Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

coś tam kręcisz :P ja miałem cztery klucze zanim miałem te 75% reputacji a piąty klucz miał Gonzales czyli władca Mora Sul od którego można było ponoć odkupić ten klucz, ale jak już z nim zagadałem to mi się jakiś bug trafił i nie miałem takiej opcji więc musiałem mu siłą odebrać ten klucz.
jak questami normalnymi się nie da zdobyć tyle reputacji to zawsze można na chama tam wejść ;)
żaden Ramirez nie miał żadnego klucza, klucze mieli: Kirk, Gonzales, Yussuf, Kalesch oraz Ilja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 23:39, Lucas the Great napisał:

Moim zdaniem brak gwarancji ukończenia głównego wątku nie jest złą rzeczą, gra powinna pobudzać
do myślenia, a nie prowadzić za łapkę przez fabułę :) Na dodatek akurat tu nie ma problemu
- zawsze można do kolegi Gomeza zgłosić się po klucz bezpośrednio, przechodząc po jego strażnikach
i prując mu tłuste brzuszysko :)



Być może nie jest rzeczą złą, ale nie sądzę, aby twórcy mogli sobie na to pozwolić, aby po wyborze złej odpowiedzi można było już tylko wyrżnąć wszystkich i zacząć od początku, nie popełniając błędów (oczywiście pomijając przypadek, gdy bezmyślnie zabijemy jakąś osob).
Przecież Gothic nie jest typem gry wymagającej myślenia - czasem trafiają się questy maści detektywistycznej czy "na wyobaźnię" (vide Chromanimy w G1 czy poszukiwanie gildii złodzei i paczki ziela w G2), ale są to wszystko side-questy, a główny wątek jest w większości bardzo prosty.

A a propos myślenia - jego nadmiar w tym przypadku powoduje, że sięgniemy po rozwiązanie do solucji czy forum. Głowiłem się jak rozpocząć rewolucję w Monterze - w końcu zacząłem bez pardonu atakować, a potem dziwiłem się, że było to jedyne, a przy okazjii niesamowicie trywialne, rozwiązanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zacieła się komuś postać?? tzn ciągle biegnie;] ehh schiza na maxa:/ uporałem się wymaganiami sprzętowymi a teraz mam jeden sejw (kilka godzin grania za sobą - nie pytajcie lubie grać na QS) i biegającego bohatera;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 00:38, Sq-Ter napisał:

zacieła się komuś postać?? tzn ciągle biegnie;] ehh schiza na maxa:/ uporałem się wymaganiami
sprzętowymi a teraz mam jeden sejw (kilka godzin grania za sobą - nie pytajcie lubie grać na
QS) i biegającego bohatera;]

Mi by się nawet nie ruszyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wreście tego gothica 3...i szału nie ma, wszyscy go chwalą (conajmniej 90%)Może za fabułe, bo graficznie to nie wiem, oblivion jest lepszy graficznie i mniej wymaga.Gram ze wszystkim na maxa oprócz rozdziałki(800-600).No i ten tego wrażenia na mnie to nie zrobiło.Ehhhh...może następnym razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam uno problemo, zginęła mi postać potrzebna do misji a zasejwowałem sobie juz po fakcie czy mozna to jakos odwrucic? Gdzies czytałem na forum, ze do sie jakąś komędą zresetowac NPC tam gdzie ma stac no ale to setki postow i nawet nie wiem ktory to temat dokladnie bo narobilo sie ich chyba z 3-4. Misja jaką wykonuje to Znaleźć Ludzi do Onkary, mam juz Owena, Rakusa, Randalla i Candella, duzo ich jeszce trzeba? Aha, postac ktora zginela to Fraser, jeden z łowców z ruin blisko Onkary a niedlako nich dwea cienistwory.

Backside: Jak juz cos to Hiszpanskie a nie Arabskie. :)
RYCHOO: Oblivion ladniejszy ale spójrz jak swiat w Oblivionie jest uksztaltowany a jak Gothic, widac roznice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o podpowiedź. Jestem w Monterze i wykonuj ewszelkie możliwe zadania i nie mogę znależć agresywnych wilków i nie zamkneło się zadanie zbadania lojalności najemników chociaz gadałem ze wszystkimi a innych nie znalazłem, proszę o podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zakończenia tej misji wydaje mi się że musisz sprowadzić z farm Montery, niewolnika - Rufusa. Jest nawet taki quest "Doprowadź Rufusa do Okary"...
A co do Frasera to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Montery są dwa wejścia... i musisz wyjść nie tym głównym, ale tam gdzie pracują niewolnicy... Po tych gruzowiskach idziesz na sam dół (cały czas idź scieżką) potem jest skrzyżowanie, albo na lewo, albo na prawo, a ty idziesz prosto i przed tobą znajduje się ta jaskinia, gdzie przebywają groźne wilki...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem
1. Gdzie moge znaleźć kamienne korzenie dla druida (jak sie idze do montery, on tam jest z grupą gońców leśnych)nie pamietam tylko ile mam ich znaleźć możektoś wie gdzie te roślinki znaleźć??
2. Czy z tymi częściami moge grać w gothica (czy mi pójdzie)Radeon 9200 128 MB, Procesor 2,4 GHz, 768 RAM.
3. Gdzie moge znaleźć ognisty miecz który zadaje 100 obrażeń od ostrza.
4. Czy istnieje lepsza zbroja niż zbroja paladyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 08:32, Humen5 napisał:

Mam problem
1. Gdzie moge znaleźć kamienne korzenie dla druida (jak sie idze do montery, on tam jest z
grupą gońców leśnych)nie pamietam tylko ile mam ich znaleźć możektoś wie gdzie te roślinki
znaleźć??
2. Czy z tymi częściami moge grać w gothica 3 (czy mi pójdzie)Radeon 9200 128 MB, Procesor 2,4
GHz, 768 RAM.
3. Gdzie moge znaleźć ognisty miecz który zadaje 100 obrażeń od ostrza.
4. Czy istnieje lepsza zbroja niż zbroja paladyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 08:32, Humen5 napisał:

2. Czy z tymi częściami moge grać w gothica (czy mi pójdzie)Radeon 9200 128 MB, Procesor 2,4
GHz, 768 RAM.

Na minimalnych...może, ale w minimalnych wymaganiach napisane jest 1024 MB RAM... Procesor i karta graficzna spełniają minimalne wymagania...;]

Dnia 14.11.2006 o 08:32, Humen5 napisał:

3. Gdzie moge znaleźć ognisty miecz który zadaje 100 obrażeń od ostrza.

Ognisty miecz możesz kupić w Monterze u kowala orka ( nie pamiętam jak się nazywa), w Okarze u kowala, w Faring u jednego z kupców...i pewnie w wielu innych miejscach....;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 08:33, Humen5 napisał:

> Mam problem
> 1. Gdzie moge znaleźć kamienne korzenie dla druida (jak sie idze do montery, on tam jest
z
> grupą gońców leśnych)nie pamietam tylko ile mam ich znaleźć możektoś wie gdzie te roślinki

> znaleźć??
> 2. Czy z tymi częściami moge grać w gothica 3 (czy mi pójdzie)Radeon 9200 128 MB,
Procesor 2,4
> GHz, 768 RAM.
> 3. Gdzie moge znaleźć ognisty miecz który zadaje 100 obrażeń od ostrza.
> 4. Czy istnieje lepsza zbroja niż zbroja paladyna


odp na pkt 2 mi poszedł nawet na słabszych RAEDON 9200 P 4 1,6 ram 512
pkt 3 ognisty miecz jest losowo u jakiegos handlarza bronią, ja kupiłem go w Ardei, a potem był też w MOnterze

Dnia 14.11.2006 o 08:33, Humen5 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem z 4 godziny i mam kilka uwag:
1) pogryzł mnie jaszczur - teraz pasek wytrzymałości mam szary a nie żółty - co to oznacza ? zarażony jestem czy co ?
2) Strzelanie z łuku wymiata - kto też tak uważa :D
3) Czy da się jakoś sprawdzić szczegółowe właściwości przedmiotów ? Czy nie ma takowych ? W sensie - widzę ile zadaje obrażeń miecz ale nie wiem co dają jego zdolności specjalne...
4) ktoś pisał że nie ma znacznika na mapie gdzie jest postać - wystarczy kupić mapę za 500 zł i już jest :)
5) Czy wam też gra wydaje się za łatwa ? Orki itp. kładę kilkoma strzałami...
6) Zrąbali wg. mnie walkę mieczem - wystarczy w 90% walić w LPM - przycisnąć wroga do ściany i już po nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 08:55, Evil Khan napisał:

Pograłem z 4 godziny i mam kilka uwag:
1) pogryzł mnie jaszczur - teraz pasek wytrzymałości mam szary a nie żółty - co to oznacza
? zarażony jestem czy co ?

Ja też podłączam się do tego pytania...Mnie też na początku gry pogryzł jaszczur i tak samo mam pasek szary, ale już bardzo długo...Czy kiedyś zrobi się żółty?

Dnia 14.11.2006 o 08:55, Evil Khan napisał:

2) Strzelanie z łuku wymiata - kto też tak uważa :D

Może być, ale zadaje mało obrażeń, a za to z kuszy nie opłaca się strzelać, bo w tym samym czasie co z kuszy wystrzele 1 bełt to z łuku 3 strzały...;]

Dnia 14.11.2006 o 08:55, Evil Khan napisał:

3) Czy da się jakoś sprawdzić szczegółowe właściwości przedmiotów ? Czy nie ma takowych ? W
sensie - widzę ile zadaje obrażeń miecz ale nie wiem co dają jego zdolności specjalne...

chyba nie...

Dnia 14.11.2006 o 08:55, Evil Khan napisał:

4) ktoś pisał że nie ma znacznika na mapie gdzie jest postać - wystarczy kupić mapę za 500
zł i już jest :)

Ja już miałem na początku gry ze znacznikiem, gdzie jestem...;/

Dnia 14.11.2006 o 08:55, Evil Khan napisał:

5) Czy wam też gra wydaje się za łatwa ? Orki itp. kładę kilkoma strzałami...

Może tak, ale zabij trzy trole z jednym pomocnikiem...;]
A tak wogóle to walka z orkami, ludźmi, zombi i szkieletami jest naprawdę bardzo łatwa...;] W Gothicu 2 było o wiele trudniej, tu mogę walczyć z 15 orkami naraz bez szczególnych obrażeń...;] Ale za to ze zwierzętami to walka jest nieco trudniejsza...cały czas, albo się wycofują, albo na ciebie napieraja i juz jak się im uda, to marny los...szczególnie jak walczysz z takimi wargami...;] i innymi bestiami...

Dnia 14.11.2006 o 08:55, Evil Khan napisał:

6) Zrąbali wg. mnie walkę mieczem - wystarczy w 90% walić w LPM - przycisnąć wroga do ściany
i już po nim...

Tak jak mówiłem nie odnosi to się raczej do zwierząt, więc nie całkiem jest taka łatwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 08:55, Evil Khan napisał:

Pograłem z 4 godziny i mam kilka uwag:
1) pogryzł mnie jaszczur - teraz pasek wytrzymałości mam szary a nie żółty - co to oznacza
? zarażony jestem czy co ?

Wg. gry, to jest uszkodzenie czy coś takiego, należy na to wypić taką miksturkę wygląda tak: jest biała i ma niebieski + na butelce i jest git...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 08:55, Evil Khan napisał:

1) pogryzł mnie jaszczur - teraz pasek wytrzymałości mam szary a nie żółty - co to oznacza
? zarażony jestem czy co ?

Jesteś chory. Musisz wypić odtrutkę. To jest taka biała buteleczka z niebieskim krzyżem.

Dnia 14.11.2006 o 08:55, Evil Khan napisał:

2) Strzelanie z łuku wymiata - kto też tak uważa :D

Ja wolę kuszę. Na poziomie mistrzowskim bardziej wymiata niż łuk. :P

Dnia 14.11.2006 o 08:55, Evil Khan napisał:

3) Czy da się jakoś sprawdzić szczegółowe właściwości przedmiotów ? Czy nie ma takowych ? W
sensie - widzę ile zadaje obrażeń miecz ale nie wiem co dają jego zdolności specjalne...

Jeśli ma takowe, to są one opisane pod ilością zadawanych obrażeń. Np. miecz, który otrzymujemy na początku gry - Zabójca Orków - zadaje bodajże 60 obrażeń, ale dodaje także obrażenia podczas walki z orkami.

Dnia 14.11.2006 o 08:55, Evil Khan napisał:

4) ktoś pisał że nie ma znacznika na mapie gdzie jest postać - wystarczy kupić mapę za 500
zł i już jest :)

Albo ukraść tą mapę w Ardei. Jest w którejś z chat...

Dnia 14.11.2006 o 08:55, Evil Khan napisał:

5) Czy wam też gra wydaje się za łatwa ? Orki itp. kładę kilkoma strzałami...

Zdaża się. Jednak spróbuj powalczyć ze stadem goblinów, czy orków... Jest już ciężej, chociaż nie aż tak, jak możnaby się spodziewać.

Dnia 14.11.2006 o 08:55, Evil Khan napisał:

6) Zrąbali wg. mnie walkę mieczem - wystarczy w 90% walić w LPM - przycisnąć wroga do ściany
i już po nim...

Jeśli walczysz z jednym pzeciwnikiem, to jak najbardziej wal w LPM i w końcu g dostaniesz. Jednak gdy stawiasz czoła większej ilości niemilców, wtedy musisz często zmieniać atakowanego przeciwnika, aby reszta do Ciebie nie doskoczyła. Taktyka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 03:06, RYCHOO napisał:

Mam wreście tego gothica 3...i szału nie ma, wszyscy go chwalą (conajmniej 90%)Może za fabułe,
bo graficznie to nie wiem, oblivion jest lepszy graficznie i mniej wymaga.Gram ze wszystkim
na maxa oprócz rozdziałki(800-600).No i ten tego wrażenia na mnie to nie zrobiło.Ehhhh...może
następnym razem ;)

Słuchaj, jak dla mnie to moznaby polemizować - Oblivion może i był bardziej szczegółowy, technicznie lepszy, ale G3 jest po prostu ładniejszy wg. mnie, i mi chodzi lepiej niż ten cały oblivion i na moim kompie wygląda od obka ładniej (widziałeś obka z wyłączoną trawą - masakra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 08:32, Humen5 napisał:

1. Gdzie moge znaleźć kamienne korzenie dla druida (jak sie idze do montery, on tam jest z
grupą gońców leśnych)nie pamietam tylko ile mam ich znaleźć możektoś wie gdzie te roślinki znaleźć??


pełno kamiennych korzeni rośnie koło rzeki nieopodal tego druida zwłaszcza po drugiej stronie rzeki

Dnia 14.11.2006 o 08:32, Humen5 napisał:

2. Czy z tymi częściami moge grać w gothica (czy mi pójdzie)Radeon 9200 128 MB, Procesor 2,4 GHz, 768 RAM.


uruchomić to się powinien gdzieś na minimalnych detalach aczkolwiek z płynnością gry to może być różnie

Dnia 14.11.2006 o 08:32, Humen5 napisał:

3. Gdzie moge znaleźć ognisty miecz który zadaje 100 obrażeń od ostrza.


w Monterze, w Reddock, ogólnie t w paru miejscach u róznych kwali aczkolwiek występowanie tych meiczy u kowali jest podobno losowe, więc nie zawsze kowale mogą mieć ten miecz.

Dnia 14.11.2006 o 08:32, Humen5 napisał:

4. Czy istnieje lepsza zbroja niż zbroja paladyna


ponoć jest jedna lepsza którą dostaje się jak się gra po stronie orkó, ale trzeba się na nią bardzo u nich zasłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się