Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2008 o 00:48, Yarr napisał:

> Jeżowa Jagode to on sam im kazał zabijać a Trocki nie był zbrodniarzem wojennym
on chciał
> się usunąć z polityki ps. podczas rewolucji walczył za wolną Rosje

Jakby Trocki doszedł do władzy to kazałby wykończyć Stalina i wprowadziłby zamordyzm
dwa razy gorszy.

nie wydaje mi się ponieważ on chciał się usunąć od polityki i jakby chciał zaszkodzić Stalinowi to by to zrobił gwarantuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 14:52, Galadin napisał:

Przez jakiś czas chodziłem jak na szpilkach i wszędzie widziałem wszystko
przez pryzmat fałszu, spisku, kłamstwa itd. Żyjemy w takim świecie i tego jednostka nie
zmieni.


Cyt."...Ponieważ wiele pomysłów tropicieli działań konspiracyjnych zdradza... cechy zaawansowanej paranoi, część ludzi zaczęło reagować na słowo „spisek” z alergią. – Oho, spiskowa teoria dziejów! – mówią z szyderczym uśmieszkiem, a ich samozadowolenie i pewność siebie są identyczne, jak u „wtajemniczonych” demaskatorów. A tymczasem...

Tymczasem potwierdziło się, że doradca prezydenta Roosevelta na konferencji w Jałcie był sowieckim agentem!

Że tenże Roosevelt najpewniej wiedział o planowanym ataku na Pearl Harbour!

Że w latach 50. CIA przeprowadzała eksperymenty (na więźniach, ale i na żołnierzach) z wykorzystaniem narkotyków!

Że amerykańskie wojsko rozpylało niewielkie ilości gazu trującego w tunelach metra, by obserwować jego oddziaływanie na ludzi!

Że Sowieci, podczas manewrów wojskowych, zrzucili bombę atomową na własne oddziały, by sprawdzić skuteczność zabezpieczeń!

Że dyrektor FBI ośmieszył się, kiedy (przez kilka dziesięcioleci!) zapewniał, że mafia to wymysł dziennikarzy!

Że masońska loża Propaganda Due (P2) zdobyła we Włoszech taką władzę i wpływy, o jakiej mogły tylko marzyć na wpół mityczne tajne bractwa!

Że Szamil Basajew, krwawy terrorysta czeczeński, został przeszkolony przez rosyjskie spec-służby, na okoliczność wojny z Gruzją!

Że Osamę bin Ladena, islamskiego ober-oprawcę, wyszkoliły służby amerykańskie i brytyjskie, na okoliczność wojny w Afganistanie!

Rzeczywistość potrafi być barwniejsza i ciekawsza, niż rojenia najbardziej pomysłowych fantastów..." (dr A. Solak "Teorie spisku")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 15:07, strajker napisał:

Że Sowieci, podczas manewrów wojskowych, zrzucili bombę atomową na własne oddziały, by
sprawdzić skuteczność zabezpieczeń!


Amerykanie niezbyt pozostają w tyle.W latach 50tych , z tego co czytałem , co prawda nie zrzucano bomb atomowych bezpośrednio na własne oddziały , ale za to wysyłano je zaraz po ataku na napromieniowany teren , bez odpowiedniego zabezpieczenia.Sprawdzono w praktyce , jak zadziała skażenie na wrogie wojska, a że królikami doświadczalnymi byli właśni żołnierze? Dowództwo ma przecież takiego "materiału badawczego" pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 15:07, strajker napisał:

Rzeczywistość potrafi być barwniejsza i ciekawsza, niż rojenia najbardziej pomysłowych
fantastów..." (dr A. Solak "Teorie spisku")


A dopisując się jeszcze w temacie tego , co mogą zrobić politycy , to wczoraj na Superstacji obejrzałem rozmowę z Tymochowiczem , doradcą d/s PR i usłyszałem ciekawą i moim zdaniem prawdziwą informację:
Co stawia polityk na pierwszym miejscu? Interes własny.Na drugim , interes partii , a na trzecim....trzeciego miejsca nie ma.Myślę , iż tą zasadę spokojnie można zastosować przynajmniej do 95% naszych i światowych elit.My , zwykli obywatele jesteśmy dla nich tylko kolejnymi cyferkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 12:46, Galadin napisał:

Dzisiaj głośna sprawa śmierci 12-latka z powodu odmowy przysłania karetki.


Jesteś pewien, że z powodu? Czytałem o tym na gazeta.pl (która raczej nie omieszkałaby zasugerować winy dyspozytorki) i wyraźnie jest tam napisane, że "Zdaniem gazety [Polska], gdyby dziecko wysłano helikopterem do krakowskiego szpitala, wówczas udałoby się uratować mu życie."

Z cytatu wynika według mnie, że czego by nie zrobiła dyspozytorka (wysłała/nie wysłała karetki), to chłopiec i tak by zmarł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W miarę budowania tzw. Zjednoczonej Europy przez masono-socjalistów Zachodu (którzy zwałszczyli sobie idea chrześcijańskiej Europy założycieli Wspólnoty Europejskiej: Roberta Shumana, Aloide''a de Gasperiego, Konrada Adenauera) zaostrza się "walka klasowa" i... konieczne są nadzwyczajne środki do pacyfikacji niepokornych społeczeństw oraz do coraz bardziej nachalnej... cenzury w UE.

Projekty ustaw, nad którymi obecnie pracuje Unia, przewidują m.in. karanie tych, którzy otwarcie akceptują bądź negują tzw. zbrodnie przeciwko ludzkości
Nawet trzy lata więzienia będą grozić za "negowanie ludobójstwa", które miało miejsce podczas... niedawnych konfliktów w Afryce i na Bałkanach. Takie prawo proponuje Unia Europejska. Niemcy idą jeszcze dalej, lansując wprowadzenie prawa... zakazującego "rasizm i ksenofobęi" (a co jest rszizmem i ksenofobią ustalą stosowne przepisy UE)..

To przestaje być śmieszne i chore. Po prostu to zwyczajny... totalitaryzm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 15:25, Vilmar napisał:

Z cytatu wynika według mnie, że czego by nie zrobiła dyspozytorka (wysłała/nie wysłała
karetki), to chłopiec i tak by zmarł.


Z zapisu rozmów wynika, że nawet wysłanie karetki było mocno opóźnione , bo dyspozytorka miała akurat tylko jedną do dyspozycji , więc chłopak miał zostać zabrany dopiero po powrocie drugiego wozu od innego pacjenta.Na dodatek osobę z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi , po drodze do Sanoka , przenoszono z jednej karetki do drugiej , co pewnie również miało swoje znaczenie.Być może wystarczyłby nawet transport R-ką , gdyby tylko odbył się tak szybko , jak to możliwe.Zamiast tego , jak to często się zdarza , nikt się nie śpieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 15:25, Vilmar napisał:

Jesteś pewien, że z powodu? Czytałem o tym na gazeta.pl (która raczej nie omieszkałaby
zasugerować winy dyspozytorki) i wyraźnie jest tam napisane, że "Zdaniem gazety [Polska],
gdyby dziecko wysłano helikopterem do krakowskiego szpitala, wówczas udałoby się uratować
mu życie."


Nie mam pewności bo jak mogę sprawdzić autentyczność danych podawanych przez akurat te media w których to usłyszałem? :) Poza tym liczy się fakt - nie udzielono mu pomocy i tyle, tak działa ten kraj, witamy w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 15:24, KrzychW napisał:

Co stawia polityk na pierwszym miejscu? Interes własny.Na drugim , interes partii , a
na trzecim....trzeciego miejsca nie ma.Myślę , iż tą zasadę spokojnie można zastosować
przynajmniej do 95% naszych i światowych elit.My , zwykli obywatele jesteśmy dla nich
tylko kolejnymi cyferkami.


Moim zdaniem powinno być dodane słowo... tzw. "demokracji" czyli otrzymujemy takie zdanie: "Co stawia polityk tzw. demokracji na pierwszym miejscu (...). "

Dziś nie ma już prawdziwych demokracji - dziś demokracja jest pojmowana na Zachodzie nie jako system wyłaniania władzy (gr. deomokratia - rządy ludu) ale jako system zasad ideologiczno-"wolnościowych", gdzie stawia się punkt ciężkości na skudlenie i wymieszanie aby skutecznie manipulować i rządzić - a Ciemny Lud to i tak kupi bo media a la TVN czy "GazWyb" im wtłoczą co i jak maja głosować. I tak jest wszędzie gdzie tzw. demokracja swoje brudne łapy położy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 14:21, KrzysztofMarek napisał:

jak nam dacie te zasr...e myśliwce darmo i w ilości trzy razy większej a do tego 500
czołgów Abrams. I daliby! Bo im na tym zależało. Ale taniej jest zaspokoić polityków
niż państwo.

Jak już tak się bawić to do celów obronnych najlepiej było by załatwić sobie F-15-stki które stworzono w jednym celu : wygrać każdą walkę powietrzną (co zresztą skutecznie robią, wyprodukowano tylko stoparenaście tych maszyn a zestrzeliły już ponad 300 samolotów bez strat własnych i konieczności ucieczki. W zasadzie jedyny samolot który miałby jakieś szanse to jego rosyjski odpowiednik czyli SU 27. Oczywiście trzeba by też było załatwić sobie pewną ilość bombowców/myśliwców wielozadaniowych (takich jak np F16), czymś trzeba razić oddziały naziemne. Można też było zamiast ciągnąć porażkę zwaną Irydą dołożyć się do czeskiego HAWKA, samolotu szkolno-treningowego na tyle udanego że w razie potrzeby można go uzbroić w "ostrą" amunicję/rakiety/bomby i wysłać na proste misje bojowe (dzięki wojna to wojna, wszystko co potrafi latać napewno się przyda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 16:32, sig. napisał:

> /.../ > Jak już tak się bawić to do celów obronnych najlepiej było by załatwić sobie F-15-stki
które stworzono w jednym celu : wygrać każdą walkę powietrzną (/.../

Tego nie kwestionuję. Z prostego powodu: nie znam sie na tyle na lotnictwie, żeby porównywać poszczególne typy samolotów ich wartość bojową. Tym bardziej, że same samoloty to bardzo niewiele, liczy sie całe zaplecze logistyczne razem z samolotami i kadrą. I w połaczeniu z doktryną obronną Polski, której też nie znam. Wskazałem tylko, ze sprawa nie jest jednowymiarowa, trzeba brać pod uwagę o wiele wiecej czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> /.../ > Dziś nie ma już prawdziwych demokracji - dziś demokracja jest pojmowana na Zachodzie

Dnia 29.07.2008 o 15:53, strajker napisał:

nie jako system wyłaniania władzy (gr. deomokratia - rządy ludu) ale jako system zasad
ideologiczno-"wolnościowych", gdzie stawia się punkt ciężkości na skudlenie i wymieszanie
aby skutecznie manipulować i rządzić - a Ciemny Lud to i tak kupi bo media a la TVN czy
"GazWyb" im wtłoczą co i jak maja głosować. I tak jest wszędzie gdzie tzw. demokracja
swoje brudne łapy położy.

Nieprawda. Przykładem bardzo dobrze funkcjonującej demokracji jest Szwajcaria.
Inna sprawa, że to być może pierwszy i ostatni przykład, jaki byłbym w stanie wskazać. Aha, w Szwajcarii obywatele nie tylko mogą, ale wręcz muszą posiadać broń. Demokracja (ta prawdziwa), nie boi sie swoich obywateli. Przykład USA jako kraju demokratycznego nie jest trafny, tam obywatele wprawdzie jeszcze mogą posiadać broń, ale nie ma roku, w którym rząd nie próbowałby tego prawa ograniczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 17:12, KrzysztofMarek napisał:

Nieprawda. Przykładem bardzo dobrze funkcjonującej demokracji jest Szwajcaria.
Inna sprawa, że to być może pierwszy i ostatni przykład, jaki byłbym w stanie wskazać.
Aha, w Szwajcarii obywatele nie tylko mogą, ale wręcz muszą posiadać broń. Demokracja
(ta prawdziwa), nie boi sie swoich obywateli. Przykład USA jako kraju demokratycznego
nie jest trafny, tam obywatele wprawdzie jeszcze mogą posiadać broń, ale nie ma roku,
w którym rząd nie próbowałby tego prawa ograniczyć.

Szwajcaria to bardzo dziwny kraj, tam np polityk potrafi bez ochroniarzy wyjść do wyborców (bo się ich nie boi, mimo że jak już pisałeś wszyscy uzbrojeni). Co więcej, sprowadzając się tam możesz negocjować z lokalnym samorządem ulgi podatkowe/czasowe zwolnienie z podatków (oczywiście do tego trzeba być znaną osobistością a nie 1 lepszym kandydatem na mieszkańca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 00:04, Dux napisał:

A to niby w jaki sposób?

No właśnie tym się tomy pisze ale nie czas na to.

Dnia 28.07.2008 o 00:04, Dux napisał:

> Od korzeni[Konstantyn Wielki] idą swoim torem mieszając się w politykę,

No tak. Tyle tylko, ze tym sposobem, to można powiedzieć o każdej w szerokim tego słowa
znaczeniu grupie społecznej. Od zawsze.

Już przy tym punkcie jest brak spójności z naukami Jezusa.

Dnia 28.07.2008 o 00:04, Dux napisał:

Przez 2 tys. lat. To oczywiste. Żadna rewelacja.

Miałem na myśli same ich manipulacje.

Yarr

Dnia 28.07.2008 o 00:04, Dux napisał:

Czy Ty się aby dobrze czujesz> Co to za bzdury? Ja należę do tej wspólnoty i nie zauważyłem, żeby siała
jakiekolwiek spustoszenie.

Na tym właśnie polega między innymi ta sprawa. Nie tylko miecz czyni spustoszenie.

Dnia 28.07.2008 o 00:04, Dux napisał:

No tak, bo Ty byś chciał, jak minister Kopacz: oddzielać politykę od sumienia. Znamy te metody: "cel uświęca > środki" etc. już je świetnie wdrażali w życie Robespierre czy Lenin . Wszystkim im Kościół baaardzo się nie
podobał. Te same teksty leciały wtedy i widać, że uczniów mają do dziś gorliwych.

Mnie oni nie interesują. Kościół miał się nie wdawać w politykę. Postąpił inaczej więc wspólnota katolicka stała się odstępcza.


Darkstar181

Dnia 28.07.2008 o 00:04, Dux napisał:

Taa... spustoszenie. Słuchaj, spustoszenie, to robią np. święci Amerykanie którzy w imię pokoju i wolności
nieprzerwanie od 1945 roku najeżdżają na inne kraje.

Powtórzę to samo co do Yarr''a wyżej: "Nie tylko miecz czyni spustoszenie".

Dnia 28.07.2008 o 00:04, Dux napisał:

Nic dziwnego, skoro ten "siejący spustoszenie system " istnieje od ponad 2 tysięcy lat.

Miałem na myśli opis ich samych manipulacji. A to, że przetrwał aż tyle...I będzie trwał - do czasu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 17:23, KrzysztofMarek napisał:

Może nie tyle dziwny, ile normalny? Ostatnia oaza normalności w tym dziwnym swiecie?


A nie dlatego normalny bo udało im się przeżyć łagodnie XX w. w porównaniu do np. nas? :) Nie włączali się chyba w jakieś tam unie, nie mieli jakiś tam narzuconych praw, w ogóle ostatnio ledwie udało im się przegłosować i do ONZ wejść. Czy współpracowali z nazistami czy też nie to inna bajka, dobrze im się wiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 18:00, TetraGramaton napisał:

Na tym właśnie polega między innymi ta sprawa. Nie tylko miecz czyni spustoszenie.


Mimo że jestem katolikiem to przez pewien czas miałem taki dylemat, czy przypadkiem chrześcijaństwo dzisiejsze nie jest jedną wielką ściemą. Ale mi przeszło. Mieszkam w Częstochowie. Zamiast w niedzielę pójść do swojej parafii, poszedłem na mszę na Jasną Górę. Było tak spokojnie, tak cicho, tak delikatnie, bez jakichś podtekstów politycznych na kazaniu itd. Dało mi to do myślenia - ludzie potrafią zniszczyć wszystko, również ideę samego chrześcijaństwa, bo taki jest człowiek i tego nie zmienimy. U mnie w parafii ksiądz ciągle na kazaniach wchodzi w temat komunizmu, przez co wszyscy są potem zniesmaczeni, nie wiem może go niszczyli w tamtych czasach, może go to boli, ale to nie jest jego misja. Nie będzie idealnie i nie każdy kapłan będzie wykonywał swoje zadania jak należy. W żadnym przypadku nie byłoby idealnie. Dlatego nie przejmuję się jakimiś wyciąganymi przez media czy różnych ludzi przemowami o tym że źle się dzieje przez chrześcijaństwo na świecie, że pieniądze zbierają dla siebie, itd. Siedząc na JG na mszy nie widziałem i nie odczułem żadnego spustoszenia.
Niektóre media czasami sugerowały jakoby Islam był lepszym wyborem dla np. Europejczyków, że panuje moda na Islam, że ludzie pchają się do meczetów. Szkoda że nie mówią o tym jak się traktuje kobiety, a o zabijaniu za obrażenie kogoś czy wyperswadowanie własnego zdania nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 18:17, Galadin napisał:

> Na tym właśnie polega między innymi ta sprawa. Nie tylko miecz czyni spustoszenie.

Mimo że jestem katolikiem to przez pewien czas miałem taki dylemat, czy przypadkiem chrześcijaństwo
dzisiejsze nie jest jedną wielką ściemą. Ale mi przeszło [...]


Tak samo by powiedział protestant, świadek Jehowy, prawosławny, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 18:00, TetraGramaton napisał:

Na tym właśnie polega między innymi ta sprawa. Nie tylko miecz czyni spustoszenie.


Mam pytanie: jesteś katolikiem, czy prezentujesz jakieś inne wyznanie?

Dnia 29.07.2008 o 18:00, TetraGramaton napisał:

Mnie oni nie interesują. Kościół miał się nie wdawać w politykę. Postąpił inaczej więc
wspólnota katolicka stała się odstępcza.


Hehe, odstępcza? Od czego odstępcza? Kościół ma prawo wypowiadać się w kwestiach wiary. A jeśli są pewne sprawy, które wiary dotyczą, a biorą się za nie politycy, to Kościół zupełnie naturalnie zabiera w nich głos. Jedną z takich kwestii jest życie ludzkie. Słuchaj, czego Ty oczekujesz? Że ktoś będzie Ci właził na głowę, a Ty będziesz udawał, że nosisz kapelusz? Niedoczekanie. I piszesz, że nie interesują Cię czerwoni - ale Ty interesujesz ich. Właśnie na takich osobach bazują - nieprzekonanych, whających się. Sianie fermentu - to jest ich główna broń. Przecież brednie powtarzane 1000 razy stają się sensownymi wypowiedziami... parafrazując słowa dr. Goebbelsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się