Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2006 o 16:26, Barklu napisał:

(...)
Nie śmiej się... Równouprawnienie powinno być. Równa praca-równa płaca. Możnaby też zmniejszyć
wiek emerytalny mężczyzn do 60 lat, co spowodowałoby też spadek bezrobocia.


A nie jest? Kto im broni założyć własną firmę i wyzyskiwać tych niedobrych, wstrętnych samców fundując im niższe zarobki? Niech sobie ulżą, przecież każdy chłop pierwsze o czym myśli to jak tylko obniżyć pensję jakiejś kobiecie...

Oczywiście zawsze, kiedy kobieta dostaje mniejsze pieniądze, to znaczy, że jest dyskryminowana. Nikt nie bierze pod uwagę, że może być po prostu mniej produktywna ;P

A poza tym popieram postulaty KrzysztofaMarka! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 17:12, .Darnok napisał:

A tak swoją drogą - ciekawe ile spośród tych wszystkich "gwiazdek" reklamujących tą pseudopartyjkę
naprawdę rozumie jej program polityczny i zdaje sobie sprawę ze skutków chociażby różnego rodzaju
socjalnych pomysłów, czy tez raczej po prostu reklamują takie coś, bo fajnie wyglądają takie
prawa kobiet... oj już się doczekać nie mogę tych wszystkich wydań Gali, Vivy i całej reszty
na temat walczących niewiast :)


Z tych niewiast, które na to przyjdą pewnie mało. Ja się założyć mogę, że znajdą się takie, które przyjdą w ogóle nie przeczytawszy programu tej parti. Po prostu spodobają im się hasła "Polska jest kobietą" i "Partia kobiet".
Jak właściwie jak się nazywa ta posłanka, młoda blondynka co była u Lisa jak było o seksaferze i chyba będzie, albo już była u Siekielskiego i Morozowskiego? (Była taka reklama. Siedzą tam razem w tym studio i panie mówią, że fotografia, na której Lepper klepie po policzku jedną ze sowich posłanek jest... właściwie nie wiem jaka i Panowie prowadzący też nie wiedzieli i właśnie ów blondynka zadała Morozowskiemu pytanie czy by się nie poczuł urażony, jakby ona go tak poklepała).
Ktoś wie co to za jedna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zadziwił mnie program partii kobiet. Żadnych konkretów tylko puste obietnice. Może przedstawią jakiś konkretny program polityczny na odbudowę całego państwa a nie jadą tylko na obietnicach dla konkretnej grupy odbiorców.
Mam już dość partyjek al''a Samoobrona i LPR które nie mają żadnego konkretnego pomysłu na uzdrowienie gospodarki i finansów państwa tylko zajmują się rozdawnictwem coraz to nowym grupom społecznym.
Rząd powinien zacząć od oszczędności od zmniejszenia swej ingerencji w gospodarkę potem zmniejszyć podatki i obciążenia fiskalne. Za taką postawą pójdzie wzrost płac i szacunek dla wszystkich pracujących. Im bogatsze społeczeństwo tym bogatsze państwo. Niestety tylko nieliczni o tym mówią a jak już wyskakują z takimi pomysłami to w następnych wyborach się ich nie wybiera.
Tacy to my już Polacy jesteśmy. Tylko byśmy chcieli od państwa dostawać a się nie napracować bo „Czy się stoi czy się leży…” Dopowiedzcie sobie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 17:23, ghoulas napisał:

/.../> Rząd powinien zacząć od oszczędności /.../

Rząd oszczędza na zasiłkach dla bezrobotnych. No bo jak przyjmie się bezrobotnych do pracy w administracji państwej, to zaraz bezrobocie spada, na zasiłkach też sporo oszczędnosci i wszystkim od razu lepiej. No i parę osób w rozbudowanej administracji może awansować na wyższe stanowiska ... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2006 o 17:35, KrzysztofMarek napisał:

wszystkim od razu lepiej. No i parę osób w rozbudowanej administracji może awansować na wyższe
stanowiska ... ;D


Dobre :D

Załóżmy partię Jedynych Słusznych Do Rządzenia.
W programie będzie likwidacja bezrobocia poprzez zatrudnianie ludzi bez pracy w administracji publicznej i rządowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 17:39, ghoulas napisał:

W programie będzie likwidacja bezrobocia poprzez zatrudnianie ludzi bez pracy w administracji
publicznej i rządowej.

Nie mam nic przeciwko, dopóki suma ich pensji będzie kwartalnie spadać o choćby 1%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 18:36, Treant napisał:

> /.../ > Nie mam nic przeciwko, dopóki suma ich pensji będzie kwartalnie spadać o choćby 1%.

No coś Ty! Pieniądze można zabrać z rezerw NBP, bo leżą tam bezużytecznie zamiast nakręcać gospodarkę, albo dodrukować! Co Ty myślisz, że my telewizji nie mamy i nie wiemy co trzeba zrobić? Skoro rząd mówi jednym głosem i tak mówi wicepremier, to i tak będzie! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 17:23, ghoulas napisał:

Najbardziej zadziwił mnie program partii kobiet. Żadnych konkretów tylko puste obietnice. Może
przedstawią jakiś konkretny program polityczny na odbudowę całego państwa a nie jadą tylko
na obietnicach dla konkretnej grupy odbiorców.

Zdziwił Cię? A mnie nie. Niektórzy sobie pomyślą, że snuję jakieś podejrzenia, ale moim zdaniem ta partia to taka tylko wymówka, dla feministek, aby było o nich bardziej głośno. Aby dać o sobie znać społeczeństwu i udowodnić jakie to kobiety są dyskryminowane w dzisiejszych czasach. Pierwsze zdania na ich stronie odpychają do dalszego czaytania. Z tego trochę wynika, że partia po dojściu do władzy starałby się o to... aby kobietą żyło się lepiej. Konkretów też żadnych nie ma poza hasłami "pomoc dla samotnych matek" itp.

Dnia 19.12.2006 o 17:23, ghoulas napisał:

Tacy to my już Polacy jesteśmy.

Czy aby wszyscy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 11:26, Barklu napisał:

-pokolenie pamiętające PRL odejdzie na polityczną emeryturę - znikną podziały historyczne


Chcesz pozbawić SLD połowy parlamentarzystów i 80% baronów oraz członków partii?

Dnia 17.12.2006 o 11:26, Barklu napisał:

-w sprawach "iskrzących" (np. stosunku do Kościoła, praw mniejszości) wypracowaloby się złoty
środek, który respektowałyby wszystkie strony.


Złoty środek? Nie ma czegoś takiego. Chyba że przymniemy rozumowanie:
Teza: nie wolno zabijać dzieci nienarodzonych
Antyteza: wolno zabijać dzieci nienarodzone
Synteza: wolno zabijać dzieci nienarodzone w niektórych przypadkach (a potem się i tak zliberalizuje)

Dnia 17.12.2006 o 11:26, Barklu napisał:

-koalicjanci nie wtrącaliby się w nie swoje resorty - zbudowalibyśmy może "kapitalizm (liberałowie
przy gospodarce) z ludzką twarzą" (lewica dbająca o niwelowanie nierówności społecznych)


Lewica i liberalizm w gospodarce? To bedzie jakaś farbowana lewica. Takie mieszanki to tylko w erze. Pomijam tu swoje poglądy jakoby PIS i LPR nie były prawicą a lewicą w sensie gospodarczym; są niewiele mniej radykalne od samoobrony, a ta jest przecież lewicą.

Jeśli chodzi o partie kobiet - fascynujące. Oczekuję na partie łysych i partię garbatych. Wystarczy popatrzeć na matke założycielke - mANUELĘ gRETKOWSKĄ - fanatyczną wariatkę z obsesjami.
http://www.youtube.com/watch?v=eZWR6zcmW38
(i zobaczyć reakcję urbańskiego na koniec, co jest najlepszym podsumowaniem).
80% felietonów tej pani które czytałem są paranoiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko ciekawi takie coś. Przez 16 lat walczono cały czas z przeszłością, pozbywanie się PRL-wców itd, a gospodarka pozostawiona została sama sobie. Czy Polscy politycy nie mogą korzystać z doświadczenia innych krajów ? Japonia po wojnie światowej była w równie słabym stanie jak Polska, a teraz jest jedną z największych potęg gospodarczych na świecie. Tam ludzie postawili na pierwszym miejscu gospodarkę a dopiero potem resztę i widać tego skutki. Wiadomo że Ruski mocno zaszkodzili Polsce, ale czy u nas politycy nie mogą działać razem dla dobra obywateli ? czy zawsze muszą być kłótnie, jechanie po sobie, robienie sobie nawzajem nazłość, a to wszystko odbija się na nas, przecietnych obywatelach. Jak można zrozumieć posuniecie posłów PiSu którzy z uśmiechem na ustach mówią o blokadzie poszerzenia Rzeszowa mimo że władze i mieszkańcy gmin chcą przyłaczenia ? Robią to tylko po to aby dowalić Ferencowi który pochodzi z SLD, a tak naprawdę jemu nie robią nic, a za to niszczą zwykłych obywateli tam tych gmin. Kolejny rok zastoju, ponieważ nikt nie zainwestuje w te rejony jesli maja być za rok przyłaczone, a budżety miast/gmin są już przyjęte. Patrząc aktualnie na sejm to według mnie jedyną normalną koalicją mogłaby być PO-PSL z tym aby z PO pozbyć się Rokity i Tuska, a na premiera dać kogoś młodego, który na siłę nie trzymałby się stołka. PO dostałoby wszystko związane z finansami, PSL rolnictwo, a resztę dać osobą bezpartyjnym, wybitnym znawcą w danej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 21:13, PioTRaS napisał:

Mnie tylko ciekawi takie coś. Przez 16 lat walczono cały czas z przeszłością, pozbywanie się
PRL-wców itd, a gospodarka pozostawiona została sama sobie. Czy Polscy politycy nie mogą korzystać
z doświadczenia innych krajów ?


Jeden z najwybitniejszych ekonomistów (jeśli nie najwybitniejszy), wielki antysocjalista profesor Milton Friedman powiedział:
"Macie mieć nie taki ustrój, jakie bogate państwa Zachodu mają teraz - lecz taki, jakie miały wtedy, gdy były tak biedne, jak Wy teraz".
i
"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie."

Dnia 19.12.2006 o 21:13, PioTRaS napisał:

z PO pozbyć się Rokity i Tuska, a na premiera dać kogoś młodego,


Premierem powinien być ktoś z doświadczeniem. Rokite bardzo lubię i szanuję.

Dnia 19.12.2006 o 21:13, PioTRaS napisał:

PO dostałoby wszystko związane z finansami, PSL rolnictwo,


Ja ministerstwo rolnictwa to bym zlikwidował, a wcześniej pozabierał im te udogodnienia z KRUSami itp.

Ja mam tylko jedno życzenie: żeby lewica nie doszła do władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje, że lewica nie ma już zbytnich szans na dostanie się do władzy, bo ludzie już się na niej "przejechali". Dla mnie jednak poważnym problemem jest dopuszczenie do władzy radykałów i nacjonalistów, zwłaszcza do dziedziny edukacji, w której jest przecież największy związek z młodzieżą. Nie wolno kształtować młodych umysłów (tak przecież "plastycznych") jako narzędzie swej propagandy i w przypadku objęcia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Szkolnictwa (nie kryję braku sympatii do Giertycha) wpajać swych poglądów politycznych w młode i chłonne umysły. Patriotyzm to jedno, ale zasiewanie nietolerancji raczej nie powinno iść z nim w parze. To moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też giertycha nie lubie, ale jeden przykład jakiegoś wpajania poglądów młodzieży w wyniku działań MEN? Nie znam takiego.
A to że sie na lewicy przejechali nie szkodzi. Ludzie szybko zapomną. Zadzaiała "wahadło wyborcze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Religia na maturze (rok 2010), program "zero tolerancji" (wiem, że wiele nauczy, ale niektórzy mogą być objęci nim "przez pomyłkę" i umieszczenie młodego człowieka w szkołach zamkniętych z potencjalnymi "recydywistami" na zawsze go przekreśli). Poza tym Giertych już planuje (kiedyś o tym mówił) ukazać Piłsudskiego jako zdrajcę narodu i na tym stanowisku ma taką możliwość, wpływając na treść podręczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 22:50, Araziel77 napisał:

Poza tym Giertych już planuje (kiedyś o tym mówił) ukazać Piłsudskiego jako zdrajcę narodu i na tym stanowisku ma taką możliwość, wpływając na treść podręczników.

Bez przesady. Aż tak wszechwładny minister edukacji nie jest :)
Piłsudskiego można o wiele oskarżać, ale nie o zdradę narodu. Do tego trzeba być niespełna rozumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 22:50, Araziel77 napisał:

Religia na maturze (rok 2010)


A co złego w możliwości wyboru tego przedmiotu na maturze? Pomoże tym, którzy wybierają sie na studia teologiczne. Do tej pory musieli pisać dodatkowe egzaminy na uczelniach, co było sprzeczne z prawem (które mówi, że takowych nie powinno być).

program "zero tolerancji"

Czy to jest wpajanie poglądów politycznych?

Dnia 19.12.2006 o 22:50, Araziel77 napisał:

(wiem, że wiele nauczy, ale niektórzy mogą być objęci nim "przez pomyłkę" i umieszczenie młodego człowieka >w szkołach zamkniętych z potencjalnymi "recydywistami" na zawsze go przekreśli).


Nie wierzę w możliwość takiej pomyłki. Tam jest mowa o wyjątkowych recydywistach.

>Poza tym Giertych już planuje (kiedyś o tym mówił) ukazać Piłsudskiego jako zdrajcę narodu i na tym >stanowisku ma taką możliwość, wpływając na treść podręczników.

Mówmy o tym, kiedy podejmie jakieś kroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam raz mam dobre wspomnienia po lewicy (oczywiście mówie o tej z mojego miasta), którzy naprawdę nie zajmowali się sobą, a ludźmi. Każdy problem o którym powiedział im normalny mieszkaniec był praktycznie rozwiązywany, a już nie mówię o tym że miasto bardzo wyładniało i rozwija się w dobrym kierunku (jakby nie pis to byłoby dużo szybciej), ale w sejmie nie widze jakoś dobrej lewicy. Chociaż nie postawie także na osobę która nie jest tolerancyjna względem demokratycznych wyborów (PiS, LPR) w których wygrali ich przeciwnicy. Wojne niech sobie robią w sejmie ale nie w samorządach.

Chyba jest inny temat o Gierku wiec jego trzeba przenieść tam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 23:11, Mogrim napisał:

> Religia na maturze (rok 2010)

A co złego w możliwości wyboru tego przedmiotu na maturze? Pomoże tym, którzy wybierają sie
na studia teologiczne. Do tej pory musieli pisać dodatkowe egzaminy na uczelniach, co było
sprzeczne z prawem (które mówi, że takowych nie powinno być).


W wyborze nie ma nic złego. Ale był pomysł żeby matura była obowiązkowa dla wszystkich,a tu już jest wiele złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się