Zaloguj się, aby obserwować  
Cedricek

Czarny temat - czyli słów kilka o ludzkich tragediach [M]

631 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2010 o 11:16, Karfein napisał:

Jakby Polsce mało było problemów...


Teraz mamy dwie opcje - albo Polakom się otworzą oczy (chodzi głównie o polityków) i ten kraj się wybije w górę, albo... No cóż, będzie jeszcze gorzej niż jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 11:18, Mohair napisał:


> Jakby Polsce mało było problemów...

Teraz mamy dwie opcje - albo Polakom się otworzą oczy (chodzi głównie o polityków) i
ten kraj się wybije w górę, albo... No cóż, będzie jeszcze gorzej niż jest teraz.


Ja liczę jednak że ta katastrofa wywoła przełom w Polsce, i polskiej polityce i że w końcu te spory polityczne się skończą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 11:17, Ildrian napisał:

RZOND WYPRODUKUJE KLONA I GO PODSTAWIOM I POWIEDZOM RZE TO PRAWDZIWY



Ja proponuje BANA mu dać.


Wielka szkoda, wielka katastrofa, wielki szok. Polacy po raz kolejny stracili wszytko. Tyle dowódców wojska polskiego,tyle polityków i co najgorsze głowa państwa. Teraz Polska nie ma już nic(kolejny raz elita polska została wycięta. Ironia losu taka, że znów pod przeklętym miejscem o nazwie Katyń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2010 o 11:20, Piterixos napisał:

Ja liczę jednak że ta katastrofa wywoła przełom w Polsce, i polskiej polityce i że w
końcu te spory polityczne się skończą...


No mówię, albo się sytuacja naprawi i nie będzie takiego pierdolnika jak to teraz, że wszyscy skaczą sobie do gardeł, albo będzie jeszcze gorzej, tzn. wszyscy pogrążą się w "żałobie" i będą brać na odpowiedzialne stanowiska kogo popadnie, co do końca zniszczy ten kraik...
Bo jedno jest pewne - nie ma opcji, żeby to dzisiejsze wydarzenie obeszło się bez głębszego echa oddziaływującego na wewnętrzne struktury państwa - pytanie tylko - w jaki sposób oddziaływującego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:22, Kakarotto napisał:

Dla nas i dla Polski strata wielka, czy kto lubił kogo czy nie to tragedia ;(


dokładnie, żaden człowiek nie zasługuje na taką śmierć... Niestety od dzisiaj jednego dnia mamy 2 tragiczne rocznice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co się dziś wydarzyło jest jakby wręcz nieśmiesznym żartem, nie da się uwierzyć, że tyle osób zginęło i do tego z elity polskiej polityki - prezydent z pierwszą damą.

Śmierć w rocznicę śmierci [*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:30, Get_Down napisał:

I tak nie patrząc tylko na śmierć prezydenta,zginęło 88 innych ważnych osób to również
załamuje.


Wiem, ile osób zginęło. Po prostu chodzi mi o to, że niezależnie od poglądów czy innych czynników, mamy do czynienia z tragedią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:34, Chlorofil napisał:

Teraz to zacznie się walka o władzę zobaczycie.


Tu ludzie o tragedii a ty o tym co zawsze... jeszcze napisz jak to inni piszą po różnych stronach - "Chcieliśta Tuska, to teraz mata".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:37, Kakarotto napisał:

> Teraz to zacznie się walka o władzę zobaczycie.

Tu ludzie o tragedii a ty o tym co zawsze... jeszcze napisz jak to inni piszą po różnych
stronach - "Chcieliśta Tuska, to teraz mata".

nie przesadzaj... pisząc posta nie mialem nic zlego na mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie jest to wielka strata, tyle ważnych osób zginęło, tyle Polaków i Polek.
Mnie osobiście zastanawia, co było przyczyną katastrofy. Bo nie wierzę, że rządowy samolot nie miał jakichś super nowoczesnych systemów ostrzegania, przeciwmgielnych czy czegoś takiego. Poza tym - według mnie głupotą było wpuszczenie tylu kluczowych osobistości do jednego samolotu, przecież gdyby poleciałoby kilka samolotów, to byłoby większe prawdopodobieństwo przezycia większej ilości osób.

Nie zmienia to jednak faktu, że łączę się w żalu z rodakami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat z onetu:

"- Ślady na miejscu katastrofy wskazują, że samolot leciał zbyt nisko i nie na osi pasa startowego. Gdy pilot się zorientował, było już za późno na uratowanie maszyny - mówił dziennikarzowi TVN doświadczony pilot, który wielokrotnie lądował na lotnisku pod Smoleńskiem
Samolot ścinał drzewa bardzo nisko, ostatnie na wysokości 2,5 metra w miejscu, w którym powinien był być znacznie wyżej. Mgła była bardzo gęsta, urządzenia pokładowe nie pokazały pilotowi jego dokładnej lokalizacji, a kiedy się zorientował, było już za późno. Chciał poderwać maszynę, włączył pełną moc silnika, ale leciał już za wolno. W tym momencie nie było już możliwości uratowania się - relacjonował pilot w rozmowie z Andrzejem Zauchą."


Przy okazji: cieszę sie, że przynajmniej czasem Polacy potrafią być Polakami, narodem. Nie zwolennikami/przeciwnikami jakiejś konkretnej partii,szczerze nienawidzącymi innych.

Pytanie tylko ile to potrwa, bo obawiam się że do wyborów wszystko wróci do "normy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:39, mateuszbanach0 napisał:

> > Teraz to zacznie się walka o władzę zobaczycie.
>
> Tu ludzie o tragedii a ty o tym co zawsze... jeszcze napisz jak to inni piszą po
różnych
> stronach - "Chcieliśta Tuska, to teraz mata".
nie przesadzaj... pisząc posta nie mialem nic zlego na mysli.


Nie pisałem do ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:34, Chlorofil napisał:

Teraz to zacznie się walka o władzę zobaczycie.

W tej chwili zgodnie z konstytucją władzę przejmuje marszałek sejmu,i w najbliższym czasie (nie mówię o kliku dniach)powinny być kolejne wybory.Myślę że te wybory będą całkiem inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:37, Kakarotto napisał:

> Teraz to zacznie się walka o władzę zobaczycie.

Tu ludzie o tragedii a ty o tym co zawsze... jeszcze napisz jak to inni piszą po różnych
stronach - "Chcieliśta Tuska, to teraz mata".


Co ? Jak ja nigdy się jeszcze nie odzywałem w takich tematach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować