Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Horror - Kącik Fanów Grozy

420 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2008 o 18:12, kitek0101 napisał:

To może mi pomożesz? ;) Chcę kupić film "Noc żywych trupów", ale ten G. Romero, nie żaden
remake. EDIT tu były linki :] Przy obydwóch pisze, że są z 1968. Więc,
który jest tym "pierwszym"? Z góry dzięki za pomoc! :D

EDIT. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, to niech pisze na gg, podeślę link. Właśnie pomyślałem,
że na forum lepiej nie linkować do sklepów...

Wstaw linki to może ktoś Ci będzie mógł pomóc, bo ja nie wiem o co w tej chwili chodzi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 00:22, Ryan Cooper napisał:

Jedyny horror jaki w życiu mnie przestraszył to "Shutter" ("Widmo") wersja z Tajlandii
2004 r.

Ja jak oglądam horrory to rzadko się boję czy dostaje tzw "zawałów" ale jak oglądałem Shuttera to bałem sie naprawde, to był chyba najlepszy horror jaki oglądałem (oczywiście tajlandzka wersja). Ja bym Ci polecił klątwy japońskie ale ciężko je znaleść. Oglądałem tylko 3 i 4 część. 3 była naprawde niezła, tylko na tej były wzorowane 2 części amerykańskie ale ja jej nigdzie nie moge znaleść (oglądałem w telewizji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 18:37, Nekromantik napisał:


> To może mi pomożesz? ;) Chcę kupić film "Noc żywych trupów", ale ten G. Romero,
nie żaden
> remake. EDIT tu były linki :] Przy obydwóch pisze, że są z 1968. Więc,

> który jest tym "pierwszym"? Z góry dzięki za pomoc! :D
>
> EDIT. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, to niech pisze na gg, podeślę link. Właśnie pomyślałem,

> że na forum lepiej nie linkować do sklepów...
Wstaw linki to może ktoś Ci będzie mógł pomóc, bo ja nie wiem o co w tej chwili chodzi
xD

Chodzi o to, że te linki mogą zostać potraktowane przez moderatorów jako reklama. Więc jeśli sądzisz, że możesz mi pomóc to pisz na gg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2008 o 18:56, kitek0101 napisał:

Chodzi o to, że te linki mogą zostać potraktowane przez moderatorów jako reklama. Więc
jeśli sądzisz, że możesz mi pomóc to pisz na gg. :)

Jest problem taki, że nie mam gg, a reklamą Się nie przejmuj i wstaw te linki, zobaczymy co takiego wyszarpałeś z neta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 18:12, kitek0101 napisał:

Właśnie pomyślałem, że na forum lepiej nie linkować do sklepów...

Chwila. Zajrzyj sobie do tematu poświęconego składaniu komputerów (Upgrade Kompa). Wiele konfiguracji opisane jest w stylu nazwa podzespołu - link do sklepowej strony, na której znajduje się specyfikacja tegoż. Nie popadajmy w paranoję (jakie mi się nawiązanie do horroru zrobiło).

Skorzystaj z wiki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Noc_%C5%BCywych_trup%C3%B3w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 00:22, Ryan Cooper napisał:

Jedyny horror jaki w życiu mnie przestraszył to "Shutter" ("Widmo") wersja z Tajlandii
2004 r. Amerykańska wersja jest o wiele słabsza. Zejście, The Amityville Horror, Poslanćy
też niezłe, ale nic przerażającego w tych filmach nie było.

Shutter był genialny, szczególnie ten kawałek, gdy światło zgasło i aparat zaczął robić zdjęcia. Nie ma to jak duch małej zgniłej dziewczynki we flashu. Amityville Horror był niezły jeśli chodzi o... Wszystko. Może nie był jakiś szczególnie straszny, ale to jeden z lepszych filmów, jakie ostatnio widziałem.

Swoją drogą Grudge: Klątwa to też genialny horror, kto nie widział, a jest fanem "zawałów", ten powinien czym prędzej nadrobić. To jest majstersztyk, nawet nie ma po co się rozpisywać - to trzeba zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wszystkim "Martwicę Mózgu", co prawda budżet filmu był niski i efekty są jakie są. Mimo wszystko każdy szanujący się fan horrorów powinien to obejrzeć (jakby nie patrzeć, najkrwawszy film w historii kinematografii). Polecam wersje nieokrojoną, ciężko dostać, ale dla chcącego nic trudnego (sprawdźcie w wypożyczalniach, bo w sklepie to chyba ciężko kupić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, ciekawa rzecz, że Noc Żywych Trupów można pobrać za darmo a ciągle ten film sprzedają w sklepach i to za niemała kasę;). Nie oglądałem oryginału, jedynie wersję chyba z 2000 roku w 3D :P. Muszę oglądnąć oryginał bo Romero kręci jednak bardziej klimatyczne filmy o trupach (żywych;). Polecam oglądnąć całą serię, czyli noc, świt, dzień, ziemię żywych trupów;)

"Świt" był świetny- trochę długi ale i tak dobrze się go oglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 09:55, Anjinsan napisał:

Stary, jesteś Wielki!

Przypadek :-)

Dnia 10.09.2008 o 09:55, Anjinsan napisał:

Właśnie wyczytałem na tej stronie, że film uzyskał status public domain. Jest nawet link
do jego ściągnięcia :D Dzięki :)

Ale to jeszcze nie wszystko! Na tej samej stronie jest cała kolekcja starych filmów (nie tylko horrorów), które można obejrzeć w angielskiej wersji językowej. Mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Treant mnie przekonał ;). http://merlin.pl/Noc-zywych-trupow_George-A-Romero/browse/product/2,489140.html;jses sionid=B6FA01AE4815DECF06AFD6C155B81475.LB2 , http://merlin.pl/Noc-zywych-trupow_George-A-Romero/browse/product/2,327667.html;jses sionid=B6FA01AE4815DECF06AFD6C155B81475.LB2 . I jeszcze z allegro: http://www.allegro.pl/item427558763_noc_zywych_trupow_romero_15_zl.html . Ten na allegro, to chyba jeden z tych na merlinie. Któryś z tych filmów to oryginalna, klasyczna "Noc żywych trupów"?
PS. Czytałem, że "Noc żywych trupów" można legalnie pobrać z internetu. Mógłbys ktoś podać link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 16:37, kitek0101 napisał:

Któryś z tych filmów to oryginalna, klasyczna "Noc żywych trupów"?

To jest ten sam klasyczny film z 1968 roku - różni się tylko dystrybutorem i wyglądem opakowania.

Dnia 10.09.2008 o 16:37, kitek0101 napisał:

PS. Czytałem, że "Noc żywych trupów" można legalnie pobrać z internetu. Mógłbys ktoś
podać link?

Na samym dole strony na wiki poświęconej filmowi znajduje się link do jego pobrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie posty i stwierdzam iż nikt nie wymienił książki która jest biblią dla
każdego fana horroru "Danse Macabre" Stephena Kinga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 21:15, kerkas napisał:

Przeczytałem wszystkie posty i stwierdzam iż nikt nie wymienił książki która jest biblią
dla
każdego fana horroru "Danse Macabre" Stephena Kinga.


Widocznie nikt tu Stephena nie lubi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 21:33, Nekromantik napisał:

Widocznie nikt tu Stephena nie lubi :P


O przepraszam, ja lubię :P
Ale dla mnie biblią jest jego pierwsza wydana powieść ,,Carrie"...Chociaż Na równi jest także ,,Mistery" która mnie po prostu zachwyciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 21:33, Nekromantik napisał:

> Przeczytałem wszystkie posty i stwierdzam iż nikt nie wymienił książki która jest
biblią
> dla
> każdego fana horroru "Danse Macabre" Stephena Kinga.

Widocznie nikt tu Stephena nie lubi :P


Nie ocenia się książki po okładce.
Anatomia horroru według Kinga.
Książka o całym zjawisku horroru ; powieści , filmy , słuchowiska radiowe , spektakle telewizyjne.
Naprawdę nie jesteś ciekaw o czym jest ta książka?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 22:12, cedricek napisał:

> Widocznie nikt tu Stephena nie lubi :P

O przepraszam, ja lubię :P
Ale dla mnie biblią jest jego pierwsza wydana powieść ,,Carrie"...Chociaż Na równi jest
także ,,Mistery" która mnie po prostu zachwyciła.


Danse Macabre to książka dla tych, których interesuje mechanizm opowieści grozy - ale też i
dla wszystkich ciekawych tego jak działa umysł autora horroru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja planuje kupić sobie którąś z książek Stephena King, ktoś może mi powiedzieć co jest nie tyle lepsze co bardziej warte przeczytania: "Carrie", "Cujo" czy "Mistery", zainteresowała mnie "Cujo" ale niewiem dokładnie o czym jest, opis jest dziwny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować