Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2010 o 14:28, kerkas napisał:

> > /.../
Ale wracając do tematu jednak są różnice i to znaczne między kandydatami chyba się @KrzysztofieMarku
ze mną zgodzisz.

Oczywiście!
Olechowski jest wysoki, a Kaczyński niski. To już jest duża różnica. Inna duża różnica jest między Markiem Jurkiem, a Napieralskim. Jeden jest za aborcją, a drugi przeciw. Wreszcie Lepper woli krawat w paski, a Pawlak woli mundur strażacki.
Właściwie tylko Korwin Mikke różni się od reszty. Ma jakieś przywiązanie do ideałów i nie lubi socjalizmu. Ja zresztą też socjalizmu nie lubię.
A niezależnie od tego uważam, że Unia Europejska się rozpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 17:12, Olamagato napisał:

> /.../
I nic tu nie pomoże danie zwykłym ludziom do ręki broni palnej. To będzie powodować tylko
wyścig zbrojeń, który nie zmieni niczego poza zwiększeniem liczby ofiar. /.../

Rozumiem, że tacy ludzie jak Kaczyński, czy Komorowski nie powinni mieć broni. A mają. Dlaczego? Przecież posiadanie broni moze z przyzwoitego obywatela zrobić zabójcę!

Dnia 03.06.2010 o 17:12, Olamagato napisał:

Żarty opowiadasz. Wyjdź sobie na ulicę nawet uzbrojony po zęby. Nic Ci nie pomoże przeżyć
jeżeli banda uzbrojonych i uzależnionych ludzi będzie zdeterminowana aby Cię zabić.

Mylisz się. Uczciwych i normalnych ludzi jest więcej. Stąd banda naćpanych poniesie % większe straty, a że przyzwoitych jest więcej, to bandyci szybko wyginą.
Zwłaszcza, jak nie mają podstaw do przypuszczenia, że ja mam ze sobą cokolwiek wartościowego, a mam pistolet.
W niewielkim bloku, w którym mieszkam, przynajmniej dwóch ludzi ma broń. Jeden to były wojskowy, drugi chyba myśliwy, bo ma sztucer ( i moze coą jeszcze).
Jakoś nie czuję się z tego powodu zagrożony. Powiedziałbym, ze przeciwnie.
Acha, jeszcze jedno.
Znam z podręcznika medycyny sądowej przypadek amerykańskiego policjanta, który dostał postrzał prosto w serce (tak, prosto w serce!). Wyciągnął własny rewolwer, oddał sześć strzałów (podręcznik nie wspominał, czy trafił bandytę), przeszedł jezdnie, wsiadł do radiowozu i zmarł. Co to oznacza? Ano tylko to, ze gdybym miał broń a bandyta do mnie strzeli z zaskoczenia, to może i tak zginąć: śmiertelnie ranny mogę go też trafić śmiertelnie. I chciałbym mieć taką szansę - dopóki nie mam broni, takiej szansy nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 03.06.2010 o 20:01, Vandaeriel napisał:

Przecież napisałem, że się różnią hasłami. I jeszcze tym, że jeden jest niedouczonym
gościem, który wybił się budując barykady na drogach, a drugi za pomocą ultraprawicowych,
fanatycznych postulatów.


A to w takim razie stukrotne przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 21:46, KrzysztofMarek napisał:

Mylisz się. Uczciwych i normalnych ludzi jest więcej. Stąd banda naćpanych poniesie %
większe straty, a że przyzwoitych jest więcej, to bandyci szybko wyginą.

A ilu "Uczciwych i normalnych ludzi" odczuwa potrzebę posiadania broni? I ilu ewentualnie będzie potrafiło z niej skorzystać? Bandziorr nad szarakiem ma tą przewagę, że jest jak to się ładnie nazywa "zdemoralizowamy"- w różnym stopniu. Zbir nie cofnie się przed użyciem przemocy, morderca nie musi się przełamać by zabić itd

Dnia 03.06.2010 o 21:46, KrzysztofMarek napisał:

Zwłaszcza, jak nie mają podstaw do przypuszczenia, że ja mam ze sobą cokolwiek wartościowego,
a mam pistolet.

Jeśli owo przypuszczenie miało coś do gadania to w USA nie było by przestępstw:]
Tymczasem, najwyraźniej, żaden bandzior nie ma na względzie ani uzbrojonej ofiary ani perspektywy trafienia za kratki. Chyba jednak liczy się perspektywa zysku, okoliczności i wrażenie jakie sprawia ofiara.

Dnia 03.06.2010 o 21:46, KrzysztofMarek napisał:

Jakoś nie czuję się z tego powodu zagrożony. Powiedziałbym, ze przeciwnie.

I słusznie. Ale wyobraź sobie z kolei, że czytasz jakieś statystyki nt znacznego wzrostu nasycenia rynku bronią. Czy komfortowa będzie świadomość, że oto wzrasta prawdopodobieństwo, że pospolity bandzior (a nie gangster) będzie uzbrojony?

Dnia 03.06.2010 o 21:46, KrzysztofMarek napisał:

Znam z podręcznika medycyny sądowej przypadek amerykańskiego policjanta, który dostał
postrzał prosto w serce (tak, prosto w serce!). Wyciągnął własny rewolwer, oddał sześć
strzałów (podręcznik nie wspominał, czy trafił bandytę), przeszedł jezdnie, wsiadł do
radiowozu i zmarł.

Ba, ja to znam z opowiadanie jednego niebieskiego. Oczywiście celem był bandzior, skasował obu aresztujących go funkcjonariuszy a w śmierci dopomógł mu drugi rzut mundurowych.

Dnia 03.06.2010 o 21:46, KrzysztofMarek napisał:

Co to oznacza? Ano tylko to, ze gdybym miał broń a bandyta do mnie
strzeli z zaskoczenia, to może i tak zginąć: śmiertelnie ranny mogę go też trafić śmiertelnie.

Teoretycznie jest szansa na przeżycie skoku z 1 km bez spadochronu, ale to nie oznacza, że ktoś zaryzykuje.
W przypadku napadu nikt nie zakłada czarnego scenariusza, więc żonglowanie wyjątkami chyba jest tu nie na miejscu. Lepiej ustalić, że macie szanse 50/50. Ja stawiam na skuteczność, w takiej sytuacji o wiele lepiej spisze się taser (2 strzałowy dla pewności), wtedy twoje szanse na przeżycie są większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 21:30, KrzysztofMarek napisał:

Olechowski jest wysoki, a Kaczyński niski. To już jest duża różnica. Inna duża różnica
jest między Markiem Jurkiem, a Napieralskim. Jeden jest za aborcją, a drugi przeciw.

/.../

@KrzysztofieMarku drwisz , ale poważnie

Nigdy nie zapomnę reakcji Leppera gdy powiedział że prostytutki nie można zgwałcić i jego kretyńskiego i obrzydliwego rechotu.
Kaczyńskich którzy nie pojechali na szczyt Weimarski bo źle o nich napisała jedna z niemieckich gazet.
Czy też ich prośby do kanclerz Merkel aby zamknęła tę gazetę która tak źle o nich pisze.
JKM i jego wypowiedzi o niepełnosprawnych.

Mam wyliczać dalej kto się potrafi zachować publicznie ? , a kto zachowuje się jak bydło wypuszczone z buszu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 17:12, Olamagato napisał:

A co do bólu - osoba na narkotykach jest na ból praktycznie niewrażliwa, a osoba na
głodzie czuje go cały czas, więc kolejna porcja bólu niczego nie zmienia.

Raczej dyskutujemy o drugiej sytuacji - i dlatego mam wątpliwości, czy ból wskutek postrzału nic nie zmienia.

Dnia 03.06.2010 o 17:12, Olamagato napisał:

A jeżeli przeciwko będziesz miał 10 uzbrojonych narkomanów zdeterminowanych aby Cię
zabić, to tylko cud mógłby uchronić Cię od śmierci.

Jeśli cała 11 będzie nieuzbrojona, to szanse się nie zmieniają. Różnica jest taka, że uzbrojony może wyeliminować nawet kilku przeciwników, nim sam zginie.

Dnia 03.06.2010 o 17:12, Olamagato napisał:

Dlatego ja jestem przeciwnikiem rozdawania ludziom broni palnej.

Kto tu mówi o rozdawaniu? Nie jestem zorientowany w cenach broni, ale nie sądzę, że to rzecz tania.

Dnia 03.06.2010 o 17:12, Olamagato napisał:

Daj ludziom broń do ręki, a do mordów na tle rabunkowym oraz tych kompletnie bez sensu
dołączą wszystkie dzisiejsze "pobicia". Wolisz więc być pobitym i obrabowanym czy
zastrzelonym i obrabowanym. Bo większość tych sprawców nie ma dostępu do broni przede
wszystkim dlatego, że nie ma jej w sklepach, a czarnorynkowy handel nią jest
przestępstwem.

Wytłumacz mi jedno: skąd ktoś, komu brakuje 10 zł będzie miał możliwość zakupu broni, która jest wielokrotnie droższa? Wspomniane napady nierzadko są dziełem osób niepełnoletnich.

Dnia 03.06.2010 o 17:12, Olamagato napisał:

Żarty opowiadasz. Wyjdź sobie na ulicę nawet uzbrojony po zęby. Nic Ci nie pomoże
przeżyć jeżeli banda uzbrojonych i uzależnionych ludzi będzie zdeterminowana aby Cię
zabić.

Skąd pewność, że nie będą się zabijać nawzajem? Poza tym to raczej społeczeństwo będzie bardziej zdeterminowane, by tę bandę zniszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakomunikować, że pojutrze sytuacja powodziowa będzie dość ciekawa. Fala, która 2h temu przeszła przez moją miejscowość pozostawiła ciekawy krajobraz. Nie zdziwię się, jeśli ogłoszą stan wyjątkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 22:23, zadymek napisał:

> /.../ Ja stawiam na skuteczność,
w takiej sytuacji o wiele lepiej spisze się taser (2 strzałowy dla pewności), wtedy twoje
szanse na przeżycie są większe.

Zatem odżałuj 5 zł (słownie : pięć złotych), idź rano do kiosku i poproś o "Najwyższy Czas"; potem przeczytaj strony XXI i XXII. W artykule "Powrót do normalności" znajdziesz niepoprawny politycznie artykuł o dostępie do broni w USA - ja Ci tego wszystkiego sam nie napiszę, żeby nie naruszać praw autorskich.
Nie wiem, jak spisuje się taser wiem za to, jak w moim przypadku spisał się paralizator 20 000 V, który przypadkowo uruchomiłem w kieszeni. Dokładniej, to wcale się nie spisał. Doznanie było nieprzyjemne, ale nic ponadto.
I jeszcze - co do broni. Każdy dorosły, jak ma pieniądze, może kupić sobie replikę rewolweru Colta (kilka modeli). Tak więc dostęp do broni dla porządnych obywateli jest - tyle, że lepiej taką broń trzymać w domu, bo dla osób niewprawnych nie jest tak bezpieczna jak dzisiejsza broń.
I co się okazuje? Ludzie biegają z rewolwerami po ulicach i strzelają do siebie? Nie! To tylko ktoś o zapędach dyktatorskich chce nie dopuścić do tego, żeby zwykły obywatel miał broń bezpieczniejszą w użyciu dla właściciela. Chore to jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 22:56, Treant napisał:

>/.../ Nie jestem zorientowany w cenach broni, ale nie sądzę, że to
rzecz tania. /.../

Rząd wielkości dla przeciętnych pistoletów i rewolwerów to 1500-3000 zł. Mówię o cenach oficjalnych. Dla normalnego człowieka, to spory wydatek. Ale dla przestępcy? Smiechu warte.
Acha, przestępcy często zabijają konkurencję - czyli innych przestępców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 22:44, Kedziorus napisał:

> JKM i jego wypowiedzi o niepełnosprawnych.

Mógłbyś je przytoczyć?


Ta wypowiedź padła chyba w programie "Młodzież kontra czyli... pod ostrzałem".

JKM powiedział że "normalne" dzieci nie powinny chodzić do szkoły razem z niepełnosprawnymi.

Cały problem z JKM wynika z tego że nie wiadomo kiedy się zgrywa pod publiczkę a kiedy mówi serio.

W tym samym programie padła wypowiedź że Polska powinna wejść do North American Free Trade Agreement

I znowuż j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 23:07, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ Nie jestem zorientowany w cenach broni, ale nie sądzę, że to
> rzecz tania. /.../
Rząd wielkości dla przeciętnych pistoletów i rewolwerów to 1500-3000 zł. Mówię o cenach
oficjalnych. Dla normalnego człowieka, to spory wydatek. Ale dla przestępcy? Smiechu
warte.
Acha, przestępcy często zabijają konkurencję - czyli innych przestępców.


Broń wyprodukowaną przed 1945 r. można mieć bez zezwolenia wystarczy być kolekcjonerem broni.
Czyli nie ma problemu aby latać z armatą typu http://en.wikipedia.org/wiki/Colt_Single_Action_Army
pod pachą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wolności bez radości!

4 czerwca 2010

Wznieśmy toast za Wolność w 21. urodziny polskiej demokracji

patroni: Gazeta Wyborcza , razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 08:02, kerkas napisał:

> > >/
Broń wyprodukowaną przed 1945 r. można mieć bez zezwolenia wystarczy być kolekcjonerem
broni. /.../

Skąd ta wiadomość?
O ile wiem, to bez zezwolenia można posiadać wszelką broń palną wyprodukowaną przed 1850 rokiem i repliki tej broni.
W praktyce jest to broń czarnoprochowa, z zapłonem kapiszonowym, ładowana odprzodowo, ale (rewolwer) powtarzalna.
P.S.
Ustawodawstwo w Polsce różni się nieco od tego w USA i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 07:55, kerkas napisał:

JKM powiedział że "normalne" dzieci nie powinny chodzić do szkoły razem z niepełnosprawnymi.


JKM powiedział, że niepełnosprawne dzieci nie powinny mieć WFu razem z pełnosprawnymi fizycznie. Szokujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 11:36, Mogrim napisał:

> JKM powiedział że "normalne" dzieci nie powinny chodzić do szkoły razem z niepełnosprawnymi.


JKM powiedział, że niepełnosprawne dzieci nie powinny mieć WFu razem z pełnosprawnymi
fizycznie. Szokujące.


Sorry , ale pamiętam co DOKŁADNIE powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 10:08, KrzysztofMarek napisał:

> > > >/
> Broń wyprodukowaną przed 1945 r. można mieć bez zezwolenia wystarczy być
kolekcjonerem
> broni. /.../
Skąd ta wiadomość?
O ile wiem, to bez zezwolenia można posiadać wszelką broń palną wyprodukowaną przed 1850
rokiem i repliki tej broni.
W praktyce jest to broń czarnoprochowa, z zapłonem kapiszonowym, ładowana odprzodowo,
ale (rewolwer) powtarzalna.
P.S.
Ustawodawstwo w Polsce różni się nieco od tego w USA i innych.


Jakieś 3 lata temu oglądałem program o kolekcjonerach broni w Polsce (m.i.n. Boguś Linda) i Panowie posiadają w swoich zbiorach DZIAŁAJĄCE pistolety i karabiny np Vis , Mauser , Thompson itd.
Natomiast broń wyprodukowana po 1945 r. musi mieć przewiercony zamek.
Rozumiem że przez te 3 lata coś się musiało w ustawodawstwie zmienić ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się