Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2008 o 10:22, KrzysztofMarek napisał:

Wiemy o tym, odpowiadają Szwajcarzy.
A jak to było z tymi amerykańskimi helikopterami, zestrzelili któryś?


Zważywszy na antyamerykańskie nastroje panujące w Pakistanie i zbliżająca się kampanię wyborczą w USA taki happening jest korzystny dla obu stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem (pisał o tym nie tylko Malinowski) że kanibale z Polinezji jako smakosze mięsa ludzkiego twierdzili, iż mięso białych ludzi jest zupełnie inne w smaku niż np. żółtych czy czarnych - w okolicach Nowej Gwinei kiedyś tubylcy pojmali Japończyków i Amerykanów - Japończycy ponoć im lepiej smakowali (to nie jest żart ani satyra tak to opisano w historii).
Według tych relacji mięso ludzkie (a zwłaszcza Europejczyków.) jest mdłe w smaku i dla Polinezyjczyków nieco śmierdziało.

Z tego co wiem gruczoły potowe np. murzynów inaczej reagują i wydzielają inną woń niż np. białych stąd „subtelne” różnice zapachowe o których pisałeś – to jest wyczuwalne przez osoby nie mające kontakt z „zabijaczami” zmysłu węchu np. tytoniem przez pewien okres czasu, i z czasem w większości przypadków zaciera się ta różnica dla ich zmysłów czyli następuje proces adaptacji/przywykniecia..

Z tym że te sprawy jaki i np. testy na inteligencje w USA czy UK pod katem rasowym to zakazana sprawa, temat tabu wzgl. temat na kpiny a la negowanie „teorii spiskowej" choc wszyscy wiedzą że spiski były, są i będą.

PS
Jakiś czas mieszkałem za granica Polski w tym na Bliskim Wschodzie - do dziś wspominam z lekkim szokiem, pewne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prezydent USA G.W. Bush ogłosił dziś publicznie w gmachu ONZ doktrynę.... "ograniczonej suwerenności innych krajów" nazywaną na jego część... "Doktryną Busha", która ma uratować jego zdaniem "zachodnią cywilizację".

"Doktryny Busha" polega ona na tym, że USA mają prawo do wojny prewencyjnej jeśli uznają, iż w jakiś kraju są terroryści (nie wyjaśnił przy czym czy wystarczy np. podejrzenie o sprzyjanie terroryzmowi czy też należy mieć "dowody" a la amerykańskie dowody na posiadanie przez Irak broni masowego rażenia), sympatycy i zwolennicy terrorystów, jakiś kraj został uznany za terrorystyczny (nie wyjaśnił na czym polega ten terroryzm i czy np. odmowa sprzedaży USA ropy naftowej to tez terroryzm?)

Głównym założeniem "Doktryny Busha" to koncepcji uderzenia prewencyjnego, tak by uprzedzić atak terrorystów...
G.W. Bush wezwał ONZ do... pomocy w realizacji swej doktryny. I zapewne oczekuje przyznania USA flagi ONZ na te wojny prewencyjne (są przypomina postulaty USA gdy fałszowały dowody rzekomego poosiadania przez Irak broni masowego rażenia i wywierały na ONZ naciski przyznania na te inwazje flagi ONZ).

A mówią niektórzy że historia nie powtarza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 14:46, Todryk napisał:

>/.../ > I nauczyli Was tam, że Murzyni śmierdzą? /.../

Nie ma sensu prowadzić dyskusji jeśli ktoś nie potrafi stawić czoła faktom. Proponuję Ci zaprzyjaźnić się z kilkorgiem murzynów i wtedy sam to stwierdzisz. I w tym kontekście nie sądzę, zeby było właściwe pisanie murzyn i mulat z dużej litery (dlaczego nie piszesz z dużej litery o białych?). Jeśli chodzi o żóltych - to byłem i w Korei i w Chinach i w Japonii i odoru żadnego nie czyłem. Podobno Japńczycy czują odór białych jedzących mięso - ale to podobno, jednoznacznie tego nie stwierdziłem. Ci, co mieszkają w Japonii tego nie potwierdzą, bo żaden Japończyk tego białemu nie powie. Indian w życiu nie spotkałem ale z tego co czytałem specyficznego (dla nas) odoru nie mają. Chyba, że masz na myśli poglądy polityczne - wtedy tak, czerwoni mi cuchną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem murzyna w szkole i nie był wyśmiewany ni nic, zachowywał się normalnie po prostu był normalny! W końcu murzyn też człowiek! Co innego są czeczeni oni są powaleni a w mojej szkole jest ich bardzo dużo, myślą ze są u siebie i każdego się czepiają a później piszą do gazet że ich biją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 16:30, strajker napisał:

/.../ > Jakiś czas mieszkałem za granica Polski w tym na Bliskim Wschodzie - do dziś wspominam
z lekkim szokiem, pewne rzeczy.

Dwa lata mieszkałem w Algerii, stąd nieco znam mentalność Arabów. I nie demonizuję zagrożenia przez muzułmanów - to tacy sami ludzie jak my i chcieliby żyć w pokoju. A ekstremiści są wszędzie - wśród Arabów też. Z tym, że oni swoją religią biorą bardziej serio, niż zlaicyzowana Europa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 20:09, Młody miro napisał:

Ja miałem murzyna w szkole i nie był wyśmiewany ni nic, zachowywał się normalnie po prostu
był normalny! /.../

A dlaczego akurat murzyn miałby być nienormalny? Na pewno tacy są, ale jak w każdej rasie jest ich jakiś tam odsetek, prawdopodobnie ani większy, ani mniejszy jak wśród białych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 20:11, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ > I nauczyli Was tam, że Murzyni śmierdzą? /.../
Nie ma sensu prowadzić dyskusji jeśli ktoś nie potrafi stawić czoła faktom.


Na razie opisałeś tylko swoje odczucia. Równie dobrze mógłbym przeczytać, że nie lubisz zupy pomidorowej. A ja pytałem Cię jako uczonego, po jakimś uniwersytecie medycznym, jak mniemam. Naukowych faktów niestety zabrakło, a chętnie bym je poznał, bo na razie wiem o wielkiej ilości par mieszanych. Jeśli nie przeszkadza to żyć ze sobą to jaki problem jest w zwyczajnych kontaktach? Zwłaszcza, że biali też szczególnie nie pachną, co łatwo stwierdzić wsiadając do pojazdu komunikacji miejskiej, nie trzeba w tym celu jechać do Algierii czy Szanghaju.

Dlaczego niektórzy ludzie doznają dziwnej satysfakcji stwierdzając, że Murzyni śmierdzą, są głupsi od Białych i częściej ich mordują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 20:13, KrzysztofMarek napisał:

A dlaczego akurat murzyn miałby być nienormalny? Na pewno tacy są, ale jak w każdej rasie
jest ich jakiś tam odsetek, prawdopodobnie ani większy, ani mniejszy jak wśród białych.


A gdyby, dajmy na to, taki hipotetyczny murzyn zainteresował się Twoją hipotetyczną nastoletnią córką, z wzajemnością... Miałbyś coś przeciwko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 21:26, Todryk napisał:

> /.../> > A gdyby, dajmy na to, taki hipotetyczny murzyn zainteresował się Twoją hipotetyczną nastoletnią
córką, z wzajemnością... Miałbyś coś przeciwko?

Odpowiedź miałaby być równie hipotetyczna?
No to zamiast hipotetycznych odpowiedzi zainteresuj się rzeczywistą nastoletnią murzynką. Sam znajdziesz właściwą odpowiedź. Właściwą dla Ciebie.
A propos murzynów, właśnie Simon Mol mi się przypomniał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 21:30, KrzysztofMarek napisał:

A propos murzynów, właśnie Simon Mol mi się przypomniał...


Hehe, no właśnie. Skoro tyle tych panien wyrwał to chyba tak bardzo nie śmierdział? A może miał tak dobrą markę perfum? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Z USA coraz gorzej (prywatny biznes) Fed drukuje i pożycza coraz więcej dolarów rządowi USA - rząd USA z namową szefa Fed''a Ben S.Bernanke’a forsuje w Kongresie "planu ratowania systemu finansowego" za pomocą pakietu 700 miliardów dolarów sprezentowanych dla... prywatnych banków na wykup niespłacalnych długów i ratowania ich przed bankructwem.

Czyli podatnik w.... socjalistycznych USA będzie robił dobrze bankierom aby ich biznesy nie padły mimo ze były źle prowadzone i okradane przez swoich cwaniaczków.

2.W komunistycznych Chinach gospodarka ma się coraz lepiej - Chinczy prowadzą, owiane tajemnicą, negocjacje na temat wykupienia... General Motors i Forda w USA (to nie żart - pisałem o tym w linku poniżej):)

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=28294

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2008 o 20:46, strajker napisał:

I masz racje nie pisz do mnie więcej bo może znowu wytknę Ci brak wiedzy gdy przyłapie
na gorącym uczynku:P


Najpierw udowodnij że masz rację np. poprzyj swoją wypowiedż WIARYGODNYM ŻRÓDŁEM HISTORYCZNYM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 21:39, strajker napisał:

1.Z USA coraz gorzej (prywatny biznes) Fed drukuje i pożycza coraz więcej dolarów rządowi
USA - rząd USA z namową szefa Fed''a Ben S.Bernanke’a forsuje w Kongresie "planu
ratowania systemu finansowego" za pomocą pakietu 700 miliardów dolarów sprezentowanych
dla... prywatnych banków na wykup niespłacalnych długów i ratowania ich przed bankructwem.


http://www.youtube.com/watch?v=EsyTcPSIAgk

Wklejałeś już ten filmik, bo nie śledzę wątku? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.rp.pl/artykul/193341_Chcial_nas_zabic.html


A propos Simona Mola. Jak dla mnie ten wywiad jest absolutnie przerazajacy, co gorsza nie mam tu na mysli samej postaci Simona, a zachowanie uwiedzionych Polek.

64 zarazone w tak krotkim czasie, wszystkie bez zadnego przymusu namowione do seksu, dodatkowo bez zabezpieczenia.

Kobieta udzielajaca wywiadu mieszkala z nim pol roku pod jednym dachem i dopiero teraz dochodzi do wniosku, ze zwierzecy seks do krwi mogl jej dac do myslenia, ze z tym murzynem bylo cos nie tak. No po prostu rece opadaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu o polityce i potędze największego państwa na świecie czyli... komunistycznych Chin (PRC) a poniżej link do fragmentu chińskiego filmu fabularnego "Assembly" – opisującego, na podstawie autentycznych wydarzeń i wspomnień pamiętnikarskich, walki armii komunistycznej z Kuomintangiem i "ochotnikami" amerykańskimi (blisko 80 tysięcy obywateli USA walczyło w Chinach) w 1947/48 r. które przyniosło zwycięstwo i proklamację Chin Ludowych/

Swoją drogą wspólczesne "widowiskowe" filmy chińskie zaczynają być o wiele lepsze od "widowiskowych" filmideł made in Hollywood (moim zdaniem, a miałem okazje obejrzeć cały film, "Assembly" jest duzo lepszy od "Szeregowca Ryan''a")

http://pl.youtube.com/watch?v=JYP0tXJj8gg&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 17:42, Olamagato napisał:

Jakie masz naprawdę poglądy polityczne?
http://mojapolityka.pl/testpolityczny.php

Przykro nam, ale Twoje poglądy nie odpowiadają żadnej istniejącej doktrynie politycznej. Sprawdź czy Twoje odpowiedzi były spójne i nie podważały się nawzajem.

Tradycjonalizm 35% , Wolność gospodarcza 34% , Wolności obywatelskie -14%.

Zrobić test jeszcze raz czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 22:49, kerkas napisał:

Tradycjonalizm 35% , Wolność gospodarcza 34% , Wolności obywatelskie -14%.

Tradycjonalizm 35% , Wolność gospodarcza 42% , Wolności obywatelskie -9% dają ordoliberalizm. Wystarczy tylko umożliwić istnienie prywatnych szkół, które będą realizować odgórnie narzucony program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się