Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Kreatywność spekulantów i fikcja pustego pieniądza która kiedyś pęknie.

Dochód narodowy wszystkich państw Świata to 50 trylionów dolarów.
Akcje i inne papiery na m.in. Wall Street to 516 trylionów dolarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 11:31, Todryk napisał:

/.../ > Skąd wiesz? Żyłeś z murzynką czy tylko przeszczepiłeś /.../

Wiesz, był kiedyś jakiś Teatr Telewizji w którym Dzierżyński, na pytanie "skąd wiecie"? odpowiedział: z obowiązku służbowego. Z murzynką nie żyłem, ale dwa lata mieszkałem w Algerii, gdzie murzynów i murzynek było sporo. Z drugiej strony, miałem kolegóe w akademikach, w których studiowali studenci z czarnej afryki. A z trzeciej, to sam farmację kończyłem i co nieco o pewnych właściwościach organizmu ludzkiego do dzisiaj pamietam. Jak choćby to, że do smrodu można przywyknąć bo węch jest zmysłem, który szybko się męczy. Dlatego też widocznie jeździsz na zbyt krótkich trasach żeby węch Ci się zmęczył, no i masz mało precyzyjny, skoro "naturalnego zapachu" aż 99% ludzi nie jesteś w stanie wytrzymać. Może kupisz sobie samochód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2008 o 19:26, strajker napisał:


1.A kto określa kto jest tym "diabłem"? Jakim prawem wskakuje na innych? Skąd wiesz że
sam nie jest tym "diabłem"? Bo mu ufasz? A dlaczego mu ufasz? Bo to takie trendy czy
wyboerasz sobie komu ufasz?

2.Nawet jeśli ten "diabeł" będzie twierdził że "2 + 2 = 4" to Ty na złoś odmroź sobie
uszy i skoro On mów, że jest cztery to głoś że to nieprawda.
Bo prawda będzie tylko wtedy kiedy Ci którym ślepo wierzysz to ogłoszą:P

Ma to cos wspólngo z prawdą i logiką?


1. Znane są "złote myśli" towarzysza Leppera i na tej podstawie trudno oceniać jego wypowiedzi w tonacji

serio. Po drugie porównywanie Leppera i Tuska to tak jakby porównywać wariata z normalnym człowiekiem.

Czy mu ufam?. Nie zastanawiałem się nad tym ale on przynajmniej nikogo nie obraża.

2. Był sobie facet który który zlikwidował w swoim kraju bezrobocie , "zapewnił" wzrost gospodarczy , rozwinął

"infrastrukturę" , zwalczył bezrobocie (wprowadził roboty publiczne) , "ograniczył

ubóstwo" , urządził w swoim kraju igrzyska olimpijskie w 1933r.

Tym człowiekiem był Adolf Hitler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 18:04, strajker napisał:

Kiedy ponad rok temu Andrzej Lepper rzucił hasło kastrowania pedofili, uważające się
za cywilizowane i europejskie krajowe media okrzyknęły przywódcę Samoobrony barbarzyńcą.


Kiedy w zeszłym tygodniu premier Tusk powtórzył myśli Wielkiego Przewodniczącego Leppera,
został okrzyknięty wrażliwym człowiekiem, stroskanym o los polskich dzieci ojcem
.


Czy obaj na pewno mówili o tym samym? Kastracja (domyślnie: fizyczna) jest nieodwracalnym zabiegiem, podczas gdy kastracja chemiczna polega na stałej "kuracji" danego osobnika specyfikami obniżającymi jego popęd seksualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:05, Treant napisał:

> /.../ Kastracja (domyślnie: fizyczna) jest nieodwracalnym
zabiegiem, podczas gdy kastracja chemiczna polega na stałej "kuracji" danego osobnika
specyfikami obniżającymi jego popęd seksualny.

Im dłużej żyję tym bardziej jestem skłonny do kastrowania niepoprawnych gwałcicieli-pedofilów. Kastracja załatwia sprawę radykalnie. A, że poddany kastracji będzie nieszczęśliwy? Cóż to znaczy wobec ochrony niewinnych ofiar. Oczywiście kastrować tylko niepoprawnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałbym zaufać komuś kto najpierw nawoływał żeby rolnicy nie składali wniosków o dofinansowanie z UE a sam takowy złożył? przecież ten człowiek sam się kompromitował swoimi metodami "pracy", o co zresztą ma kilka procesów sądowych opartych o mocne podstawy (np sławne wysypywanie zboża na tory, akurat takiego (nie pamiętam czy żyta, czy przeniczy czy czegoś innego) akurat w kraju brakowało (więc wymówką że sprowadzają zamiast kupić krajowe byłą zwykłym kłamstwem. Ale nawet i bez tego to był zwykły bandytyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:15, Vaxinar napisał:

> /.../> Chyba nie zrozumiałem ironii, co to znaczy?

Ja to całkiem serio... Nie wierzę w resocjalizację pedofili ani gwałcicieli. Nie kastrować za pierwszym razem, ale po kolejnym - niech taka kara nad nimi wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:57, kerkas napisał:

1. Znane są "złote myśli" towarzysza Leppera i na tej podstawie trudno oceniać jego wypowiedzi
w tonacji


Dokładnie mówiąc znasz to co chcą media abyś znał (zwłaszcza etykietkami) i oceniał np. Leppera jako "oszołoma" - ale to on wyspał zboże z Niemiec zawierające mysie odchody, to on pierwszy ujawnił, że w Polsce byli więzieni podejrzani że są Talibanami w tajnych więzieniach CIA. A gdy on o tym twierdził media i rządzący się z tego śmiali – a teraz okazuje się że rządzący dali wolną rękę Amerykańcom w więzieniu i torturowaniu w Polsce podejrzanych etc.

Dnia 21.09.2008 o 20:57, kerkas napisał:

serio. Po drugie porównywanie Leppera i Tuska to tak jakby porównywać wariata z normalnym
człowiekiem.


? Przecież nie chodzi o porównanie Leppera z Tuskiem - ponadto porównywanie p. Leppera z Tuskiem byłoby obraza dla p. Leppera - o nim można wiele złego mówić ale nie aż takie rzeczy na jakie zasłużył sobie ten bufon i kłamca z Kaszub. Chodzi o to że media wyznają zasadę nie ważne co kto mówi ważne kto mówi –a jak mówi ten kto został uznany za Wroga Ludu i mediów to należy to co mówi obwiniać ale jak to samo mówi pupilek mediów o to należy chwalić to....

Dnia 21.09.2008 o 20:57, kerkas napisał:

Czy mu ufam?. Nie zastanawiałem się nad tym ale on przynajmniej nikogo nie obraża.


Ooo! To ty oceniasz polityków po tym czy nie obrażają nikogo - a ja oceniam po tym czy ich ręce robią to co mówią ich usta. A słownictwo, nawet obrażanie innych, to element demokracji.

Dnia 21.09.2008 o 20:57, kerkas napisał:

2. Był sobie facet który który zlikwidował w swoim kraju bezrobocie , "zapewnił" wzrost
gospodarczy , rozwinął
"infrastrukturę" , zwalczył bezrobocie (wprowadził roboty publiczne) , "ograniczył
ubóstwo" , urządził w swoim kraju igrzyska olimpijskie w 1933r.
Tym człowiekiem był Adolf Hitler.


No i co chcesz przez to powiedzieć? Że zlikwidowanie bezrobocia w Niemczech w 1938 r. przez Hitlera było złem dla Niemców? Że złem było wprowadził zasiłków socjalnych dla samotnych matek z dziećmi i rodzin wielodzietnych, że wprowadził wczasy pracownicze (bezpłatne) dla osób poniżej minimum socjalnego, a tydzień pracy w Niemczech Adolfa Hitlera (przed 1939 r.) zredukował do 37,5 godzin tygodniowo.

Słowem nie rozumiem co chciałeś powiedzieć z tą analogią z Hitlerem (Schicklgruberem) ?

PS
Nie głosowałem nigdy na "Samoobronę" i... żałuję ze nie ma jej w Sejmie - ale p. Lepperowi Tusk I obaj Kaczyńscy nawet do pięt mu nie dorastają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 14:18, Namaru napisał:

Można go wpakować do pierdla zawsze. A przecież nigdy nie wiadomo co taki człowiek jest
w stanie osiągnąć lub czego dokonać. Czy miłosierdzie katolickie polega na pozbawianiu
kogoś życia bez dana mu szansy na naprawę win?


Niektórym się to udało, a innym cała wieczność nie wystarczy. Ładne zdjęcia:
http://hallowedground.wordpress.com/2008/01/04/punishment-of-evil-doers/

Czy rezygnowanie z kary śmierci po to, aby większa liczba osób zdążyła "naprawić swoje winy" i uzyskać przebaczenie grzechów to nie krok w stronę państwa wyznaniowego? Apage!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:30, strajker napisał:

Dokładnie mówiąc znasz to co chcą media abyś znał (zwłaszcza etykietkami) i oceniał
np. Leppera jako "oszołoma" - ale to on wyspał zboże z Niemiec zawierające mysie odchody
,

Nikt po zanim takowych tam nie stwierdził (zresztą dowodów na tej jego "sensacje" (np lądowanie talibów w Klewkach) jakoś nigdy z rąk nie wypuścił)..... pozatym odchody odchodami, ale to nie było jego zborze wiec nie miał do tego prawa. ps Gdyby dowody na istnienie więzień CIA w Polsce były, to już dawno by je ujawniono (w końcu rządził wtedy PiS, wiec cała wina spadła by na braci K. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:30, strajker napisał:

> 1. Znane są "złote myśli" towarzysza Leppera i na tej podstawie trudno oceniać jego
wypowiedzi
> w tonacji

Dokładnie mówiąc znasz to co chcą media abyś znał (zwłaszcza etykietkami) i oceniał
np. Leppera jako "oszołoma" - ale to on wyspał zboże z Niemiec zawierające mysie odchody,
to on pierwszy ujawnił, że w Polsce byli więzieni podejrzani że są Talibanami w tajnych
więzieniach CIA. A gdy on o tym twierdził media i rządzący się z tego śmiali –
a teraz okazuje się że rządzący dali wolną rękę Amerykańcom w więzieniu i torturowaniu
w Polsce podejrzanych etc.


Przeczytaj ostatni post Sig-a o Lepperze. Ja nie popieram kryminalistów w temacie Lepper to tyle.

Dnia 21.09.2008 o 21:30, strajker napisał:

> serio. Po drugie porównywanie Leppera i Tuska to tak jakby porównywać wariata z
normalnym
> człowiekiem.

? Przecież nie chodzi o porównanie Leppera z Tuskiem - ponadto porównywanie p. Leppera
z Tuskiem byłoby obraza dla p. Leppera - o nim można wiele złego mówić ale nie aż takie
rzeczy na jakie zasłużył sobie ten bufon i kłamca z Kaszub. Chodzi o to że media wyznają
zasadę nie ważne co kto mówi ważne kto mówi –a jak mówi ten kto został uznany za
Wroga Ludu i mediów to należy to co mówi obwiniać ale jak to samo mówi pupilek mediów
o to należy chwalić to....


Nie jesteś obiektywny , w tej wypowiedzi emocje wzięły górę przytocz argumenty.

Dnia 21.09.2008 o 21:30, strajker napisał:


> Czy mu ufam?. Nie zastanawiałem się nad tym ale on przynajmniej nikogo nie obraża.


Ooo! To ty oceniasz polityków po tym czy nie obrażają nikogo - a ja oceniam po tym czy
ich ręce robią to co mówią ich usta. A słownictwo, nawet obrażanie innych, to element
demokracji.


Tak to co powiesz o naszym prezydencie Kaczyńskim jego orędzie z odniesieniem się do III Rzeszy to też
element demokracji

Dnia 21.09.2008 o 21:30, strajker napisał:


> 2. Był sobie facet który który zlikwidował w swoim kraju bezrobocie , "zapewnił"
wzrost
> gospodarczy , rozwinął
> "infrastrukturę" , zwalczył bezrobocie (wprowadził roboty publiczne) , "ograniczył

> ubóstwo" , urządził w swoim kraju igrzyska olimpijskie w 1933r.
> Tym człowiekiem był Adolf Hitler.

No i co chcesz przez to powiedzieć? Że zlikwidowanie bezrobocia w Niemczech w 1938 r.
przez Hitlera było złem dla Niemców? Że złem było wprowadził zasiłków socjalnych dla
samotnych matek z dziećmi i rodzin wielodzietnych, że wprowadził wczasy pracownicze (bezpłatne)
dla osób poniżej minimum socjalnego, a tydzień pracy w Niemczech Adolfa Hitlera (przed
1939 r.) zredukował do 37,5 godzin tygodniowo.

Słowem nie rozumiem co chciałeś powiedzieć z tą analogią z Hitlerem (Schicklgruberem)
?


Ano to że oprócz tych pozytywów stworzył obozy koncentracyjne , wykasował ze społeczeństwa
homoseksualistów , umysłowo chorych , niedorozwinętych , żydów i tych wszystkich którzy nie zgadzali się
z "nowym ładem Hitlera" zafundował II wojnę światową i miliony ofiar i zruinował swój kraj.

Dnia 21.09.2008 o 21:30, strajker napisał:

PS
Nie głosowałem nigdy na "Samoobronę" i... żałuję ze nie ma jej w Sejmie - ale p. Lepperowi
Tusk I obaj Kaczyńscy nawet do pięt mu nie dorastają.


Rok rządów tego pana i gospodarczo jesteśmy na poziomie Białorusi.
Najwięcej wyroków w zawieszeniu mieli członkowie Samoobrony.
Popieranie Samoobrony "... to już nie głupota ale zdrada..."


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 19:38, strajker napisał:

Dochód narodowy wszystkich państw Świata to 50 trylionów dolarów.
Akcje i inne papiery na m.in. Wall Street to 516 trylionów dolarów.

Abstrahując od tego czy podałeś realne liczby czy nie, chciałbym zauważyć, że próbujesz porównywać roczny dochód narodowy z kapitalizacją jaka w dużym przybliżeniu obejmuje jakieś 2000 lat dorobku ludzkości. Prawda, że nie wszystko co było kiedykolwiek wytworzone jest reprezentowane przez jakieś papiery wartościowe, a wiele z tych wartości zostało po prostu zniszczone w licznych wojnach, ale duża część dorobku wszystkich ludzi jednak pozostała (moim zdaniem).
Pośrednio na jakiejś giełdzie są nawet aktywa Wawelu (w postaci własności firm, które go w jakiś sposób obsługują oraz samej własności skarbu państwa). Nawet jeżeli właścicielem jest pojedyncza osoba, to przecież swoje dochody jakoś lokuje - a to w banku, a to kupuje jakieś akcje czy obligacje. W ostateczności trzyma kasę na nieoprocentowanym koncie, albo nawet pakuje jako gotówkę do skarpety. Jednak i w tym wypadku jest na giełdzie - przecież państwo , w którym żyje wypuszcza na podstawie dochodów swoich obywateli i swojego kapitału jakieś papiery dłużne, którymi ktoś obraca...
Ba jak się tak dokładniej przyjrzeć, to jakiejś giełdzie musi być nawet pośrednio część aktywów państw komunistycznych - a przynajmniej ta część, która komunikuje się z resztą świata kapitalistycznego. I tak dalej...

Mnie tak zastanawia tylko jedno. Jesteś właściwie zwolennikiem kapitalizmu czy jego przeciwnikiem? Bo w tej chwili próbujesz "tak strasznie" skrytykować ten kapitalizm, a innym razem "tak strasznie" krytykujesz komunizm, że właściwie nie wiadomo już czy krytykujesz wszystko jak leci czy jest jeszcze coś co zostało? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:49, kerkas napisał:

Rok rządów tego pana i gospodarczo jesteśmy na poziomie Białorusi.
Najwięcej wyroków w zawieszeniu mieli członkowie Samoobrony.
Popieranie Samoobrony "... to już nie głupota ale zdrada..."

Co ciekawe ta "chłopska" partia miała też najwyższy stosunek majątku do ilość parlamentarzystów (chodzi naturalnie o majątek posłów/senatorów a nie samej partii). Krezusów było tam co niemiara, mimo że "reprezentowała rolników"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:51, Olamagato napisał:

Mnie tak zastanawia tylko jedno. Jesteś właściwie zwolennikiem kapitalizmu czy jego przeciwnikiem?
Bo w tej chwili próbujesz "tak strasznie" skrytykować ten kapitalizm, a innym razem "tak
strasznie" krytykujesz komunizm, że właściwie nie wiadomo już czy krytykujesz wszystko
jak leci czy jest jeszcze coś co zostało? :)


Jestem zwolennikiem wolnego rynku ale przeciwnikiem oszustów - takich oszustów jak np. w USA gdzie FED, prywatny biznes drukuje dolary bez pokrycia, dolar mniej warty niż makulatura, prowokowaniu Amerykanów do brania na kredyt wszystko jak leci, ostatnie bankructwa w USA to też niezły kant. Dług amerykański już przekracza 70 procent amerykańskiego PKB - co dało prawie 26 tys. dol. na głowę i co najmniej 80 tys. dol. na przeciętną rodzinę (ponad 100 tys. USD na czteroosobową rodzinę), czyli praktycznie stał się on nie do spłacenia

Wszyscy wiedza że giełdy to dmuchane balony.

Słowem kapitalizm tak ale...bez wypaczeń:)

Ja kapitalizm pojmuje jako system dla ludzi, gdzie ludzie go kształtują a nie jako system który kształtuje ludzi.
Ponadto to co się dzieje w światowych giełdach nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem, gospodarką i kapitalizmem - to kant.

Dnia 21.09.2008 o 21:51, Olamagato napisał:

> Dochód narodowy wszystkich państw Świata to 50 trylionów dolarów.
> Akcje i inne papiery na m.in. Wall Street to 516 trylionów dolarów.
Abstrahując od tego czy podałeś realne liczby czy nie, chciałbym zauważyć, że próbujesz
porównywać roczny dochód narodowy z kapitalizacją jaka w dużym przybliżeniu obejmuje
jakieś 2000 lat dorobku ludzkości.


I te akcje i papiery toaletowe (czytaj dolar US) to 2000 lat dorobku ludzkości? No chyba że spekulacją nazywasz dorobek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:44, sig. napisał:

> Dokładnie mówiąc znasz to co chcą media abyś znał (zwłaszcza etykietkami) i oceniał
> np. Leppera jako "oszołoma" - ale to on wyspał zboże z Niemiec zawierające mysie
odchody
,
Nikt po zanim takowych tam nie stwierdził (zresztą dowodów na tej jego "sensacje" (np
lądowanie talibów w Klewkach) jakoś nigdy z rąk nie wypuścił)..... pozatym odchody odchodami,
ale to nie było jego zborze wiec nie miał do tego prawa. ps Gdyby dowody na istnienie
więzień CIA w Polsce były, to już dawno by je ujawniono (w końcu rządził wtedy PiS, wiec
cała wina spadła by na braci K. )


1.O tym że CIA miało tajne wiezienia w Polsce gdzie torturowano podejrzanych pisze większość (olbrzymia) mediów w USA).
To że władze polskie (niezależnie kto rządzi) nie są skoro do ujawnienia sprawy i przyznania się jest "zrozumiałe":
1."Elita" Polski czy banda trojga SLD, PiS i PO to... rodzina polityczna.
2.W/w wiezienia w Polsce zaczęły swoja historię za czasów prezydentury Kwaśniewskiego i lewicowego rządu.
3.Przyznanie się oznacza że... wszyscy z SLD, PiSu i PO odpowiadają za w/w bezprawie
4.Owszem to nie było jego zboże ale to zboże było przeznaczone na rynek w Polsce – co oznacza że działał w obronie m.in. moich praw abym nie jadł pieczywa z bakteriami.
Czyżbyś uważa że w kapitalizmie prywatny właściciel ma prawo wprowadzić na rynek truciznę lub bakterie? A kto się temu sprzeciw łamie prawo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:11, sig. napisał:

miałbym zaufać komuś kto najpierw nawoływał żeby rolnicy nie składali wniosków o dofinansowanie
z UE a sam takowy złożył? przecież ten człowiek sam się kompromitował swoimi metodami
"pracy", o co zresztą ma kilka procesów sądowych opartych o mocne podstawy (np sławne
wysypywanie zboża na tory, akurat takiego (nie pamiętam czy żyta, czy przeniczy czy czegoś
innego) akurat w kraju brakowało (więc wymówką że sprowadzają zamiast kupić krajowe byłą
zwykłym kłamstwem. Ale nawet i bez tego to był zwykły bandytyzm.


?! Jak to Lepper nawoływał aby nie składać wniosków o dofinansowanie z UE? Przecież to... Lepper jako minister rolnictwa doprowadził że kwoty dofinansowania (m.in. z mleka) zostały powiększone dla polskich rolników.

Mogę poprosić o źródło Twojego twierdzenia że Lepper był przeciw składaniu wniosków o dofinansowanie z UE dla polskich rolników? Bo z tego co wiem było... na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:49, kerkas napisał:

Przeczytaj ostatni post Sig-a o Lepperze. Ja nie popieram kryminalistów w temacie Lepper
to tyle.


Kryminalista bo wysypał zboże i wziął na siebie odpowiedzialność prawną to co zrobili jego zwolennicy (wybatożenie i wywiezienie na taczce pewnego dyrektora) i nazwanie Kwaśniewskiego nierobem?
To ma być powód jego sekowanai i nazywania go kryminalistą? Zaiste "straszne" to zbrodnie....

Dnia 21.09.2008 o 21:49, kerkas napisał:

Nie jesteś obiektywny , w tej wypowiedzi emocje wzięły górę przytocz argumenty.


Ciekawe - jesteś bardzo nieobiektywny na temat Leppera a domagasz się obiektywności gdy pisze się o Tusku. Ty jak Kali Sienkiewicza....
I jakie emocje - Tusk jest jednym z najgorszych premierów po 1990 r. i w dodatku notorycznie kłamie i wdzięczy się do kamer TV mówiąc to nie ja to moje ręce:P

Dnia 21.09.2008 o 21:49, kerkas napisał:

Ano to że oprócz tych pozytywów stworzył obozy koncentracyjne , wykasował ze społeczeństwa
homoseksualistów , umysłowo chorych , niedorozwinętych , żydów i tych wszystkich którzy
nie zgadzali się
z "nowym ładem Hitlera" zafundował II wojnę światową i miliony ofiar i zruinował swój
kraj.


No ale co ma Lepper wspólnego z Adolfem Hitlerem (Schicklgruberem) - ponadto jak już piszesz o Hitlerze to nie pisz o wykańczaniu przez niego homoseksualistów skoro jego pupilem i następcą był R. Heydrich "gostek" z wiadomą dla ówczesnych preferencją mimo posiadania żony i rodziny. Zresztą w SA i SS było sporo pedałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 13:20, Vaxinar napisał:

Jeszcze zapytam tak - nie licząc broni atomowej jest duża różnica w sile militarnej Francji i UK a Niemiec?

W siłach konwencjonalnych porównywalna. Może w niektórych rodzajach sił zbrojnych jest to czynnik maksymalnie 2-3:1 na korzyść tej czy innej, ale to niewielka różnica. Natomiast broń atomowa zmienia i to bardzo dużo.

Dnia 21.09.2008 o 13:20, Vaxinar napisał:

Bo broń atomowa... Dlaczego Niemcy jej nie mają, skoro mają ją oni, wydaje mi się to
dziwnym... niedopatrzeniem z ich strony?

Hehehe. A ja myślę, że brak broni atomowej w rękach Niemiec, to szczególne dopatrzenie Amerykanów, Brytyjczyków i Francuzów. Przecież to są byli okupanci Niemiec. Trudno, żeby sprezentowali broń atomową narodowi, który wywołał dwie wojny światowe, jednego z nich pozbawił statusu supermocarstwa, a drugiego wykrwawił. Na tej całej imprezie najlepiej wyszli Amerykanie, i to tylko z ich inicjatywy RFN mogłoby uzyskać własną broń atomową. Ale z drugiej strony socjalizujące lub antyamerykańskie Niemcy nie mają na to najmniejszych szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 22:46, strajker napisał:

> Przeczytaj ostatni post Sig-a o Lepperze. Ja nie popieram kryminalistów w temacie
Lepper
> to tyle.

Kryminalista bo wysypał zboże i wziął na siebie odpowiedzialność prawną to co zrobili
jego zwolennicy (wybatożenie i wywiezienie na taczce pewnego dyrektora) i nazwanie Kwaśniewskiego
nierobem?
To ma być powód jego sekowanai i nazywania go kryminalistą? Zaiste "straszne" to zbrodnie....


W poprzednich postach padło tyle argumentów ale widzę że nie przyjmujesz ich do wiadomości.
Tak jak niektórzy wierzą w Boga tak ty wierzysz w Leppera nie ma sprawy , ale to niestety wyklucza
rzeczową dyskusję na ten temat.
Nie widzę sensu dalszej dyskusji , Nie da się udowodnić że Boga nie ma i tak samo nie ma sensu udowadniać
że Lepper szkodzi Polsce i jest przestępcą będziesz w niego wierzył na przekór zdrowemu rozsądkowi i argumentom, choćby Cię krajano w talarki będziesz w niego wierzył.
Niektórzy wierzą w Ojca Rydzyka możesz wierzyć w Leppera.
Adios

Dnia 21.09.2008 o 22:46, strajker napisał:


> Nie jesteś obiektywny , w tej wypowiedzi emocje wzięły górę przytocz argumenty.


Ciekawe - jesteś bardzo nieobiektywny na temat Leppera a domagasz się obiektywności
gdy pisze się o Tusku. Ty jak Kali Sienkiewicza....
I jakie emocje - Tusk jest jednym z najgorszych premierów po 1990 r. i w dodatku notorycznie
kłamie i wdzięczy się do kamer TV mówiąc to nie ja to moje ręce:P


ZERO ARGUMENTÓW NADAL MÓWISZ SLOGANAMI

Dnia 21.09.2008 o 22:46, strajker napisał:


> Ano to że oprócz tych pozytywów stworzył obozy koncentracyjne , wykasował ze społeczeństwa

> homoseksualistów , umysłowo chorych , niedorozwinętych , żydów i tych wszystkich
którzy
> nie zgadzali się
> z "nowym ładem Hitlera" zafundował II wojnę światową i miliony ofiar i zruinował
swój
> kraj.

No ale co ma Lepper wspólnego z Adolfem Hitlerem (Schicklgruberem) - ponadto jak już
piszesz o Hitlerze to nie pisz o wykańczaniu przez niego homoseksualistów skoro jego
pupilem i następcą był R. Heydrich "gostek" z wiadomą dla ówczesnych preferencją mimo
posiadania żony i rodziny. Zresztą w SA i SS było sporo pedałów.


Skutek byłby taki sam najpierw chwilowa poprawa a póżniej równia pochyła w dół.

PS. A w IV RP też wierzysz?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się