Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

BioShock - temat ogólny [M]

2089 postów w tym temacie

Siema, siema zastanawiam się czy nie kupić tej gry bo kosztuje 20zł a chce sobie w coś postrzelać ale interesuje mnie:
1. Długość gry
2. Czy jest multi i czy nadal grają ludzie?
3. Czy można komuś przywalić ze snajpy?:)
4. To bardziej fps czy surviwal horror?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 22:55, Witcher1990 napisał:

Siema, siema zastanawiam się czy nie kupić tej gry bo kosztuje 20zł a chce sobie w coś
postrzelać ale interesuje mnie:
1. Długość gry
2. Czy jest multi i czy nadal grają ludzie?
3. Czy można komuś przywalić ze snajpy?:)
4. To bardziej fps czy surviwal horror?


8 godzin za pierwszym podejściem.
Brak multi. Pojawił się w części drugiej, ale jest tak kosmicznie żenujący, że serwery świecą pustkami.
Można. Niestety, jej bioshockowa wersja pojawia się dość późno, wtedy, gdy ma się już wypracowany styl gry, a więc i niezbyt często będzie się z niej strzelać.
Bioshocka od biedy można by nazwać survivalem. Absolutnie nie jest to horror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mimo wszystko polecę bo jest to jedna z najlepszych gier w historii, a skoro kosztuje już tylko 20 zł to nawet gdyby Ci się nie spodobał to dużo nie stracisz. A jestem pewien, że nie odłożysz BioShocka dopóki go nie skończysz. Ba, poprzestaniesz dopiero na części drugiej. Ze mną było tak samo. Kupiłem jedynkę w Kolekcji Klasyki jako coś na zabicie czasu, a gra mnie tak wciągnęła, że zaraz po ukończeniu zamówiłem dwójkę.
Nie zgodzę się też, że ta gra absolutnie nie jest horrorem. Na pewno jej celem nie było przede wszystkim straszyć, ale grając w nocy na słuchawkach jest strasznie. Jęki, wrzaski, niepokojące hałasy, wrogowie pojawiający się znikąd. Jest kilka momentów, które zostały wyreżyserowane aby podnieść poziom lęku. Tu masz kilka takich właśnie scen:
http://www.youtube.com/watch?v=ESvgZi8gE3A
Na filmiku nie wygląda to tak strasznie, ale tak jak mówię, ciemność, spokój, słuchawki i gacie pełne :)
Ogólnie genialny psychodeliczny klimat robi swoje.
Ze "snajpy" może nie przywalisz, ale jest wiele ciekawszych broni, które w połączeniu z plazmidami (specjalne moce bohatera) również dają ogromną frajdę.
Zresztą średnia ocen 96/100 mówi sama za siebie. Ta gra to absolutny must-have dla każdego prawdziwego gracza, niezależnie czy się lubi FPSy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam z Hartusem, świetna gra, ale jak jak jeszcze nie obejrzałeś tego filmiku to nie oglądaj bo później podczas gry nie będzie zaskoczenia. Polecam ci kupić jedynkę a jak ci się spodoba klimat to dwójkę.
Ja w jedynkę zagrałem żeby ją zobaczyć bo miała ciekawe opinie i nie zawiodłem się, praktycznie tydzień po premierze dwójki znalazłem aukcje gdzie ktoś sprzedawał Bioshocka 2 i Burnouta Pradise za 80zł więc kupiłem i też nie żałuje, dwójka też jest dobra ale jest mniej takich strasznych momentów ale za to lepiej się strzela ponieważ można używać w jednej ręce broń a drugiej plazmidy.
Co do opinii Jave o multi w B2 to nie jest żenujący, ogólnie pomysł był dobry ale zabrakło czasu na doszlifowanie go, są lagi na "serwerach" no i mało ludzi gra, ale zawsze się kogoś znajdzie do "civil war".
PS. Bioshock Infinite zapowiada się świetnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze odpowiem na pytania.
Mi gra zajęła 15-18 godzin za 1 razem. Dużo tu zaułków, pomieszczeń do ktorych warto się dostać. I świetne dzienniki które warto słuchać.
To klimatyczny FPS, nie horror. Oczywiście można się przestraszyć ale jest to raczej strach psychologiczny, aniżeli "wyskakiwanie czegoś z czegoś". Choć i takie momenty znajdziesz ;)
Bioshock to gra, w którą grasz nie po to, by wszystkich zabić, ale dla fabuły i klimatu. Oczywiście o to tam chodzi, bo strzelasz dużo(i jest ciekawie, w połączeniu z plazmidami) wszystko z pomyśleniem. Np zamrożone drzwi otworzysz używając jakiego plazmidu? :)
Dodając fajną fizykę, telekinezę i ten NIESAMOWITY(moim zdaniem - najlepszy w grach w jakie grałem dotychczas)w 3/4 gry. Za 20 złotych? Grać, nie gadać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do Bioshocka 2. Chcę zainstalować spolszczenie, ale mam wersję steamową, w wersji 1.5 Instalując spolszczenie instalator chce wersji 1.0.2, koniecznie. Nie ma pacza polonizującego do 1.5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze śluzą między Przystanią Przemytników i Arkadią. Wchodzę, naciskam dźwignię, zamykają się drzwi za mną i czekam. Nic się nie dzieję.
W googlach znalazłem tylko graczy, co mieli problem z powrotem do Arkadii z Targów Farmerów. Gra z Klasyki, Windows 7 32 bit, karta GF 420 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 22:37, AgayKhan napisał:

POdczas instalacji pobrany był automatycznie, pacz polski z płyty. Wersja 1.1 pl.

Wrzuć zapis na jakiś serwer. Przejdę przez śluzę i podeślę nowy zapis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 14:38, zadymek napisał:

Jeśli właściciel nie zdezaktywował gry przed sprzedażą to tylko mail do EA Polska może
coś pomóc.
Chyba, że udostępnione przez EA Deautoryzacyjne narzędzie zadziała z niezarejestrowaną
grą...


Eeee... Ale gry BioSchock nie wydaje ani nie wydawał EA tylko Cenega (w Polsce) i 2K (na świecie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 23:24, Wojman napisał:

Eeee... Ale gry BioSchock nie wydaje ani nie wydawał EA tylko Cenega (w Polsce) i 2K
(na świecie).

To może mi się pomyliła firma (był news, że EA wydała takie narzędzia dla swoich gier, może stąd).
BTW Nice timing:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 19:56, AgayKhan napisał:

> > POdczas instalacji pobrany był automatycznie, pacz polski z płyty. Wersja 1.1
pl.
>
> Wrzuć zapis na jakiś serwer. Przejdę przez śluzę i podeślę nowy zapis.
http://www.multiupload.com/IRTDJW0JCC

Raz, że zaczęły mi się odtwarzać wszystkie wiadomości radiowe, jakie dostałeś, a dwa, że nie mogę przejść przez tę śluzę. O tyle to dziwne, że gdy grałem sam, przeszedłem do Arkadii bez kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 22:36, Jave napisał:

Raz, że zaczęły mi się odtwarzać wszystkie wiadomości radiowe, jakie dostałeś, a dwa,
że nie mogę przejść przez tę śluzę. O tyle to dziwne, że gdy grałem sam, przeszedłem
do Arkadii bez kłopotu.

CZyli zainstalować na nowo i od nowa zagrać? Nie ma innego wyjścia pewnie. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to w ogóle jakiś dziwny błąd jest, bo tak ogólnie rzecz biorąc, Bioshock jest dopracowanym tytułem. Na Twoim miejscu, zacząłbym od początku. Ewentualnie mogę przejrzeć moje stare zapisy, mam ich trochę, ale chyba któryś by Ci odpowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bioshockowcy! Mam do was pytanie. Co się stało z Rapture? Mógłby mi ktoś to zespojlerować? Ja sobie gram,gram i gram, odsłuchuję enigmatyczne taśmy, czytam dialogi, widzę co jest, ale nie mogę jakoś złożyć wszystkiego w kupę. Co się stało owej sylwestrowej nocy ( bo z pierwszej lub drugiej taśmy by na to wyglądało :) )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować