Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2008 o 18:45, squeglee napisał:

Oj tam, bez pieprzenia. Vader dorabia na boku-i co z tego? Przynajmniej nie gra tego,
co jest modne, jak Behemoth ;)


szkoda ze wogole gra ;) w Behe idzie sie blackowych poczatkow doszukac (znacz plus) a Vader po calosci jest blee ;)

a tak serio (to wyzej to takie gadanie glupot w moim wykonaniu), nie wroze napojowi Vader popularnosci, chyba ze bedzie to najtanszy energetyk na rynku i bedzie dobrze smakował z wodka :D Jesli nie to szybko zniknie.

no i Sword of the Witcher nie jest za bardzo "trve" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 19:30, squeglee napisał:

Co wolisz: Żeby Vader dorabiał sobie kasę z daleka od muzyki,
czy żeby komercjalizował się i żeby to było słychać (Behemoth, In Flames)?

Cóż, pytanie retoryczne... :P Ale z tym napojem to mnie... Zdziwili. I mam podobne zdanie jak Emperor - rynku nie zawojują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 19:33, Leslaw555 napisał:

Panowie, a jaka płytka Summoning najgodniejsza polecenia ? Kurna, że ja wcześniej nie
odkryłem tej wspaniałej sceny melodic black''owej.


Wiesz oni grają rzekomo blackowo ale to nie jest ideologiczny black ,śpiewają o władcy pierścieni


Ja na początek posłuchaj sobie albumu stronghold a pózniej te dalsze albumy jak leci.
A dla drogich forumowiczów , http://www.myspace.com/againsttheplagues to nie power więc się cieszcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znałeś Summoning?! Osz grzeszniku. Jeśli chcesz coś bardziej typowo blackowego to kupuj (w ciemno!) "Lugburz "- kawałki "Flight of the Nazgul" czy "Moondance" to klasyka. Jeśli chcesz już ukształtowany muzycznie Summoning to kup EPkę "Nightshade Forests", 4 kawałki, 33 minuty trwają. Naprawdę warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słucham muzyki typu death, black i itp., ale właśnie usłyszałem kawałek Summoning... kupię płytę... I zacznę słuchać więcej tego typu muzy! Warto było zajrzeć tu na forum, by poznać takie zespoły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, jednego nawróconego więcej :) Mógłbym Ci polecić podobne zespoły, ale wszystko w swoim czasie. A jak już podobne to w obrębie gatunku, bo Summoning gra muzykę wyjątkową. Sprawdź kawałki: "Grey Heavens", "Through the Valley of the Frozen Throne" czy "Dragons of Time" z tej samej płyty. Z "Nightshade Forests" polecam szczególnie "Mirkwood" oraz Kortirian Among the Trees". Z "Minas Morgul" warto usłyszeć "Soul Wandering" czy "Lugburz". Ogólnie lepiej Summoning słuchać w całości, bo właśnie zwykle są to koncept albumy i tworzą jedną całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 19:40, EmperorKaligula napisał:

najmocniejsza i najsurowsza jest pierwsza: Lugburz, a zaraz za nia Minas Morgul


Czyli coś na początek.

Dnia 27.08.2008 o 19:40, EmperorKaligula napisał:

najbardziej "epicka i patetyczna" jest: Let Mortal Heroes Sing Your Fame a zaraz
za nia Oath Bound


To następnie...

Dnia 27.08.2008 o 19:40, EmperorKaligula napisał:

pierwsza i najnowsza plyta Summoninga strasznie sie roznia, ciezko wybrac cos najlepszego
bo stylowo sie bardzo zmienili, pozostaje przesluchac wszystkie ;)
zreszta wszystkie plyty Summoninga sa wybitne :] kazda sobie cenie i na kazdej znajduje
"killery" zapadajace w pamiec na dluuugo. Jedna z najrowniejszy kapel, na kazdej plycie
trzymaja cholernie wysoki poziom


To świetnie, zapowiada się że zagoszczę w świecie Władcy Pierścieni i Summoning na dłużej :P

BTW: Apotheosis jest jakieś takie, mało black''owe ? Ogólnie bardzo mi się podoba, takie leciutkie, miłe dla ucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 11:13, Azreix napisał:

http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/metal/news/polak-w-dimmu-borgir,1169170,47
To jest nieoficjalnie... Ale to by były niezłe jaja. O.o


Ehh.. Z jednej strony cieszę się, bo Daray na bank będzie nieźle zamiatał w Dimmu, według mnie lepiej od Hellhammera. Ale z drugiej strony? Halo, Vader się rozpada! Niedługo zostanie sam Peter. O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu miałem przyjemność przesłuchać nową płytkę Acid Drinkers- "Stalowe Wersety". Po obejrzeniu teledysku "Swallow the Needle" bałem się, że za sprawą nowego gitarzysty rytmicznego i wokalisty- Olassa, styl Kwasożłopów
zmienił się na dobre. Na szczęście już nie długo potem usłyszałem inne kawałki, które były jak zwykle bardzo dynamiczne, czasem pół żartem pół serio, czyli w starym dobrym "acidowym" stylu. Generalnie płytę oceniam na bardzo dobrą, nawet core''owe wstawki(We Died Before We Start To Live) zainicjowane zapewne przez Olassa nie przeszkadzają. Jak zawsze Ślimak popisał się "super-ciężką i super-szybką" partią perkusyjną, nie zabrakło szybkich solówek Popcorna i potężnego wokalu Titusa, który pomimo wielu lat działalności muzycznej, nie traci formy. Jestem pewien, że nie ważne jaka była by ta płyta do fana Acidów i tak trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 09:10, Leslaw555 napisał:

http://pl.youtube.com/watch?v=bam9TuMWqIM

Dostałem to od znajomego na nk. Nie cierpię tego typu filmików.


A ta lista " zespołów satanistycznych" którą podaje ten koleś, to jest naprawde ta od Nowaka ?
Bo jak tak, to żaaal...

A co do Daraya to fajnie, mimo iż nie lubie za bardzo Dimmu. Da sobie tam rade :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 11:13, Azreix napisał:

http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/metal/news/polak-w-dimmu-borgir,1169170,47
To jest nieoficjalnie... Ale to by były niezłe jaja. O.o


Nie wiadomo czy się cieszyć, że byc może będziemy mieli Polaka w Dimmu Borgir, czy smucić, że się powoli Vader sypie.

PS. Strona 666 panowie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 16:44, Kryhuu napisał:

Nie wiadomo czy się cieszyć, że byc może będziemy mieli Polaka w Dimmu Borgir, czy smucić, że się powoli Vader > sypie.

Dla mnie to w sumie obojętne, gdzie Daray będzie grał - nie słucham ani Vader ani Dimmu Borgir (choć na początku zdarzało mnie się). Jak się gra tyle lat w jednej kapeli, to na pewno przechodzi po głowie myśl "a może by zagrać coś innego" - no bo o jakichś waśniach w Vader nie słyszałem.
To może Hellhammer przejdzie do polskiej kapeli ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 16:44, Kryhuu napisał:

> http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/metal/news/polak-w-dimmu-borgir,1169170,47
> To jest nieoficjalnie... Ale to by były niezłe jaja. O.o

Nie wiadomo czy się cieszyć, że byc może będziemy mieli Polaka w Dimmu Borgir, czy smucić,
że się powoli Vader sypie.

PS. Strona 666 panowie. :)


Co to się porobiło, jeszcze nie tak dawno z VADERA odszedł Novy, mam nadzieję, że Daray nie zagości u nich na dobre bo Vader też potrzebuje dobrego perkusisty.

BTW: trzeba oblać te trzy szóstki bo już się tu nie powtórzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować