Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Ha! "Przeciwko nam są siły, które nie chcą zmian, postkomuniści i liberałowie" . No nie chcą utworzyć komisję śledczą do zbadania sprawy prowokacji. Prowokacji ! Jak się jest Prawym i Sprawiedliwym to się chyba nie powinno jej ulegać, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 10:38, Todryk napisał:

> /.../ > A cóż nowego mogą powiedzieć poza tym, że to spisek postkomunistów i liberałów...
I że wszystkiemu winna jest Platforma ;)

Mam wrażenie, że dzisiaj już nie tylko PO jest wszystkiemu winna. Wszystkiemu są winni oni . PO jest już tylko częścią "onych". A "oni" to cała reszta świata z wyjątkiem PiSu i tych, co bez zastrzeżeń PiS popierają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 10:43, Rzezim napisał:

Masz dość orginalny ocene komentarzy w tej sprawie. /ciach/


Nie wyrywaj cytatów z kontekstu to zrozumiesz. Chodziło mi o całe te zamieszanie a nie konkretnie dwa wcześniejsze posty.
Poza tym chyba nikt nie daje się juz nabierać na slogany przedwyborcze. Moga sobie mówić o odnowie moralnej i co z tego? Metody przeciez się nie zmienią. Co najwyżej stosujacy je ludzie.
PiS dał ciała w tej chwili na całej linii. W normalnym kraju poskutkowałoby to dymisją rzadu i nowymi wyborami, ale przeciez nie u nas. Tutaj rządzi TKM, pogłębianie dna i trzymanie się koryta jak to zgrabnie ktoś ujął w dowcipie (plan Wisła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie. Jeszcze dochodzi do tego ważne stwierdzenie :
Tylky MY możemy rządzić, tylko MY wiemy jak naprawić Polskę, tylko MY możemy robić co chcemy w imie idei.
Zrobimy i powioemy wszystko byleby wyeliminować ICH. tylko MY możemy kłamać. Tylko MY mamy prawo definiować rzeczywistość.

Dyktafon czy kamera w telefonie nazywana sprzętem służb specjalnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 10:44, gaax napisał:

Ha! "Przeciwko nam są siły, które nie chcą zmian, postkomuniści i liberałowie" . No nie chcą
utworzyć komisję śledczą do zbadania sprawy prowokacji. Prowokacji ! Jak się jest Prawym i
Sprawiedliwym to się chyba nie powinno jej ulegać, nie?

No to pokazali w końcu swoją wyższość moralną nad innymi.Jak powiedział Sawicki z PSL : miało być prawo i sprawiedliwość , a jest prowokacja i skandal.Ciekaw jestem , jakie będą po tym całym chlewiku sondaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety myśle, że sondaże się niewiele zmienią. PiS wydaje się mieć dość wierny elektorat. Wydaje mi się, że co najwyżej przybliży to nas do wyborów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stały elektorat braci Kaczyńskich pewnie nie zrezygnuje. Ale sądze, że może pojawić sie inna sytuacja w następnych wyborach. Mianowice taka, że ludzie, którzy nie głosowali wcześniej pójdą na wybory w celu pozbawienia PiS władzy. Bo trzeba być szczerym - takich wariacji nie było nawet za rządów SLD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 12:04, gaax napisał:

No niestety myśle, że sondaże się niewiele zmienią.

Mam nadzieję , że nie masz racji , ale podzielam Twoje obawy.Każdy rozsądny widzi , myśli i wyciąga wnioski , ale myślący zawsze byli w mniejszości.PiS swoją narodowo-praworządną-superwzniosłą retoryką ustawił sobie poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie i właśnie zleciał z tej wysokości w bagienko.Tylko jak wielu będzie to przeszkadzało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 12:10, HumanGhost napisał:

Stały elektorat braci Kaczyńskich pewnie nie zrezygnuje.


Moim zdaniem nie do końca można mówić o stałym elektoracie PiS w obecnym wymiarze.Jest to raczej elektorat oczekujący opieki socjalnej Państwa i przeciwny gospodarce liberalnej.Nie można stawiać znaku równości między
elektoratem PiS i SLD , ale jak każdy widzi , znaczny spadek poparcia tej drugiej partii zbiegł się w czasie ze wzrostem poparcia dla Kaczyńskich.Odsetek chodzących do wyborów nie uległ tak znaczącej zmianie jak preferencje wyborcze , więc gdzie się podział elektorat SLD? Zagłosował na tych , co oferują opiekę socjalną.Trafiło na "prawicowy". PiS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię mieć racji w takich sytuacjach. Niejedno się już działo, wiele afer i kłamstw polityków wyszło na jaw, ale jakoś frekwencji to nie poprawiło. Boję się, że efekt będzie wprost odwrotny. Ludzie zwyczajnie mają tego dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

, ale jakoś frekwencji to nie poprawiło. Boję się, że efekt będzie wprost odwrotny.

Dnia 27.09.2006 o 12:20, gaax napisał:

Ludzie zwyczajnie mają tego dość.


Dlatego muszą iść do wyborów.Fakt , że nasz wpływ na władzę jest mizerny , ale jak przestaniemy chodzić na wybory , to będzie żaden.Trzeba budować górnolotnie brzmiące "społeczeństwo obywatelskie" , bo tylko w takim przypadku rósł by nasz wpływ na wydarzenia wkraju.Lansowana ostatnio idea silnego państwa raczej społeczeństu obywatelskiemu zaprzecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego nie zrobią wyborcy to najwięcej i tak zależy od polityków. Potrzebna jest zmiana, powiew świeżości na scenie politycznej, ale na to się nie zapowiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 23:45, KrzysztofMarek napisał:

Zwróciłem.

A ja podczas zatrzymania, o którym wcześniej w tym wątku pisałem wolałem mówic jak najmniej. Jeszcze by mnie gdzieś do aresztu wywieźli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 12:29, gaax napisał:

Czego nie zrobią wyborcy to najwięcej i tak zależy od polityków. Potrzebna jest zmiana, powiew
świeżości na scenie politycznej, ale na to się nie zapowiada...


Na ten powiew się nie zanosi. Tylko starzy wyjadacze mają szanse na załapanie się do sejmu pod nowym szyldem partyjnym. A ludzie, którzy nie byli przy władzy jeśli nie są pieskami jakiejś większej partii to raczej kariery nie zrobią. Puści się sondaż w tv gdzie realne szanse na wejście mają wciąż te same kluby. Te nowe lub bedące długo poza sejmem dostaną 2-3%, a na z góry przegranego mało kto zagłosuje, prędzej w domu zostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 12:36, Treant napisał:

> /.../> A ja podczas zatrzymania, o którym wcześniej w tym wątku pisałem /.../

Prawda. U mnie okoliczności były inne. Za dużo ludzi widziało, w takiej sytuacji guzik mogli mi zrobić. W mojej sytuacji mogłem sobie na to pozwolić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. W związku z tymi nagrań Renaty wszyscy mówią, że im się przypomina rok 1992. Mi się nie przypomina, że codziennie mam kilka samolotów do Anglii za grosze... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan Gosiewski stwierdził , że nagrania rozmów Lipiński-Beger , to próba obrony układu.Jak widać , absolutnie wszystko , co nie jest po myśli PiS , to obrona układu.Ci goście są po prostu niesamowici.Wszystko jest be , tylko oni jedni są cacy.System jednopartyjny byłby dla nich idealny.Znowu mielibyśmy jedynie słuszną drogę rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co jest najlepsze? Przez góra tydzień będą o tym mówić we wszystkich wiadomościach, że to skandal i tak dalej, a później sprawa przycichnie. Jeśli nie dojdzie do wyborów to zdarzenie nie będzie miało rzadnych konsekwencji, a ludzie szybko zapomną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę o co chodzi?
Czy naprawdę ktokolwiek myślał, że tego typu rozmowy, jak Lipińskiego i Beger, wyglądają inaczej? Jedna strona stawia kosmiczne żądania, druga jest skłonna obiecać góry złota (na zasadzie "o realizację będziemy martwić się później"). I co z tego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 13:33, gaax napisał:

A wiecie co jest najlepsze? Przez góra tydzień będą o tym mówić we wszystkich wiadomościach,
że to skandal i tak dalej, a później sprawa przycichnie. Jeśli nie dojdzie do wyborów to zdarzenie
nie będzie miało rzadnych konsekwencji, a ludzie szybko zapomną...

Może nie zapomną. Bo trwa program w TVN24 i pokazują więcej nagrań. Okazuje się, że to nagrania dziennikarzy, dokumentujące polityczne targi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się