Zaloguj się, aby obserwować  
Cedricek

Czarny temat - czyli słów kilka o ludzkich tragediach [M]

631 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2010 o 15:30, Hellmut napisał:

Uspokój się trochę. Najmniej w takich chwilach potrzeba agresywnych zachowań.

Co, kolejny gieroj żydowsko-masońskiej organizacji, który chce udupić ile się da naród Polski? Idź z Kłejkiej na piwo...

@Starscream
Połowa głównych sił Polskiej inteligencji........ oczywiście są jeszcze inni szarzy posłowie czy intelektualiści, ja mówię o tych głównych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:32, Haregar1 napisał:

> Uspokój się trochę. Najmniej w takich chwilach potrzeba agresywnych zachowań.
Co, kolejny gieroj żydowsko-masońskiej organizacji, który chce udupić ile się da naród
Polski? Idź z Kłejkiej na piwo...

@Starscream
Połowa głównych sił Polskiej inteligencji........ oczywiście są jeszcze inni szarzy posłowie
czy intelektualiści, ja mówię o tych głównych.

"glownych sil polskiej inteligencji"? Kto stanowi te sily? Chyba tylko wojskowi i prezydent. Czyli w sumie 7 osob, czyli glowne sily polskiej inteligencji to bylo 14 osob? zamilcz juz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:29, Longer napisał:

Co nie znaczy, że należy brać przykład z Ciebie i mówić głośno "należało im się"

Napisałem tylko [ lub aż ] że ta tragedia dotycząca polityków niespecjalnie mnie ruszyła a już widzę że próbuje mi się wciskać że twierdziłem że "należało im się", cudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2010 o 15:32, Haregar1 napisał:

Co, kolejny gieroj żydowsko-masońskiej organizacji, który chce udupić ile się da naród
Polski? Idź z Kłejkiej na piwo...

Hellmut ma rację, uspokój się. Wielki cios dla Polski i ogromny dla rodzin ofiar ale swoim zachowaniem przesadzasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że nasze państwo jest ciągle całe i wdrażane są procedury przygotowane na wypadek właśnie takiego zdarzenia. Ale jeśli, zobaczysz gdzieś jakichś anarchistów, którzy wynoszą Twój TV z domu, to możesz dać znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:34, Starscream napisał:

"glownych sil polskiej inteligencji"? Kto stanowi te sily? Chyba tylko wojskowi i prezydent.
Czyli w sumie 7 osob, czyli glowne sily polskiej inteligencji to bylo 14 osob? zamilcz
juz lepiej

A duchowni i prezes NBP chociaż? Czy ministrowie? Słaba pamięć?

@Tyler_D
Tak, teraz ja jestem tym złym co wszystkim wmawia chore teorie, nie? Byłeś na wyborach tak przy okazji? Bo z tego co piszesz wynika, że nie - jesteś pseudopolaczkiem, który nic nie robi, a jęczy jak baba przed okresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:36, Haregar1 napisał:

> "glownych sil polskiej inteligencji"? Kto stanowi te sily? Chyba tylko wojskowi
i prezydent.
> Czyli w sumie 7 osob, czyli glowne sily polskiej inteligencji to bylo 14 osob? zamilcz

> juz lepiej
A duchowni i prezes NBP chociaż? Czy ministrowie? Słaba pamięć?

Duchowni to glowne sily polskiej inteligencji? xD Zart chyba
Prezes NBP czyli 8 ok a podejrzewam ze znalazlo by sie 1000 zywych. To rzeczywiscie polowa.
Jacy ministrowie tam zgineli? Z tego co wiem to tylko paru wiceministrow. Daj sobie siana juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:32, Haregar1 napisał:

Co, kolejny gieroj żydowsko-masońskiej organizacji, który chce udupić ile się da naród
Polski? Idź z Kłejkiej na piwo...

Najpierw dojrzyj do dyskusji, drogi kalejdoskopie, a później zacznij stosować swoje arcymądre epitety wobec innych osób.

BAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>nie

Dnia 10.04.2010 o 15:30, Graffis napisał:

jest jednak w dobrym guście kontynuować wieszanie psów na politykach w takim momencie.

Czy to jest wieszanie psów? Po prostu traktuję ludzi tak jak sobie na to w moim mniemaniu zasłużyli swoim czynami.

Dnia 10.04.2010 o 15:30, Graffis napisał:

Przyczyna jest prosta - odrobina człowieczeństwa i empatii zobowiązuje wobec rodzin.

Oczywiście, rodzinom współczuję ... to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujace jest to ze pomimo prosb premiera, przedstawicieli kurii czy nawet dziennikarzy nawet taka tragedia jak dzisiejsza katastrofa wywoluje dyskusje majace wprowadzic podzialy na "lepszych" i "gorszych" uczestnikow katastrofy. Moze jednak darujmy sobie na chwile takie plytkie myslenie i skupmy sie po prostu na istocie wydarzenia. To po prostu sie stalo, juz, dzisiaj, nie wazne kto byl w srodku samolotu, wazne ze nikt z uczestnikow na to nie zasluzyl. I naprawde moje osobiste sympatie czy antypatie nie maja w tym wypadku zadnego znaczenia. To jest osobista tragedia wielu ludzi, nie tylko tych co zgineli ale bardziej ich rodzin. Moglem nie zgadzac sie z decyzjami politykow, moglem ich nawet nie lubic, ale w swietle dzisiejszego wydarzenia takie rzeczy staja sie bez znaczenia.
Nasze panstwo jako urzad sobie z tym poradzi bez problemu bo sa od tego odpowiednie procedury. I zapewne bedzie jak juz ktos tu wczesniej napisal. Niebawem politycy powroca do swojej wojenki na noze. Ale to juz w zaden sposob nie zmieni tego co sie wydarzylo.

Wiec jedyne co mozna w tej sytuacji napisac to R.I.P

P.S.
Swieczke zapalilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdyby to byli najsławniejsi muzycy świata, to też by cie nie ruszyło? Na pewno o wiele bardziej niż polityków. Ale tu nie chodzi o samych polityków, głów państwa itd. Nieważne kim byli - to ludzka tragedia. Czy myślisz w ten sposób:
"Zginęło tylu ludzi... a to politycy! To mnie nie rusza, bo nie lubię polityki, a ten kraj jest posrany".

Osobiście nie odczuwam jakiejś żałoby, bo nie za bardzo interesuje się polityką i prócz dwóch nazwisk reszta mi nic nie mówi, ale jestem w szoku, że tyle naraz osobistości zginęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:28, Haregar1 napisał:

Dla ciebie ignorancie to leci koło dupy - dla wielu patriotów nie. Ty w ogóle wiesz,
co się stało? Wiesz, jak funkcjonuje zorganizowana grupa społeczna, państwo?

Rząd rządem, kraj krajem - są zastępcy i niezastępcy. Po pewnym czasie wszystko się ustabilizuje. Prawda, że wypadki chodzą po ludziach, ale w tym przypadku tragiczna śmierć blisko setki ludzi jest większym powodem do refleksji i zmartwień, i to bez względu na fakt czy byli to politycy, generałowie czy kierowcy taksówek. Każdy z nich był człowiekiem, miał rodzinę, może mógł przeżyć jeszcze wiele lat aż do śmierci naturalnej.
I zgadzam się z Terrorite - dyskusje o tym, kto na śmierć zasłużył a kto nie, są naprawdę nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stała się rzecz straszna, na domiar złego pod katyniem, nad tym miejscem wisi jakieś fatum. Zginęło 96 osób. Straszne.
[*] [*][*]
Jakby ktoś nie wiedział to zamieszczę pełną jak na chwilę obecną listę ofiar tej tragedii.

PREZYDENT LECH KACZYŃSKI

MARIA KACZYŃSKA

RYSZARD KACZOROWSKI, ostatni prezydent RP na uchodźstwie

KRZYSZTOF PUTRA, wicemarszałek Sejmu

KRYSTYNA BOCHENEK, wicemarszałek Senatu

JERZY SZMAJDZIŃSKI, wicemarszałek Sejmu

WŁADYSŁAW STASIAK, szef Kancelarii Prezydenta

ALEKSANDER SZCZYGŁO, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego

PAWEŁ WYPYCH, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta

STANISŁAW JERZY KOMOROWSKI, podsekretarz stanu w MON

TOMASZ MERTA, , podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury

MACIEJ PŁAŻYŃSKI, szef Stowarzyszenia Wspólnota Polska

MARIUSZ KAZANA, dyr. protokołu dyplomatycznego MSZ

GEN. FRANCISZEK GĄGOR szef sztabu generalnego WP

MARIUSZ HANDZLIK, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta

ANDRZEJ KREMER, podsekretarz stanu w resorcie spraw zagranicznych

ANDRZEJ PRZEWOŹNIK, sekretarz generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

PIOTR NUROWSKI, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

JANUSZ KOCHANOWSKI, rzecznik Praw Obywatelskich

SŁAWOMIR SKRZYPEK, prezes NBP

JANUSZ KURTYKA, prezes IPN

JANUSZ KRUPSKI, kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych

Posłowie i senatorowie:

GRZEGORZ DOLNIAK

LESZEK DEPTUŁA

GRAŻYNA GĘSICKA

PRZEMYSŁAW GOSIEWSKIM

ZBIGNIEW WASSERMANN

SEBASTIAN KARPINIUK

IZABELA JARUGA-NOWACKA

ALEKSANDRA NATALLI-ŚWIAT

ARKADIUSZ RYBICKI

JOLANTA SZYMANEK-DERESZ

WIESŁAW WODA

EDWARD WOJTAS

JANINA FETLIŃSKA

STANISŁAW ZAJĄC

Przedstawiciele kościołów i wyznań religijnych:

KS. BP GEN. DYWIZJI TADEUSZ PŁOSKI, ordynariusz polowy WP

MIRON CHODAKOWSKI, prawosławny ordynariusz WP

KS. PŁK ADAM PILCH, ewangelickie duszpasterstwo polowe

KS. PPŁK JAN OSIŃSKI, ordynariat polowy WP

KS. ROMAN INDRZEJCZYK, kapelan prezydenta

KS. PRAŁAT BRONISŁAW GOSTOMSKI

KS. JÓZEF JONIEC

KS. ZDZISŁAW KRÓL

KS. ANDRZEJ KWAŚNIK

Przedstawiciele Sił Zbrojnych RP:

GEN. BRONI BRONISŁAW KWIATKOWSKI, dowódca Sił Operacyjnych

GEN. ANDRZEJ BŁASIK, dowódca Sił Powietrznych

GEN. TADEUSZ BUK, dowódca Sił Lądowych

GEN. WOJCIECH POTASIŃSKI, dowódca Sił Specjalnych

WICEADMIRAŁ ANDRZEJ KARWETA , dowódca Marynarki Wojennej

GEN. KAZIMIERZ GILARSKI, dowódca Garnizonu Warszawa

Przedstawiciele Rodzin Katyńskich i innych stowarzyszeń

TADEUSZ LUTOBORSKI

STEFAN MELAK

STANISŁAW MIKKE

BRONISŁAWA ORAWIEC-LOFFLER

KATARZYNA PISKORSKA

ANDRZEJ SARJUSZ-SKĄPSKI

WOJCIECH SEWERYN

LESZEK SOLSKI

TERESA WALEWSKA-PRZYJAŁKOWSKA

GABRIELA ZYCH

EWA BĄKOWSKA

ANNA MARIA BOROWSKA

BARTOSZ BOROWSKI

EDWARD DUCHNOWSKI

ZENONA MAMONTOWICZ-ŁOJEK

Osoby towarzyszące:

JOANNA AGACKA-INDECKA

CZESŁAW CYWIŃSKI

PPŁK. ZBIGNIEW DĘBSKI

KATARZYNA DORACZYŃSKA

ALEKSANDER FEDOROWICZ

DARIUSZ JANKOWSKI

GEN. BRYG. STANISŁAW KOMORNICKI

JANUSZ KRUPSKI

WOJCIECH LUBIŃSKI

BARBARA MAMIŃSKA

JANIANA NATUSIEWICZ-MILLER

KS. RYSZRD RUMIANEK

IZABELA TOMASZEWSKA

ANNA WALENTYNOWICZ

JANUSZ ZAKRZEŃSKI

Funkcjonariusze BOR

JAROSŁAW FLORCZAK

ARTUR FRANCUZ

PAWEŁ JANECZEK

PAWEŁ KRAJEWSKI

PIOTR NOSEK

JACEK SURÓWKA

MAREK ULERYK

DARIUSZ MICHAŁOWSKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:41, Grinczar napisał:

A gdyby to byli najsławniejsi muzycy świata, to też by cie nie ruszyło?

Zależy którzy muzycy, sława to nie to samo co klasa. Jakby zmarł jakiś ogólnie znany muzyk ale taki którego zupełnie nie kojarzę to ruszyło by mnie to tyle że po prostu byłoby to dla mnie smutne and that''s all. O jakimś większym przejęciu raczej nie byłoby mowy.
>Czy myślisz w ten sposób:

Dnia 10.04.2010 o 15:41, Grinczar napisał:

"Zginęło tylu ludzi... a to politycy! To mnie nie rusza, bo nie lubię polityki, a ten
kraj jest posrany".

Nie, poczytaj poprzednie posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:34, Tyler_D napisał:

Napisałem tylko [ lub aż ] że ta tragedia dotycząca polityków niespecjalnie mnie ruszyła
a już widzę że próbuje mi się wciskać że twierdziłem że "należało im się", cudnie.

Ani chybi, zupełnie jakbym słyszał niejakiego KrzysztofaMarka: jak ich nie żałujesz się cieszysz:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po co tak do cholery jasnej spamować? Ta lista jest na każdym większym portalu internetowym.

Znaleziono właśnie jedną czarną skrzynkę. Ciekawe, co ona nam "wyjaśni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się z tobą 100% zgadzam. Rozumiem, że to jest tragedia. Rozumiem na jaką ona jest skalę, ale... w 70% przypadków, ludzie starają się na siłę umartwiać. Nawet jeżeli cały wcześniejszy czas śmiali się z Lecha Kaczyńskiego - teraz na siłę muszą być tymi najbardziej poszkodowanymi. A nasza klasa i gg, znowu całe lepią się w pokemońskich wstążkach, "zniczach" czy opisach typu
" [*] Polska płacze deszczem... " itp.
Nie jestem kompletnie obojętny, ale też nie umartwiam się w taki sposób, jakby wymordowano mi 7 członków rodziny, w tym tą najbliższą...
Już nie mówiąc o tych "specjalistycznych" teoriach spiskowych, czy innych "klątwach Katynia". Jeden ksiądz w TV, właśnie powiedział, że to wszystko jest jakoś powiązane, bo 5 lat temu zmarł Jan Paweł II itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś napisałem coś w stylu "Yeah! Należało się tym frajerom, dobrze że zginęli."? Nie ... napisałem że nie ruszyło mnie to zbytnio ... ludzie, czytajcie posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:48, Tyler_D napisał:

Czy gdzieś napisałem coś w stylu "Yeah! Należało się tym frajerom, dobrze że zginęli."?
Nie ... napisałem że nie ruszyło mnie to zbytnio ... ludzie, czytajcie posty.

A to do mnie jest?
Bo ja tylko łączyłem się z tobą w żalu, że ludzie cię tak postrzegają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:48, Tyler_D napisał:

Czy gdzieś napisałem coś w stylu "Yeah! Należało się tym frajerom, dobrze że zginęli."?
Nie ... napisałem że nie ruszyło mnie to zbytnio ... ludzie, czytajcie posty.

Może i nie napisałeś ale założę się ,że nie jeden tak sobie pomyślał. Przecież wiadomo jak w Polsce mówiono o Kaczyńskim. . . Więc na prawdę bym się nie zdziwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować