Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2006 o 15:26, gaax napisał:

Pytam: jakim cudem? Tyle razy już próbował i nie znam zbyt wielu cenzuralnych słów, żeby opisać
co z tego wyszło...
Jaka stabilna większość? Chyba się miarka przebrała...

Władza sama w sobie jest widocznie tak pociągająca , że każdy miesiąc z nią spędzony wart jest każdej ceny , oczywiście pod warunkiem , że to inni płacą.Poza tym , im więcej czasu , tym większe szanse na wepchanie swoich ludzi gdzie się da.Trybunał Konstytucyjny w najbliższych miesiącach będzie miał kilka wolnych etatów , a jak wiadomo , zdaniem PiS , jego orzeczenia nie są zbyt górnolotne , więc będzie okazja dać miłą pracę "swoim".I tak dalej i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 15:26, gaax napisał:

Wielu ludzi podziwia Jarosława Kaczyńskiego, uznaje go za genialnego taktyka itd. /.../

Bo też jest genialnym taktykiem.
Tylko, proszę, nie pomyl taktyki ze strategią, bo tutaj już jest gorzej. Można wygrać wszystkie bitwy i przegrać wojnę, a na to właśnie się zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio bardzo ciekawi sprawa tych weksli posłów Samogwałtu. Ciekawe jak to sie skończy, bo posłowie-uciekinierzy z tonącej barki zapowiadają, że nie będą płacić. Sprawa skończy sie pewnie w sądzie, bo z tego co widzę opinie ekspertów są różne. Jak prawie zawsze zresztą w sprawie prawnej.
Załóżmy scenariusz, że te weksle zostaną przez sądy uznane za badziew nic nie warty. Założy sie ktoś, że wtedy zobaczymy wielką emigrację posłów SO do PiS-u? Tam wtedy mało kto zostanie, bo wszyscy trzymani są na smyczy wekslowej. A, ze większość z nich o prawie pojęcia nie ma to tak wegetują. Zobaczymy co bedzie po wyjaśnieniu tej sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 19:39, HumanGhost napisał:

Mnie ostatnio bardzo ciekawi...


A mnie ciekawi inna sprawa.
Mnie ciekawii sprawa kiedy nasi panowie politycy - którzykolwiek, z partii którejkolwiek - zaczną się brać za państwo i społeczeństwo, a nie za afery.
Jak się włączy jakieś Fakty czy coś to same afery mamy w kraju i nic do przodu nie idziemy. :/ Afera na aferze, korupcja na korupcji.
Zajmujemy się wysyłaniem naszych sił gdzieś tam, a pieniędzy na wewnątrz państwa to nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 19:39, HumanGhost napisał:

Załóżmy scenariusz, że te weksle zostaną przez sądy uznane za badziew nic nie warty. Założy
sie ktoś, że wtedy zobaczymy wielką emigrację posłów SO do PiS-u? (...)


Ale zaraz, według Ciebie sprawa zostanie rozstrzygnięta wystarczająco szybko (1-2 miesiące od teraz), żeby w PiSie ktoś jeszcze tych ludzi chciał?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno: Oni wszyscy są siebie warci... Zarówno PIS, SO, LPR jak i PO oraz SLD!
Wszyscy już byli, wszyscy rządzili, wszyscy zawiedli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 20:36, holo napisał:

Powiem jedno: Oni wszyscy są siebie warci... Zarówno PIS, SO, LPR jak i PO oraz SLD!
Wszyscy już byli, wszyscy rządzili, wszyscy zawiedli...


Kiedy PO rządziło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 20:45, Vaxinar napisał:

> Powiem jedno: Oni wszyscy są siebie warci... Zarówno PIS, SO, LPR jak i PO oraz SLD!
> Wszyscy już byli, wszyscy rządzili, wszyscy zawiedli...

Kiedy PO rządziło ?

Ludzie z PO jak zapewne pamiętasz zasiadali w koalicji z AWS chociażby (jako UW)...
A,że dzisiaj zowią się PO to inna bajka... Wolał bym jak powiedział Stańczyk przy Hołdzie Pruskim aby zmienili dusze, a nie płaszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 20:45, Vaxinar napisał:

Kiedy PO rządziło ?

PO to m.in. zbieranina ludzi z KLD, UW i AWS. Te 2 ostatnie partie rządziły i wsławiły się głównie rządem mniejszościowym, który bardzo się spodobał w kolejnej kadencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 20:53, Treant napisał:

> Kiedy PO rządziło ?
PO to m.in. zbieranina ludzi z KLD, UW i AWS. Te 2 ostatnie partie rządziły i wsławiły się
głównie rządem mniejszościowym, który bardzo się spodobał w kolejnej kadencji.

Właściwie wszystkie ugrupowania to kolejne wcielenia swoich poprzedników.Najbardziej stabilne było do 2005 SLD , ale potem i tam zaczęły się rozłamy i przemianowania.Od kilkunastu lat znaczna części polityków to ci sami ludzie występujący pod kolejnym szyldem , oczywiście oprócz najmłdszych , którzy pod koniec lat 80tych byli z lekka za młodzi.Lata mijają , a my wybór wciąż mamy ograniczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 19:39, HumanGhost napisał:

Mnie ostatnio bardzo ciekawi sprawa tych weksli posłów Samogwałtu. Ciekawe jak to sie skończy,
bo posłowie-uciekinierzy z tonącej barki zapowiadają, że nie będą płacić. Sprawa skończy sie
pewnie w sądzie, /.../

Weksel, to jest weksel. Trzeba by poznać umowę towarzyszącą wekslowi, ale z tego co słyszę, mogę wnosić, że to najpierw komornik ściągnie kwotę z weksla a potem ten, z którego ściągnięto będzie dochodził zwrotu w sądzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 21:52, KrzysztofMarek napisał:

Weksel, to jest weksel. Trzeba by poznać umowę towarzyszącą wekslowi, ale z tego co słyszę,
mogę wnosić, że to najpierw komornik ściągnie kwotę z weksla a potem ten, z którego ściągnięto
będzie dochodził zwrotu w sądzie...

Ktoś Ci opowiada bzdury - weksel ułatwia dochodzenie roszczeń, ale nie aż tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 22:06, Clegan napisał:

> /.../
Ktoś Ci opowiada bzdury - weksel ułatwia dochodzenie roszczeń, ale nie aż tak.

Może i naopowiadał. Ale weksel jest bezwarunkowym (najczęściej) zobowiązaniem do zapłaty i może być przekazany komornikowi do egzekucji bez wyroku sądowego. Weksel może być wprowadzony do obrotu jako zastępstwo pieniadza; jeśli jest wypełniony albo napisany według ściśle określonych prawem wekslowym reguł, to nic go nie ruszy...
Dlatego tylko wypowiadałem się ostrożnie, bo nie wiem, jak były sporządzone weksle i czy towarzyszyła im umowa welslowa i w jakiej formie.
Tym niemniej podtrzymuję to, co napisałem: jeśli spełnione są warunki wyszczególnione w prawie wekslowym, to komornik ściągnie z dłużnika kwotę z weksla, a potem mogą dochodzić w sądzie swoich krzywd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 22:56, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../
> Ktoś Ci opowiada bzdury - weksel ułatwia dochodzenie roszczeń, ale nie aż tak.
Może i naopowiadał. Ale weksel jest bezwarunkowym (najczęściej) zobowiązaniem do zapłaty i
może być przekazany komornikowi do egzekucji bez wyroku sądowego. Weksel może być wprowadzony
do obrotu jako zastępstwo pieniadza; jeśli jest wypełniony albo napisany według ściśle określonych
prawem wekslowym reguł, to nic go nie ruszy...

Gdzie to wyczytałeś ? Żeby wyegzekwować kwotę z weksla trzeba wnieść do sądu o wydanie tzw. nakazu zapłaty, sąd wydaje takowy [jeśli weksel pod względem formalnym jest sporządzony prawidłowo to nie ma z tym problemu], ale to nie wystarczy - nakaz musi się uprawomocnić, a dłużnik w określonym czasie może wnieść tzw. zarzut od nakazu, co powoduje rozpoznanie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Clegan ma rację. To nie jest taka prosta sprawa wyegzekwować weksel. Szczególnie o tak duże kwoty. Najpierw musi się tym zajać sąd. Podejrzewam, ze "zawekslowani" posłowie się tak łatwo nie poddadzą. Szczególnie Misztal, dla którego nie jest to kwestia pieniędzy ale, można powiedzieć kwestia zachowania twarzy czy może nawet honoru. Ciekawie sie ta sprawa może potoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 15:46, gaax napisał:

To chyab nie Kurski stwierdził, bo to powszechcnie znana prawda:P
On tylko to wykorzystuje.

Stwierdził - "publicznie" ogłosił , wiem że to Lis ale mimo wszystko .A że prawda to nie wiem bo ja za ciemnego się nie uważam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 23:53, Clegan napisał:

> > > /.../ > Gdzie to wyczytałeś ?

W encyklopedii. A niezależnie od tego, w przeszłości korzystałem z porady radcy prawnego, co do najlepszego zabezpieczenia wierzytelności. Weksel, bez zakazu indosu, jest lepszy od wejścia na hipotekę, zwłaszcza, że można taki weksel odsprzedać, zapłacić nim inną wierzytelność. Wczoraj też wypowiadali się prawnicy w telewizji i opinie są rozbieżne. Tyle, że najlepsze opinie i ekspertyzy nie mają mocy wiążącej - jedynie sąd we właściwym trybie może wydać wiążącą interpretację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się