Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

BioShock - temat ogólny [M]

2089 postów w tym temacie

Lipa. Moją płytę wcięło więc dadzą mi nówkę i to lepszą trochę. Niestety poczekam sobie do jutra. A że jutro mam wolne to na pewno Bio uruchomię jako pierwszą grę po ponad 2 tygodniach przerwy. I już nie mogę się doczekać bo takiego smaka mi zrobiliście na tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłem wręcz zachwycony demem. Ba! dawno nie jarałem się tak żadną grą, a teraz uważam Bioshocka za największe rozczarowanie tego roku i od poziomu Neptune''s Bounty męczę się z ukończeniem tej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 13:36, Grz3chu napisał:

byłem wręcz zachwycony demem. Ba! dawno nie jarałem się tak żadną grą, a teraz uważam Bioshocka
za największe rozczarowanie tego roku i od poziomu Neptune''s Bounty męczę się z ukończeniem
tej gry...


O rotfl? :D Męczysz się ukończeniem gry? Może skoro na poziomie Neptune''s Bounty jest dla Ciebie za trudna, to popróbuj inne gry, np. Raymana, czy Crocka. Czasami naprawdę nic nie można na to poradzić :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 15:09, Choinix napisał:

> byłem wręcz zachwycony demem. Ba! dawno nie jarałem się tak żadną grą, a teraz uważam
Bioshocka
> za największe rozczarowanie tego roku i od poziomu Neptune''s Bounty męczę się z ukończeniem

> tej gry...

O rotfl? :D Męczysz się ukończeniem gry? Może skoro na poziomie Neptune''s Bounty jest dla
Ciebie za trudna, to popróbuj inne gry, np. Raymana, czy Crocka. Czasami naprawdę nic nie można
na to poradzić :P.

...i nie chodzi o poziom trudności ;D
Jak przejdę to napiszę co nie zagrało w tej grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest banalnie prosta nawet na poziomie najwyższym tak BTW. Grz3chowi chodzi pewnie o to, że gra w pewnym momencie traci znacznie klimat, schematy zaczynają się powtarzać, z ekranu wieje nudą. Sam tak mam, niby wszystko jest spoko, ale to nie jest gra nr. 1 tego roku na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem (natury technicznej):
mam demko z najnowszego Play''a. Kiedy próbuję je zainstalować po jakimś czasie pojawia się mniej-więcej taki komunikat:
"Error:xxxxxInstaleuxHelper.GetNvidiaDriver
xxxx" ("x" to jakiś tekst xD).
Spróbowałem ściągnąć nowe stery do akrty graficznej, ale to nic nie dało... macie jakieś pomysły (wiem, że trochę niejaśnie to wszystko opisałem, ale trudno zapamiętać ten tekst :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 13:36, Grz3chu napisał:

byłem wręcz zachwycony demem. Ba! dawno nie jarałem się tak żadną grą, a teraz uważam Bioshocka
za największe rozczarowanie tego roku i od poziomu Neptune''s Bounty męczę się z ukończeniem
tej gry...


ja tez po demie kupiłem gre i jak na razie gra mi sie swietnie - na razie jestem w Arcadii. Ale wiem jak to jest jak gra nie podpasuje - dla mnie tak było ze Stalkerem... Doszedłem prawie do konca, zwalil mi sie sejw, zacząłem grac od nowa i jakos tak mi sie nie chce...
Mam nadzieje, ze jeszcze Bioshock sie do ciebie usmiechnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 16:06, MastAlol napisał:

Gra jest banalnie prosta nawet na poziomie najwyższym tak BTW. Grz3chowi chodzi pewnie o to,
że gra w pewnym momencie traci znacznie klimat, schematy zaczynają się powtarzać, z ekranu
wieje nudą. Sam tak mam, niby wszystko jest spoko, ale to nie jest gra nr. 1 tego roku na pewno.


Nie da się ukryć, że gra jest beznadziejnie łatwa... z jednego powodu - Vita Chambery. :<
Każdy kto grał wie o co chodzi... dla mnie po części to zrąbali, żadnej straty czegokolwiek, a nawet jest przywracane trochę życia. No cóż ;p.
Co do gry - nie miałem tak, żeby gra straciła w pewnym momencie klimat. Może nie wszystko rozumiesz z gry itp.? Bo właściwie sama chęć dowiedzenie się co się działo w Rapture tak naprawdę mnie pchała do przodu, żeby poznać grę znacznie bliżej, żeby ją przejść. Osobiście uważam, że gra nie traci klimatu, jednak nie jest to gra na kilkanaście tygodni - ją trzeba przejść [tak mi się wydaje] w szybszym czasie, coby się nie gubić i nie wracać do gry nie pamiętając o co tu dokładnie trybiło.
Would you kindly? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 18:12, Choinix napisał:

Co do gry - nie miałem tak, żeby gra straciła w pewnym momencie klimat. Może nie wszystko rozumiesz
z gry itp.? Bo właściwie sama chęć dowiedzenie się co się działo w Rapture tak naprawdę mnie
pchała do przodu, żeby poznać grę znacznie bliżej, żeby ją przejść. Osobiście uważam, że gra
nie traci klimatu, jednak nie jest to gra na kilkanaście tygodni - ją trzeba przejść [tak mi
się wydaje] w szybszym czasie, coby się nie gubić i nie wracać do gry nie pamiętając o co tu
dokładnie trybiło.
Would you kindly? ;]


O_o yes my masta :P
Tak na serio to rozumiem wszystko, zwrot akcji mistrzowski itd, ale cóż, co by nie było był on spodziewany, potem gonitwa by się uwolnić itd. itd. czyli w sumie wszystko sztampowe. Poza tym, to nie jest RPG na skalę Baldura czy Icewinda by gubić się w fabule czy nie rozumieć wątków ;P Po prostu, oczekiwałem czegoś WIĘKSZEGO.
Nawet takie walki z BD, na początku spoko, są emocje, bo masz słabe bronie i stosujesz jakieś taktyki, obmyślasz plany, ale nic z tego już nie zostaje potem gdy mamy kusze i granatnik ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 18:41, MastAlol napisał:

taktyki, obmyślasz plany, ale nic z tego już nie zostaje potem gdy mamy kusze i granatnik ;|


To fakt, tutaj muszę przyznać, że posiadając kuszę i trap bolta [trudno nie mieć, byle który u-inv ;d] z Big Daddych robi się kotlety mielone ;d.
To fakt, jednak np. mnie akcja trzymała do samego końca - i dla mnie zwrot akcji [jeżeli chodzi Ci o [SPOILER]Fountaina[/SPOILER] nie był wcale taki spodziewany. Prawdę mówiąc zacząłem się domyślać, że coś jest nie tak dopiero, kiedy [SPOILER] kazał nam majsterkować przy reaktorach jądrowych miasta Rapture[/SPOILER].
Co do reszty - muszę się nie zgodzić, bo gierka przedstawia bardzo ciekawe etapy wraz z każdym kolejnym krokiem. Chociaż najgorsze dla mnie jest to, że w grze nie spotkamy już tak mistrzowskich animacji jak to gdzieś na początku, kiedy Splicer podchodzi do samotnej Little, ona sie odwraca, ten jej pokazuje, żeby była cicho, ona krzyczy... i przybiega Big przewiercając mu brzuch i robiąc z niego rzeźnię na oknie ;d. Czy sam początek, kiedy widzimy Spidera robiącego z gościa rzeźnię [jak jeszcze siedzimy w tym pierwszym metro].
Bo później to już jest tylko przechodzenie gry i nic więcej, żadnych dodatkowych ujęć... jednak uwagę na to zwróciłem dopiero teraz, po głębszym zastanowieniu się ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już się zastanawiając...a te bajery, które niby mają przestraszyć? Na przykład na początku gry, kiedy Rayn do nas przemawia (dla ciekawostki demo się w tym momencie kończy), to po gadce wyskakuje trzech lolów, które walą rurami w szybę. Niby to ma przestraszyć, ale dla ciekawości, poczekałem, bo chciałem, żeby wybiły szybę i do mnie się dobrały...i co? Nie podszedłem nawet do drzwi, które prowadzą do kolejnego etapu, a automatycznie załadowało mi kolejny poziom :|. A tak sprawdzał ktoś co się stanie jak postoimy w rozpadającym i wypełniającym się wodą korytarzu dłużej niż 5 minut? Sam nie sprawdzałem, ale chyba zaraz sprawdzę, lecz coś mi się wydaje, że nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 18:49, Warrior Within napisał:

> Dobra, mam screen, który dokładnie opisuje mój problem:
Zainstaluj nowe sterowniki do karty graficznej.

Instalowałem nawet te przeznaczone specjalnie do BioShocka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JUPI. Dziś sobie zagrałem w BIO. Ustawienia dałem na średnio niskie a i tak grało się fajnie. Pokombinuje jakie moge dodać ustawienia by grało się płynie i ładniej niż dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 18:47, Kradziej napisał:

Dobra, mam screen, który dokładnie opisuje mój problem:


Treść komunikatu może być myląca, niekoniecznie może chodzić o sterowniki :) Na google znalazłem jakieś komentarze po rusku i po czesku dotyczące tego samego erroru - w jednym poszkodowany napisał, że posiada GF 6600 GT (czyli jak wnioskuję po twoim gs''ie - taki sam model jak ty). Może spróbuj zainstalować te sterowniki http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_163.44.html (wersja beta, poprawiona kompatybilność w Bioshock).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem tę cudną grę (dobre zakończenie ^^... takie nawet trochę wzruszające). I co mogę powiedzieć? Gra niemal idealna... I sądzę, że może się stać dowodem na to, że gry nie odmóżdżają, no k jest zabijanie leje się krew, ale to wszystko jest tłem dla (imho) filozoficznych rozważań gracza. Co z ludźmi robi władza, jacy są ludzie, dlaczego utopia jest taka straszna (znowu imo, a jak ktoś nie wie co to utopia to się niech doedukuje xD) i w końcu, że potrzeba umiaru we wszystkim (mieszanie w DNA...). No, a projekt Rapture po prostu miodzio... Ale z drugiej strony pewnie i tak wszyscy "znawcy" gier komputerowych z gazet pokroju "Fakt" będą widzieli tylko to, że można zabijać małe dziewczynki i że ktoś śmiał w ogóle grzebać w ich DNA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować