Zaloguj się, aby obserwować  
mrosi

Obudowy do komputerów - temat ogólny

549 postów w tym temacie

Zmieniłem TT Aguila na zwykłego, poczciwego Chief''a:

http://chieftec.pl/index.php?content=2&case=15

Ta z lewej. Po włożeniu wszystkich bebechów do środka zostaje miejsca na ... drugie tyle bebechów. Nawet nie potrzeba wentylatora z przodu. Wystarczy wyciągający z tyłu. Montaż całkowicie bezśrubkowy. Jest jeden minus - jeśli nie masz złącz SATA z końcówkami "kolankowymi" to możesz mieć kłopot z domknięciem obudowy bo dyski są montowane poprzecznie. Poza tym - jak dla mnie bomba.

P.S. Jak nowa grafika? Opłacało się poprzednią wymienić? Jaki przyrost wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2008 o 08:58, mrosi napisał:

P.S. Jak nowa grafika? Opłacało się poprzednią wymienić? Jaki przyrost wydajności?


aaaaaa to ja mialem przeciez ta obuwe tylko srebrno czarna pamietasz??? na linku ktory mi dales jest po prawej stronie.
Co do mojej grafiki spalil mi sie 2-gi 8800GTX KO ACS3 i dostalem zwrot kasy. Za ta kase kupilem X360 PREMIUM i wlasnie tego 9800GTX SSC. Jesli chodzi o karte sprawuje sie naprawde super, wszystko na max i pelna plynnosc, reszta na GS :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 20:33, chinek423 napisał:

Jeśli ta Aguila ma słaby przepływ powietrza to noże wziąć TT Armor Jr. albo Soprano DX?


Sluchaj ja mam TT ARMOR ale pelnego i on zaprwnia super przewiew. Wiejcej znajdziesz na mlim GS w archiwum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 21:34, MLODY2K6 napisał:

> Zamierzam kupić obudowę Asus Vento 3600
> Oczywiście po jej kupnie będę kombinował z overlockingiem.
> Czy to dobry wybór??
>
> (dla tych, bardziej mnie znających: mój stary komp idzie do lamusa!!!!)

Nie to nie jest dobra obudowa do OC. Nie dosc ze malow niej miejsca to jescze max 2
wentylatory mozesz wsadzic, wyglada bardzo ekstrawagancko ale nie przeklada sie to na
praktyke, wiec szczeze nie polecam, jesli chesz wydac kase na cos pozadnego to moze to
byc np THERMALTAKE ARMOR JUNIOR super obudowa przewiewna , stabilna i solidnie wykonana.


THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie (w zestawie, cały komputer wymieniam) obudowę Tracer-Proton TRO-112 z zasilaczem 400W (ModeCom FEEL-400 III). To jest jedna z nielicznych obudów, które wyglądają przyzwoicie. Warto czy nie warto? Jeśli nie ta, to jaką polecacie (ze względu jakość jak i wygląd)?

PS. Link do "mojej" obudowy: http://www.gral.pl/preview/Tracer/TracerProtonTRO-112400W_23/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 12:14, Aniaoh193 napisał:

Mam zamiar kupić sobie (w zestawie, cały komputer wymieniam) obudowę Tracer-Proton TRO-112
z zasilaczem 400W (ModeCom FEEL-400 III). To jest jedna z nielicznych obudów, które wyglądają
przyzwoicie. Warto czy nie warto? Jeśli nie ta, to jaką polecacie (ze względu jakość
jak i wygląd)?

PS. Link do "mojej" obudowy: http://www.gral.pl/preview/Tracer/TracerProtonTRO-112400W_23/


Ja tam za tracerem nie przepadam, lepszą obudowę np. CoolerMaster Elite 330 dostaniesz juz za 130 zł.
Co do zasilacza to nigdy nie bierz z serii FEEL, seria MC jest ok. Ja od siebię polecam Amacrox Warrior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 12:34, chinek423 napisał:

Ja tam za tracerem nie przepadam, lepszą obudowę np. CoolerMaster Elite 330 dostaniesz
juz za 130 zł.
Co do zasilacza to nigdy nie bierz z serii FEEL, seria MC jest ok. Ja od siebię polecam
Amacrox Warrior


Prawda, obudowa ok, ale ma taką dziwną fakturę (jakby była dziurkowana czy coś, nie znam się). Są takie ze zwyczajną blacha z przodu? A co jest z tą serią FEEL??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Raczej nie ma modelu bez dziurkowania z przodu, ale to podobno poprawia przepływ powietrza i nawet fajnie wygląda. Jak chcesz podobną bez dziurkowania to popatrz na inne modele z serii elite (wszystkie kosztują ok 130 zł).
Forton (jedna z lepszych fabryk) produkuje zasilacze dla takich marek jak: Amacrox, OCZ, Zalman, Tacens, BeQuiet i właśnie Modecom MC, za to seria Feel to zwykłe badziewie nadające się tylko do zastosowań biurowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 13:02, Aniaoh193 napisał:

A co jest z tą serią FEEL??


Pod obciążeniem nie wytrzymuje i pali się oraz coś może spalić ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co sądzicie o tej obudowie http://tnij.org/bdle . Już od dawna planuję zmienić obudowę i chłodzenie, bo moje aktualne jest tak ciche jak odkurzacz :P Myślałem też nad tt Armor, ale nie podoba mi się jakoś, choć jest funkcjonalna. Jeżeli chodzi o tego Antec''a to głównie mi chodzi o jakość wykonania i jak głośnie są wentylatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 09:45, BlackBomb napisał:

Mam pytanie co sądzicie o tej obudowie http://tnij.org/bdle . Już od dawna planuję zmienić
obudowę i chłodzenie, bo moje aktualne jest tak ciche jak odkurzacz :P Myślałem też nad
tt Armor, ale nie podoba mi się jakoś, choć jest funkcjonalna. Jeżeli chodzi o tego Antec''a
to głównie mi chodzi o jakość wykonania i jak głośnie są wentylatory.


Zaczynajac od Konca. A Antcach wentylatory sa tak samo glosne jak w TT. Ja Mam osobiscie Armora i jestem z niego bardzo zadowolonyale do pelni szczescia potrzebowalem wyciszenia wentylatorow, pogrzebalem troche na zachodnich serwisach i kupilem sobie Panel Scythe Kaze master 5,25" teraz jest idealna cisza, co nie zmienia faktu ze jest jeszcze bardzo chlodno. tak dla pokazania ze o chlod ciezko w moim kompie prosze bardzo :

tu jest link do mojego poprzedniego posta:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=17657

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 09:45, BlackBomb napisał:

Mam pytanie co sądzicie o tej obudowie http://tnij.org/bdle . Już od dawna planuję zmienić
obudowę i chłodzenie, bo moje aktualne jest tak ciche jak odkurzacz :P Myślałem też nad
tt Armor, ale nie podoba mi się jakoś, choć jest funkcjonalna. Jeżeli chodzi o tego Antec''a
to głównie mi chodzi o jakość wykonania i jak głośnie są wentylatory.


Zobacz na tego Antca:

http://www.frazpc.pl/artykuly/594/ANTEC/THREE/HUNDRED/Przystepna/i/solidna

Ja go biore i jestem pewny, ze w upalne lato bedzie sie idealnie sprawowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../

Fajnie wyglada ten Antec no i jest przewiewny. Tylko jak dla mnie bez uzyteczny jest gorny wywiew powoetrze bo pozniej ten caly korz wraca spowrotem do budy. pamietam jak mialem bude Cheftca to naprawde chlod panowal w srodku i bylem z niej bardzo zadowolony. Teraz uzywam TT ARMOR i jest jeszcze lepiej tylko jedeynym minusem tej budy jest jej cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To i ja się dorzucę do propozycji. Cooler Master Centurion 590.
Dotychczas byłem przekonany, że wręcz wzorcowo wykonują obudowy takie firmy jak ThermalTake czy Chieftec. Wczoraj, po obejrzeniu nowego nabytku, właśnie wspomnianej wyżej obudowy CM swoje odczucia musiałem zweryfikować. Ta obudowa to klasa sama dla siebie. Kupiłem ją za 230PLN. Wzorcowe wykończenie i rozplanowanie wnętrza (zasilacz na dole obudowy). Z zewnątrz - naprawdę pomimo mojej wnikliwości nie ma się do czego przyczepić. Na upartego - do na niebiesko podświetlanego wentylatora na front-panelu - nie jestem zwolennikiem takich bajerów (generalnie). W zestawie oprócz typowych dodatków (instrukcja, zestaw śrubek, samozaciskowe opaski mocujące do przewodów) również dwa wentylatory z regulacją obrotów - w trybie "Silent" głośne na 5dB, w trybie "Normal" głośne na 16dB (dla porównania komar lecąc powoduje hałas 15dB). W najbliższym czasie, po odbiorze nowego zasilacza oraz po powrocie grafiki z serwisu postaram się wrzucić kilka fotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka mala cekawostka:
Mało miejsca w obudowie? Żaden problem. Wystarczy zaopatrzyć się w najnowszy produkt firmy Lian Li o nazwie Tyr X2000. Ta znacznych rozmiarów obudowa widoczna na zdjęciu, zmieści płytę główną wykonaną w standardzie nawet eATX (308 x 330mm), a i tak pozostawi jeszcze bardzo wiele wolnej przestrzeni dla maksymalnej rozbudowy komputera oraz zapewni przy tym bezproblemowy przepływ powietrza. W dolnej jej części znajdziemy miejsce na sześć dysków twardych, a u góry miejsce na zasilacz, a także dwie zatoki 5,25 cala i jedną 3,5 cala umieszczone z lewej lub prawej strony dla łatwiejszego dostępu. Obudowa dostępna jest jak na razie tylko w USA w cenie 520 USD ale niebawem powinna pojawić się też w Europie

20080626094952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować