Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2011 o 19:05, Amaros napisał:

Oj dobra głupie pytanie głupia odp


Ja bym powiedział - głupie przemyślenia, głupie pytania.

Dnia 13.08.2011 o 19:05, Amaros napisał:

nie trudno się domyśleć co się dzieje w PKP moja mama
pracuje w biurze w poznaniu w pkp ciotkę mam konduktorkę i same mówią co się dzieje z
ta koleją a co było w tym roku po sylwestrze ludzie marzli na peronach wchodzili przez
okna a pan Grabarczyk dostał bukiet kwiatów a co do pociągów to wiem bo sam byłem świadkiem
jak ludzie przez okna wchodzili a no jaki rząd taka kolej


Ależ ja nie twierdzę, że kolej jest wzorem cnót wszelakich. Dziwi mnie jedynie, że tak najeżdżasz na coś, co jest zaniedbywane od lat, jeżeli nie dziesiątków lat. Może w takim razie wymienisz jakieś szczególne osiągnięcia w usprawnianiu kolei, jakich dokonał poprzedni rząd PiS/Samoobrona? Bardzo chętnie się o nich dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 19:05, Amaros napisał:

jak ludzie przez okna wchodzili a no jaki rząd taka kolej

Ty to głupi jesteś! Przecież każdy wyborca PO wie, że rząd tak naprawdę niczemu winny nie jest, bo i za nic nie odpowiada, więc się zamknij ty niszczący nasz raj owadzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 19:20, MrKubu napisał:

> jak ludzie przez okna wchodzili a no jaki rząd taka kolej
Ty to głupi jesteś! Przecież każdy wyborca PO wie, że rząd tak naprawdę niczemu winny
nie jest, bo i za nic nie odpowiada, więc się zamknij ty niszczący nasz raj owadzie!

A może tak grzeczniej :)? i trochę szacunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 19:14, Anjinsan napisał:

> Oj dobra głupie pytanie głupia odp

Ja bym powiedział - głupie przemyślenia, głupie pytania.

> nie trudno się domyśleć co się dzieje w PKP moja mama
> pracuje w biurze w poznaniu w pkp ciotkę mam konduktorkę i same mówią co się dzieje
z
> ta koleją a co było w tym roku po sylwestrze ludzie marzli na peronach wchodzili
przez
> okna a pan Grabarczyk dostał bukiet kwiatów a co do pociągów to wiem bo sam byłem
świadkiem
> jak ludzie przez okna wchodzili a no jaki rząd taka kolej

Ależ ja nie twierdzę, że kolej jest wzorem cnót wszelakich. Dziwi mnie jedynie, że tak
najeżdżasz na coś, co jest zaniedbywane od lat, jeżeli nie dziesiątków lat. Może w takim
razie wymienisz jakieś szczególne osiągnięcia w usprawnianiu kolei, jakich dokonał poprzedni
rząd PiS/Samoobrona? Bardzo chętnie się o nich dowiem.

Czy do Samoobrony to nie wiem ; ) ale za ich czasów raczej nie były takie katastrofy jak to mówią u mnie w rodzinie każdy polityk to złodziej kłamca oszust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 20:19, Amaros napisał:

Czy do Samoobrony to nie wiem ; ) ale za ich czasów raczej nie były takie katastrofy
jak to mówią u mnie w rodzinie każdy polityk to złodziej kłamca oszust


No i tak jak pisałem, wulkanów było mniej, trzęsień ziemi też.. normalnie cud miód i orzeszki.

Przestań się powtarzać jak katarynka, jakiś argument byś wysunął [bo my ci wysunęliśmy pierwsze z brzegu - Blida, hala Katowice, no i chyba największa liczba żałób narodowych za czasów "bezwypadkowego PiSu]

P.S.
Twoja matka pracująca w pkp i ciotka to taki wyznacznik całości tego interesu jak pojedynczy karaluch buszujący w supermarkecie jest wyznacznikiem "zarobaczenia globalnego sklepu".
PKP to syf to inna sprawa, zaniedbany przez lata i skandaliczny, ale w kwestii tego konkretnego wypadku na rozjeździe maszynista walił 120km/h gdzie ograniczenie miał na 40km/h i tego argumentu niczym nie podwazysz... oprócz swoich dziecinnych pisowskich teorii spiskowych.


@Henrar

Padłem :)
Najlepsze jest w raporcie Maciera - teoria o jakiś turbulencjach wywołanych wybuchem obok samolotu, czyli uważaj : strzelali obok maszyny, żeby spowodować "wibracje" i żeby spadła... zaprawdę mega technika wojskowa, rewolucja w dziedzinie strącania celów latających....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 20:22, Pietro87 napisał:

> Czy do Samoobrony to nie wiem ; ) ale za ich czasów raczej nie były takie katastrofy

> jak to mówią u mnie w rodzinie każdy polityk to złodziej kłamca oszust

No i tak jak pisałem, wulkanów było mniej, trzęsień ziemi też.. normalnie cud miód i
orzeszki.

Przestań się powtarzać jak katarynka, jakiś argument byś wysunął [bo my ci wysunęliśmy
pierwsze z brzegu - Blida, hala Katowice, no i chyba największa liczba żałób narodowych
za czasów "bezwypadkowego PiSu]

PO . Smoleńsk powodzie na południu polski =) drożyzna Lepper <myśli> i wojsko oczywiście którego już chyba nie mamy bo za 5 lat marynarka zniknie ;) bo kochany Klich obiecał super armię a jankesi sprzedali nam 48 latających złomów nic dodać nic ując

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I przyjeżdżają na tych złomach trenować bo są obecnie lepsze technologicznie niż ich własne, ale lepiej siać propagandę standard.

A upadek armii zaczął się od tego, że wielki nieomylny Macier uwalił na ryj cały wywiad i skutecznie odstraszył ludzi od wstępowania do służby, bo po co skoro jakiś popierdzieleniec ma ich potem zdekonspirować ?

Powodzie - chyba kpisz [no ta PO zaklina deszcz], albo nie pamiętasz, że powodzie to jest nasza cykliczna klęska żywiołowa, prawie rok rocznie, do tego an terenach gdzie głupi ludzie nie powinni się budować a się jednak budują i na finiszu rządów kaczora była w 2008 powódź.


Ciesze się, że takich oszołomiastych ludzi jak ty jest w tym kraju niewielu...
Reasumując - idź - dorośnij do tematu polityki i wróć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 20:37, Pietro87 napisał:

I przyjeżdżają na tych złomach trenować bo są obecnie lepsze technologicznie niż ich
własne, ale lepiej siać propagandę standard.

A upadek armii zaczął się od tego, że wielki nieomylny Macier uwalił na ryj cały wywiad
i skutecznie odstraszył ludzi od wstępowania do służby, bo po co skoro jakiś popierdzieleniec
ma ich potem zdekonspirować ?

Powodzie - chyba kpisz [no ta Po zaklina deszcz], albo nie pamiętasz, że powodzie to
jest nasza cykliczna klęska żywiołowa, prawie rok rocznie, do tego an terenach gdzie
głupi ludzie nie powinni się budować a się jednak budują i na finiszu rządów kaczora
była w 2008 powódź.


Ciesze się, że takich oszołomiastych ludzi jak ty jest w tym kraju niewielu...

No to fajnie ;) tylko Polska miała możliwość podyktowany wybitną atrakcyjnością oferty. Propozycje konkurencji jak francuska z Dassault Mirage 2000-5 oraz szwedzko-brytyjska z JAS-39 Gripen były ewidentnie korzystniejsze. Zarówno finansowo jak i pod względem parametrów taktyczno-technicznych samych maszyn.
Z czego nie chce mi się myśleć ile jest uziemionych brak kasy na szkolenie pilotów za kilka lat inne kraję będą miały w składzie F-35 a my będziemy musieli wycofać nasze mig i 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 20:40, MrKubu napisał:

> A może tak grzeczniej :)? i trochę szacunku
Kiedy to ironia była ;(

Muszę przyznać że mnie w tym momencie zgasiles ;<!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gripen:
- nie jest kompatybilny z wymianą danych taktycznych NATO (m. in. nie mógłby współpracować bez opracowania nowej wersji z NATO-wskim AWACS-em)
- nie przenosi najnowszego uzbrojenia NATO, a jedynie nieco starsze wersje o nieco skromniejszych możliwościach,
- nie przenosi rakiet przeciwradarowych - ani HARM, ani ALARM
- uzupełnienie możliwości Gripena wymagałoby poniesienia kosztów prac rozwojowych i dalszego czekania

F16 - najmniej awaryjny, najmniejszy współczynnik awaryjności, najtańszy w przetargu.


A jak ci się wydaje, że jesteśmy "mocarstwem" to masz rację wydaj ci się [podobnie jak oszołomom z pis i jkmowi]

F16 to jest tylko broń odstraszania, bo łatwiej jest ubić marną muchę, a mniej ma się ochoty do ataku na potencjalnie żądląca osę.
Nie mniej jak Putin i Łukaszenka chcieli by się nas pozbyć to wystarczy - zakręcić nam gaz, lub wjechać zbrojnie i nic z tym sami nie zrobimy.


Rozmowę z tobą niniejszym skończyłem, jesteś zbyt ciasny umysłowo, do prowadzenia logicznej dyskusji, argumenty masz żadne [ciągle czekam na podważenie tego o obecnym wypadku pociągu], nie ma z kim i o czym dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 20:53, Pietro87 napisał:

Rozmowę z tobą niniejszym skończyłem, jesteś zbyt ciasny umysłowo, do prowadzenia logicznej
dyskusji, argumenty masz żadne [ciągle czekam na podważenie tego o obecnym wypadku pociągu],
nie ma z kim i o czym dyskutować.

Dobrze ze chociaż ty jesteś umysłowy wielki znawca jak jesteś taki mądry to proszę bardzo wstąp do polityki i pokaz na co cię stać a nie udajesz nie wiem kogo na forum :) Forum_Fighter?

ps jeśli F-16 jest mniej awaryjny to ja jestem papieżem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 13.08.2011 o 15:41, Pietro87 napisał:

Największym paradoksem jest imho to, ze PO uważam za obecnie najlepszą alternatywę od
całej reszty... i to jest cholernie smutny fakt, pokazujący jak badziewna jest klasa
polityczna w naszym kraju.


Jest tak jak mówisz głosujemy na mniejsze zło tylko ja przyznaję się bez bicia będę głosował na Palikota jako rodzaj przeciwwagi dla PO lub jak kto woli "na szczupaka który zostanie wpuszczony do stawu pełnego karpi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2011 o 20:55, Amaros napisał:

ps jeśli F-16 jest mniej awaryjny to ja jestem papieżem


Współczynnik awaryjności [mniej=lepiej] :

10 dla MiG-29
4.9 dla F/A-18
4.07 dla F-117
2.47 dla F-15
2.4 dla F-16

Dnia 13.08.2011 o 20:55, Amaros napisał:

Forum_Fighter?


A ty kim jesteś jak nie kolejny marnym userem jakich wielu dookoła ?
Wyskocz mi jeszcze z tekstem typowego gimbusa-napinacza, w stylu "w realu to ja bym ci to tamto sramto" to chyba wpadnę pod biurko ze śmiechu.
Prawda jest taka, że masz marne i cienkie argumenty jeśli już jakiekolwiek [na ten o kolei ciągle czekam... się chyba nie doczekam... pewnie an torach położyli wielki magnes], co w moich oczach intelektualnie dyskwalifikuje cię jako osobę do normalnej rozmowy.


@kerkas

Ja myślałem na zagłosowaniu na kogoś kto ma jakieś tam promile szans dla równowagi, ale potem mi przeszło, nie chce, żeby przez takie bzdety kaczka-fanatyczka dorwała się znów do koryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 21:02, Pietro87 napisał:


> ps jeśli F-16 jest mniej awaryjny to ja jestem papieżem

Współczynnik awaryjności [mniej=lepiej] :

10 dla MiG-29
4.9 dla F/A-18
4.07 dla F-117
2.47 dla F-15
2.4 dla F-16

Hm bardzo ciekawe a skąd takie info masz ? bo ja mam całkiem inne ale dobra nie chce robić dochodzenia kto ma lepsze info na temat statystyk awaryjnych samolotów swoje powiedziałem ze jak dla mnie to był błąd kupna nie lepiej było kupić 1 F22 Raptor ;>? a F-117 nie jest już na uzbrojeniu USA

ps. zaskoczę cię ale nie wyskoczę z takim tekstem jeśli to chciałeś usłyszeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 20:41, Amaros napisał:

Z czego nie chce mi się myśleć ile jest uziemionych brak kasy na szkolenie pilotów za
kilka lat inne kraję będą miały w składzie F-35 a my będziemy musieli wycofać nasze mig
i 16

F35? jak już to tylko najbliżsi sojusznicy, czyli Izrael i może Tajwan (Anglicy raczej nikomu nie sprzedadzą) . Co innego rosyjsko/indyjski F/Pak tu już różnie może być, albo chiński j-20 . Ale generalnie takich samolotów się nie sprzedaje za granicę. Co do konkurencji która uczestniczyła w przetargu to jak już wspomniano grippen ma niezgodną z nato szynę danych (a co za tym idzie nie potrafi współpracować ani z nato-wskimi instalacjami ani przenosić tzw inteligentnej broni), zaś broń do mirage produkują tylko francuzi co stworzyło by niebezpieczny monopol.

ps grippen dodatkowo nie brał udziału w walce więc w zasadzie nie wiadomo ile byłby wart w razie jakiegokolwiek konfliktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 20:55, Amaros napisał:

Dobrze ze chociaż ty jesteś umysłowy wielki znawca jak jesteś taki mądry to proszę bardzo
wstąp do polityki i pokaz na co cię stać a nie udajesz nie wiem kogo na forum :) Forum_Fighter?


ps jeśli F-16 jest mniej awaryjny to ja jestem papieżem


O.k. w ilu partiach byłeś Ty ? , bo ja w dwóch Unii Wolności i Platformie Obywatelskiej.
Odnośnie "dokonań dla kraju" zbierałem podpisy na rzecz budowy metra w Warszawie a konkretniej dla przyznania jej większych środków finansowych ["dzięki" za Janosikowe pis :( ] na budowę tegoż metra.
Odnośnie przetargu na samoloty poczytaj sobie o wadach gripena m.i.n mała moc silników i bardzo niewielki udźwig.
Odnośnie wad Mirage 2000 to sorry ale nie chce mi się wertować Skrzydlatej Polski i Lotnictwa w poszukiwaniu opisu jego wad.

Ps. Podzielisz się w końcu tą teorią jak to według Ciebie rząd Tuska morduje własnych obywateli powodują katastrofy kolejowe ?.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2011 o 21:12, kerkas napisał:

Ps. Podzielisz się w końcu tą teorią jak to według Ciebie rząd Tuska morduje własnych
obywateli powodują katastrofy kolejowe ?.


Zostawię to dla siebie :) ale kwestia czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 21:11, S1G napisał:

> Z czego nie chce mi się myśleć ile jest uziemionych brak kasy na szkolenie pilotów
za
> kilka lat inne kraję będą miały w składzie F-35 a my będziemy musieli wycofać nasze
mig
> i 16
F35? jak już to tylko najbliżsi sojusznicy, czyli Izrael i może Tajwan (Anglicy raczej
nikomu nie sprzedadzą) . Co innego rosyjsko/indyjski F/Pak tu już różnie może być, albo
chiński j-20 . Ale generalnie takich samolotów się nie sprzedaje za granicę. Co do konkurencji
która uczestniczyła w przetargu to jak już wspomniano grippen ma niezgodną z nato szynę
danych (a co za tym idzie nie potrafi współpracować ani z nato-wskimi instalacjami ani
przenosić tzw inteligentnej broni), zaś broń do mirage produkują tylko francuzi co stworzyło
by niebezpieczny monopol.

ps grippen dodatkowo nie brał udziału w walce więc w zasadzie nie wiadomo ile byłby wart
w razie jakiegokolwiek konfliktu.

No dobra Nawet jeśli założymy że z jakichś powodów musieliśmy nabyć samolot amerykański można to było zrobić mądrzej. Oczekiwaniom wojsk powietrznych którym potrzebny był samolot wielozadaniowy z prawdziwego zdarzeniabardziej odpowiadał na przykład McDonnell Douglas F/A-18 Hornet. Jego wersje C i D można było tanio kupić - albo wręcz wyleasingować.

Z jakichś powodów zrobiono inaczej. Kupiono samolot technicznie z wyżej wymienionych najgorszy. I najstarszy. Bo choć wyposażenie myśliwca jest nieustannie modernizowane to konstrukcja i założenia płatowca pochodzą sprzed 35 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się