Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

A ja czekam na nową płytę sajdówki Strida, Disarmonia Mundi. Mind Tricks bardzo mi się podobała, zresztą jak większość płyt Szwedów. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 11:09, Leslaw555 napisał:

http://muzyka.onet.pl/10175,1816043,newsy.html

Więej info o nowym longplay''u Satyricona. Już w listopadzie !


więc Satyr nie ściemniał na Metalmanii ;P chociaż nei jestem zwolennikiem blacku Satyricona lubię od biedy posłuchać, ale raczej nie kupię tej płyty ;]

BTW jest coś nowego o Vaderze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:03, Vesania666 napisał:

więc Satyr nie ściemniał na Metalmanii ;P chociaż nei jestem zwolennikiem blacku Satyricona
lubię od biedy posłuchać, ale raczej nie kupię tej płyty ;]


Ja jestem :P Na pewno kupię tą płytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:56, Leslaw555 napisał:

Ja jestem :P Na pewno kupię tą płytę.


No to "haj fajw", bo też nie mogę się doczekać. Oby Satyr nie przejął się zbytnio jękami tru fanów i nie porzucił obranej muzycznej ścieżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 14:03, Radovan napisał:

Słyszał ktoś może coś o nowej trasie Vesanii? Dotarła do mnie plotka, że trasa została
odwołana, a zapowiadana była na pazdziernik :/


ta trasa była zapowiedziana chyba ze 2 miesiące temu, gdzie słyszałeś, że jest odwołana ? na ich stronie nic takiego nie pisze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2008 o 11:09, Leslaw555 napisał:

Więej info o nowym longplay''u Satyricona. Już w listopadzie !

Więcej niż prawdopodobne, że w tym roku nabędę tą płytę. Ale... najpierw coś tam bym chciał z niej usłyszeć, w ciemno nie kupię. Bo co by nie wymyślili, to mnie już nie zdziwią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 19:43, JayC napisał:

Moglibyście scharakteryzować pokrótce i podać przykłady zespołów grających każdy z gatunków
metalu? Jest mi to potrzebne. A jeśli nie, to chociaż dajcie link, gdzie można dostać
takie informacje. Bo dla mnie metal jest jeden i może stąd to całe zamieszanie :D. Proszę,
postarajcie się opisać każdy gatunek, czym się różnią...


Death metal – muzyka, odmiana satanistyczno-sadystycznego brutal death metalu. Charakteryzuje się piciem krwi cieląt podczas koncertów, namawianiem młodzieży do okultystycznych obrzędów oraz ukrytymi, podprogowymi informacjami manipulującymi umysłem słuchacza (wiadomość można usłyszeć puszczając utwór od tyłu). Muzyka death metalowa składa się z hałasu, szumów, hałasu i jeszcze hałasu. Do sekcji rytmicznej należy wokal, bębny, bas (którego i tak nigdy nie słychać), opcjonalnie piła mechaniczna lub młot pneumatyczny, zaś sekcji melodycznej nie stwierdzono. Pierwsze zespoły deathowe stosowały się do podstawowych zasad muzycznych (istniał rytm i szczątkowa kompozycja), jednak z czasem powstały kapele, których koncert jest nie do odróżnienia od wybuchu wulkanu. Tak naprawdę w death metalu chodzi o miłość, tylko wykrzyczaną.

Thrash metal – podgatunek muzyki metalowej, opowiadający o klimatach zagłady. Ktokolwiek mówi, że słucha thrash metalu, pewnie rzeczywiście to robi, bo thrash jest passe.

Speedmetal – gatunekmuzykirockowej,charakteryzującysiętymżejestniesamowicieszybki, niemawnimmiejscanatakiegłupotyjakznakiprzestankoweczyspacje. Speedmetalwywodzisięzheavymetaluazespeedmetaluwywodzisiępowermetalithrashmetal.

Zespółspeedmetalowymożnapoznaćpołydkachperkusisty,którychobwódjestwiększyniżobwó djegoklatkipiersiowej.

Black metal – gatunek muzyczny powstały w wyniku fuzji złej części heavy metalu i równie mrocznej duszy thrash metalu. Swój rozwój zawdzięcza przede wszystkim Norwegii, gdzie wielu utalentowanych muzyków przelało swą krew dla chwały, głównie Szatana, Diabła, Księcia Ciemności – do wyboru, do koloru.

Zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie, szczególnie u chrześcijan, ponieważ liczba blackmetalowców zwiększa się, a liczba chrześcijan maleje na skutek konsumpcji.

Heavy metal (po kaszubsku: "hawi miętal") - typ spokojnej religijnej muzyki propagującej wzajemną miłość, zakończenie wojen i życie w pokoju.

Heavy metal to także typ metalu mający bardzo duże wzięcie w skupach złomu, ze względu na niezwykłą właściwość – Jeden heavy metal waży około 666 kilogramów.

Pagan metal jest pogańską wersją jakże popularnej w kręgach ortodoksyjnego katolicyzmu muzyki metalowej. Charakteryzuje się symboliką nawiązującą do starożytnych czasów pogańskich bóstw i tradycji, głównie związanych z mroźną północą Europy.

Istnieje także inny rodzaj pagan metalu, w którym wykonawcy oddają cześć lasom, pogańskim bogom lasów, leśnym pogańskim bogom oraz szeroko pojętej naturze. Zdarzają się bogowie piorunów, lasów, wilków, ognia i tak dalej. W piosenkach bezsensownie przewijają się słowa typu "forest", "wolf", "pagan", "axe". Nie może też zabraknąć "dark". Miłość do natury i lasów nie przeszkadza wykonawcom palić, pić i wyrzucać na ziemię plastikowych torebek po żelkach.

Power metal – podgatunek metalu. Charakteryzuje się tekstami zbliżonymi do średniowiecznych opowieści, mówiącymi o wojnie, smokach, tajemnicach, przepowiedniach i przeznaczeniu. Teksty są zwykle wzniosłe i patetyczne, złożone z losowych kombinacji słów "carry on", "fight", "war(rior)", "victory", "glory", "memory", "potwory" itd.

Zespół power metalowy występuje na scenie tylko w zbrojach, ewentualnie kolczugach. Jego członkowie w przerwach pomiędzy solówkami gitarowymi, zawierającymi średnio piętnaście dźwięków na sekundę, odbywają pojedynki na miecze lub topory.

źródło: nonsensopedia.wikia.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 14:18, VBone napisał:

No, chyba, że ''już'' słyszałeś (co jest bardzo prawdopodobne i czyni ten post niepotrzebnym).

Słuchałem tego na black metal radio i jakoś "My skin is cold" mnie nie wzrusza. Lubię czasem posłuchać Satyricon, ale ten ich utwór promocyjnej z tej ich EP''ki nie porywa.
Już wolę się zainteresować Funeris Nocturnum, taki fiński black metal
I Abhor Thee http://pl.youtube.com/watch?v=8HlgPR_vwn0
Albo rosyjski Walknut
Motherland Ostenvegr http://pl.youtube.com/watch?v=Y4ZPuIRmR9E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 14:18, Vesania666 napisał:

źródło: nonsensopedia.wikia.com

Tak, takie informacje można dostać tylko tam :D Szczególnie świetny jest opis perkusisty speed metalu :D
Ps. Czy ktoś wie, czy jest teledysk do "Panzerkampf" Sabatonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 15:45, misiuna1 napisał:

Ps. Czy ktoś wie, czy jest teledysk do "Panzerkampf" Sabatonu

Z tego co się orientuję, to nie ma teledysku do tego utworu. Piosenka chyba jest z nowego albumu (chyba, że się mylę), to jeszcze jest szansa że nakręcą. Na tubie są tylko dźwięk, a wideo zastępuje okładka albumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swej strony polecam połączenie folku z blackiem, niby nic nowego ale fajnie się słucha, i niech was nie zmyli dosyc dziwna nazwa bo zespoł całkiem fajny - Barbarian Warriors in search of Wisdom, bardzo ładnie wydal album Paganheart którego mam szczęście by posiadaczem. http://pl.youtube.com/watch?v=tAuhGqJcL2w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 15:54, Wayzin napisał:

O, a tego to ja nie słyszałem. Pozytywnie zaskoczony - bardzo miły dla ucha kawałek :)

Cała płyta "Graveforests and their shadows" jest utrzymana na równym, dobrym poziomie. Mnie kapela się spodobała. Staram się wyszukiwać jakichś ciekawych zespołów, raz lepszych - raz gorszych.

Dnia 30.08.2008 o 15:54, Wayzin napisał:

Jak ktoś jest jeszcze mnie w stanie tu zaskoczyć, to chyba tylko Ty i Emperor ;]

Nie sztuka dawać utwory kapel powszechnie znanych :) Czasem szukam sobie po necie, a czasem przypadkowa nazwa zespołu kusi mnie do sprawdzenia ich.
-> Wintesun ogólnie nie przepadam za folk metalem [poza nokturnal mortum], ale posłucham tego Barbariana kto wie jak wypadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 15:48, paweusz napisał:

> Ps. Czy ktoś wie, czy jest teledysk do "Panzerkampf" Sabatonu
Z tego co się orientuję, to nie ma teledysku do tego utworu. Piosenka chyba jest z nowego
albumu (chyba, że się mylę), to jeszcze jest szansa że nakręcą. Na tubie są tylko dźwięk,
a wideo zastępuje okładka albumu.

Szkoda. Chciałbym widzieć teledysk do "Panzerkampf" właśnie albo do "Ghost division". Ostatecznie do "The Price of a Mile". Piosenki są klimatyczne, mają ciekawe teksty, więc są świetnym materiałem na teledysk. Bo na razie najlepsze są robione przez fanów. "40-1" , "Primo Victoria " , "Metal Crue" i "Nuclear Attack" to najlepsze fanowskie video jakie widziałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 15:58, paweusz napisał:

Cała płyta "Graveforests and their shadows" jest utrzymana na równym, dobrym poziomie.
Mnie kapela się spodobała. Staram się wyszukiwać jakichś ciekawych zespołów, raz lepszych
- raz gorszych.

Naprawdę niezły kawałek, moje klimaty :) Muszę sobie ją sprawić, póki co marnotrawię większość pozostałych mi pieniędzy na Summoning, tego można słuchać w kółko i się nie znudzi.

Dnia 30.08.2008 o 15:58, paweusz napisał:

Nie sztuka dawać utwory kapel powszechnie znanych :) Czasem szukam sobie po necie, a
czasem przypadkowa nazwa zespołu kusi mnie do sprawdzenia ich.

Ba - wiadomo, ale jesteście w stanie mnie szczególnie zaskoczyć. Siedzicie w skrajnym undergroundzie, bo widzisz - takiego Funeris Nocturnum znałem, więc mnie ciężko zaskoczyć. Jesteś właśnie jedną z tych osób, które to potrafią ]:->

Dnia 30.08.2008 o 15:58, paweusz napisał:

-> Wintesun ogólnie nie przepadam za folk metalem [poza nokturnal mortum],
ale posłucham tego Barbariana kto wie jak wypadnie...

Nokturnal Mortum to raczej pagan, a na takim "Goat Horns" to grała prawie symphonic black, więc to co gra Nokturnal Mortum jest raczej rozbieżne :> Folku można tam się doszukiwać, ale folk metal z prawdziwego zdarzenia to jakieś mhm Korpiklaani, NM jest dużo cięższe, jakkolwiek ciężkiej muzyki nie grają, ale w porównaniu z Korpiklaani jest różnica. ;]

@Wintersun
Też niezłe oO Można wpaść w trans, o ile na początku niewiele słyszałem, to potem ta muzyka zaczęła się wydawać naprawdę zajebista :) A i wokal nie jest jakiś pedalsko-folkowy, więc da się przełknąć, ba - ciężko mi to nazwać folk metalem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować