Zaloguj się, aby obserwować  
mrosi

Obudowy do komputerów - temat ogólny

549 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2008 o 15:25, KrzysztofMarek napisał:

W tych testach to jednego sie nie mogłem doczytać: czy karta Radeon 4870 CrossFire to
faktycznie dwie karty czy też jedna a to "CrossFire" wstawiono dla zmyłki? Bo ja wolałbym
dokupić jedna kartę 4870 do tej 3870, którą już mam na pokładzie ;-D. O ile zasilacz
(Chieftec 650W) wytrzyma...


Ale tam jest 4850 i CF 4850 a nie 4870. Ta 4870 to zjada w zagranicznych testach GTX 260 w pojedynkę. :) A 650W Chieftec powinien bez problemu dać radę CF w obudwu przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na testy to az slinka leci na mysl o tym CF. Ale tak jak wspomnial mrosi z ATI nie jest tak dobrze jak z NVIDIA ze instalujesz stery i juz. Tutaj troche trzeba sie nakombinowac bo sa catalysty ccc itp. Dlatego to mnie zawsze irytowalo w kartach ATi fakt da sie do tego przyzwyczaic ale jednak cos z tego zostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak e-sata, choć co prawda można kupić takowy śledź, dyski montowane wzdłużnie przez co jest gorszy dostęp do nich. Jakiś czas temu też chorowałem ale na EVO srebno-czarną, aktualnie mam CM 690 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dobra. Dla mniej jarzących - powoli i wielkimi literami... :-)
Z tego co zdążyłem się zorientować, plik ...ddd... to czysty driver grafiki a plik ...ccc... to oprogramowanie ATI Catalyst, czyli panel zarządzania grafiką (coś jak panel sterowania NVidia), tak? Podobno jest mały zonk, bo żeby chłodziwo na grafice pracowało dobrze to catalyst są nieodzowne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 16:47, blacklio2 napisał:

Brak e-sata, choć co prawda można kupić takowy śledź, dyski montowane wzdłużnie przez
co jest gorszy dostęp do nich. /.../

Zaraz, zaraz, ale... ale e-sata to chyba nie zależy od obudowy, tylko od płyty, a moja płyta głowna ma wyjście e-sata? Zresztą pal licho e-sata, mogę sobie dysk dodatkowy podłaczyć przez USB i tam robić kopie zapasową. O ile to potrzebne, bo zafundowałem sobie Raid. Może czasem jest to niewygodne, bo Raid odbudowuje sie prawie godzine, ale nawet wtedy, kiedy ja zajmuję się czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 18:08, mrosi napisał:

/.../ Podobno jest mały zonk, bo żeby chłodziwo na grafice pracowało dobrze to
catalyst są nieodzowne...

Wiesz, nie jestem tego pewny. Dość długo miałem Radeony (teraz też mam 3870) i właściwie jedyny kłopot to to, że litera "ć" jest zajęta bo wywołuje panel ATI. Trzeba się pofatygować i wyłaczyć to w CCC ale, jak sięgnę pamięcią, nie zawsze to było możliwe - zależnie od wersji sterowników. Teraz jest bez problemów, ale nie dam głowy, czy w każdej następnej wersji (mam 8.5) też tak będzie. Po prostu czasem trzeba parę tygodni poczekać.Tak ogólnie, to chyba w ciągu ostatnich paru lat to sterowniki NVidii sprawiały nieco mniej kłopotów. Dokładniej, to sterowniki ATI były o te parę tygodni opóźnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 15:40, Galadin napisał:

>/.../ A 650W Chieftec powinien bez problemu dać radę CF w obudwu przypadkach.

Wiesz, czy masz przekonanie? Bo mnie sie też tak zdaje, ale... no, ale pewności nie mam. Chociaż według kalkulatora na pewnej stronie, to mój komputer (aktualnie zapasowy) powinien mieć zasilacz 450W a ja, nieświadomy, obywałem sie Chieftec''iem 360W i to od dobrych 4, albo i wiecej, lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, możesz mieć wyprowadzony esata poprzez tylny panel na płycie głównej, możesz mieć w postaci śledzia ( wczepiany w zwykłe gniazdo SATA ) lub wyprowadzone na obudowie również podłączane bezpośrednio do gniazda SATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 18:50, blacklio2 napisał:

/.../, możesz mieć w postaci śledzia ( wczepiany w zwykłe gniazdo SATA ) lub wyprowadzone na obudowie
również podłączane bezpośrednio do gniazda SATA

Prawdę mówisz. Ale to trochę tak, jak z USB, niby nie masz, ale możesz sobie sledzia (albo, nie przymierzając, monitor z hubem kupić) dodatkowo wstawić i już masz dodatkowe. To nie od obudowy zależy, tylko od Ciebie, czy chcesz to mieć, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 18:17, KrzysztofMarek napisał:

> Brak e-sata, choć co prawda można kupić takowy śledź, dyski montowane wzdłużnie
przez
> co jest gorszy dostęp do nich. /.../
Zaraz, zaraz, ale... ale e-sata to chyba nie zależy od obudowy, tylko od płyty, a moja
płyta głowna ma wyjście e-sata? Zresztą pal licho e-sata, mogę sobie dysk dodatkowy podłaczyć
przez USB i tam robić kopie zapasową. O ile to potrzebne, bo zafundowałem sobie Raid.
Może czasem jest to niewygodne, bo Raid odbudowuje sie prawie godzine, ale nawet wtedy,
kiedy ja zajmuję się czymś innym.


Wtrącając się do tematu e-Sata. Nie e-sata nie zalezy od obudowy tylko od plyty czy ta wogole posiada zlacze SATA, bo zlacze e-sata od sata niczym sie nie rozni. W nowych obudowach pojawiają się złącza e-sata ale to jest badziew bo dostajecie samo wyscie sata bez zasilania. ale abstrahujac od tematu wtyczki na obudowie. E-sta polega na tym ze jest to mozliwosc podlaczenia dysku SATA bez otwierania obudowy. I wyglada to tak mamy śledzia z tyłu budy w ktorym mamy wyjscie SATA i zasilanie typu Molex, lub tez typu sata, ktore podlaczone jest do plyty niczym innym niz kablem SATA i zaislaniem. Ponizej przedstawiam wykonanie sledzia e-sata z mojej plyty głownej w wykonaniu GIGABYTE.

20080703190515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 18:46, blacklio2 napisał:

Jaki wniosek, bull shit :)


Nie bull shit tylko wniosek z test nowych radków 4850 (bodajże na Benchmarku). O tych konkretnie grafikach mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 20:32, blacklio2 napisał:

Popatrz na to z drugiej strony, osobiście mam dysk zewnętrzny wiec po co mi dodatkowe
zasilanie


ale ja mowie o zwyklym dysku ktory chcesz podlaczyc bez otwierania obudowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 21:12, blacklio2 napisał:

To takiego dysku nie podłączysz bo jest inny kształt wtyczek i gniazd, SATA a E-SATA
fizycznie się różnią konstrukcją wtyków


To ja wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar na dniach sprezentować sobie obudowę Silverstone Temjin TJ10 i mam w związku z tym pytanko , którą wersję wybrać: zwykłą TJ10 , czy może TJ10 ESA Edition ? Może ktoś z Was ma tą obudowę i mógłby mi doradzić dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować