Zaloguj się, aby obserwować  
Cedricek

KONIEC SWIATA

825 postów w tym temacie

Czas trochę odświeżyc temat. Słyszałem jak mtam mówiliście, że koniec świata nastąpi kiedy nikt nie będzie się tego spodziewał, ja też tak myślę i twierzdzę że Nostradamus się mylił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 18:47, kapec11 napisał:

Czas trochę odświeżyc temat. Słyszałem jak mtam mówiliście, że koniec świata nastąpi kiedy
nikt nie będzie się tego spodziewał, ja też tak myślę i twierzdzę że Nostradamus się mylił


No i być może się mylił. ALe co do co do zmiany biegunów świata to szczerze trochę się boję. Może to się wam wydać śmieszne ale mówię prawdę. To samo zostało opisane jako Wileki Potop jak Noe swoją arkę budował. No alwe zobaczy się za 5 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:06, Marcinos07 napisał:

http://www.nautilus.org.pl/?i=1147 - ciekawy artykuł, choć podchodzę do tego z przymrożeniem
oka. Czy to jest wiarygodne? Oceńcie sami. ;) Sny różne się zdarzają. Wg mnie sen jak sen.
:D A może... ;)


Taak....
To dosyć prawdopodobne.
Sny mogą się sprawdzać. Sam się o tym przekonałem.
Poza tym, jeśli te same sny ma mnóstwo osób, to myślę, że coś w tym może być.
Nie należę do ludzi, którzy myślą, że wiedzą już wszystko o świecie, a takie sny to ,,bzdety".
Uważam, że wiele jeszcze nie wiemy, i ludzie, którzy w nic nie wieżą, mnie po prostu wkurzają.
myślę, że te fale są związane z rokiem 2018, kiedy ma spaść ten meteor, o którym w NASA mówili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:06, Marcinos07 napisał:

http://www.nautilus.org.pl/?i=1147 - ciekawy artykuł, choć podchodzę do tego z przymrożeniem
oka. Czy to jest wiarygodne? Oceńcie sami. ;) Sny różne się zdarzają. Wg mnie sen jak sen.
:D A może... ;)

Eee, jedna wielka bajka. Imo ten artykuł jakiś taki komiczny swoją drogą się wydawał... Nie wiem, ale do takich rzeczy najlepiej podchodzić z dystansem. A to że wielu osobą śni się to samo:
a) Zapewne śni się to tylko osobą zainteresowanym wizją końca świata, bo szary człowiek wstaje, zapomina i idzie do pracy/szkoły.
b) Skutkiem może być nagłośnienie tego typu wizji przez media czy ludzi w środowisku społecznym przez co narasta lęk w jednostce po czym śnią się jej tego typu rzeczy. Osoby mające jakieś fobie często mają koszmary odpowiadające ich schorzeniu psychicznemu.
Mnie to osobiście wisi jaki będzie koniec świata. Jeśli takiego czegoś dożyjemy, będę umierać będąc dumnym z siebie, że dane mi będzie żyć w czasach końca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co nad tym zastanawiać, bo i tak to nie my dożyjemy tego dnia, a jeśli mielibyśmy dożyć to i tak dowiemy się o tym ostatni. I bardzo dobrze. To jest tak jak z człowiekiem, który jest chory na raka i wie, że ten rak nie nadaje się już do operowania. Czyli - śmierć. Jak żyje taki człowiek? W ogóle nie żyje tylko czeka na śmierć.
Gdybyśmy my wiedzieli kiedy będzie koniec świata to też byśmy tak żyli (zakładając, że nastąpiłby za naszej "kadencji")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 21:00, awesome napisał:

dla mnie koniec świata nie jest wcale taki bliski. Bynajmniej my do niego nie dożyjemy.

no t sie zgadzam. ja koniec swiata widze w ten sposob iz on nastapi... ale nastapi dla naszego swiata(patrz galaktyki-Droga Mleczna, nasz układ słoneczny) dopiero wraz ze smiercia gwiazdy na ktorej opiera sie istnienie naszego układu planetarnego. z chwila kiedy Słońce zacznie przygasac zacznie sie Armageddon lub jak kto woli Apokalipsa. jednak stanie sie to... u duzo do tego jeszcze. nie pamietam jak jest prognozowane ale jesli dobrze pamietam to chodzi to o okres rzedu dziesiatek czy setek milionow lat. wiec nas to na szczescie nie dotyczy:) w kazdym badz razie nastapi wtedy to co ja osobiscie nazywam Sądem Ostatecznym. bez urazy dla wiernych w kazdym badz razie ja to tak odbieram. ale roztrzasal tego nie bede gdyz kontynuacja nadaje sie juz do tematu Ateizm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 17:44, Samildanach napisał:

> dla mnie koniec świata nie jest wcale taki bliski. Bynajmniej my do niego nie dożyjemy.

no t sie zgadzam. ja koniec swiata widze w ten sposob iz on nastapi... ale nastapi dla naszego
swiata(patrz galaktyki-Droga Mleczna, nasz układ słoneczny) dopiero wraz ze smiercia gwiazdy
na ktorej opiera sie istnienie naszego układu planetarnego. z chwila kiedy Słońce zacznie przygasac
zacznie sie Armageddon lub jak kto woli Apokalipsa. jednak stanie sie to... u duzo do tego
jeszcze. nie pamietam jak jest prognozowane ale jesli dobrze pamietam to chodzi to o okres
rzedu dziesiatek czy setek milionow lat. wiec nas to na szczescie nie dotyczy:) w kazdym badz
razie nastapi wtedy to co ja osobiscie nazywam Sądem Ostatecznym. bez urazy dla wiernych w
kazdym badz razie ja to tak odbieram. ale roztrzasal tego nie bede gdyz kontynuacja nadaje
sie juz do tematu Ateizm:)


Ja to już nie wiem jak to ma być z tym końcem świata. Niby ma być w 2013r. a Nostradamus przewidział, że cywilizacja ludzka będzie jeszcze w 2300r. istniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 18:08, polskavaenk napisał:

> >

tutaj by otrzymac odpowiedz musisz sam sobie powiedziec czy jestes:
a) czlowiekiem nauki-sugerujesz sie naukowym podejsciem do sprawy
b) czlowiekiem wiary-sugerujesz sie religijnym podejsciem do sprawy
c) czlowiekiem magii i wróżb-sugerujesz sie wszelkim przepowiadaniem co do konca swiata.
a odpowiedzi brzmia wtedy odpowiednio do kazdego podejscia:

a) koniec swiata nastapi wraz ze zjawiskiem gasniecia naszej centralnej gwiazdy na ktorej opiera sie nasz uklad planetarny-Słońca.
b) koniec swiata nastapi kiedy nastapi (kiedys Jezus zejdzie i rozliczy wszystkich z ich postepowania-grunt to wiara, kiedy bedzie wtedy bedzie)
c) koniec swiata nastapi wtedy kiedy "wywrozy" jakis z tych wielu wspaniałych "jasnowidzow". odpowiedzi tyle ilu jest "wrózbitów"

A wiec odpowiedz nalezy do ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 18:16, Samildanach napisał:

> > >
tutaj by otrzymac odpowiedz musisz sam sobie powiedziec czy jestes:
a) czlowiekiem nauki-sugerujesz sie naukowym podejsciem do sprawy
b) czlowiekiem wiary-sugerujesz sie religijnym podejsciem do sprawy
c) czlowiekiem magii i wróżb-sugerujesz sie wszelkim przepowiadaniem co do konca swiata.
a odpowiedzi brzmia wtedy odpowiednio do kazdego podejscia:

a) koniec swiata nastapi wraz ze zjawiskiem gasniecia naszej centralnej gwiazdy na ktorej opiera
sie nasz uklad planetarny-Słońca.
b) koniec swiata nastapi kiedy nastapi (kiedys Jezus zejdzie i rozliczy wszystkich z ich postepowania-grunt
to wiara, kiedy bedzie wtedy bedzie)
c) koniec swiata nastapi wtedy kiedy "wywrozy" jakis z tych wielu wspaniałych "jasnowidzow".
odpowiedzi tyle ilu jest "wrózbitów"

A wiec odpowiedz nalezy do ciebie:)


Zapomniałeś jeszcze o:
d) jesteś realistą
- koniec świata, a dokładnie samozagłada(np w 3 wojnie światowej) ludzkości nastąpi przed ptk. a i b

xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 19:32, Madoxx napisał:

> Zapomniałeś jeszcze o:
d) jesteś realistą
- koniec świata, a dokładnie samozagłada(np w 3 wojnie światowej) ludzkości nastąpi przed ptk.
a i b

xD

a no fakt;p dziekuje za uzupelnienie mojej wypowiedzi:)hehe trafne spostrzezenie:) to w kazdym badz razie jestem za teoria a i d:) b i c to .... hmmm bez komentarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 19:34, lancuch napisał:

kuirde szkoda ze koniec swiata bedzie w grudniu 2012 (wg wiedzacych i pro elo master wrozbitow)
bo sie nam dostanie za euro 2012 :P

a rzeczywiscie nie uwzglednilem i tej mozliwosci:) coz bardzo realna mozliwosc nie ukrywajmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że koniec świata to początek tego co nastąpi potem, uważam koniec świata jako pewną fazę czegoś co nastąpi jeszcze po tym. A tak poza tym to koniec świata może nastąpić ale żaden wybuch ani destrukcja ziemi nie zakłóci odbioru radia Maryja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:06, Marcinos07 napisał:

http://www.nautilus.org.pl/?i=1147 - ciekawy artykuł, choć podchodzę do tego z przymrożeniem
oka. Czy to jest wiarygodne? Oceńcie sami. ;) Sny różne się zdarzają. Wg mnie sen jak sen.
:D A może... ;)

Możliwe iż ma to coś w sobie.Chociaż tak jak ty, podchodze do tego artykułu "z przymrożeniem oka" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 19:42, Samildanach napisał:

a no fakt;p dziekuje za uzupelnienie mojej wypowiedzi:)hehe trafne spostrzezenie:) to w kazdym
badz razie jestem za teoria a i d:) b i c to .... hmmm bez komentarza:)


Ta? A ja jestem za teorią e) - zaatakuje nas ufo i weźmie w niewolę, a jak już wykorzystają nas to pozabijają.

A tak na poważnie, to naprawdę myślę, że prędzej się nawzajem pozabijamy, niż wykończy nas natura, czy zjawiska nad naturalne.

P.S. zapraszam do znajomości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2007 o 21:13, Madoxx napisał:

A tak na poważnie, to naprawdę myślę, że prędzej się nawzajem pozabijamy, niż wykończy nas
natura, czy zjawiska nad naturalne.

P.S. zapraszam do znajomości :D

no sklonny jestem zgodzic sie z ta teoria. calkiem mozliwe oby jednak sie nie spelnilo;p
P.S. Potwierdzam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 21:33, Samildanach napisał:

no sklonny jestem zgodzic sie z ta teoria. calkiem mozliwe oby jednak sie nie spelnilo;p


Ale z teorią e) czy teorią d) ?

P.S. Cieszę się :* [edit] i oczekuje na oficjalną odpowiedź na GS :D [edit2 :P] ok już nie ważne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 21:36, Madoxx napisał:

> no sklonny jestem zgodzic sie z ta teoria. calkiem mozliwe oby jednak sie nie spelnilo;p


Ale z teorią e) czy teorią d) ?

P.S. Cieszę się :* [edit] i oczekuje na oficjalną odpowiedź na GS :D [edit2 :P] ok już nie
ważne :P

z ta teria d;p w ufoludki? hehe nie widzialem jeszce zielonych smerfow;p
P.S. jak nie wazne to nie wazne;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować