Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2011 o 13:20, Pietro87 napisał:

/.../
"Niezależnie jaka była przyczyna tej katastrofy, co doprowadziło do tego, że samolot
się rozbił, z tego, co wiemy, możemy już dzisiaj powiedzieć: zostali zdradzeni o świcie."
/.../

Zdrada, to coś, co zawsze musi pochodzić z własnego obozu. Zatem byłoby dobrym uzupełnieniem tej wypiowiedzi wskazanie, kto z PiSu zdradził...
Bo przecież nie mieli zaufania do Rosji, która ich rzekomo "zdradziła"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga - dalej bronie faceta, którego wcale nie lubię i z którym się nie zgadzam w większości poglądów ;P Ale cóż, tego wymaga rzetelność naukowca :D

Dnia 19.10.2011 o 13:20, Pietro87 napisał:

> Możesz zarzucić jakimś cytatem, w którym Jarosław Kaczyński nazywa obecne rządy
mordercami,
> zbrodniarzami i rosyjskimi szpiegami? Nie oglądam od paru lat telewizji, więc może
mi
> coś umknęło :)
>

Dnia 19.10.2011 o 13:20, Pietro87 napisał:

"Niezależnie jaka była przyczyna tej katastrofy, co doprowadziło do tego, że samolot
się rozbił, z tego, co wiemy, możemy już dzisiaj powiedzieć: zostali zdradzeni o świcie."


Nie widzę tu nic na temat morderców czy zbrodniarzy. ''''Zostali zdradzeni o świcie'''' w oczywisty sposób odnosi się do postawy polskich władz. I akurat Kaczyński miał jak najbardziej prawo do takiej oceny. Ilość przekłamań jakich się dopuszczono, chaos informacyjny, niejasności, oddanie śledztwa Rosjanom... Jak najbardziej uzasadnione słowa. A dodać trzeba, że Jarosław stracił w katastrofie większość bliskich sobie osób.

Dnia 19.10.2011 o 13:20, Pietro87 napisał:

"Lech Kaczyński (...) nie może być symbolem kondominium rosyjsko-niemieckiego w Polsce"


Gdzie tu mowa o mordercach i zbrodniarzach? Gdzie mowa o rosyjskich szpiegach?
Prawda jest taka, że rząd PO-PSL jest skrajnie uległy w stosunku i do Rosji i do Niemiec. Lech Kaczyński na pewno nie może być symbolem Polski rządzonej przez taki rząd. No chyba to jest jasne, oczywiste i logiczne.

Dnia 19.10.2011 o 13:20, Pietro87 napisał:

"Sądzę, iż w dużej mierze został on wybrany na prezydenta przez nieporozumienie." [o
Komorowskim, wybranym jak bardzo byś tego nie lubił większością głosów, taki nie inny
mamy ustrój - jeśli aż tak bardzo ci on nie odpowiada, masz przecież otwarte granice
prawda ? swoją drogą piękna postawa wobec obywateli nazywać ich większość "pomyłką"]


Frekwencja wynosiła 100%? Bo jeśli nie, to nie został wybrany przez większość. Większość głosów, to nie to samo co większość społeczeństwa. Ja osobiście uważam wybór Komorowskiego za pomyłkę fatalną... a nawet nie za pomyłkę - za głupotę. To po pierwsze.
Po drugie: krzyczałeś tak głośno, kiedy politycy związani z PO (dawną UW) po wyborach w 2005 roku szkalowali Polskę zagranicą twierdząc m.in., że demokracja w Polsce jest zagrożona? Mówiłeś takie rzeczy, kiedy politycy PO lżyli Lecha Kaczyńskiego? Nie? A co to: podwójne standardy?
Polityk ma prawo do oceny sytuacji tak samo jak każdy obywatel. I Kaczyńskiemu nie rób wyjątków.

Dnia 19.10.2011 o 13:20, Pietro87 napisał:

"W przeciętnym demokratycznym kraju po czymś takim rządu już by nie było, co do tego
nie mam najmniejszych wątpliwości, zostałby zniesiony z powierzchni ziemi, a jego członkowie
nie mieliby czego szukać w polityce." [Tak zwłaszcza dobrym przykładem były by tu ukochane
Jarunia Stany]


W Japonii, kiedy okazało się, że jeden minister zawalił sprawę (nie pamiętam już o co dokładnie poszło) do dymisji podał się cały rząd. U nas koryta trzyma się towarzystwo kurczowo.
Standardy demokratyczne to pic na wodę, więc tutaj Kaczyński zagrywał wybitnie politycznie pod publiczkę. Wszystko zależy od tego, czy rządzą ludzie mający honor, poczucie obowiązku i uczciwi, czy banda przypadkowych lub nieprzypadkowych degeneratów. Niestety, w większość demokracji pierwsza opcja występuje nad wyraz rzadko.

Dnia 19.10.2011 o 13:20, Pietro87 napisał:

Pierwsze z brzegu.


Widzę, że z brzegu, bo nie ma słowa o mordercach, zbrodniarzach ani rosyjskich szpiegach...
Musisz się bardziej postarać, by przekonać mnie, że Kaczyński powiedział te trzy rzeczy.

Dnia 19.10.2011 o 13:20, Pietro87 napisał:

Nie chce mi się szukać tych bzdur o negowaniu praw fizyki [gdzie bełkotał, że jak to
możliwe z ta Brzoza, że urwała skrzydło... ano trzeba by mu korepetycje z fizyki załatwić
to mu wytłumaczą, podobnie jak Macierewiczowi kwestie wielkich magnesów, preziowi znów
kwestie Helu i sztucznych mgieł i innych bajek o smokach]


I znowu się nakręcasz nie potrafiąc przywołać przykładów takich wypowiedzi. Uspokój się, odetchnij i poszukaj. Może się bowiem okazać, że dałeś się komuś nabrać i prezes nic takiego nigdy nie powiedział. Byłby niezły zonk, co?

Dnia 19.10.2011 o 13:20, Pietro87 napisał:

A my tu nie rozważaliśmy jego chybionych poglądów w poważnych sprawach tylko jego medialna
błazenadę, niniejszym kompletnie bez sensu było by tu przytaczać jego poglądy na temat
gospodarki czy przemysłu [które tez są swoją drogą o kant kaczego kupra potłuc]


Niezupełnie. To Ty mówiłeś o błazenadzie :) Ja podkreśliłem, że rozmowa o polityce nie polega na powtarzaniu propagandowych bzdur. Jeśli ktoś uważa, że jakiś polityk jest beznadziejny, bo jest niski, albo niewyraźnie mówi, albo w mediach piszą o nim tak i tak, to taka opinia jest dla mnie bezwartościowa. Mnie interesuje co polityk ma do powiedzenia. OSOBIŚCIE. I nie potrzebuję do zrozumienia go ani komentatorów, ani dziennikarzy, ani tym bardziej polityków opozycji. Jeśli Napierniczak mówił o ''''laptopie dla każdego dziecka'''' to nie jest mi potrzebna opinia Palikota o nim (która zawarł w swoim paszkwilu... znaczy książce) - wystarcza mi słowa Napierniczaka, żeby wiedzieć, że to co proponuje to skrajny debilizm.
Zachęcam Cie tym samym do słuchania polityków i obserwowania ich zachować, a nie sugerowania się tym, co na ten temat piszą i mówią różni ludzie. Wymaga to jednak nieco więcej wysiłku, niż klepnięcie przed telewizorem, albo przekartkowanie pierwszej lepszej gazety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 13:37, KrzysztofMarek napisał:

Zdrada, to coś, co zawsze musi pochodzić z własnego obozu. Zatem byłoby dobrym uzupełnieniem
tej wypiowiedzi wskazanie, kto z PiSu zdradził...
Bo przecież nie mieli zaufania do Rosji, która ich rzekomo "zdradziła"?


Jasne. Tym obozem było państwo polskie. Rozwiązałem Ci zagadkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 13:32, KrzysztofMarek napisał:

Powinno być określone
to jako "etyka socjalistyczna".


Niefachowe określenie :) Powinno być Etyka Polityczna Socjalizmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh zrobiłem ci całkiem sporą odpowiedź, forum mi zwisło i cały post poszedł psu w dupsko... jak znajdę chwilę czasu to napisze to wszystko od nowa.

Tu tylko tak na szybko przytoczę cytat o tej brzozie :

"nawet dziecko nie wierzy, że samolot zatrzymała brzoza"
"Tu-154 to przerobiony bombowiec, powinien pościnać te drzewa" [prawa fizyki nieśmiało pozwalają sobie nie zgodzić się z panem prezesem =)]


Tutaj jeszcze z tego utraconego posta ciekawostka tez tak na szybko

"W jej stanie nie przeżyłaby tej strasznej informacji. Popędziłem do szpitala i poprosiłem o stworzenie Mamie takich warunków, by uchronić ją przed wiadomością on śmierci Leszka. Nie było to proste – leżała na 8-osobowej sali" [wierutna bzdura, leżała w pojedynce VIPowskiej pod specjalistyczną dodatkowa opieką, btw jak dobrze pamiętam na Szaserów po remoncie bodajże z 2002 roku (tu mogę być o kilka lat w tył/przód nieprecyzyjny) nie ma już nawet sal 8-10 zbiorczych, zostało chyba tylko kilka 6tek, nota bene skoro pan prezes tak bardzo nienawidzi tego całego rządu i tak wierzy w publiczną służbę zdrowia czemu szanownej mamusi nie położył np w szpitalu MSWIA lub na Banacha ?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 11:22, Blackbird napisał:

W normalnym państwie (bo nie piszę o kraju), zmarły prezydent zostałby po ludzku uhonorowany.
Obojętne czy był dobrym, czy złym prezydentem. Był głową państwa. Gdyby zginął Kwaśniewski
to już mielibyśmy szkoły imienia Kwacha, place, ulice, pomniki, etc. I to zaraz po katastrofie.


Fak je, jak to dobrze że nie żyjemy w normalnym państwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 03:03, MSPRISON napisał:

Witam. To znowu ja. Rozwiązałem test polityczny z przypiętego postu, ten po polsku. Jego
wynik wykazał, że jestem wyznawcą doktryny o nazwie minarchizm. Po przeanalizowaniu

Prywatne wojsko nie ma racji bytu, z tego powodu że z założenia chroni całe terytorium a nie pojedyńcze obiekty. No chyba żeby przed wprowadzeniem systemu tych nie płacących eksmitować. Policja czy straż pożarna "na abonament" jest wykonalna, aczkolwiek nie obyło by się bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 17:23, ThimGrim napisał:

Fak je, jak to dobrze że nie żyjemy w normalnym państwie...


Powinienem to skomentować, ale uznam, że nie zrozumiałeś po prostu tego co napisałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 14:11, Blackbird napisał:

> Powinno być określone
> to jako "etyka socjalistyczna".

Niefachowe określenie :) Powinno być Etyka Polityczna Socjalizmu :)


Jeśli chodzi o pierwszą odpowiedź, to pozwolę sobie się nie zgodzić. Ta zdrada, to nie żadna zdrada, tylko konsekwencja pchania się tam, gdzie go nie chcieli. I miał pecha, bo coś w organizacji zawiodło.
A jeśli chodzi o drugie - tak mój błąd. Masz rację, powinno być "Etyka Polityczna Socjalizmu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 13:58, Blackbird napisał:

I znowu się nakręcasz nie potrafiąc przywołać przykładów takich wypowiedzi. Uspokój się,
odetchnij i poszukaj. Może się bowiem okazać, że dałeś się komuś nabrać i prezes nic
takiego nigdy nie powiedział. Byłby niezły zonk, co?


http://niepoprawni.pl/blog/394/dzieki-uprzejmosci-blogpresspl-wywiad-z-jaroslawem-kaczynskim
Miłego oglądania :)

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/301011,dlaczego-tu-154-sie-rozpadl-eksperci-o-slowach-szefa-pis.html

http://www.rp.pl/artykul/533231.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,J-Kaczynski-Tu-154-to-przerobiony-bombowiec-powinien-poscinac-te-drzewa,wid,12635338,wiadomosc.html


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 17:38, Blackbird napisał:

> Fak je, jak to dobrze że nie żyjemy w normalnym państwie...

Powinienem to skomentować, ale uznam, że nie zrozumiałeś po prostu tego co napisałem
:)


Zawiłe i pokrętne pisanie w sposób taki aby ktoś nie odgadł przypadkiem o czym myślisz jest atrybutem pisarzy. Tych marnych, raczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 23:27, Dux napisał:

Cos w rodzaju państwa wyznaniowego.

Ale ateizm to właśnie brak przekonań:]

Dnia 18.10.2011 o 23:27, Dux napisał:

Podobnie kosciół nie ma nic do powoływania organów państwowych, czy
też do narzucania państwu swoich pogladów w kwestiach swiatopogladowych.

Że wymienią choćby zapis o krzewieniu wartości chrześcijańskich z ustawy medialnej.

Dnia 18.10.2011 o 23:27, Dux napisał:

maja prerogatyw do narzucania państwu jakie przekonania/zasady państwo ma respektować, a jakie nie.

A jednak to się dzieje: myślisz, że KM czy lekcje religii to była inicjatywa oddolna parafian?
To, że Kk nie ma np siły militarnej/finansowej do tego by szantażować rząd nie znaczy, ze unika np lobbingu

Dnia 18.10.2011 o 23:27, Dux napisał:

Pełna separację np. w przypadku KRK to maiłbyś, jakbyś cały kościół wywiózł do Watykanu,

We Francji wystarczyło "nie rozpoznawać religii" czyli traktować kościoły jak kolejnych petentów a powiązane wierzenia jak powietrze.

Dnia 18.10.2011 o 23:27, Dux napisał:

Przecież nawet ten nieszczęsny podatek wyznaniowy jaki jest w Niemczech oznacza ingerowanie
jednego podmiotu w działaność drugiego.

To nie ma związku z religią jako taką, jest to kwestia umowy ze społeczeństwem: państwo dotuje pewien podmiot (związek wyznaniowy) z kasy specjalnie na ten cel wpłacanej przez klientów podmiotu (wiernych), w zamian nie nęka podmiotu fiskusem, klienci zyskują wgląd w jego finanse a reszta obywateli zyskuje świadomość, że nie buli za cudze fanaberie: wiec wszyscy są happy.

Dnia 18.10.2011 o 23:27, Dux napisał:

Druga rzecz, to kto chce pełnej separacji (albo raczej jak najwiekszej separacji)? Na
chwile obecną, najwyraźniej nie większość wyborców

Tego nie możesz wiedzieć, choćby dlatego, że kolejne zabiegi o organizację referendum w tej sprawie są traktowane jak zamach stanu. A tendencje wyborcze mogą ci jedynie przybliżyć, że np 30% jest fanatycznie przeciwne nawet poruszaniu tej kwestii (PiS), 8% coś tam stęka na temat (SLD), również 8% coś tam warczy przeciw (PSL), 39 ma ważniejsze sprawy na głowie(zgadnij) a 10% uwiesiło się na tematu jak rzep psiego ogona (RPP).

Dnia 18.10.2011 o 23:27, Dux napisał:

Przymusu zmiany obecnych stosunków tez nie ma, skoro nie ma mowy o sprzeczności z obowiązującym prawem.

Są inne "przymusy", takie ja te, które doprowadziły do zacieśnienia wzajemnych relacji religii z państwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 20:54, ThimGrim napisał:

Zawiłe i pokrętne pisanie w sposób taki aby ktoś nie odgadł przypadkiem o czym myślisz
jest atrybutem pisarzy. Tych marnych, raczej...


To proste @Blackbird Cię obraża uznając że albo Jesteś:
a) wtórnym analfabetą
b) po prostu zwykłym głupcem
Oczywiście wszytko wypowiedziane w sposób tak niejednoznaczny aby nie można się było przyczepić dodaj do tego cytuję:
Jest to jednak jeden z nielicznych polityków, których można faktycznie podziwiać .
Ośmieliłeś się skrytykować "wzór do naśladowania" to się nie dziw że spotkała Cię jakże "konstruktywna" i "wyważona krytyka" :)

Przypomina mi się kawał z brodą:
Pytanie dziennikarza z USA do radia Erewań
- czy to prawda że robotnik radziecki musi pracować pół życia aby móc kupić sobie samochód ?.
odpowiedź radia Erewań
- a u was leją murzynów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 18:48, kerkas napisał:


Chyba nie przeczytałeś drugiej strony :)
http://www.rp.pl/artykul/533231.html?p=2
A tu:
http://mdabrowski.salon24.pl/225774,krotki-kurs-tu-154-m-dla-lemingow

Dnia 19.10.2011 o 18:48, kerkas napisał:


Nie znalazłem słowa o mordercach, zbrodniarzach i szpiegach rosyjskich. Przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 20:54, ThimGrim napisał:

Zawiłe i pokrętne pisanie w sposób taki aby ktoś nie odgadł przypadkiem o czym myślisz
jest atrybutem pisarzy. Tych marnych, raczej...


Jak nie masz nic do powiedzenia to po cholerę się odzywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 21:11, kerkas napisał:

Ośmieliłeś się skrytykować "wzór do naśladowania"


Ciebie to już dokumentnie popieprzyło, kerkas. Jak masz robić osobiste wycieczki, to przynajmniej rób to na poziomie, a nie jak GW.

Dnia 19.10.2011 o 21:11, kerkas napisał:

Przypomina mi się kawał z brodą:


Przypomniał ci się w związku z tym, że nie potrafisz nijak uzasadnić swoich opinii? Słusznie.

Widać też, że jednak nadziei dla ciebie nie ma. Jak szukasz pretekstu do dalszego trollowania, to przynajmniej nie wykorzystuj do tego głupich prowokacji innych userów. Możesz do mnie napisać osobiście.
A ThimGrim poleciał w durny zupełnie sposób ''''fak je...'''' bo widocznie tylko tyle ma do powiedzenia na tematy polityczne. Cóż, widzę, że się z nim identyfikujesz - pozostaje mi złożyć kondolencje z powodu doboru wzorców i towarzyszy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 21:27, Blackbird napisał:

Chyba nie przeczytałeś drugiej strony :)


Przeczytałem mieli niesamowite szczęście.

Dnia 19.10.2011 o 21:27, Blackbird napisał:

Nie znalazłem słowa o mordercach, zbrodniarzach i szpiegach rosyjskich. Przykro mi.


Konkretny fragment Twojej odpowiedzi odnosił się do negowania praw fizyki przez Kaczyńskiego i tylko do tego.

Dnia 19.10.2011 o 21:27, Blackbird napisał:

Nie chce mi się szukać tych bzdur o negowaniu praw fizyki [gdzie bełkotał, że jak to
możliwe z ta Brzoza, że urwała skrzydło... ano trzeba by mu korepetycje z fizyki załatwić
to mu wytłumaczą, podobnie jak Macierewiczowi kwestie wielkich magnesów, preziowi znów
kwestie Helu i sztucznych mgieł i innych bajek o smokach]


I znowu się nakręcasz nie potrafiąc przywołać przykładów takich wypowiedzi. Uspokój się, odetchnij i poszukaj. Może się bowiem okazać, że dałeś się komuś nabrać i prezes nic takiego nigdy nie powiedział. Byłby niezły zonk, co?

Zapominałeś czy nie chcesz pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 21:27, Blackbird napisał:

Jak nie masz nic do powiedzenia /.../

Nie Tobie to osądzać.

Dnia 19.10.2011 o 21:27, Blackbird napisał:

Ciebie to już dokumentnie popieprzyło /.../

Taka wypowiedź w 3 dni po interwencji kończącej się ukaraniem dwóch userów jest skrajnie nierozsądna. Degrad -1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 17:34, S1G napisał:

> Witam. To znowu ja. Rozwiązałem test polityczny z przypiętego postu, ten po polsku.
Jego
> wynik wykazał, że jestem wyznawcą doktryny o nazwie minarchizm. Po przeanalizowaniu

Prywatne wojsko nie ma racji bytu, z tego powodu że z założenia chroni całe terytorium
a nie pojedyńcze obiekty. No chyba żeby przed wprowadzeniem systemu tych nie płacących
eksmitować. Policja czy straż pożarna "na abonament" jest wykonalna, aczkolwiek nie obyło
by się bez problemów

To znaczy, że według tej ideologii wojsko nie ma być państwowe ? Wszędzie jak byk pisane jest, że właśnie wojsko, policja, służba zdrowia czy policja mają pozostać państwowe a w kwestie gospodarki państwo nie powinno się mieszać. Jak to jest ? Jeśli znasz temat, to proszę o wyjaśnienie tych kwestii, o których pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

'''' pod koniec tej kadencji nasze państwo będzie jeszcze funkcjonować. '''' Poruszyłeś bardzo ciekawy temat.. czy upadek gospodarczy takich krajów jak Włochy, Hiszpania czy Irlandia, w najbliższym czasie, jest możliwy ? Kwestia Polski.. mam wrażenie, że nam to nie grozi, choćby ze względu naszego statusu, jeśli chodzi o walutę - jesteśmy poza strefą euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się