Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

>- psycholi

Dnia 11.08.2011 o 10:37, kodi24 napisał:

trzeba trzymać jak najbardziej z dala od normalnych ludzi i odpowiedzialnych stanowisk;

I od kierowania partii wchodzącej w skład Sejmu tymbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 02:07, Braveheart napisał:

Sam, kilka w życiu długich napisałem, ale Ty przebijasz wszystko i wszystkich.

Może dlatego, że bloga mi się nie chce robić...
Poza tym jest szansa, że może któryś ze zbyt długich postów przeczyta jakiś przyszły premier. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 16:12, Olamagato napisał:

> Sam, kilka w życiu długich napisałem, ale Ty przebijasz wszystko i wszystkich.
Może dlatego, że bloga mi się nie chce robić...
Poza tym jest szansa, że może któryś ze zbyt długich postów przeczyta jakiś przyszły
premier. ;)


Tak mi się wydaje zresztą były w Polsce Sanacyjnej już takie inicjatywy np. o ile mnie pamięć nie myli zapytano obywateli o projekty zreformowania kodeksu karnego.
Szkoda że dziś nie sięga się po dobre wzorce.
Gdybym został premierem co oczywiście nigdy nie nastąpi Miałbyś u mnie @Olamagato funkcję ministra finansów na bank.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wykolejenia się pociągu TLK relacji Warszawa-Katowice doszło w Babach, k. Piotrkowa Trybunalskiego. Są sprzeczne informacje, co do ofiar śmiertelnych. Jak powiedziała Wirtualnej Polsce Ewa Drożdż z policji w Piotrkowie Trybunalskim, na pewno nie żyje jedna osoba. Wcześniej informowano, iż zginęło czworo pasażerów. Niewykluczone, że ofiar może być więcej, ale będzie to można stwierdzić po podniesieniu przewróconego wagonu. Drożdż dodała, że rannych jest 61 osób, z czego 56 osób jest w szpitalach. Wicewojewoda łódzka powołała sztab kryzysowy. Na miejscu jest minister zdrowia Ewa Kopacz, jedzie tam także premier Donald Tusk. Jaki idiota wysyła skład 4 wagonów na 280 osób !!!

Z mojego punktu widzenia albo on był przeciążony albo wagony były już za stare choć świadkowie mówili ze pociąg zaczął gwałtownie hamować i nagle wypadł z torów.

Teraz tylko czekać aż w sejmie nasz kochany Grabarczyk dostanie bukiet kwiatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby to nie chodziło o PKP podejrzewał bym że za szybko jechał ;)

ps wychodzi 70 osób na wagon, po 4 na przedział daje ok 18 przedziałów, po 9 na stronę pociągu. Jak wagony duże to się pewnie spokojnie pomieścili. Poza tym skąd wiesz że tam zawsze taki tłok? To nie zorganizowana wycieczka, nie wiadomo jakie będzie obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 21:09, S1G napisał:

Żeby to nie chodziło o PKP podejrzewał bym że za szybko jechał ;)

ps wychodzi 70 osób na wagon, po 4 na przedział daje ok 18 przedziałów, po 9 na stronę
pociągu. Jak wagony duże to się pewnie spokojnie pomieścili. Poza tym skąd wiesz że tam
zawsze taki tłok? To nie zorganizowana wycieczka, nie wiadomo jakie będzie obciążenie.


Byłem świadkiem powrotu z sylwestra z gdańska było 6 przedziałów a ja i jak większość ludzi stała na korytarzu a jechałem aż do Bydgoszczy

ps wgl to ja sam się zastanawiam co były przyczyną ;D bo w telewizji mówią ze pędził 100km a ograniczenie było do 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczekiwać tylko kolejnej komisji...

Amaros, poważnie doszukiwanie się polityki w pospolitym wypadku pociągu nawet nie skomentuję. To aż mi przypomina ten wypadek samochodowy czy to w ubiegłym roku czy dwa lata temu gdzie był przepełniony i zginęło trochę osób. Co jaśnie oświecona partia rzekła? Że wypadek samochodowy to wina Tuska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 22:07, S1G napisał:

Rzecznik PKP wypowiedział się że tory na tym odcinku były przystosowane do jazdy z prędkością
120 km/h.

No to od czego by się wykoleił skoro twierdzą że tory sprawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 22:35, Amaros napisał:

> Rzecznik PKP wypowiedział się że tory na tym odcinku były przystosowane do jazdy
z prędkością
> 120 km/h.
No to od czego by się wykoleił skoro twierdzą że tory sprawne

To już zbada stosowna komisja oraz PiSowscy "eksperci od wszystkiego" którzy pewnie uznają że to wina rządu (bo kogoż by innego? przecież nie np zaniedbania konserwacji czy też złego ustawienia zwrotnicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zakrawa już na komedię w złym smaku.
A jeszcze wczoraj posłuchałem kaczego jak wciskał ludziom bałach o rocznych wakacjach kredytowych.... geniusz, chce nam drugą Grecję zafundować.
Z reszta, nie żebym się czepiał, ale jak ktoś brał dobry kredyt w dobrym banku [vide Alior, PKO BP] to ma w takim kredycie wakacje kredytowe do pół roku zapewnione już po pierwszym roku regularnych spłat.

A ludzie od kredytów we frankach ? Miałem taki kredyt do wyboru bo akurat w momencie jak na runku walutowym był to kredyt cholernie atrakcyjny remontowałem mieszkanie.
Nie mniej zachowałem zdrowy rozsadek i mimo wszystko wziąłem kredyt w rodzimej walucie, bo nie mam iloczynu inteligencji jak niektórzy i dopuszczam zmiany rynku.
Trzeba było być za przeproszeniem idiota, żeby wierzyć, ze na przestrzeni tylu lat, rynek będzie stały i niezmienny, wystarczy nawet jedna katastrofa naturalna na świecie, żeby zatrząść walutami.
Dlatego z całym szacunkiem, ale ludzie którzy brali 200-500 tysięcy we frankach, są sobie winni. Brali długoterminowe kredyty, powinni je przemyśleć równie długoterminowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 07:12, S1G napisał:

> > Rzecznik PKP wypowiedział się że tory na tym odcinku były przystosowane do
jazdy
> z prędkością
> > 120 km/h.
> No to od czego by się wykoleił skoro twierdzą że tory sprawne
To już zbada stosowna komisja oraz PiSowscy "eksperci od wszystkiego" którzy pewnie uznają
że to wina rządu (bo kogoż by innego? przecież nie np zaniedbania konserwacji czy też
złego ustawienia zwrotnicy).

To jednak jest wina rządu jak dobrze pamiętam Tusk w 2007roku zapowiadał super kolej
ps kwiaty dla Grabarczyka ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2011 o 11:48, Amaros napisał:

To jednak jest wina rządu jak dobrze pamiętam Tusk w 2007roku zapowiadał super kolej

ps kwiaty dla Grabarczyka ;P

Rozumiem, że jak twój samochód będzie miał wypadek bo hamulce były uszkodzone to winą będziesz obarczał rząd, bo droga jest publiczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 12:00, Hydro2 napisał:

Rozumiem, że jak twój samochód będzie miał wypadek bo hamulce były uszkodzone to winą
będziesz obarczał rząd, bo droga jest publiczna?


Przecież to oczywiste. Nie wiedziałeś o tym? Jestem ciekaw, co zrobi Kaczyński, gdy mu zdechnie kot. Bo bez oskarżeń kierowanych w stronę rządu raczej się nie obejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 12:00, Hydro2 napisał:


> To jednak jest wina rządu jak dobrze pamiętam Tusk w 2007roku zapowiadał super kolej

>
> ps kwiaty dla Grabarczyka ;P
Rozumiem, że jak twój samochód będzie miał wypadek bo hamulce były uszkodzone to winą
będziesz obarczał rząd, bo droga jest publiczna?

To akurat by była moja wina ale dobra głosujcie dalej na PO niedługo cukier będzie miał rekordową cenę 10zł :) a tusk i kopacz po co nagle polecieli na miejsce katastrofy? no tak wybory są i trzeba się pokazać i zaraz wywiad z Tuskiem szkoda tylko ze telewizja nic nie powiedziała o kibicach którzy ruszyli na pomoc takie państwo ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Polecam wierszyk Wojciech Młynarskiego

Waza zbiła się etruska – wina Tuska


Ps. Rozumiem że jak się zawaliła hala w Katowicach za rządów pis to też była wina Tuska ?.
Wiesz Pisowcy już od dawna wiedzą że za wszytko co się złego dzieje w Polsce odpowiada Tusk za całe dobro odpowiada Kaczyński.
Aha za gradobicie w Lubelskim , koklusz i wybuchy wulkanów również odpowiada Tusk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 12:19, kerkas napisał:

/.../

Polecam wierszyk Wojciech Młynarskiego

Waza zbiła się etruska – wina Tuska


Ps. Rozumiem że jak się zawaliła hala w Katowicach za rządów pis to też była wina Tuska
?.
Wiesz Pisowcy już od dawna wiedzą że za wszytko co się złego dzieje w Polsce odpowiada
Tusk za całe dobro odpowiada Kaczyński.
Aha za gradobicie w Lubelskim , koklusz i wybuchy wulkanów również odpowiada Tusk :)

Ehem a czy za czasów PIS cukier benzyna 5zł był :)? i były takie liczne katastrofy i ofiary i samobójstwa nie wiem ludzie co wy macie do tego Kaczyńskiego jak on tylko chce prawdy poznać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może warto bylo by wspomnieć o kibicach Górnika Zabrze ,którzy jadąc na mecz do Warszawy dotarli na miejsce tragedii i bez chwili wachania wyskoczyli z pociągu i zaczeli pomagać poszkodowanym w wypadku,dzięki ich bohaterskiej postawie akcja ratunkowa przebiegła sprawnie.Naprawdę warto poświęcic tej sprawie uwage bo w naszym kraju gdzie rząd wydał wojne wszystkim kibicom i ogólnie wystepuje medialna nagonka,taki czyn jest Naprawde szlachetny i godny podziwu.ludzie zobaczyli by że kibic to nie tylko zadymiarz ale i normalny człowiek który w chwili tragedii bez zastanowienia potrafii okazać szlachetną i bezinteresowna pomoc

dziękuje za uwagę /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 13:09, Amaros napisał:

Ehem a czy za czasów PIS cukier benzyna 5zł był :)? i były takie liczne katastrofy i
ofiary i samobójstwa nie wiem ludzie co wy macie do tego Kaczyńskiego jak on tylko chce
prawdy poznać ;)



I mniej wulkanów wybuchało... trzęsień ziemi tez mniej było... a i dziura ozonowa mniejsza była...

Cukier w stolicy 2.8-3.2 stoi, waha 5.01-5.29 za 98kę.

Nie chce daleko wybiegać : przypomnę ci tylko sprawę Blidy, skoro wciskasz tu teorie spiskowe o samobójstwie Leppera który był wrakiem człowieka [do tego stopnia, ze sprowadzał do syna znachorów, jeśli mamy się czepić jego sytuacji rodzinnej, pomijając kompletną kompromitacje społeczną, wyroki za pasem i fatalna pozycję całej partii]

W tym kraju nawet zabić się nie można w spokoju bo ci wmówią, że cię zamordowali...


P.S.
Rząd wydał wojnę chuliganerii i oszołomstwu i słusznie. Dosyć bydła na stadninach demolującego mienie publiczne, budowane za nasze podatki. Gdyby to ode mnie zależało kazał bym ich traktować jak za komuny, pały, gaz - nie pomoże to kulasy przestrzelić. Bydło się rozbestwiło bo chroni je kulawe prawo, które powinno chronić odsetek normalnych kibiców chodzących na mecze dla przyjemności ich oglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Ba, za rządów PISu papieżem był Polak, a teraz patrz, Niemiec kaprawy w Watykanie zasiada, pewnikiem to sprawka Tuska, który swojego dziada w Wermachcie przecie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się