Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2008 o 11:20, Łowca Gier napisał:

GF 7900 GS, 1GB RAM 800 MHz , AMD Athlon 64 X2 3800+ (2,01 GHz). No i Windę XP.

Hmm, to trochę słaby jak na te czasy. Będę mieć o wiele lepszy, ale spróbuj wgrać patch 1.6 - na takim sprzęcie chyba polepszy działanie gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:21, Kalejdoskop86 napisał:

Hmm, to trochę słaby jak na te czasy.


Słaby? Pociągnął wszystko oprócz G3. Składałem go 2 lata temu z myślą o SupComie i tam się sprawdził. A w brzydszym i mniej efektownym G3 (nie wspominając o liczbie obiektów) dostaje zadyszki. A patch 1.6 mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:20, Łowca Gier napisał:

GF 7900 GS, 1GB RAM 800 MHz , AMD Athlon 64 X2 3800+ (2,01 GHz). No i Windę XP.
A ja mam 2 save''y i każdy wczytuje się po 2-3 minuty.


1GB Ramu?! To nie dziwię się, że ci gra tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:23, Łowca Gier napisał:

Słaby? Pociągnął wszystko oprócz G3. Składałem go 2 lata temu z myślą o SupComie i tam
się sprawdził. A w brzydszym i mniej efektownym G3 (nie wspominając o liczbie obiektów)
dostaje zadyszki. A patch 1.6 mam.

Trochę szczerze się dziwię, że 1gb ramu uciągnęło Supreme Commandera, nie licząc tego, że Windows XP chyba z 256mb bierze.
Zresztą, Gothic 3 to ma ładne efekt: te światło odbijające się od domów, na moim demie na starym kompie ładnie to wyglądało, chociaż się tnęło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:23, Łowca Gier napisał:

> Hmm, to trochę słaby jak na te czasy.

Słaby? Pociągnął wszystko oprócz G3. Składałem go 2 lata temu z myślą o SupComie i tam
się sprawdził. A w brzydszym i mniej efektownym G3 (nie wspominając o liczbie obiektów)
dostaje zadyszki. A patch 1.6 mam.

Ja tam nie wiem jak ten SupCom mógł ci chodzić na jednym 1 GB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:26, Kalejdoskop86 napisał:

Zresztą, Gothic 3 to ma ładne efekt: te światło odbijające się od domów, na moim demie na starym kompie ładnie to wyglądało, chociaż się tnęło. :)


Nie światło odbijające się od domów, tylko marnie zastosowany HDR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:32, DJ Szlafrok napisał:

Nie światło odbijające się od domów, tylko marnie zastosowany HDR...

Czemu marnie? Ładnie wygląda, chociaż lepiej by można było to zastosować. :)

btw. a czy G3 nie powoduje jakiś zmian w kompie? Mogę spokojnie grać np. w GoW, ME czy UT3 z zainstalowanych G3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:26, Kalejdoskop86 napisał:

Trochę szczerze się dziwię, że 1gb ramu uciągnęło Supreme Commandera, nie licząc tego,
że Windows XP chyba z 256mb bierze.


Tyle RAM wystarczyło tam spokojnie, mi nawet Wiedźmin wczytuje się szybko i nie rwie na najwyższych. Na gwiazdkę chcę dokupić ze 2 GB

Dnia 26.08.2008 o 11:26, Kalejdoskop86 napisał:

Zresztą, Gothic 3 to ma ładne efekt: te światło odbijające się od domów, na moim demie
na starym kompie ładnie to wyglądało, chociaż się tnęło. :)


A w SupComie miałem setki jednostek na lądzie, morzu i w powietrzu, setki pocisków, rakiet wybuchów, łącznie z bobami atomowymi i nic nie cięło (na high).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:35, Kalejdoskop86 napisał:

> Nie światło odbijające się od domów, tylko marnie zastosowany HDR...
Czemu marnie? Ładnie wygląda, chociaż lepiej by można było to zastosować. :)


Marnie, bo sam HDR to właściwie zbyt mocny bloom plus w dynamiczne cienie. W takim Oblivionie wyglądało to lepiej, toteż grając w G3 odpuściłem sobie to.

Dnia 26.08.2008 o 11:35, Kalejdoskop86 napisał:

btw. a czy G3 nie powoduje jakiś zmian w kompie? Mogę spokojnie grać np. w GoW, ME czy UT3 z zainstalowanych G3?


Uparty jesteś. ;-) Nie, nic nie powoduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:37, DJ Szlafrok napisał:

Marnie, bo sam HDR to właściwie zbyt mocny bloom plus w dynamiczne cienie. W takim Oblivionie
wyglądało to lepiej, toteż grając w G3 odpuściłem sobie to.

Jak zbyt mocno dynamicznie? :P

Dnia 26.08.2008 o 11:37, DJ Szlafrok napisał:

> btw. a czy G3 nie powoduje jakiś zmian w kompie? Mogę spokojnie grać np. w GoW,
ME czy UT3 z zainstalowanych G3?

Uparty jesteś. ;-) Nie, nic nie powoduje.

To dobrze, hehe. xD

@Łowca Gier
Nie wiem, bo w Supreme Commandera nie grałem. ;)
Ani w Wiedźmina. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:39, Kalejdoskop86 napisał:

Jak zbyt mocno dynamicznie? :P


Ojć, źle napisałem. Bloom jest zbyt mocny co sprawia, że - co prawda tylko w ładną pogodę - wszystko świeci jak jażeniówki z Gwiezdnych wojen. A cienie są na tyle dynamiczne, by zmieniać swoje położenie zależnie od pory dnia kilkanaście razy, chociaż przy wyciągniętej pochodni jest już w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:46, DJ Szlafrok napisał:

Ojć, źle napisałem. Bloom jest zbyt mocny co sprawia, że - co prawda tylko w ładną pogodę
- wszystko świeci jak jażeniówki z Gwiezdnych wojen. A cienie są na tyle dynamiczne,
by zmieniać swoje położenie zależnie od pory dnia kilkanaście razy, chociaż przy wyciągniętej
pochodni jest już w porządku.

No i właśnie to takie ładne, ale głupie. Miałem wrażenie, jakby wszystko było pomalowane odblaskową farbą do metali. :)

A nie niszczy to kart graficznej? Serio, głupie pytanie, ale jak nowy PC będzie to będę się musiał przyzwyczaić do maxymalnych detali w grach, bo taki G3 na tym co mam w demie to na max by mi kartę graficzną rozwalił. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:13, Gumiś2 napisał:

Kolega ma identycznego kompa, tylko nie 7900GS, lecz 7900GT. No i procek chyba
słabszy. Ale u niego śmiga jak trzeba.


Ech, a pewnie u niego SupCom by rwał :P
Nie wiem czemu tak to strasznie źle chodzi. Kupiłem edycję z Platynowej Kolekcji, patch 1.6., wszystko inne działa bez zarzutu, a G3 tnie się co krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:16, Łowca Gier napisał:

Ech, a pewnie u niego SupCom by rwał :P
Nie wiem czemu tak to strasznie źle chodzi. Kupiłem edycję z Platynowej Kolekcji, patch
1.6., wszystko inne działa bez zarzutu, a G3 tnie się co krok.

A samo posiadanie G3 na dysku nie powoduje jakiś problemów z grami? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj, bo szlag mnie zaraz trafi :) Mam Gothica 3 ponad pół roku i nie spowodował żadnych, nawet najmniejszych problemów z kompem, kartą graficzną, programami. Normalnie gram w każdą inną grę (UT 3 także). Zadowala Cię ta odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:20, Gumiś2 napisał:

Wyluzuj, bo szlag mnie zaraz trafi :) Mam Gothica 3 ponad pół roku i nie spowodował żadnych,
nawet najmniejszych problemów z kompem, kartą graficzną, programami. Normalnie gram w
każdą inną grę (UT 3 także). Zadowala Cię ta odpowiedź?

Taaak! :)
Jak najbardziej, dzięki i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra! Zamówiłem G3. Miałem wybierać pomiędzy ME a G3, ale jednak skoro G3 nic nie niszczy w kompie to trzeba spróbować. G1, G2 i dodatek NK przeszedłem, a Myrtana wzywa na pomoc! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 14:04, Kalejdoskop86 napisał:

Dobra! Zamówiłem G3. Miałem wybierać pomiędzy ME a G3, ale jednak skoro G3 nic nie niszczy
w kompie to trzeba spróbować. G1, G2 i dodatek NK przeszedłem, a Myrtana wzywa na pomoc!
:)

Radzę tak nie szarżować, ponieważ mogę się założyć, że znudzi ci się w końcu bycie po stronie króla, zobaczysz,an pewno zechcesz stanąć po stronie xardasa i stać się jego "prawą ręką". Poza tym graty zakupu, gra może na prawdę ciebie wciągnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 15:22, Varo napisał:

Radzę tak nie szarżować, ponieważ mogę się założyć, że znudzi ci się w końcu bycie po
stronie króla, zobaczysz,an pewno zechcesz stanąć po stronie xardasa i stać się jego
"prawą ręką". Poza tym graty zakupu, gra może na prawdę ciebie wciągnąć :)

Tylu ludziom na mocnym PC i Viście chodzi bez zacięcia prawie (niedopracowanie robi ścinki... ale nic to nie szkodzi PC) więc super gra. Sentyment mam, od roku, albo i więcej chciałem w nią zagrać. :)

Co do bycia z królem to wiem, ponieważ jeżeli za długo się walczy można samemu mieć albo fanatyczną chęć powstrzymania orków, zmienić stronę bądź zabijać każdego. Polecam cytat Nietschego: "Ten który walczy z potworami powinien zadbać by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy się w otchłań, otchłań spogląda również w nas." ;)

Miałem wybierać między G3 a Mass Effect, ale jednak chęć zagrania w kolejną część przygód ukochanego Bezimiennego wzięła w górę, i jeszcze ten sentyment.. Mass Effect kiedy indziej kupię, a na premierę G3 : Forsaken Gods czekam niecierpliwie. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się