Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2006 o 14:33, LifaR napisał:

>/.../
- Hmm, dosyc nietypowy z Ciebie zwolennik Korwina-Mikke, jesli nie znasz partii pod nazwa Unia
Polityki Realnej, ktora wymienil Barlu :) http://pl.wikipedia.org/wiki/UPR

Zwolennik nie ozancza tego, że interesuje się jakoś niezmiernie polityka:PJasne, że hot newsy i inne takie rzeczy wiem, ale bez przesady... z WOS-u mam 6 na semestr:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 14:35, fataem napisał:

Zwolennik nie ozancza tego, że interesuje się jakoś niezmiernie polityka:PJasne, że hot newsy
i inne takie rzeczy wiem, ale bez przesady... z WOS-u mam 6 na semestr:D:D

No cóż pan Giertych byłby z Cibie na pewno bardzo dumny ;p
Podstawowa wiedza o polityce jest każdemu obywatelowi potrzebna nikt od nikogo nie wymaga aby znał się na wszystkim ale podstawowe wiadomości powinien posiadać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 14:27, Barklu napisał:

Wielu ludzi tak zrobiło - liczy się, że okolo miliona w całej Polsce - (...)


Pytanie tylko ile zrobiło to celowo a ile niechcący. Bez tego ktoś mógłby powiedzieć, że mamy w Polsce milion idiotów, którzy nie potrafią zakreślić krzyżyka na kartce. I wytłumacz takiemu, że wyborca to zrobił, ba tak chciał a nie przez przypadek. Dlatego chętnie wziąłbym udział w wcześniej nagłośnionej akcji, gdzie z góry określonoby, że w celu wyrażenia dezaprobaty dla obecnej polityki oddajemy w wyborach głos nieważny robiąc to i to (np. pisząc na karcie do głosowania "Panom politykom już dziekujemy"). Ważne aby taki nieważny głos wyraźnie świadczył, że został dany celowo, a także aby podobnych głosów było więcej, co świadczyłoby o akcji zorganizowanej. I zostałbym terrorystą demokracji:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 14:43, spider88 napisał:

> Zwolennik nie ozancza tego, że interesuje się jakoś niezmiernie polityka:PJasne, że hot
newsy
> i inne takie rzeczy wiem, ale bez przesady... z WOS-u mam 6 na semestr:D:D
No cóż pan Giertych byłby z Cibie na pewno bardzo dumny ;p
Podstawowa wiedza o polityce jest każdemu obywatelowi potrzebna nikt od nikogo nie wymaga aby
znał się na wszystkim ale podstawowe wiadomości powinien posiadać .



Romek to mój idol:PP Nom zgadzam się powinien, powinien, ale 99% nie posiada:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 14:45, fataem napisał:

Romek to mój idol:PP Nom zgadzam się powinien, powinien, ale 99% nie posiada:/

U nas i tak nie jest tak źle , gdybyś zobaczył wyniki sondy przeprowadzonej w USA to głowa boli .I nieważne czy chodzi o politykę czy geografię . Jedyne w czym się łapie przeciętny człowiek z tamtego kraju to marka Chipsów i kanały w telewizji .Oczywiście są wyjątki ,jednak obojętność społeczna jest po prostu przerażająca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 14:52, spider88 napisał:

> Romek to mój idol:PP Nom zgadzam się powinien, powinien, ale 99% nie posiada:/
U nas i tak nie jest tak źle , gdybyś zobaczył wyniki sondy przeprowadzonej w USA to głowa
boli .I nieważne czy chodzi o politykę czy geografię . Jedyne w czym się łapie przeciętny człowiek
z tamtego kraju to marka Chipsów i kanały w telewizji .Oczywiście są wyjątki ,jednak obojętność
społeczna jest po prostu przerażająca .

Ale zobacz na ich jakość życia(większości społeńcstwa bo bieda jest i tak tam wielka) a nasz:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.polskajestkobieta.org/

Partia kobiet się rozwija. Panie narzekają, że politycy się zmieniają, a płci pięknej w Polsce nie jest nic, ale to nic lepieje. Ależ to karygodne! Panią nie żyje się nic lepiej! A przecież nam facetom to żyje się jak w raju z naszymi politykami. Jak w raju! Nie dziwię się im, że zakładają tę partię, trzeba to jakoś wyrównać.
Polska jest kobietą. Szkoda tylko, że już nią nie jest jak trzeba wytrzepać dywan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2006 o 14:52, spider88 napisał:

U nas i tak nie jest tak źle , gdybyś zobaczył wyniki sondy przeprowadzonej w USA to głowa
boli .I nieważne czy chodzi o politykę czy geografię . Jedyne w czym się łapie przeciętny człowiek
z tamtego kraju to marka Chipsów i kanały w telewizji .Oczywiście są wyjątki ,jednak obojętność
społeczna jest po prostu przerażająca .


Nie jest imho do końca tak, wszędzie tam gdzie demokracja jest zasiedziała i nie ma zbytniej ingerencji polityki w godpodarkę na poziomie gospodarstw domowych ludzi poprotu nie interesuje kto rządzi- teraz jest taki czas (święta) ze wielu ziomków wraca do Polski na chwil kilka - i tekst który często słyszę- uf nareszcie można pogadać o czymś innym niż piszą ..(i tu wstaw sobie np The Sun czy inny tabloid). poprostu ludzie nie muszą sie przejmować jeżeli jest dobrze... stara prawda - chleba i igrzysk - spełnia się doskonale- a u nas wciąż tematy zastępcze, zamiast, obok itd
I powiem Ci że wolałbym nie wiedzieć nie denerwować się mieć inne hobby niż 95% naszego społeczeństwa czyli polityka, polityka, polityka i jeszcze jak tak KM poczytałem to ostanio genealogia do 10 pokolenia:/

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 14:24, Barklu napisał:

PO zapowiadała wprowadzenie podatku liniowego, co znacznie uprościłoby system podatkowy. Partia
Demokratyczna także. A jeśli chcesz znacząco obniżyć podatki, a niektóre znieść, pozostaje
jeszcze Unia Polityki Realnej.

Zapowiadanie zapowiadaniem , a karawana idzie dalej.Jak dotąd wszystkie partie, nawet te o bogatym programie socjalnym , zapowiadały tanie państwo i jak do tej pory , za każdym razem kończy się tak samo.Obecnej ekipie taniość też już bardzo staniała.
Z kolei Unia wiadomo jaki ma wpływ na politykę fiskalną Państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
No wiesz jak to jest. ONI mają tanio, łatwo jest im wydawać nasze pieniądze. No i .... "uczucie taniości udziela się klientce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe tanie państwo... Mamy obecnie chyba największe wydatki na administrację w historii, a ostatnio znowu sie powiększyły. No ale jak posłowie latają samolotami, gadają za kilka tyś miesięcznie ... Jak to jest możliwe powie mi ktoś ? Umowy z firmami od komórek musiał jakis idiota podpisywać. Przecież mogliby sobie wywalczyć fajne abonamenty. A tak swoja drogą to po co oni tyle rozmawiają ?? Albo wydatki na beznzynę ? Pamiętam jak była ta afera z Łyżwińskim ( brzmi znajomo :P ), to Lepper tłumaczył go że on do wyborców jezdził... Czyli załatwiał swoje prywatne interesy. Jakim prawem on za nasze pięniadze spotyka sie ze swoimi wyborcami ? To niech jego wyborcy za to płacą. A właściwie to on sam powinien, w końcu jaki w tym interes państwa ? Wszyscy politycy tłumaczą sie że te wydatki to kropelka w morzu... Tylko że grosik do grosika i okaże się że zabezsensowne wydawanie pięniędzy na 1 posła/ miesiąc na np. paliwo czy kom, można by dać podwyżkę 10 pielegniarkom. Niby nic, ale niech to ktoś powie tym pielęgniarkom..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 15:05, Vaxinar napisał:

http://www.polskajestkobieta.org/

Partia kobiet się rozwija. /.../

Ja żądam równouprawnienia!
Przedłużyć średnią życia dla mężczyzn do średniej życia kobiet! (a jak się nie da, to skrócić średnią życia kobiet przez przymusową eutanazję feministek). Kobiety do wojska! Kobiety do hut i kopalń! Mężczyźni do gotowania!(sam dzisiaj gotowałem obiad)... dalej mi się nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 15:41, SwenG napisał:

No wiesz jak to jest. ONI mają tanio

A jak zabraknie , to zawsze mogą uchwalić nowy podateczek i będzie fajnie( nie dla nas) i zgodnie z prawem tez bedzie , bo Sejm wszystko może.To że z przegłosowywanymi rozwiązaniami często nie zgadza się zdecydowana większość obywateli? Cóż to kogoś tam , na górze, obchodzi.A my możemy tylko grzecznie nadać przelewik do swojego US na kieszonkowe dla populistów wszelkiej maści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 16:13, KrzysztofMarek napisał:

Ja żądam równouprawnienia!
Przedłużyć średnią życia dla mężczyzn do średniej życia kobiet! (a jak się nie da, to skrócić
średnią życia kobiet przez przymusową eutanazję feministek). Kobiety do wojska! Kobiety do
hut i kopalń! Mężczyźni do gotowania!(sam dzisiaj gotowałem obiad)... dalej mi się nie chce...


Nie śmiej się... Równouprawnienie powinno być. Równa praca-równa płaca. Możnaby też zmniejszyć wiek emerytalny mężczyzn do 60 lat, co spowodowałoby też spadek bezrobocia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2006 o 16:26, Barklu napisał:

Nie śmiej się... Równouprawnienie powinno być. Równa praca-równa płaca. Możnaby też zmniejszyć
wiek emerytalny mężczyzn do 60 lat, co spowodowałoby też spadek bezrobocia.


Z pierwszym się zgodze. Równa praca równa płaca. Z drugim bym polemizował. O ile w kazdym innym bogatym państwie to by się udało o tyle Polski na to poprostu niesta. Nie udźwignelibyśmy obciążeń emerytalnych przy skruconym wieku emerytalnym dla mężczyzn (co nieznaczy ze teraz jesteśmy w stanie udźwignąć obecne obciążenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 16:49, ghoulas napisał:

Nie udźwignelibyśmy obciążeń
emerytalnych przy skruconym wieku emerytalnym dla mężczyzn (co nieznaczy ze teraz jesteśmy
w stanie udźwignąć obecne obciążenia)


Można w drugą stronę. Podnieść wiek emerytalny kobiet. Ale równouprawnienie nie działa w tą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 16:26, Barklu napisał:

> /.../> Nie śmiej się... Równouprawnienie powinno być. Równa praca-równa płaca.

Ta dyskusja już na forum była. Przy okazji kobiet, kierowców ciężarówek. Nie da się wprowadzić równej pracy (bo kobiety za słabe do noszenia ładunku) a jak nie ma równej pracy, to nie ma równej płacy...
Epokę kobiet traktorzystek mamy już za sobą, na szczęście (głównie na szczęście dla kobiet), jeszcze tylko ten wiek emerytalny, kobiety są wyraźnie pokrzywdzone. Powinny pracować dłużej od mężczyzn - dłużej żyją i dłużej biorą emeryturę. Ewidentna niesprawiedliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 16:26, Barklu napisał:

Nie śmiej się... Równouprawnienie powinno być. Równa praca-równa płaca. Możnaby też zmniejszyć
wiek emerytalny mężczyzn do 60 lat, co spowodowałoby też spadek bezrobocia.

A jakim to cudem spadło by bezrobocie ? To może od razu zmniejszymy wiek do 40 lat - wtedy to się pozbędziemy bezrobocia na zawsze. Ciekawe tylko kto by płacił emerytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Dnia 19.12.2006 o 15:05, Vaxinar napisał:

(...)

Hłe, hłe, najbardziej mi się podoba ten cytat:

"Bardzo dziękujemy wspaniałej dziennikarce Justynie Pochanke za wsparcie naszego ruchu jeszcze zanim zaczął przekształcać się w partię. Bycie dalej z nami naruszyło by jej zobowiązania zawodowe - jako komentator polityczny nie może użyczać swojej osoby do popierania organizacji politycznej."

Nie ma to jak obiektywizm dziennikarski ^^

A tak swoją drogą - ciekawe ile spośród tych wszystkich "gwiazdek" reklamujących tą pseudopartyjkę naprawdę rozumie jej program polityczny i zdaje sobie sprawę ze skutków chociażby różnego rodzaju socjalnych pomysłów, czy tez raczej po prostu reklamują takie coś, bo fajnie wyglądają takie prawa kobiet... oj już się doczekać nie mogę tych wszystkich wydań Gali, Vivy i całej reszty na temat walczących niewiast :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się