Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

LPR dzisiaj rano zrezygnowało z wizerunku Janusza Korwina-Mikke w kampanii wyborczej 2007.
Wynika z tego, że najprawdopodobniej JKM nie ma świadków na to co jak twierdzi powiedział, za to jest chyba kilku świadków na to czego jak mówi nie powiedział. To tyle w kwestii dzieci niepełnosprawnych.

Osobiście nawet współczuję zwolennikom UPR bo w tej chwili zostali sierotami. Nie mają oficjalnie własnej reprezentacji w wyborach (LPR jest zarejestrowana jako Liga Polskich Rodzin, nie jako koalicja Liga Prawicy Rzeczypospolitej), a sam ideowy lider choć nie jest prezesem partii zaszkodził jej wizerunkowi. Zwolennicy teraz mają ciężki dylemat - poprzeć LPR, który nie koniecznie jest UPR i też nie wiadomo czy ma szanse na dostanie się do sejmu; poprzeć PiS, który jest zbieżny wyłącznie na zasadzie konserwatyzmu społecznego, ale gospodarczo kompletnie nie; czy poprzeć PO, które gospodarczo jest podobne, ale społecznie podobieństwo to wielki znak zapytania bo PO tego swoim członkom nie narzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 23:44, dobrakos napisał:

liberalizm to np stosunek do poglebiania integracji w EU


Trochę mało (o ile to w ogóle liberalizm).

Dnia 12.10.2007 o 23:44, dobrakos napisał:

konserwatyzm np w przywiazaniu do katolicyzmu


Właśnie dlatego pytam, gdzie coś takiego jest we Francji, bo chciałbym ten konserwatyzm zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 00:49, Yarr napisał:

Aha, rozumiem, że sam doskonale potrafisz oceniać, co jest dla innych dobre, wystarczające
i co się im opłaca... Czyli jednak czytałeś, ale nie wiesz o co mi chodziło.


A czy słyszy się powszechnie od kogoś poza Tobą i JKM o tym, że takich szkół brakuje, że w ogóle są potrzebne? No właśnie. Jak tłum ludzi zacznie żądać takich rozwiązań, to wtedy będziemy myśleć o nich realnie, a póki co to sobie można *mnożyć* gruszki na wierzbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 23:44, dobrakos napisał:

liberalizm to np stosunek do poglebiania integracji w EU

Kompletnie nie masz racji. UE nie ma nic wspólnego z liberalizmem. Przeciwieństwem liberalizmu jest etatyzm i socjalizm razem wzięte czyli centralizacja gospodarki i upaństwawianie jej. Liberalizm głosi coś zupełnie odwrotnego. Głosi likwidację urzędów, maksymalną decentralizację finansów państwa zmniejszenie budżetu centralnego do tak małego, że mniejszy już nie może być (sądy, armia, policja, urzędy skarbowe, rząd), uznaje, że urzędnik jest sługą obywatela - dostaje za to pieniądze, żeby służyć podobnie jak wszystkie opłacane z budżetu służby. Stąd zresztą postała nazwa "służba".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie liberalna polityka gospodarcza ma na celu zmniejszenie udzialu panstwa w gospodarce. Zaklada rowniez ze panstwo nie bedzie stawialo barier do rozwoju gospodarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... (sądy, armia, policja, urzędy skarbowe, rząd)...

No nie obrażaj mnie proszę Cię! Czy w tym kraju ze służba kojarzy się Wam tylko policja? A może nieumyślnie weszliście w tok myślenia min. sprawiedliwości i połowy polskiego rządu - siła, prowokacje i ogólny bałagan polityczno - obyczajowy... Dlaczego "Wy", bo nie tylko ty Olamagato i nie pierwszy raz publikujesz niepełne informacje i marginalizujesz pewne bardzo ważne dziedziny życia społecznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 14:05, Kawosz napisał:

... (sądy, armia, policja, urzędy skarbowe, rząd)...

No nie obrażaj mnie proszę Cię!

To może wytłumaczysz najpierw co Cię obraziło bo nie mam najmniejszego pojęcia.
Czy chodzi o to że jakichś tam służb nie wymieniłem? Bo nie miałem zamiaru tworzyć tu listy służb. Nie wymieniłem też Rzecznika Praw Obywatelskich - a to też jest służba opłacana z podatków.

Dnia 13.10.2007 o 14:05, Kawosz napisał:

Czy w tym kraju ze służba kojarzy się Wam tylko policja?

A kto Ci to powiedział? Czy może sam to wymyśliłeś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracam sobie właśnie z konwencji z udziałem Donaldu Tusku. Trzeba przyznać, że po wczorajszej debacie nastroje znacznie się poprawiły. Kampania wkroczyła w decydującą fazę, teraz tylko czekać na asa z rękawa rządzących czyli serie spektakularnych akcji CBA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:25, gaax napisał:

Wracam sobie właśnie z konwencji z udziałem Donaldu Tusku. Trzeba przyznać, że po wczorajszej
debacie nastroje znacznie się poprawiły. Kampania wkroczyła w decydującą fazę, teraz tylko
czekać na asa z rękawa rządzących czyli serie spektakularnych akcji CBA...


Nie wiem czy jeszcze będą mieli na tyle odwagi .Wplątanie sanepidu i tak było już przegięciem a otwarty atak na PO w takiej sytuacji mogło by im przynieść o wiele więcej złego niż dobrego . Kaczyński i tak już w debacie próbował się ratować otwartyą opcją sympatyzowania z PO że raczej nie odważy się już na otwarty atak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 16:02, spider88 napisał:

. Kaczyński i tak już w debacie próbował się ratować otwartyą opcją sympatyzowania z PO /.../

-> Spodobalo mi sie, ze powiedzial, ze koalicja z PO bedzie mozliwa tylko jesli Tusk zadeklaruje brak mozliwosci koalicji PO z LiDem (juz po raz kolejny), a gdy sie nie doczekal, to nie powiedzial jednak ze w takim razie koalicji z PO na 100% nie bedzie. Czyzby nie chcial jednak oszukac swoich wyborcow po raz kolejny ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czyzby nie chcial jednak oszukac swoich wyborcow po raz kolejny ? ;]
To może być jedyna szansa dla nich aby ocalić przynajmniej część ze swej świty na wysokich stanowiskach .Pamiętajmy że rządzący zazwyczaj zaczynają od czystek , Kaczyński może się obawiać że co nie co może przy tym wypłynąć . Ludzie gdyby się dowiedzieli ( a PO raczej kompleksów mieć nie będzie ) o przekrętach to PiS mógł by się już nie podnieść i podzielić losy LPR i Samoobrony . Zobaczmy ile w ostatnich dwóch latach jest niejasności w spółkach z udziałem skarbu państwa , służbach ( nie tylko mundurowych ) itd . Obawiam się że PiS przebił by nie jedną partię która tak bardzo prześladował dzięki dostępowi do tajnych dokumentów . Jedyną alternatywą jest właśnie koalicja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest racja - żadna partia, która rządziła, po tej przygodzie nie jest czysta... Dlatego Kaczyński może się obawiać co PO odkryje jak będzie rządził - tym bardziej, że myślę, że PO nie będzie miała skrupułów w punktowaniu błędów obecnej ekipy - więc dla Kaczyńskiego najlepsza jest wygrana albo chociaż koalicja - wtedy mógłby być pewien, że przynajmniej część ludzi zostanie na stanowiskach i nie wszystko wypłynie...
A co do tego, że premier żąda ciągle potwierdzenia, że nie będzie koalicji PO-LiD to już się nudne robi... Ile razy można się pytać o to samo? Jak mnie ktoś tyle razy pyta o jedną rzecz to się zaczyna we mnie gotować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 16:57, .Sabina. napisał:

i nie wszystko wypłynie...


Ja bym posunął się jeszcze dalej . Interesują mnie obrona Ziobry .Wiemy jakie jest to ważne i wpływowe stanowisko .Ile tajemnic jest skrywanych w tej instytucji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:25, gaax napisał:

(...)Trzeba przyznać, że po wczorajszej
debacie nastroje znacznie się poprawiły. Kampania wkroczyła w decydującą fazę, teraz tylko
czekać na asa z rękawa rządzących czyli serie spektakularnych akcji CBA...


Ja bym tu zwrócił uwagę na jeden aspekt. Premier i PiS zdaje się wreszcie dostrzegać PO jako swojego przeciwnika (głównego) politycznego. Widać to po wypowiedziach PiS-owskich notabli. Wczorajsza debata zdaje się była podstawą dla wypowiadających się na dzisiejszej konwencji partii rządzącej łaskawie nam pokazanej przez telewizję publiczną. Dziś zdaje się nie ma już mowy o Tusku jako pomocniku Kwaśniewskiego. Może to też wina tego drugiego ale to fakt. PiS zdaje się zmienia strategię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ugryzło mnie bo jesteś nie pierwszą osobą, która tak pisze. Nie wymieniasz innych służba poza Policją. Ja dodam, że rzecznik praw dziecka, też opłacany jest z podatków :-) Co do służb, to zerknij w zakres działalności MSWiA - tam są wszystkie... jeśli wiesz to następnym razem proszę o rzetelniejszą wypowiedź.
Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 17:14, spider88 napisał:

Ja bym posunął się jeszcze dalej . Interesują mnie obrona Ziobry .Wiemy jakie jest to ważne
i wpływowe stanowisko .Ile tajemnic jest skrywanych w tej instytucji .


Ziobro to jest w ogóle inna bajka... Szczególnie z nim nie przepadam i zastanawiam się co się ukrywa w Ministerstwie Sprawiedliwości - to że Kaczmarek nie jest zbyt wiarygodna osobą, to nie znaczy, że nic tam się nie działo, że służby nie były wykorzystywane, że Ziobro nigdy nie przekroczył swoich kompetencji... Do tego mam wrażenie, że czasem powinien ugryźć się w język zamiast palnąć głupotę, której nie będzie mógł potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 18:08, .Sabina. napisał:

>

co do Ziobry pozwole sobie przytoczyc madre slowa przewodniczacego Donalda Tuska, któr padły podczas debaty z Jarosławem Kaczyńskim. Brzmiały one mniej wiecej tak: Minister Ziobro odkryl o wiele mniej afer niz przeprowadził konferencji prasowych..." (...) zreszta cala polityka PiSu opiera sie na takich zabawach... Nie ma to jak polityka "taniego" państwa:):):) smiech na sali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 12:08, Olamagato napisał:

> liberalizm to np stosunek do poglebiania integracji w EU
Kompletnie nie masz racji. UE nie ma nic wspólnego z liberalizmem. Przeciwieństwem liberalizmu
jest etatyzm i socjalizm razem wzięte czyli centralizacja gospodarki i upaństwawianie jej.


tak to wszystko prawda, tylko ze w Polsce o tyle co sie orientuje to wszyscy ktorzy sa pozytywnie nastawieni do UE, do kapitalizmu, wolnego rynku (abstrahujac od tego na ile on jest rzeczywiscie wolny w ramach UE), do poglebiania integracji politycznej i prawodawczej, do wolnosci jednostki (dot. chocby wyboru religii i orientacji seksualnej), do przyjecia wspolnej waluty czyli euro sa nazywani liberalami a ich poglady liberalnymi. Dlatego PiS jest wg tego sposobu myslenia partia prawicowo-konserwatywna a PO partia liberalna. Taki podzial stworzony i wmowiono Polakom. Ja probowalem wytlumaczyc ze to nie jest tak i linia podzialu przebiega inaczej. Przyklad Francji moze nie jest zbyt dobrze trafiony (akurat nie jestem ekspertem od Francji, o Niemczech moglbym powiedziec znacznie wiecej).Chodzilo mi jednak o to ze nawet w tej "socjalistycznej" Francji doszla do wladzy partia o pogladach konserwatywno-liberalnych jak na tamte uwarunkowania. Francja odrzucila przed paroma laty jak wiemy w referendum projekt konstytucji UE glownie po to zeby utrzymac status quo czyt. nierownomierne uprzywilejowanie samej Francji jak i rolnictwa franc. w stosunku do reszty EU. Fakt ze ktos czyli Sarkozy probuje zmienic ta polityke i dziala na rzecz przyspieszenia uchwalenia konstytucji i poglebiania wspolpracy w ramach UE jest wg mnie ruchem w strone liberalizmu. Chodzi tu przeciez nie tylko o gospodarke bo tu przez wiele lat beda jeszcze doplaty, kontyngenty i protekcjonizm (czyli zaprzeczenie czystego wolnego rynku i tym samym liberalizmu) ale tez o wpolne podejmowanie decyzji w Europie, o wspolne prawodastwo, ulatwienia w ruchu osob, pieniadza itd. Za rzadow lewicy i Chiraca tego nie bylo. Pisanie o UE tylko jako o "tworze socjalizmu i etatyzmu" jest wg mnie naduzyciem, choc w pewnych aspektach jest uzasadnione. Caly trick polega na tym ze zadne panstwo europejskie (moze poza Wlk.Brytania) nie ma zadnej alternatywy wobec integracji z UE.Liberalizm w formie skrajnej (typu oszolom JKM ktory mowi ze podatki = 0%) jest utopia, ktora w razie proby realizacji przynioslaby tyle samo pozytku co komunizm. Skrajne rozwiazania nigdy nie sa dobre, problem polega na tym zeby znalezc "zloty srodek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minister Ziobro odkryl

Dnia 13.10.2007 o 18:27, Samildanach napisał:

o wiele mniej afer niz przeprowadził konferencji prasowych..."


Już sporo razy pisałem w podobnym tonie o Ministrze Sprawiedliwości , zresztą wielu innych forumowiczów również.W sumie w konferencji prasowej nie ma nic złego , tylko dlaczego głoszenie propagandy stało się głównym celem Prokuratora Generalnego? O ferowaniu wyrokami jeszcze przed rozprawą sądową nawet nie wspomnę.
A najgorsze jest to , że tak wiele osób podniosłe okrzyki uważa za prawdziwe sukcesy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się