Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2007 o 18:13, londer243 napisał:

kto meże mnie nauczyć walki dwoma mieczami

Asamsyn w Ben Sale i w Bakareschu i jeszcze w wielu innych
miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie dużo prastarej wiedzy itp. to mam kod
Jeśli mamy w ekwipunku tabliczke z prastarą wiedzą klikamy na nia a potem
patzymy jak wzrasta prastara wiedza i tabliczka nie ginie od razu.
Trzeba szybko po tym jak ją się wzieło wyłączyc ekwipunek włączyc znowu i tabliczka
nadal tam będzie a prastarej wiedzy będzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:16, Word up napisał:

Jedyną osobą, która może cię tego nauczyć to Zuben w Ishtar:p ale! żeby tam się dostać będziesz
musiał zyskać 75% reputacji u assasynów;*

Nauczycieli jest kilku ,ale mistrzostwa uczy tylko jeden.Faktycznie jest to w Ishtar , jednak trenerem jest nie Zuben tylko Ugrasal.Co do reputacji , to oczywiście zgoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie moge znależć wilczej kopalnii.ten niewolnik który miał mnie zaprowadzić zostal zabity przez zębacze.jstem w pobliżu kopalni siarki.jak ją znależć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:25, KrzychW napisał:

Nauczycieli jest kilku ,ale mistrzostwa uczy tylko jeden.Faktycznie jest to w Ishtar , jednak
trenerem jest nie Zuben tylko Ugrasal.Co do reputacji , to oczywiście zgoda.

Ups, trochę się pomyliłem:p jemu chodziło na poziomie podstawowym/
...Zuben nie uczy(?)...wszędzie czytałem, że właśnie on jest nauczycielem a nie Ugrasal:p
Niedługo sam się przekonam / brakuje mi jeszcze 23 punktów reputacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:30, czarek.k napisał:

nie moge znależć wilczej kopalnii.ten niewolnik który miał mnie zaprowadzić zostal zabity przez
zębacze.jstem w pobliżu kopalni siarki.jak ją znależć?

Jak wyjdziesz przez bramę w Geldern i skręcisz w lewo , po pewnym czasie skręć prawo , tak żeby zejść na sam dół otwartej przestrzemi , którą cały czas idziesz.Na końcu tej łąki wchodzimy pomiędzy dwoma wzniesieniami w las , mijamy jakiś kufer i skręcamy pod górkę w prawo.No i gdzieś tam powinna być ta kopalnia.Pewną wskazówką jest obecność niedaleko kopalni 2 potworów , a na początku w lesie , rozpruwaczy.
Poza tym w wątku wielokrotnie była zamieszczana mapa z najważniejszymi npc-ami i miejscami w G3.Warto się zapoznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:21, Gorn7 napisał:

Jeśli chcecie dużo prastarej wiedzy itp. to mam kod /.../

Jeśli chcesz się pochwalić kodem, to podaj kod na sztabę czystej magicznej rudy. Co do reszty, to kodów jest mnóstwo, wpisując tylko czteroliterowy kod dostajesz po 100 przedmiotów każdego rodzaju...(i sto sztab czystej, magicznej rudy też)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:33, Word up napisał:

Ups, trochę się pomyliłem:p jemu chodziło na poziomie podstawowym/
...Zuben nie uczy(?)...wszędzie czytałem, że właśnie on jest nauczycielem a nie Ugrasal:p
Niedługo sam się przekonam / brakuje mi jeszcze 23 punktów reputacji:)

Nie wiem , jak było u innych , ale mnie mistrzostwa walki 2 mieczami nauczył Ugrasal.Jest nawet związany z nim quest w Ishtar dotyczący właśnie tej umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:41, KrzysztofMarek napisał:

> Jeśli chcecie dużo prastarej wiedzy itp. to mam kod /.../
Jeśli chcesz się pochwalić kodem, to podaj kod na sztabę czystej magicznej rudy. Co
do reszty, to kodów jest mnóstwo, wpisując tylko czteroliterowy kod dostajesz po 100 przedmiotów
każdego rodzaju...(i sto sztab czystej, magicznej rudy też)...

Tamnic nie musisz wpisywac tylko mówie jak można
nieskończenie wiele na bic many prastarej wiedzy siły i zręczności.
A z resztą to nie jest mi wcale potrzebne ruda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna ciekawostka, bo tydzień temu wyczytałem w tym temacie że smoki w G3 istnieją tylko w jaskini na wybrzeżu, w pobliżu Cape Dun. Dementuję, jest jeszcze jeden w górach, lekko na północny zachód od Geldern.
Pewnie Ameryki nie odkryłem, ale prosze mnie nie bić :D


Natomiast co do samej gry, mam dwa pytania:
1. czy posiadając więcej many rzucane czary są silniejsze?
2. czy gdy podczas walki wytrzymałość spadnie, to ciosy są słabsze?


Pozdr.
i z góry dzięki za odp.
DD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2007 o 10:15, Drizzt Drow napisał:

Natomiast co do samej gry, mam dwa pytania:
1. czy posiadając więcej many rzucane czary są silniejsze?
2. czy gdy podczas walki wytrzymałość spadnie, to ciosy są słabsze?

Co się tyczy wytrzymałości , to z pewnością ciosy są słapsze , bo po cośw końcu ta wytrzymałość musi być . Z magią
To chyba ilość magi nic nie daje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 10:40, Prateorian napisał:

Co się tyczy wytrzymałości , to z pewnością ciosy są słapsze , bo po cośw końcu ta wytrzymałość
musi być .


Ale ile dokładnie, zmierzył to ktoś w procentach? bo jak patrze tak na "oko" to niewielka różnica, więc w wytrzymałość chyba nie warto PN inwestować...

Zauważyłem też jedną ciekawostkę, jak mam jakąś większą nawalankę i masakruje wrogów hurtowo, to w pewnym momencie moge ich jednym, dwoma ciosami rozwalać! to chyba jeden z niewielu bugów na korzyść gracza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 10:15, Drizzt Drow napisał:

Natomiast co do samej gry, mam dwa pytania:
1. czy posiadając więcej many rzucane czary są silniejsze?
2. czy gdy podczas walki wytrzymałość spadnie, to ciosy są słabsze?

Ilość posiadanej many nie wpływa na siłę zakleć.To pradawna wiedza decyduje o ich mocy.
Nie wiem , czy w trakcie walki siła ciosów jest w jakiś sposób proporcjonalna do długości paska wytrzymałości.Nie zauważyłem nic takiego.Może dopiero po wyczerpaniu tego współczynnika ciosy słabną? Wytrzymałość jest za to potrzebna do odpowiednio długiego sprintu.Po nauczeniu się "wytrzymałość wilka" i podniesieniu jej powyżej 250 mozemy dość długo szybko biegać , co ułatwia i przyśpiesza rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 10:46, Drizzt Drow napisał:

więc w wytrzymałość chyba nie warto PN inwestować...

Warto , bo szybkie przemieszczanie się , choćby do ucieczki , jest potrzebne.Nie wiem , czy w ogóle korzystałeś ze sprintu.Bezi ostro przyśpiesza , ale zużywa wytrzymałość jak ruski czołg paliwo i dlatego trzeba na nią trochę punktów poświęcić.Ten sprint jest odpowiednikiem dawnych mikstur szybkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2007 o 10:46, Drizzt Drow napisał:

Zauważyłem też jedną ciekawostkę, jak mam jakąś większą nawalankę i masakruje wrogów hurtowo,
to w pewnym momencie moge ich jednym, dwoma ciosami rozwalać! to chyba jeden z niewielu bugów
na korzyść gracza :D

Według mnie to nie jest żaden bug tylko "szał bojowy" , po zabici większej ilość potworów w jednym czasie możesz ja zabić po jednym udeżeniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 10:51, KrzychW napisał:

> Natomiast co do samej gry, mam dwa pytania:
> 1. czy posiadając więcej many rzucane czary są silniejsze?
> 2. czy gdy podczas walki wytrzymałość spadnie, to ciosy są słabsze?
>
Ilość posiadanej many nie wpływa na siłę zakleć.To pradawna wiedza decyduje o ich mocy.
Nie wiem , czy w trakcie walki siła ciosów jest w jakiś sposób proporcjonalna do długości paska
wytrzymałości.Nie zauważyłem nic takiego.Może dopiero po wyczerpaniu tego współczynnika ciosy
słabną? Wytrzymałość jest za to potrzebna do odpowiednio długiego sprintu.Po nauczeniu się
"wytrzymałość wilka" i podniesieniu jej powyżej 250 mozemy dość długo szybko biegać , co ułatwia
i przyśpiesza rozgrywkę.



No właśnie, też nie zauważyłem zbytnio osłabienia ciosów gdy wytrzymałość spadnie do zera. może sie przydać np. gdy przeciwnicy cie dopadną i chcesz szybko uciec.
ups. chciałem powiedzieć, strategicznie wycofać :D

Co do czarów, oczywiście, moja wina, pomyliło mi sie ;) chodziło o pradawną wiedzę, nie manę. Czyli im większa, tym czar działa silniej? czy tylko potrzebna jest do nauczenia sie określonego czaru, a potem już go (tego czaru) nie wzmacnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy tylko potrzebna jest do nauczenia sie określonego

Dnia 23.03.2007 o 10:58, Drizzt Drow napisał:

czaru, a potem już go (tego czaru) nie wzmacnia?

Wzmacnia , wzmacnia.To tak samo , jak z siłą i mieczami , albo zdolnościami myśliwskimi i łukami.Potrzebny jest pewien poziom , żeby używać , a poza tym im więcej tym większa premia do obrażeń.Jak grałem magiem , to zacząłem walczyć Kulą Ognia mając około 60 PW.Przy poziomie w okolicach 300 , to samo zaklęcie było już zupełnie inną bajką.Nauczenie się "Mag Ognia" , albo "Mag Wody" daje dodatkową premię do zaklęć odpowiedniej szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 11:04, KrzychW napisał:

czy tylko potrzebna jest do nauczenia sie określonego
> czaru, a potem już go (tego czaru) nie wzmacnia?
Wzmacnia , wzmacnia.To tak samo , jak z siłą i mieczami , albo zdolnościami myśliwskimi i łukami.Potrzebny
jest pewien poziom , żeby używać , a poza tym im więcej tym większa premia do obrażeń.Jak grałem
magiem , to zacząłem walczyć Kulą Ognia mając około 60 PW.Przy poziomie w okolicach 300 , to
samo zaklęcie było już zupełnie inną bajką.Nauczenie się "Mag Ognia" , albo "Mag Wody" daje
dodatkową premię do zaklęć odpowiedniej szkoły.



eeee... a dopiero co kilka stron wcześniej zapewniano mnie że np. siła potrzebna tylko do używania konkretnych broni, nie do zwiększania obrażeń... to jak to w końcu jest, mogłby to ktoś jeszcze potwierdzić? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 11:20, Drizzt Drow napisał:

eeee... a dopiero co kilka stron wcześniej zapewniano mnie że np. siła potrzebna tylko do używania
konkretnych broni, nie do zwiększania obrażeń... to jak to w końcu jest, mogłby to ktoś jeszcze
potwierdzić? ;)

Nawet w instrukcji gry wyraźnie jest napisane , że siła powoduje zwiększanie zadawanych obrażeń.Kto nie wierzy , albo twierdzi inaczej , niech sam sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się