Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2013 o 21:24, Ostrowiak napisał:

nawet za przepięknej sanacji państwem rządziła lewica, tyle że patriotyczna

Do której dzisiejsze świnie się odwołują, przez co sanacja robi za takie tanie usprawiedliwienie.
Tragedia :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 22:23, ZubenPL napisał:

Bo wielkie sieci mają na łapówki dla polityków.


Co powoduje, że małe przedsiębiorstwa obarczone podatkami mają nieuczciwą konkurencję w postaci molochów, które są z nich zwolnione. W warunkach wolnorynkowych jedni i drudzy mieliby takie same podatki, więc dlaczego sądzisz, że to przyczyniałoby się do rozrostu wszechwładnych molochów w większym stopniu niż stan obecny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 22:35, Zajanski napisał:

Co powoduje, że małe przedsiębiorstwa obarczone podatkami mają nieuczciwą konkurencję
w postaci molochów, które są z nich zwolnione. W warunkach wolnorynkowych jedni i drudzy
mieliby takie same podatki, więc dlaczego sądzisz, że to przyczyniałoby się do rozrostu
wszechwładnych molochów w większym stopniu niż stan obecny?

Małe przedsiębiorstwa i tak nie mogły by konkurować z wielkimi molochami a swobodny przepływ pieniądza za granicy doprowadził by do przejęcia większość polskich przedsiębiorstw, uczciwej konkurencji i tak nie będzie ponieważ zagraniczne firmy otrzymując wsparcie finansowe od swoich państw podczas gdy polskie będą zdane tylko na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>tak nie będzie ponieważ zagraniczne firmy otrzymując wsparcie

Dnia 18.10.2013 o 22:41, ZubenPL napisał:

finansowe od swoich państw

Friedman podał kiedyś świetny argument aby tego nie robić. Jeżeli sąsiedni obywatele poświęcają rentowne gałęzie gospodarki, aby sprzedać taniej. Należy się z tego cieszyć, bo poświęcają bogactwo swoich obywateli, abyś ty mógł kupić coś taniej i zająć się czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 23:12, Ostrowiak napisał:

durr hurr hurr, mieliśmy w Polsce przedsiębiorstwa na skalę światową, wielkie konsorcja
i inne pyszności

podpowiem, kto je zgładził

związki zawodowe


Czytam te posty i czytam, niby dyskusja na poziomie ale wnioski bardzo złe.
Otóż:
Zakłady Ursus załatwił Wrzodak.
Józefów rozlewnię wódek załatwiła lewica Kwaśniewski i spółka.
Fabrykę kabli w Ożarowie Mazowieckim załatwił włoski inwestor.
Fabrykę Ołówków w Pruszkowie odzyskał dawny właściciel i wraz z braćmi postanowił sobie wypłacać sowite pensje i zakład po pół roku padł.
itd. itp.
Zwalanie całej winy na związki zawodowe to nadużycie, owszem PKP to patologia ponad 600 związków zawodowych ale nie rozciągajmy tego na całą Polskę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 23:58, Zgreed66 napisał:

>tak nie będzie ponieważ zagraniczne firmy otrzymując wsparcie
> finansowe od swoich państw
Friedman podał kiedyś świetny argument aby tego nie robić. Jeżeli sąsiedni obywatele
poświęcają rentowne gałęzie gospodarki, aby sprzedać taniej. Należy się z tego cieszyć,
bo poświęcają bogactwo swoich obywateli, abyś ty mógł kupić coś taniej i zająć się czymś
innym.


Cóż, cały sęk w tym że inne państwa są na tyle bogate że ich na to stać, poza tym w Szwajcarii są koleje państwowe które jako jedyne w Europie przynoszą zyski.
Założenie że wszytko co wspiera państwo jest deficytowe też jest błędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 23:58, Zgreed66 napisał:

Friedman podał kiedyś świetny argument aby tego nie robić. Jeżeli sąsiedni obywatele
poświęcają rentowne gałęzie gospodarki, aby sprzedać taniej. Należy się z tego cieszyć,
bo poświęcają bogactwo swoich obywateli, abyś ty mógł kupić coś taniej i zająć się czymś
innym.

Taniej jest tylko do momentu zdobycia monopolu w tedy konkurencyjne firmy są już zamknięte i można kilkukrotnie podnieś cenę, jak to się obecnie dzieje w krajach trzeciego świata.

@Ostrowiak
Widziałem wiele firm w tym kraju zniszczonych przez państwo ale nie słyszałem o żadnej zniszczonej przez związki.To co napisał kerkas, stocznia szczecińska zniszczona z premedytacją przez SLD, Optimusa wykończonego przez urzędników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2013 o 00:50, ZubenPL napisał:

Taniej jest tylko do momentu zdobycia monopolu w tedy konkurencyjne firmy są już zamknięte
i można kilkukrotnie podnieś cenę, jak to się obecnie dzieje w krajach trzeciego świata.

Do Kraju trzeciego świata się najpierw wysyła "pomoc" która zarzyna gospodarkę, bo produkcja staje się nieopłacalna.
To taki plan Marshalla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2013 o 00:17, kerkas napisał:

Cóż, cały sęk w tym że inne państwa są na tyle bogate że ich na to stać, poza tym w Szwajcarii
są koleje państwowe które jako jedyne w Europie przynoszą zyski.

Wiem o tym. Zdaję sobie z tego sprawę.
Warte poczytania (włącznie ze źródłami). "Socjalizm" w tym miejscu nabiera nowego znaczenia.
http://blogi.ifin24.pl/trystero/2010/05/29/pogromcy-mitow-singapur-–-ultraliberalny-raj/

Dnia 19.10.2013 o 00:17, kerkas napisał:

Założenie że wszytko co wspiera państwo jest deficytowe też jest błędne.

"Wspierać" to wspierać
(1.1) dawać komuś wsparcie, pomoc, opiekę
Prowadzić dobrze biznes, to prowadzić dobrze biznes. W Polsce robić "zysk"? :)
Państwo jest od stołków ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 22:27, KrzysztofMarek napisał:

Dlaczego ktoś ma zabijać człowieka, skoro może on zrobić to sam? Tylko nie wyjeżdżaj
mi ze sparaliżowanym tak, że nawet mówić nie może. Bo jak może mówić, to i samobójstwo
może popełnić sam, jak jesteś zainteresowany jak, to poczytaj podręczniki medycyny sądowej,
ja nie jestem od udzielania pomocy w tym zakresie.

A co z tzw warzywkiem? Ja widział bym to raczej w kategoriach tzw "testamentu życia", czyli składam notarialne oświadczenie że jak będę w takim a nie innym stanie to mnie dobijcie. Owszem istnieje ryzyko że zmienię zdanie, ale wolność polega właśnie na tym że podejmujemy decyzje, i ponosimy ich konsekwencje.

ps są tacy którzy że światem mogą komunikować się wyłącznie za pomocą ruchów oczami, tudzież jednego palca. Co z nimi? To żę ktoś nie może mówić, nie oznacza że nie ma z nim kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2013 o 07:03, S1G napisał:

>/.../ > A co z tzw warzywkiem? Ja widział bym to raczej w kategoriach tzw "testamentu życia",
czyli składam notarialne oświadczenie że jak będę w takim a nie innym stanie to mnie
dobijcie.

Jak już brak innych argumentów, to kończy się na powoływaniu się na takich, co to swojej woli wyrazić nie mogą. Niestety praktyka pokazuje jasno, ze na jednego, który nie może wyrazić swojej woli (bo aktualnie jest w śpiączce z której wybudzają się po miesiącach czy nawet latach) przypadają dosłownie tysiące zabitych bez własnej woli. Przeczytaj oficjalne dane z Holandii.

Dnia 19.10.2013 o 07:03, S1G napisał:

Owszem istnieje ryzyko że zmienię zdanie, ale wolność polega właśnie na tym
że podejmujemy decyzje, i ponosimy ich konsekwencje.

Po jaką cholerę Ci testament czy tam coś podobnego, chcesz się zabić, to się zabij, a innych do tego nie mieszaj.

Dnia 19.10.2013 o 07:03, S1G napisał:


ps są tacy którzy że światem mogą komunikować się wyłącznie za pomocą ruchów oczami,
tudzież jednego palca. Co z nimi? To żę ktoś nie może mówić, nie oznacza że nie ma z
nim kontaktu.

A z nimi nic. Bo , tak jak w Holandii, wytłumaczą Ci, ze to jest nieznośna dolegliwość której nie możesz znieść i trzeba Cię zabić. Niewidomej od urodzenia tak zrobili, chociaż wcale o smierć nie prosiła.

A ja mam apel do wszystkich zwolenników eutanazji : DAJCIE DOBRY PRZYKŁAD I ZEUTANAZUJCIE SIĘ SAMI, NAJLEPIEJ TERAZ, ZARAZ, JESZCZE DZISIAJ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2013 o 00:17, kerkas napisał:

Cóż, cały sęk w tym że inne państwa są na tyle bogate że ich na to stać

Sęk w tym, że tym bardziej należy się cieszyć, że są państwa, które stać na to, by dopłacać Polakom do towarów, które kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2013 o 11:52, Rusty-Luke napisał:

Sęk w tym, że tym bardziej należy się cieszyć, że są państwa, które stać na to, by dopłacać
Polakom do towarów, które kupują.

Idąc twoim tokiem myślenia afryka powinna być bogatym kontem bo do wszystkiego im dopłacają :) Niska cena trwa tak długo do póki lokalni producenci nie zbankrutują, w tedy można kilkukrotnie podnieść cenę i przestać dopłacać bo ma się monopol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2013 o 12:41, ZubenPL napisał:

Idąc twoim tokiem myślenia afryka powinna być bogatym kontem bo do wszystkiego im dopłacają
:) Niska cena trwa tak długo do póki lokalni producenci nie zbankrutują, w tedy można
kilkukrotnie podnieść cenę i przestać dopłacać bo ma się monopol.


tak długo jak cena/jakość jest przyzwoita nie jest to żaden problem

utożsamiasz zalewanie rynku niskocenowymi produktami z chińską ekspansją odzieżową, zamiast pomyśleć o pozytywach tego zjawiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2013 o 13:08, Ostrowiak napisał:

zamiast
pomyśleć o pozytywach tego zjawiska

To że nieużywana odzież jest wykorzystywana dzisiaj jako czyściwo ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2013 o 11:09, KrzysztofMarek napisał:

A ja mam apel do wszystkich zwolenników eutanazji : DAJCIE DOBRY PRZYKŁAD I ZEUTANAZUJCIE
SIĘ SAMI, NAJLEPIEJ TERAZ, ZARAZ, JESZCZE DZISIAJ!!

Postaram się to zrobić jak będę w stanie na tyle złym że nie będę w stanie samodzielnie funkcjonować. Ale mam nadzieję że wcześniej technika poczyni taki postęp, że zostanę "pełnym" cyborgiem.


ps jako że mam "alergię na bezczynność" nie zamierzam po takim czy innym wypadku leżeć i czekać aż będzie to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2013 o 17:12, S1G napisał:

>/.../ > Postaram się to zrobić jak będę w stanie na tyle złym że nie będę w stanie samodzielnie
funkcjonować. Ale mam nadzieję że wcześniej technika poczyni taki postęp, że zostanę
"pełnym" cyborgiem.

Do tego czasu wystarczy decyzja pielegniarki, ze nadmiernir cirpisz. Nikt się Ciebie nie będzie pytał, uśniesz i się nie obudzisz. Bo po co tracić pieniądze na takie ekstrawagancje jak "cyborgizacja"? Doprawdy, to już nadmiar optymizmu z Twojej strony.

Dnia 19.10.2013 o 17:12, S1G napisał:



ps jako że mam "alergię na bezczynność" nie zamierzam po takim czy innym wypadku leżeć
i czekać aż będzie to możliwe.

Poczekamy, zobaczymy. Punkt widzenia zależy od punktu, w Twoim ewentualnie wypadku, leżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się