Zaloguj się, aby obserwować  
de99ial

Wszystko o zasilaczach

805 postów w tym temacie

Jaki zasilacz polecacie do 150 zł(więcej nie mam)? Mój konfig:
Płyta główna: ASUS A7N8X
Proc: Athlon XP 2500+
512 RAM (myślę nad +512)
Grafika: GF6600
Dźwięk: SB Live
2 dyski + DVD-RW + CD-RW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo planuję wymianę zasiłki, bo komp mi się resetuje. Jak gram np. we Flatouta na maxa wszystko, albo w Obka, to zwiuch krótki i reset samoczynny... Czyli twierdzisz, że pociągnie?

A i jeszcze jedno - z opisu zrozumiałem, że obsługuje dyski na IDE zwykłym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Powoli, powoli....
To, że masz zwiech może mieć inną przyczynę. Zresztą może być ich wiele. Za słaba karta, walnięta pamięć RAM, walnięte pamięci na karcie..... itd., itd. .... Teoretycznie jest wiele możliwości. Faktycznie, wśród nich jest też zasilacz.
Każdy zasilacz ma pewną ilość kabli do podłączenia urządzeń IDE, SATA.

P.S. Grasz w ustawieniach grafiki na maxa w Oblivion? W jakiej rozdziałce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Obka na średnich, Flatouta miałem na myśli co do wysokich. Gothic 3 śmiga na średnich bezproblemowo. Kartę raczej wykluczam bo to samo było przy FX5200, RAMu też nie podejrzewam. Stary zasilacz jest od obudowy (chyba 300W ma zasilacz), komp ma jakieś 3 lata, więc podejrzewam, że może jednak zasilacz.
Jak na razie resety miałem tylko w Oblivionie, Flatoucie i GTA San Andreas. W GTA niezależnie od rozdzielczości - czy 800x600, czy 1024x768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Więc spróbuj wymiany zasiłki. 3 lata na zasilacz "no name" (przypuszczam, że taki właśnie masz w kompie) to i tak dużo. Tym bardziej, że to nie będzie kasa wyrzucona w błoto. Jeśli to nie pomoże to będziemy myśleć dalej. Chyba, że planujesz w niedługiej przyszłości upgrade kompa. Wtedy należałoby się zastanowić nad lepszą zasiłką (z większą mocą).
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Upgradu nie planuję (może poza ramem) - jeśli już to definitywną wymianę kompa kiedyś :D
Pozdrawiam również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 21:51, heyboy napisał:

Dzięki za pomoc. Upgradu nie planuję (może poza ramem) - jeśli już to definitywną wymianę kompa
kiedyś :D
Pozdrawiam również :)



Ten Chief co podał kolega bedzie OK. Ew. poszukaj jakiegoś ModeComa z serii MC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem Topowera P6 520W bo mój starya Chieftec "400W" przestał się wyrabiać pod kartami, które ciągną 12V (cały czas syczał, strzelał iskrami, a w stresie potrafił wyłączyć zasilanie.
Po zmianie okazało się, że całkowita moc pobierana przez sam komputer, to ok. 270W + monitor ok. 100W. Zasilacz niby okazał się za mocny. ...Ale:
- Sprawność prądowa zasilacza wyszła mi na jakieś 99,5%. I prawdopodobnie to wynik badziewnych pomiarów. Producent bowiem reklamuje ten model że ma 99,9% sprawności przy obciązeniu niższym niż 80% maksymalnego.
- Na UPS 400 VA (odpalonym zresztą z zimnego startu) komp nie powinien działać dłużej niż 20 minut. A faktycznie działał godzinę, tylko to piszczenie mnie przez godzinę wkur[..]. No ale chciałem sprawdzić. :) To tylko potwierdza, że aktywne PFC, fenomenalna sprawność prądowa i doskonałe działanie dobrych zasilaczy pod UPS, to nie żadne mity.

Nie ma więc sensu kupować zasilaczy o ogromnych mocach, ale te 100W więcej w dobrym zasilaczu zawsze sie przydaje. Tak na marginesie, jak już kupować przyzwoity zasilacz, to odpinane kable niezwykle się przydają.

ps. Na starym 400W mogłem grzać nogi, na nowym tylko marznę od bezgłośnego zimnego wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 18:56, Clegan napisał:

>/.../> Przeczytaj to: http://www.purepc.pl/node/1186

Ja już to czytałem. Ale w moim nowym komputerze będą:
trzy twarde dyski, prawdopodobnie dwa w Raid 1
dwie nagrywarki
stacja dyskietek
2 GB Ram
tuner telewizyjny
USB zajęte przez drukarkę, skaner, telefon, kamerkę czytnik pamięci i kabel do komórki.
Chcę mieć rezerwę na, być może, kartę graficzną 240W (tyle ma mieć nowy Radeon) i porządny procesor. 480 W Tagana może być przymało a Chieftec 620 W kosztuje 369 zł. 20-30% nadmiaru mocy na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 19:27, Olamagato napisał:

Ja sobie kupiłem Topowera P6 520W bo mój starya Chieftec "400W" przestał się wyrabiać pod kartami,
które ciągną 12V /.../

Jak już wspomniałem, odłożyłem na nowy komputer, ale jak pieniądze leżą, to boję się, że się rozejdą. No to kupuję te elementy, które się wolno starzeją - na razie kupiłem obudowę Adamas, z grubego aluminium, teraz chcę zasilacz (ten "mój" Chieftec ma trzy linie 12 V, razem do 500 W ), potem nowe napędy DVD...
Wiem, że 620 W to trochę dużo, no, ale faktycznie nie weźmie więcej, niż pozostałe elementy potrzebują.
Starego komputera nie sprzedaję, zapasowy zawsze się przydaje, zwłaszcza, jak w nowym coś nawali.
A tak kończąc, to czy uważasz, że Topower P6 520 będzie lepszy od Chieftec''a 620 W? Chieftec nie ma odpinanych kabli.
Aha, zapomniałem poprzednio dodać, że moja obudowa ma 4 wentylatorki 120 mmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 19:43, KrzysztofMarek napisał:

A tak kończąc, to czy uważasz, że Topower P6 520 będzie lepszy od Chieftec''a 620 W?

Wcale nie koniecznie. Oba są przyzwoite, tyle, że ten Chieftec spełnia wszystkie aktualne normy podczas gdy seria P6 została zakończona bo nie spełniała zgodności z dyrektywą RoHS (aczkolwiek dyrektywa ta jak wszystko z UE nakazuje trochę głupot).

Dnia 30.03.2007 o 19:43, KrzysztofMarek napisał:

Chieftec nie ma odpinanych kabli.

I to jeden z niewielu minusów poza głośnością i brakiem wszystkich kabli spiętych w koszulkach. Ma za to trzy obwody 12V podczas gdy mój tylko dwa.

Z drugiej strony ciekawe jest wyliczanie maksymalnej mocy zasilaczy bo obciążalność 12V u mnie jest 480W podczas gdy na tym Chieftecu tylko 500W z kolei 5V u mnie jest 200W, a u Ciebie tylko 180W. Jedynie 3,3V u mnie jest 92W, a u Ciebie *chyba* 180W. Tak więc skąd Chieftec wylicza, że ich zasilacz ma 620W, a dosłownie niewiele słabszy Topower ma jakby 100W mniej - nie bardzo wiem. :)

Dnia 30.03.2007 o 19:43, KrzysztofMarek napisał:

Aha, zapomniałem poprzednio dodać, że moja obudowa ma 4 wentylatorki 120 mmm...

To masz w domu wentylator. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 01:23, Olamagato napisał:

>/.../> To masz w domu wentylator. :)

Raczej termowentylator ;-)
Żarty, żartami, ale prawda jest taka, że chodzący komputer działa jak kaloryfer. Może nie zawsze wyraźnie to widać, ale jak się temu przyjrzeć dokładnie, to różnica temperatur zimą jest zauważalna.
Co do wyliczeń mocy "mojego" Chiefteca, to linia 12V wpływa na dopuszczalne obciążenie lini 3,3 i 5V. Moc szczytowa to 660 W, dopuszczalna 600 (te dodatkowe 20 to na mało używane -12 i -5V). No cóz, dotąd starcza mi Chieftec 360 W o dopuszczalnym obciążeniu 340W.
Jak byś miał jakieś inne zasilacze godne polecenia - to bardzo proszę o taką radę. Na Twoich radach nigdy się nie zawiodłem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 09:43, KrzysztofMarek napisał:

Jak byś miał jakieś inne zasilacze godne polecenia - to bardzo proszę o taką radę.

Kiedy kupowałem swój brałem pod uwagę tylko te, które miały opinię zenfista (i to pozytywną uwzględniając znane wady) i dodatkowo googlowałem, żeby sprawdzić ile negatywnych opinii można było na temat konkretnego modelu znaleźć w sieci. Tak więc zwykle nie odkrywam żadnej Ameryki. Jak już coś wpadnie w moje ręce, to moge to gruntownie przetestować - ale zasilacze nie mają u mnie szybkiej rotacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 14:24, Zebek napisał:

Ciekawy artykul
Wniosek jest jeden jak najwiecej watow

Ciekawym skąd to wyprowadziłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tych czasach najlepiej kupic zasilacz z minimum 350W i więcej, oczywiście jeśli ten komputer ma służyć do grania. Najnowsze karty graficzne używają nawet do 100W, głównie gdy jest podkręcona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować