Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2008 o 22:10, Todryk napisał:

>/.../ Pachnie Jarosławem Mądrym - wiem, ale nie powiem! Zapomniałeś dodać, że Twoja wiedza
jest porażająca.

Ooooo! To jednak Listę Wildsztajna masz!?
Brakuje Ci listy masonów?
Tak, a moja wiedza jest niestety cząstkowa. I przez to porażajaca - dla mnie. Dla Ciebie nie, bo Twoja jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tzw. I Doktryna Geremka (nie żartuję - obie "doktryny" istnieją w świecie polityki i są z cała powagą klasyfikowane) została ogłoszona w czasie wojny państw sukcesyjnych po byłej Jugosławii.
Wtedy na łamiącą prawa człowieka Serbię spadłby bomby; kraj został zmuszony do kapitulacji; zachodnie wywiady wywołały w nim rewolucję, która obaliła Slobodana Miloszewicza. Tegoż ostatniego prozachodnie elity demokratyczne w Serbii sprzedały jak świniaka. Ostatecznie zaszlachtowano go w haskim więzieniu.

I Doktryna Geremka (nazwana jego nazwiskiem bo on ją wylansował medialnie) głosi, że nie wolno łamać praw człowieka w stosunku do grup narodowościowych pod groźbą sankcji w postaci spadających z powietrza bomb. W praktyce oznacza to, że kto raz zajął jakąś ziemię i zasiedlił ją, to nie wolno już go z ziemi tej usunąć. Weźmy parę przykładów. Kosowo jest kolebką Serbii, to dla tego narodu kraina historyczna taka, jak dla nas Wielkopolska. W czasie niewoli tureckiej pojawiła się tu albańsko-islamska dzicz, która mnożyła się tu jak króliki i liczy dziś ponad 80% ludności regionu. Ludność ta kolaborowała z okupantem. I dziś Serbom – prawowitym historycznym mieszkańcom tej ziemi – nie wolno wygnać najeźdźców, gdyż jest to „czystka etniczna”.

Zgodnie z tą zasadą np. Irlandia Północna przynależy do Anglików, którzy kiedyś ją podbili i zasiedlili przywiezioną statkami ludnością. Skoro protestanci stanowią dziś ¾ ludności tej krainy, to jest ona angielska. Skoro po roku 1949 i 1967 Izraelici podbili masę ziem arabskich i osiedlili tam Żydów, tak, że uzyskali przewagę liczebną, to ziemie te stają się tym samym izraelskie. To rozumowanie jest logiczne: skoro w 1939 roku Stalin zagarnął wschodnie ziemie Polski, wywiózł do łagrów Polaków, a przywiózł Białorusinów i Ukraińców, to są to ziemie białoruskie i ukraińskie.

Mankament tego myślenia polega na tym, że ma ono charakter ideologiczny, czyli DEMOKRATYCZNY. Jedyną kategorią polityczną jest to, która ze stron konfliktu posiada więcej „demosu” do zasiedlenia ziemi. Kosowo jest albańskie – choć nigdy nie było – gdyż 80% jego mieszkańców to Albańczycy; północna Irlandia jest angielska, gdyż Anglicy to ¾ ludności; Lwów i Wilno jest ukraińskie i litewskie, gdyż ludność napływowa stanowi tu większość. Jeśli będziemy konsekwentnie szli tą metodą, do wkrótce dojdziemy do wniosku, że Paryż to miasto arabskie, gdyż liczba Arabów niedługo przerośnie tu liczbę potomków Gallów i Franków, a Berlin jest miastem tureckim. To są skutki myślenia demokratycznego i uznawania za jedyną prawowitość zasadę liczby.

(na podstawie artykułu i cytatów dr Adama Wielomskiego "Doktryna Geremka").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Slobo:

Dnia 13.07.2008 o 22:21, strajker napisał:

Ostatecznie zaszlachtowano go w haskim więzieniu.


Rozumiem, że to taki skrót myslowy, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 22:59, Dux napisał:

O Slobo:
> Ostatecznie zaszlachtowano go w haskim więzieniu.
Rozumiem, że to taki skrót myslowy, prawda?


Tak i nie - choć nie zupełnie, Slobodan Miloszewicz przebywał w celi gdzie znajdowały się kamery strażnicze i 24 godziny na dobę był obserwowany przez strażników - jak w tych warunkach (bardzo ważny więzień, najważniejszy w całym "haskim" więzieniu) ) mógł popełnić samobójstwo?

Coś mi to przypomina samobójstwo Majakowskiego - który (oficjalnie) popełni samobóstwo wyskakując przez okno na bruk - a jego ostatnie słowa brzmiały... "towarzysz nie strzelajacie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu śp. prof. Geremka:
http://www.polonica.net/Zdrada_zydowska-geremek.htm

Wiele słyszałem o polonica.net, ale nie myślałem, że to są AŻ TAKIE bzdury i do tego pisane na poważnie :/ Czasami zastanawia mnie skąd się bierze ten cały antysemityzm. Wydaje mi się, że po doświadczeniach II WŚ nasze narody powinny być sobie szczególnie bliskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 23:35, Dark Templar napisał:

Wiele słyszałem o polonica.net, ale nie myślałem, że to są AŻ TAKIE bzdury i do tego
pisane na poważnie :/ Czasami zastanawia mnie skąd się bierze ten cały antysemityzm.
Wydaje mi się, że po doświadczeniach II WŚ nasze narody powinny być sobie szczególnie bliskie.


Dlaczego szczególnie bliskie? Nasi bracia Żydzi domagają się od nas pieniędzy i wyzywają sobie nas jak chcę - oczywiście nie wszyscy. A my jak cokolwiek na nich powiemy to zaraz jesteśmy obwieszczani antysemitami.
W Polsce można źle gadać na każdą narodowość - Rosjan, Niemców, Amerykanów, POLAKÓW, ale Żydów nie.
Żydzie mieli tu sowje majątki przed wojną, nie będę już pisał na temat ich żerowania, ale napiszę że Niemcy im to skonfiskowali, niech się do nich zwrócą... A Żydzi już i tak do każdego piszą o te odszkodowania, teraz do Niemiec napisło 2 pokolenia po II, to znaczy Ci których rodzice byli w obozie. Czy to nie głupota? Jak sami twierdzą oni też ucierpieli, mimo iż wojny na oczy nie widzieli.
I każdy naród im tak płaci, jeden Putin mądry powiedział "nie".

A co do głupot na stronie... Jest inna jeszcze "lepsza" pod tym względem. Tam nawet Czesław Miłosz był zdrajcą Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2008 o 23:35, Dark Templar napisał:

Wiele słyszałem o polonica.net, ale nie myślałem, że to są AŻ TAKIE bzdury i do tego
pisane na poważnie :/ Czasami zastanawia mnie skąd się bierze ten cały antysemityzm.
Wydaje mi się, że po doświadczeniach II WŚ nasze narody powinny być sobie szczególnie
bliskie.

Bliskie ?
Ci ludzie żerują na nas, mimo że po utracone majątki powinni zwracać się do Niemiec. W dodatku nie można na nich złego słowa powiedzieć, bo zaraz zostaniesz nazwany antysemitą. Możesz wyzywać Niemców, Rosjan, i kogokolwiek w tym kraju, ale nie Żydów !
A ty mówisz o bliskości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupoty gadacie! Nie każdy człek jest taki! Skur.ysynem może być ksiądz, policjant, pedagog. Zależy na jakich ludzi trafimy! Oby jak najmniej mieć kontaktu z chu.jami w swoim zyciu i wtedy świat jest piękniejszy i zyje się lepiej! Takie jednostki znajdują się na całym globie i w każdym społeczeństwie. O bluzgających swymi piskliwymi głosikami dzieciach neo w necie nie wspomnę ;) Co z nich wyrośnie to aż boję się pomyśleć ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 22:03, strajker napisał:

"Polacy nie dorośli do demokracji...

Tylko demokracja nie jest niczym do czego warto by było dorosnąć: to ustrój dopuszczający do władzy rozmaitych roszczeniowców, którzy mamią wyborców hasłami wypaczonej sprawiedliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 12:04, Treant napisał:

Tylko demokracja nie jest niczym do czego warto by było dorosnąć: to ustrój dopuszczający
do władzy rozmaitych roszczeniowców, którzy mamią wyborców hasłami wypaczonej sprawiedliwości.

Co nie zmienia faktu, że jak na razie wydaje się to być najlepszy ustrój jakim dysponujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 23:35, Dark Templar napisał:

Wiele słyszałem o polonica.net, ale nie myślałem, że to są AŻ TAKIE bzdury i do tego
pisane na poważnie :/ Czasami zastanawia mnie skąd się bierze ten cały antysemityzm.
Wydaje mi się, że po doświadczeniach II WŚ nasze narody powinny być sobie szczególnie
bliskie.


Poczytaj sobie wypowiedzi żydowskich autorytetów moralnych np. z USA. Może wtedy zaczniesz się jednak - jako Polak - zastanawiać: skąd u Żydów taki antypolonizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 12:41, Ubiquit napisał:

Co nie zmienia faktu, że jak na razie wydaje się to być najlepszy ustrój jakim dysponujemy.


Bo powiedział tak demokratycznie wybrany polityk? ;P Łysiak przytacza wiele osób, które zdanie co do demokracji mają zgoła odmienne. Ja też mam złe zdanie o tym systemie. Uważam go za utopijny, a co za tym idzie szkodliwy. Dlaczego nie powołasz się na moją opnię? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - JKM nikogo nie oskarżył o nic. Chyba, że według Twojej terminologii stwierdzenie: Niemcy napadły na Polskę w 1939 roku jest wyrażeniem antyniemieckim, rasistowskim i - laboga! - antysemickim ;P
Po drugie - podał przykłady wskazujące, że Geremek miał ogromne wpływy (co i tak jest jasne).
Po trzecie - Wielki Wschód to lewacka pseudomasoneria, więc regularnych masonów nie wrzucajmy z nimi do jednego worka ;P
A poza tym, że masz głęboki uraz na punkcie JKM, to zauważyłem, że lubisz chyba mówić o temperaturze zwłok, prosektoriach, etc., co jednak trąci niezdrowym fetyszyzmem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 12:41, Ubiquit napisał:

Co nie zmienia faktu, że jak na razie wydaje się to być najlepszy ustrój jakim dysponujemy.

Miałeś okazję osobiście porównać go z innymi? Jeśli nie, to być może tylko wydaje się być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 13:13, Treant napisał:

> Co nie zmienia faktu, że jak na razie wydaje się to być najlepszy ustrój jakim dysponujemy.

Miałeś okazję osobiście porównać go z innymi? Jeśli nie, to być może tylko wydaje się
być.

Czyli co..?
Za komuny było lepiej?
Lepsze było to, że MO może bez wyraźnego powodu skatować na śmierć człowieka na ulicy?
A może powinniśmy wrócić do monarchii?
Poszukać potomków królewskiego rodu...i co się okaże jak to będą imbecyle?
Albo może poszukać jakiegoś dyktatora, który najpierw będzie się wydawał godny zaufania, a po paru latach mu palma odbije?
Demokracja ma wiele wad, ale IMO nie ma aktualnie lepszego systemu. Daje on człowiekowi dużo możliwości i szansę(niestety tylko szansę) na życie w szczęściu i zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 13:10, Yarr napisał:

Po pierwsze - JKM nikogo nie oskarżył o nic. /.../


Nie wiem do kogo piszesz pozostałą część posta. Oskarżył Geremka o zajmowanie wysokiego stanowiska w GOdF w chwilę po jego tragicznej śmierci, nie przedstawiając żadnych dowodów, a stosując jedynie domysły. Niech lepiej napisze o swoich związkach z masonami.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 13:26, Todryk napisał:

Nie wiem do kogo piszesz pozostałą część posta. Oskarżył Geremka o zajmowanie wysokiego
stanowiska w GOdF w chwilę po jego tragicznej śmierci, nie przedstawiając żadnych dowodów,
a stosując jedynie domysły. Niech lepiej napisze o swoich związkach z masonami.


Do Ciebie, do Ciebie napisałem ;P
A co do "oskarżenia"... rozumiem, że Twoim zdaniem Wielki Wschód, to jakaś zbrodnicza organizacja? Bo wiesz, ja mam wrażenie, że to tak jakby ktoś napisał tuż po mojej śmierci, że należałem do Ligii Ochrony Przyrody, albo Greenpeace. No, ale widocznie Ty uważasz GOdF za coś w rodzaju NSDAP i założenie, że ktoś do tej organizacji należy jest OSKARŻENIEM ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się