Zaloguj się, aby obserwować  
mrosi

Obudowy do komputerów - temat ogólny

549 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2008 o 18:14, Darkstar181 napisał:

Taka sobie, jeśli mam być szczery. Widziałem dużo lepsze, w przedziale 250- 300zł (tyle
że nie wiem ile ta kosztowała)


Jeszcze tylko powiedz w czym lepsze?

[EDIT]
Hmmm..... W sumie od Twojej kwoty 30PLN różnicy. Ciekawe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Właśnie tą budę chcę kupić do nowego kompa. Mógłbyś napisać o niej coś więcej? Jak jest u niej z przewiewnością i oczywiście czy wentylatory są ciche? :) Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2008 o 18:24, mrosi napisał:

Jeszcze tylko powiedz w czym lepsze?

Oczywiście nie chodzi mi o wszędobylskie bajery, ale lepszą przepustowość, znacznie więcej otworów na powietrze (spotkałem się z wersją lekko podziurkowaną, przy czym wadą było to, że zdecydowanie szybciej przedostawał się kurz do środka) i jedno małe, aczkolwiek bardzo dogodne rozwiązanie. Wejście na dodatkowe słuchawki i usb na górze obudowy, a nie na dole. Znacznie wygodniejsze :)

EDIT : MEA CULPA ! Właśnie zauważyłem że twoja wersja też ma wejścia na górze ! Sorry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wejścia USB, FireWire, słuchawkowe i mikrofonowe ma na górze frontpanelu. Od góry ma miejsca na dwa wentylatory (140mm, 120mm, 92mm lub 80mm). Jeśli to jest mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej - na razie najlepsza buda jaką dotychczas miałem. Przewiewność wzorowa. Praktycznie na każdej ściance miejsce na wentylatory (z przodu za frontpanelem). Wentylatory przy ustawieniu na max są słyszalne (jak każdy wentylator 12cm przy prędkości ~1200RPM), przy min. już ich nie słychać. Zresztą zawsze można kupić i zamontować Arcric Coolinga 12025PWM za 16PLN/sztuka - te są sprawdzone, przy min prędkości są praktycznie niesłyszalne).
W zasadzie znalazłem jedną wadę (zakładam, że to przypadkowa wada produkcyjna). Jak widać na załączonym zdjęciu, nit z obudowy nie był dobrze zaklepany i minimalnie wystawał ponad wysokość podpórek zasilacza. Przez to zasilacz "dorobił się" malutkiej ryski. Jakoś to przeżyję...

20080702190004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje wenty niestety wywaliłem po 2 dniach użytkowania ( CM690 ) zmieniłem na fandery choć słyszałem że acutake też niczego sobie a cena podobna do AC, dodatkowo nabyłem panel zalmana do regulacji obrotów
Choć u Ciebie nie widzę wkładek wygłuszających pod zasilacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 21:21, blacklio2 napisał:

Choć u Ciebie nie widzę wkładek wygłuszających pod zasilacz


Okazało się, że nie jest konieczna. Pod zasilaczem są cztery gumeczki, na których opiera się zasilacz. Gdyby przenosił drgania to pewnie zaopatrzyłbym się w podkładkę. Póki co nie ma potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie z użytkowania obudowy Colermaster Stacker Evolution RC-830-KKN2?
Właśnie zachorowałem na taką. Choroba w początkowym stadium, może się wyleczę...jak mi ktoś wskaże wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 12:10, KrzysztofMarek napisał:

Ma ktoś doświadczenie z użytkowania obudowy Colermaster Stacker Evolution RC-830-KKN2?
Właśnie zachorowałem na taką. Choroba w początkowym stadium, może się wyleczę...jak mi ktoś wskaże wady.


Wady powiadasz... Postaram się...
1 - cena - ponad 700PLN
2 - wymiary - zapomnij o zmieszczeniu do biurka - jeśli dobrze się postarasz to upchniesz w środku dwie mobo...

Osobiście bardzo mi się podoba, nie powiem ale nie widzę potrzeb inwestowania takiej kasy w budę. Poza tym nie mam zbytnio miejsca obok biurka żeby ją postawić. Wolałem dołożyć do porządnego zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 12:14, mrosi napisał:

>/.../ > Wady powiadasz... Postaram się...
1 - cena - ponad 700PLN

Ale mniej niż 1000. dokładnie, to około 900...nawet 999 (w Zenfiście)

Dnia 03.07.2008 o 12:14, mrosi napisał:

2 - wymiary - zapomnij o zmieszczeniu do biurka - jeśli dobrze się postarasz to upchniesz
w środku dwie mobo...

Właśnie wielkość mnie zachęca. Nie będzie problemów z upchnięciem podwójnych kart graficznych. Mają 27 cm długości.

Dnia 03.07.2008 o 12:14, mrosi napisał:


Osobiście bardzo mi się podoba, nie powiem ale nie widzę potrzeb inwestowania takiej
kasy w budę. Poza tym nie mam zbytnio miejsca obok biurka żeby ją postawić. Wolałem dołożyć
do porządnego zasilacza.

A ja sobie zmajstrowałem stolik na kółkach. Mam tam miejsce na porządną listwę, UPS i na wierzchu dość miejsca na taką obudowę. Mam łatwiejszy dostep do wszystkich kabli i wtyczek. Zasilacz mam nienajlepszy, ale najgorszy też nie - Chieftec 650 W.
Teraz myślę perspektywicznie, niedługo będzie Win 7 a z nim nowy komputer. Trzeba sie przygotowywać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 12:23, KrzysztofMarek napisał:

Ale mniej niż 1000. dokładnie, to około 900...nawet 999 (w Zenfiście)


Tam akurat jest drogo. W moim sklepie kosztuje 729PLN.

Dnia 03.07.2008 o 12:23, KrzysztofMarek napisał:

Właśnie wielkość mnie zachęca. Nie będzie problemów z upchnięciem podwójnych kart graficznych.
Mają 27 cm długości.


Zależy które... 4850 są bardzo krótkie...

Dnia 03.07.2008 o 12:23, KrzysztofMarek napisał:

A ja sobie zmajstrowałem stolik na kółkach. Mam tam miejsce na porządną listwę, UPS
i na wierzchu dość miejsca na taką obudowę. Mam łatwiejszy dostep do wszystkich kabli
i wtyczek. Zasilacz mam nienajlepszy, ale najgorszy też nie - Chieftec 650 W.


No ja zakupiłem porządną, a raczej bardziej niż porządną zasiłkę. Kosztowała mnie 520PLN.

Dnia 03.07.2008 o 12:23, KrzysztofMarek napisał:

Teraz myślę perspektywicznie, niedługo będzie Win 7 a z nim nowy komputer. Trzeba sie przygotowywać!


Jeśli Win7 będzie pod względem wymagań sprzętowych taki jak w zapowiedziach, to nie ma sensu wpychanie dużej kasy w komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 12:35, mrosi napisał:

>/.../ > Tam akurat jest drogo. W moim sklepie kosztuje 729PLN.

Jaki to sklep? W końcu nie zawsze trafia się oszczędność prawie 200 zł ;-D

Dnia 03.07.2008 o 12:35, mrosi napisał:


> Właśnie wielkość mnie zachęca. Nie będzie problemów z upchnięciem podwójnych kart
graficznych.
> Mają 27 cm długości.

Zależy które... 4850 są bardzo krótkie...

A 4850x2?

Dnia 03.07.2008 o 12:35, mrosi napisał:


> /.../
Jeśli Win7 będzie pod względem wymagań sprzętowych taki jak w zapowiedziach, to nie ma
sensu wpychanie dużej kasy w komputer.

Tak, Win7 na razie zapowiada sie nieźle. Ale tylko "się zapowiada". No i nie samym systemem operacyjnym komputer żyje. Gdyby samym, to zostałbym przy Win2000, który jest całkiem dobry. WinXP niewiele go przebija. O Viście nie wspomnę, boś jej entuzjastą ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 12:41, KrzysztofMarek napisał:

Jaki to sklep? W końcu nie zawsze trafia się oszczędność prawie 200 zł ;-D


http://comp-art.pl/opis.php?id=001E6812

Dnia 03.07.2008 o 12:41, KrzysztofMarek napisał:

A 4850x2?


Głowy nie dam. Jednak z tego co pamiętam na długość są porównywalne. Mają po prostu dwuslotowe chłodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 12:48, mrosi napisał:

Dziękuję za namiar. Skorzystam, jeśli mi nie przejdzie ;-D

Dnia 03.07.2008 o 12:48, mrosi napisał:


Głowy nie dam. Jednak z tego co pamiętam na długość są porównywalne. Mają po prostu dwuslotowe
chłodzenie.

3870x2 miały 27 centymetrów długości i nie do każdej obudowy wchodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 12:56, KrzysztofMarek napisał:

Dziękuję za namiar. Skorzystam, jeśli mi nie przejdzie ;-D


Nie ma sprawy. Generalnie to hurtownia ze sklepem detalicznym. Wysyłać - wysyłają...;-P

Dnia 03.07.2008 o 12:56, KrzysztofMarek napisał:

3870x2 miały 27 centymetrów długości i nie do każdej obudowy wchodziły.


GTX-y nowej rodziny od NVidii są też dłuższe. Wystarczy obudowa Chiefteca lub taka jak moja (ok. 48cm lub więcej głębokości) żeby nie było problemów nawet z takimi długasami...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Właśnie po przeczytaniu tego testu zacząłem się zastanawiać nad tą kartą. I to konkretnie tym właśnie modelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 15:13, mrosi napisał:

/.../

Właśnie po przeczytaniu tego testu zacząłem się zastanawiać nad tą kartą. I to konkretnie
tym właśnie modelem.

W tych testach to jednego sie nie mogłem doczytać: czy karta Radeon 4870 CrossFire to faktycznie dwie karty czy też jedna a to "CrossFire" wstawiono dla zmyłki? Bo ja wolałbym dokupić jedna kartę 4870 do tej 3870, którą już mam na pokładzie ;-D. O ile zasilacz (Chieftec 650W) wytrzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować