł. Musiała bym sobie obejrzeć znów ten
koncert,
> który mam, bo dokładnie nie pamiętam, ale coś mi się kojarzy, że chwilami Morrisona udawał.

> Nie tylko jego z resztą.

Chodzi oto, zobacz jak śpiewa.
http://video.google.com/videoplay?docid=8037676992851127221&q=welcome+to+the+jungle


W tle akurat leci wersja "płytowa". Koleś po prostu sobie skleił video z różnych koncertówek, ale ścieżka dzwiękowa jest osobna.
Trzeba by znaleźć wersję koncertową, gdize śiewa normlanie zdyszanym, zmęczonym i naćpanym głosem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 20:19, Vaxinar napisał:

Uwaga !!!
Dla fanów behemotha, gościem Wojewódzkiego w niedziele, w jego programie będzie Nergal. :D
Oto tekst ze strony i właśnie widziałem reklamę:
"Zwany też Nergalem. Wokalista grupy Behemoth i jedyny polski artysta, którego za granicą
pokazują częściej niż u nas. Osobowość delikatnie mówiąc kontrowersyjna. Zwolennik buntu i
rebelii jako takiej oraz takich rzeczy, że aż strach się bać. Przy okazji specjalista od cotów.
Na wizytę u Kuby namówili go rodzice.
"


Heh, trzeba będzie obejrzeć i może nagrać. Pamiętam, że podobnie zapowiadał kiedyś Petera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 14:51, Vaxinar napisał:

Po pierwsze: chodzi o śpiew, czy raczej o gibanie?
Po drugie: dziś nie mam za bardzo czasu, żeby to ściągnąć. Postaram się jutro (teraz syn mnie goni z kompa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 21:34, minimysz napisał:

Po pierwsze: chodzi o śpiew, czy raczej o gibanie?

Gibanie.

Dnia 17.06.2006 o 21:34, minimysz napisał:

Po drugie: dziś nie mam za bardzo czasu, żeby to ściągnąć. Postaram się jutro (teraz syn mnie
goni z kompa).

A po co ściagać ? Szybko poczekasz, pasek przeleci i obejrzysz. :)
P.S.
Czemu syn nie siedzi na gram. pl ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Naście lat temu pewnie wypatrzyła bym tego więcej, ale ostatnio częściej słucham muzyki niż oglądam.
Ruchy biodrami - Presley, Morrison.
Taniec ze statywem od mikrofonu - Steven Tyler.
"Szamańskie" tańce - Morrison.
"Gibanie" się na boki - Mick Jagger.

Ps. Syn "nie forumowy" jeszcze. Nie bardzo by wiedział o czym i jak pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 22:15, minimysz napisał:

Ps. Syn "nie forumowy" jeszcze. Nie bardzo by wiedział o czym i jak pisać.


Jednak w każdym razie już niedługo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś w końcu oglądał tego Wojewódzkiego z tym nergalem.
Muszę przyznać, że mimo iż nie lubię ich muzyki to wkurzyło mnie trochę, że Nergal naprawdę chciał co nie co wyjaśnić, a Wojewódzki mu nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 23:51, Vaxinar napisał:

Nie wiem czy ktoś w końcu oglądał tego Wojewódzkiego z tym nergalem.
Muszę przyznać, że mimo iż nie lubię ich muzyki to wkurzyło mnie trochę, że Nergal naprawdę
chciał co nie co wyjaśnić, a Wojewódzki mu nie dał.


Chciałem bardzo ale nie mogłem. Możesz napisać w skrócie o czym była rozmowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 09:35, bombel1981 napisał:

Chciałem bardzo ale nie mogłem. Możesz napisać w skrócie o czym była rozmowa?


Z tego co zapamiętałem to tak.
No więc po wejściu Nergala, puścili teledysk behemotha i pierwsze pytanie to było "co jest ładnego w takiej muzyce Nergal" Nergal zaczął tłumaczyć, że ładna to może być dziewczyna, która koło niego siedzi, ładne to złe słowo, ale piekne owszem. To jest ta energia, która w nich siedzi. Później, a właściwie to na samym poczatku wspomniał, że rodzice namówili go do wzięcia udziału w tym programie.
Wojewódzki zadał też pytanie o rodziców, a Nergal odpowiedział (może nie słowo w słowo, ale sens bedzie) - "MOja matka oglądała dwa koncerty i powiedziała do mnie "Adaś ja tam nawet melodie usłyszałam" i to jest piekne, że 60 letnia kobieta potrafiła to dostrzec, a Ty nie umiesz".
Później, już teraz ogólniej Ci napisze, Nergal zaczął tłumaczyć sens ich muzyki. Chodzi oto, że w Polsce każdy od małego jest jakby związywany z Chrześcijaństwem i nie myśli, nie patrzy na boki. Oni są jakby kluczem do drugiej furtki. Może znajdą się tacy co w drugiej im się bardziej spodoba. Mówił też, że szatan jest ciekawą postacią, chodźby czysto literacko rzecz ujmując. Mówił też, że nie dają Ci oni odpowiedzi, ale naprowadzają tylko.
Osobiście - mimo iż znasz moje poglądy religijne - podobał się wystręp Nergala, bo faktycznie ich muzyka ma sens - mimo iż mi się nie podoba - facet ładnie to tłumaczył, ale oczywiście Wojewódzki zawsze przerywał to swoimi głupimi komentarzami w stylu "satan".

Osobiście żałuję tylko, że nie było - a sądziłem, że będzie - pytania, czy oni tak naprawdę nienawidzą chrześcijan jak śpiewają / grają / growlują czy nie ? :)

Mam nadzieję, że CI pomogłem, teraz Ty spróbuj mi pomóc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj u Kubusia gadkę z tym "wokalistą" Behemota.
Ehh tylko nazwa fajna, a po za tym to jego muza oklepana, a spostrzeżenia na temat diabła - oo reetyy!!!
co za upiorne herezje ;].
Nie sądziłem, że Wojewódzki przepada za czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować