Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2008 o 21:50, Piotrek''mysza napisał:

to jak mam wykuć ten miecz z czystej magicznej rudy?


Towary u kowali są generowane losowo (jak i u innych sprzedawców) więc jeżeli Ingvar nie ma recepty na taki miecz, to jedyną opcją może być wczytanie stanu gry sprzed rozmowy z nim... Wtedy jego towary zostaną na nowo wylosowane i może uda ci się znaleźć to czego szukasz, ale to czasochłonne i przy czasach wczytywania tej gry nie wiem czy w sumie warto... ale jak chcesz to próbuj, jak nie, to pozostaje ci szukać po całym kontynencie, ewentualnie sprawdzić czy w skrzyniach coś takiego jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 23:06, Kodi127 napisał:

> to jak mam wykuć ten miecz z czystej magicznej rudy?

Towary u kowali są generowane losowo (jak i u innych sprzedawców) więc jeżeli Ingvar
nie ma recepty na taki miecz, to jedyną opcją może być wczytanie stanu gry sprzed rozmowy
z nim... Wtedy jego towary zostaną na nowo wylosowane i może uda ci się znaleźć to czego
szukasz, ale to czasochłonne i przy czasach wczytywania tej gry nie wiem czy w sumie
warto... ale jak chcesz to próbuj, jak nie, to pozostaje ci szukać po całym kontynencie,
ewentualnie sprawdzić czy w skrzyniach coś takiego jest...


A ile taki mieczyk ma obrażeń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 19:48, Monalisaa napisał:

Witam! Czy ktoś moze mi pomoc? ;) Jestem w Vengradzie i próbuje wykonac jedno z zadan
mianowicie dostarczenie młotów, kilofów i pił dla Vandorna. Troche juz tego mam ale nie
za duzo, jednak wybiłam juz wszystkich Orków w miescie i przeszukalam wszystko i nie
moge znalezc zadnych wiecej sprzetow. Czy ktos moze wie gdzie mam ich szukac? Pozdro


jesli chodzi o kilofy do skocz do geldern do kopalni. tam po prostu chodź sobie od górnika do górnika i bij ich po czym zabieraj kilofy, jak sie podniosą znowu je mają i tak w kółko.
piły i młotki - identycznie: w obozie niewolników w silden.widzisz że niewolnik piłuje drewno bijesz go i zabierasz piłę, przybija cos do ściany - bijesz i zabierasz młotek, czekasz aż wstanie i znowu.
po ok. 10 min. masz wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 08:48, kozuś napisał:

mam pytanie gdzie w geldern jest hełm ostatniego paladyna


w jednym z domów gdzie mieszka tych trzech szamanów - chełm leży na stole/komodzie przy wejsciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 08:51, castlerock napisał:

> mam pytanie gdzie w geldern jest hełm ostatniego paladyna

w jednym z domów gdzie mieszka tych trzech szamanów - chełm leży na stole/komodzie przy
wejsciu

dzienki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 19:10, olki77 napisał:

Rozpoczełem rebelie w Monterze , ale tam jest strasznie dużo orków i pojedynke nie dam
sobie rady i tutaj moje pytanie kieruje. Dlaczego rebelianci którzy są pochowani po lasach
(rozmawiałem z nimi) nie pomagają mi tylko siedzą sobie jak nigdy nic ? Jedyną osobą
która mi pomoagała był szpieg w mieście i niewolnicy

rebelianci nie pomogom ci wogule najlepiej kup eliksiry życia i zabij na początku wodza orków a rebelianci nie majom ci pomuc tak to ci którzy gre tworzyli ich zaprogramowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 21:23, Matiz666 napisał:

> Poszukaj dokładnie :) Np za tym zbiegłym Harekiem, jest taka na górze dolinka po
prawej, tam
> są 3 wilki :)
z tej góry już wybiłem, ale jeszcze jutro poszukam. Dzięki.

pójdź koło chaty tam gdzie byl kowal jeśli go zabrałeś poszukaj są tam gzieś dwa na małym wzniesieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 11:22, kozuś napisał:

/.../


Dlaczego odpowiadasz osobom, które pytanie zadały dwa lata temu? Przecież ktoś już im odpowiedział albo już same ten problem rozwiązały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich...
mam taki problem , ze po uruchomieniu gry po paru chwilach gra zacina sie (grafika , dzwiek, pojawiają sie takie różnokolorowe kropki na ekranie) i nic nie mozna zrobic jedynie reset komputera
prosze o pomoc
informacje o moim systemie :
Machine name: PC-PC
Operating System: Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6001) Service Pack 1 (6001.vistasp1_gdr.080917-1612)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: HP-Pavilion
System Model: FL233AA-ABU a6544.uk
BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Processor: AMD Phenom(tm) 8450 Triple-Core Processor (3 CPUs), ~2.1GHz
Memory: 4094MB RAM
Page File: 1260MB used, 7105MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 10
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 6.00.6001.18000 64bit Unicode
Card name: NVIDIA GeForce 9500 GS
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce 9500 GS
DAC type: Integrated RAMDAC
Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_0644&SUBSYS_13301462&REV_A1
Display Memory: 2284 MB
Dedicated Memory: 493 MB
Shared Memory: 1791 MB
Current Mode: 1680 x 1050 (32 bit) (60Hz)
Monitor: HP w2228h Wide LCD Monitor
Driver Name: nvd3dum,nvd3dumx.dll,nvwgf2um, nvwgf2umx.dll
Driver Version: 7.15.0011.7556 (English)
DDI Version: 10
Driver Attributes: Final Retail
Driver Date/Size: 4/17/2008 12:21:00, 5545984 bytes
WHQL Logo''d: Yes
WHQL Date Stamp:
Device Identifier: {D7B71E3E-4504-11CF-566A-3B3301C2CA35}
Description: Speakers (Realtek High Definition Audio)
Default Sound Playback: Yes
Default Voice Playback: Yes
Hardware ID: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0888&SUBSYS_103C2A6C&REV_1001
Manufacturer ID: 1
Product ID: 100
Type: WDM
Driver Name: RTKVHD64.sys
Driver Version: 6.00.0001.5591 (English)
Driver Attributes: Final Retail
WHQL Logo''d: Yes
Date and Size: 3/31/2008 23:06:08, 1417240 bytes
Other Files:
Driver Provider: Realtek Semiconductor Corp.
HW Accel Level: Basic
Cap Flags: 0xF1F
Min/Max Sample Rate: 100, 200000
Static/Strm HW Mix Bufs: 1, 0
Static/Strm HW 3D Bufs: 0, 0
HW Memory: 0
Voice Management: No
EAX(tm) 2.0 Listen/Src: No, No
I3DL2(tm) Listen/Src: No, No
Sensaura(tm) ZoomFX(tm): No

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 07:37, tomekkuman napisał:

witam wszystkich...
mam taki problem , ze po uruchomieniu gry po paru chwilach gra zacina sie (grafika ,
dzwiek, pojawiają sie takie różnokolorowe kropki na ekranie) i nic nie mozna zrobic jedynie
reset komputera , a czy przypadkiem problem nie wynika z tego ze mam podłaączony komp z monitorem za pomocą kabla HDMI ?
prosze o pomoc
informacje o moim systemie :
Machine name: PC-PC
Operating System: Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6001) Service Pack
1 (6001.vistasp1_gdr.080917-1612)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: HP-Pavilion
System Model: FL233AA-ABU a6544.uk
BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Processor: AMD Phenom(tm) 8450 Triple-Core Processor (3 CPUs), ~2.1GHz
Memory: 4094MB RAM
Page File: 1260MB used, 7105MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 10
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 6.00.6001.18000 64bit Unicode
Card name: NVIDIA GeForce 9500 GS
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce 9500 GS
DAC type: Integrated RAMDAC
Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_0644&SUBSYS_13301462&REV_A1
Display Memory: 2284 MB
Dedicated Memory: 493 MB
Shared Memory: 1791 MB
Current Mode: 1680 x 1050 (32 bit) (60Hz)
Monitor: HP w2228h Wide LCD Monitor
Driver Name: nvd3dum,nvd3dumx.dll,nvwgf2um, nvwgf2umx.dll
Driver Version: 7.15.0011.7556 (English)
DDI Version: 10
Driver Attributes: Final Retail
Driver Date/Size: 4/17/2008 12:21:00, 5545984 bytes
WHQL Logo''d: Yes
WHQL Date Stamp:
Device Identifier: {D7B71E3E-4504-11CF-566A-3B3301C2CA35}
Description: Speakers (Realtek High Definition Audio)
Default Sound Playback: Yes
Default Voice Playback: Yes
Hardware ID: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0888&SUBSYS_103C2A6C&REV_1001
Manufacturer ID: 1
Product ID: 100
Type: WDM
Driver Name: RTKVHD64.sys
Driver Version: 6.00.0001.5591 (English)
Driver Attributes: Final Retail
WHQL Logo''d: Yes
Date and Size: 3/31/2008 23:06:08, 1417240 bytes
Other Files:
Driver Provider: Realtek Semiconductor Corp.
HW Accel Level: Basic
Cap Flags: 0xF1F
Min/Max Sample Rate: 100, 200000
Static/Strm HW Mix Bufs: 1, 0
Static/Strm HW 3D Bufs: 0, 0
HW Memory: 0
Voice Management: No
EAX(tm) 2.0 Listen/Src: No, No
I3DL2(tm) Listen/Src: No, No
Sensaura(tm) ZoomFX(tm): No


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 11:27, wdowiakm napisał:

> /.../

Dlaczego odpowiadasz osobom, które pytanie zadały dwa lata temu? Przecież ktoś już im
odpowiedział albo już same ten problem rozwiązały :)


daj spokój chłopakowi ;) przeciez widac że młodziutki fan gothica nam rosnie :) mógł daty posta nie zauwazyć
nie zniechęcaj go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że w grach komputerowych jestem raczej niezły. Ale ta gra doprowadza mnie do obłędu - w życiu tak często nie ginąłem. I lepiej ją odinstaluje, bo jeszcze monitor dostanie ode mnie shota( wkurza mnie ta gra, a tak chciałem ją przejść). Po prostu ŻAL. Gorszej gry dawno nie widziałem; system walki jest beznadziejny. Co z tego że walki widowiskowe, skoro niezwykle trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 15:45, Don Zorro napisał:

/.../ Co z tego że walki widowiskowe, skoro niezwykle trudne?


I bardzo dobrze, że takie są przynajmniej gra się dłużej i się nie nudzi :)
Poza tym trzeba było włączyć grę na łatwym poziomie trudności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zdanie odwrotne o 180, może 160 stopni :) Jakoś się przyzwyczaiłem, uważałem za najlepszą grę z serii, ale entuzjazm ostatnio słabnie i stąd te 160 stopni ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 15:45, Don Zorro napisał:

Powiedziałbym, że w grach komputerowych jestem raczej niezły. Ale ta gra doprowadza mnie
do obłędu - w życiu tak często nie ginąłem. I lepiej ją odinstaluje, bo jeszcze monitor
dostanie ode mnie shota( wkurza mnie ta gra, a tak chciałem ją przejść). Po prostu ŻAL.
Gorszej gry dawno nie widziałem; system walki jest beznadziejny. Co z tego że walki widowiskowe,
skoro niezwykle trudne?


Łatwiejszych walk nigdzie nie widziałem. Wystarczy na pałę klikać lpm i tyle.
A jak klikasz ppm to już na pewno nie zginiesz, tylko trochę dłużej musisz siepać przeciwnika.
Chyba że kijowo rozłożyłeś skillpointsy, ale w zasadzie wystarczy pakować w siłę, wytrzymałość, hp i umiejętność walki bronią.

co nie zmienia faktu że gra jest mocno przeciętna. A jako Gothic to w porównaniu do 1/2/nk tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 15:45, Don Zorro napisał:

Powiedziałbym, że w grach komputerowych jestem raczej niezły. Ale ta gra doprowadza mnie
do obłędu - w życiu tak często nie ginąłem. I lepiej ją odinstaluje, bo jeszcze monitor
dostanie ode mnie shota( wkurza mnie ta gra, a tak chciałem ją przejść). Po prostu ŻAL.
Gorszej gry dawno nie widziałem; system walki jest beznadziejny. Co z tego że walki widowiskowe,
skoro niezwykle trudne?


Wiesz co ty naprawdę odinstaluj tą grę bo skoro ty jesteś raczej dobrym graczem i ciągle giniesz to tak naprawdę jesteś w miarę złym graczem. Mam 10 letniego brata który rok temu przeszedł G3 na normalnym poziomie trudności, a jego jedyne problemy ograniczały się do odnajdywania niektórych osób bądź przedmiotów :D Więc nie szastaj określeniem "dobry gracz" na lewo i prawo, bo naświecie nie ma wielu ludzi którzy z czystym sercem mogą powiedzieć jestem dobrym graczem. Tak mi się przynajmniej wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 15:45, Don Zorro napisał:

Gorszej gry dawno nie widziałem; system walki jest beznadziejny.


Dość niewygodnie gra się w Gothic 3 wojownikiem.Zgadzam sie , że system walki , pozostawia baaardzo dużo do życzenia.Możesz zmnienić poziom trudności.Pomiędzy wysokim a średnim , jest całkiem spora różnica.Jeżeli nie chcesz tego robić , zacznij grać magiem.Może na początku nie jest łatwo , ale w miarę rozwinięta postać , z Kulą Ognia w garści , zmiata wszystko z powierzchni ziemi , a po osiągnięciu Regeneracji Many , jest już zdecydowanie za łatwo.Jedynie na arenie pojedynki mogą być w tym przypadku bardziej wymagające.
W poprzednich Gothicach nie lubilem grać magiem , jednak w G3 , tak bardzo nie odpowiadal mi system walki z dużą ilością błędów i moim zdaniem będący zaprzeczeniem dynamizmu , że "przeprosiłem się" z magiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 17:00, BANITA PL napisał:

> Powiedziałbym, że w grach komputerowych jestem raczej niezły. Ale ta gra doprowadza
mnie
> do obłędu - w życiu tak często nie ginąłem. I lepiej ją odinstaluje, bo jeszcze
monitor
> dostanie ode mnie shota( wkurza mnie ta gra, a tak chciałem ją przejść). Po prostu
ŻAL.
> Gorszej gry dawno nie widziałem; system walki jest beznadziejny. Co z tego że walki
widowiskowe,
> skoro niezwykle trudne?

Wiesz co ty naprawdę odinstaluj tą grę bo skoro ty jesteś raczej dobrym graczem i ciągle
giniesz to tak naprawdę jesteś w miarę złym graczem. Mam 10 letniego brata który rok
temu przeszedł G3 na normalnym poziomie trudności, a jego jedyne problemy ograniczały
się do odnajdywania niektórych osób bądź przedmiotów :D Więc nie szastaj określeniem
"dobry gracz" na lewo i prawo, bo naświecie nie ma wielu ludzi którzy z czystym sercem
mogą powiedzieć jestem dobrym graczem. Tak mi się przynajmniej wydaje...


Na prawo i lewo? A umiesz chomiczku mały czytać? Żadna gra nie sprawia mi kłopotów, tylko ta. Dla porównania Gothic 2 bez problemu przeszedłem, Noc Kruka 2 razy, a trójki jak widać nie przejdę. Taka bitwa o Cape Dun - 20 sekund walki i śmierć. A że siekać na prawo i lewo to ja umiem, ale to takie "mało finezyjne"....

O tym dobrym graczu chodziło mi, że z innymi grami nie ma, kłopotu i zazwyczaj je przechodzę, a G3 widzisz jak...a wczytuję sie za długo, jak na RPG-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 17:14, Don Zorro napisał:

A umiesz chomiczku mały czytać?

Że jak??? mały chomiczku??? to żeś przywalił teraz... no panie, panowie czapki z głów...

Dnia 28.11.2008 o 17:14, Don Zorro napisał:

Taka bitwa o Cape Dun - 20 sekund walki i śmierć.

No wiesz to zależy od tego jak się walczy. Bo jeżeli podchodzisz do G3 jak do gry w której masz zamiar finezyjnie pomachać żelastwem to naprawdę go odinstaluj... nie chcę żeby to źle zabrzmiało, ale G3 to coś więcej niż napierd$^%$% i skupiono się (dużo) bardziej na innych aspektach gry. Nie ukrywam. Gra ma sporo błędów ale z całym szacunkiem nie wyobrażam sobie śmierci w Cape Dun co 20 sec walki :) Jakoś nie mogę... zwyczajnie po ludzku nie mogę :D
Pozdrawiam
Wybacz jeżelim Cię uraził... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się