Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2008 o 13:30, KŁEJK napisał:

Problem w tym że na 95 % konfiguracji ( jakie by one nie były, nawet C2D + GF 8800 czy
inna dobra karta ) ta gra będzie zawsze przycinać :/. Wszystko zależy tylko jak często
i jak mocno. No i jaką masz cierpliwość ;-D. A o bugach nie wspomnę.


Próbowałem już katować w G3 - po kilku dniach porzuciłem to w cholerę! Chce aby było jako tako płynnie, i loadingi nie trwały 7 minut(dosłownie).

Dnia 04.12.2008 o 13:30, KŁEJK napisał:

> Mój sprzęt:
> AMD Sempron 2800+ 2,0Ghz
Słabiutko :(. Co prawda słyszałem jak ludzie odpalali G III na takim czy innym a nawet
słabszym sprzęcie ale było to coś w rodzaju masochizmu ;-D.


Myślałem nad AMD x2 4200 albo 4400, bądź co bądź Dual Core też myśle że sie nada. A czy P4 3,6Ghz da radę? Wg. wymagań na pudełku z grą powinno być ok, ale jak jest w rzeczywistości? ;>

Dnia 04.12.2008 o 13:30, KŁEJK napisał:

> 1,25Gb RAM DRR 400Mhz(x1 1GB + x1 256mb)
Dodatkowy RAM zawsze się przyda. A w tej grze to na pewno.


Ram jest teraz tani, zwłaszcza DDR2, więc myślę że to mój najmniejszy problem.

Dnia 04.12.2008 o 13:30, KŁEJK napisał:

> ATI Radeon 9600Pro
Też niezbyt dobrze. :(


Wiem wiem, dziadostwo... ale GF 8600GT powinien już udźwignąć G3 płynnie. Ale jedyny problem to kasa :(

Dnia 04.12.2008 o 13:30, KŁEJK napisał:

> Płyty nie pamiętam, chyba coś k-12 czy coś. Chyba od MSI.

Dnia 04.12.2008 o 13:30, KŁEJK napisał:

Nie wiem co ci doradzić. Albo odłóż kasę na większy upgrade albo na nowego kompa. Grę
jak rozumiem już masz, tak ?


Grę mam, od bardzooo dawna. Kase odkładałem 3 miechy, a urodziny mam 9 maja, więc do przypływu kasy jeszcze bardzo daleko... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko dotyczące rozbudowy bohatera. Z doświadczenia wiem, że w G2 wrzucanie punktów umiejętności w łucznictwo nie było zbyt dobrym rozwiązaniem. Łowca z łukiem nie spisywał się zbyt dobrze i o wiele lepiej było zamiast w zręczność pakować w siłę i posługiwać się kuszą. Jednakże ja mam niezwykłą słabość do łuków i chciałem zapytać czy w tej części gry łucznik sprawuje się dobrze. Jestem na 12 lvl i nie wykorzystałem jeszcze żadnych punktów doświadczenia. Jakie byście polecali profesje? w którą stronę zacząć rozbudowywać postać, by grało się ciekawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz nie mieć większych problemów podczas gry i zamiatać każdego oponenta w późniejszym etapie - wal w umiejętności magiczne. Magiem gra się dość prosto a przy tym skutecznie. Chcesz sobie polatać z bronią białą ? Wal w siłę i wytrzymałość - będziesz potrafił utrzymać każdą broń i siekał co tylko podejdzie. A łuki ? Hm ... czasem się przydają - albo na większych przeciwników lub na tych co nie można zabić mieczem. Przy polowaniach też czasem są przydatne. Pozostają jeszcze kusze. Są dobre, ale ja jednak wolałem zawsze walić mieczykiem ;D albo dwoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 15:08, 88Bonzo napisał:

Ja mam pytanko dotyczące rozbudowy bohatera. Z doświadczenia wiem, że w G2 wrzucanie
punktów umiejętności w łucznictwo nie było zbyt dobrym rozwiązaniem. Łowca z łukiem nie
spisywał się zbyt dobrze i o wiele lepiej było zamiast w zręczność pakować w siłę i posługiwać
się kuszą. Jednakże ja mam niezwykłą słabość do łuków i chciałem zapytać czy w tej części
gry łucznik sprawuje się dobrze. Jestem na 12 lvl i nie wykorzystałem jeszcze żadnych
punktów doświadczenia. Jakie byście polecali profesje? w którą stronę zacząć rozbudowywać
postać, by grało się ciekawie?


Tak - łucznik jest świetny, level mam mniej więcej taki jak ty. Łatwiej walczyć ze zwierzętami. Ewentualnie kusza.
W każdym razie gdyby nie łuk nie doszedł bym tu gdzie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 12 lvl i nie wykorzystałem jeszcze żadnych

Dnia 04.12.2008 o 15:08, 88Bonzo napisał:

punktów doświadczenia. Jakie byście polecali profesje? w którą stronę zacząć rozbudowywać
postać, by grało się ciekawie?


Jeżeli chodzi o skuteczność walki na dystans , to nic nie zastąpi starej i "poczciwej" Kuli Ognia.Poświęcając na rozwój Prastarej Wiedzy i many jakąś ilość punktów doświadczenia , masz co najmniej taką samą skuteczność , jak w przypadku strzelania z łuku przy 2-3 razy większym wydatku tych punktów.Na dodatek miotasz zaklęcie znacznie szybciej , niż dzieje się to w przypadku używania łuku.
Gdy miałem zręczność około 370 , dobry łuk i wykupioną większość strzeleckich bonusów , trafiłem w Nordmarze na dość trudną do załatwienia gromadkę orków.Miałem w zapasie 110 punktów doświadczenia , które poświęciłem na manę i PW.Do tego doszło jeszcze całkiem sporo punktów za kupowane stare tabliczki.W efekcie orkowie przestali być jakimkolwiek problemem , a ja się przekonałem , że na dystans nie ma nic porównywalnego z zaklęciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 16:10, heyboy napisał:

Na premierówkę wystarczy zainstalować patcha 1.6 czy wszystkie po kolei trzeba?


Wystarczy sama łatka 1.6.

->XXX.PL
Opisz to konkretniej, hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 16:10, heyboy napisał:

Na premierówkę wystarczy zainstalować patcha 1.6 czy wszystkie po kolei trzeba?


Premierówka jest w wersji 1.08, więc trzeba będzie po kolei instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha thx bo się z tym mordowałem jak z zubenem a poza tym znaj fajną zabawe w gothicu ide do miasta zabijam wszystkich nawet niewolników i wracam i znów zabijam wszystkich aha a gdzie znaleść ten miecz inosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Leniwy jestem, że szok, a innym na to zwracam uwagę ;P
Patrzę na opis patcha 1.6, a tam: Łatka aktualizująca grę Gothic III z dowolnej wersji do wersji 1.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że system walki poniekąd się zmienił a więc pytanko: czy można (jak tak to w jaki sposób) dobić leżącego? np. przebrzydłego orka? :P W 1 i 2 części podchodziło się do ledwo dyszącego przeciwnika i naciskało o ile dobrze pamiętam atak + strzałka do góry. A tu jakoś nie mogę skutecznie dobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 18:20, KŁEJK napisał:

Jak powalisz wroga naciskasz RMB i przytrzymując ten przycisk naciskasz LMB. :)


wielkie dzięki :) lecę dalej dobijać oddziały orków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki blad co z nim zrobic? blad dotyczy gothic 3 zmierzch bogów parametry kompa to
geforce 6800
2 giga ramu ddr2 400mhz kingston
pentium 4 3 giga
dysk 250 giga

20081204184155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 18:43, Sector 001 napisał:

witam mam taki blad co z nim zrobic? blad dotyczy gothic 3 zmierzch bogów parametry
kompa to
geforce 6800
2 giga ramu ddr2 400mhz kingston
pentium 4 3 giga
dysk 250 giga


Masz SP2 do XP? Najnowszy direx zainstalowany? Jakie sterowniki do karty graficznej (nr wersji)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 18:49, Los Emilos napisał:

> witam mam taki blad co z nim zrobic? blad dotyczy gothic 3 zmierzch bogów parametry

> kompa to
> geforce 6800
> 2 giga ramu ddr2 400mhz kingston
> pentium 4 3 giga
> dysk 250 giga
>
>
Masz SP2 do XP? Najnowszy direx zainstalowany? Jakie sterowniki do karty graficznej (nr
wersji)?



no stery mam o takim numeze <169.21_forceware_winxp_32bit_english_whql>
a directa zainstalowalem z plyty i nic dla porownania gothic 3 chodzi normalnie sp2 mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 18:57, DJ Szlafrok napisał:



ale ja tego patcha nie moge pobrac bo czas oczekiwania mam 24 godziny idzie mi po 1 kilo i jak juz sie dwie godziny sciaga wyskakuje blad ze nastapil restart serwera probowalem pobrac plik na innych kompach z laczem np DSL czy neostarada 1 mega nawet w kafejce bylem i blad sie powtaza :(:(:( zaczyna mnie to denerwowac bo mysle ze placac za cos co chce miec powinienem zainstalowac to po rozpakowaniu z pudelka i grac a nie uzerac sie z sciaganiem patchy i dlatego w polsce szezy sie piractwo i nie dziwne :(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się