Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2007 o 11:55, gaax napisał:

> Ja to widzę tak: cmentarze, razem z pomnikami, pozostawić w spokoju. /.../
O proszę na odpowiedź Kremla nie trzeba było długo czekać. Piękna prewencja. Jedynym pocieszeniem może być fakt, że nie jesteśmy sami.
http://wiadomosci.onet.pl/1530804,12,item.html


Ja wiedziałem, że tak będzie, a i jak zwykle kolejny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 11:59, stiffyone napisał:

> > /.../> Ja wiedziałem, że tak będzie, a i jak zwykle kolejny problem.

Problem, w przypadku konfliktu, może okazać się pozornym. Cmentarze zostawiamy w spokoju a pomniki zabierajcie, towarzysze, do siebie. Macie termin do dnia (tutaj data) albo wysadzamy je w powietrze/przetapiamy w hucie i bujajcie się sami z tym "problemem". Mogą się wypchać...
A my możemy żądać cmentarza na Kremlu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedno ciekawi czy jeśli my Polacy mamy dbać o komunistyczne pomniki Rusków to czy oni szanują nasze? Jeśli w ogóle są takowe w Rosji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 17:44, ransly napisał:

Mnie jedno ciekawi czy jeśli my Polacy mamy dbać o komunistyczne pomniki Rusków to czy oni szanują nasze? Jeśli w ogóle są takowe w Rosji...


Pewnie nie ma, ale można poszukać - choć wyniki byłyby marne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 17:44, ransly napisał:

Mnie jedno ciekawi czy jeśli my Polacy mamy dbać o komunistyczne pomniki Rusków to czy oni szanują nasze? Jeśli w ogóle są takowe w Rosji...


Naszych pomników nigdy nie było w Rosji, bo i niby w jakim celu? Przecież to Rosjanie wszystko wygrali, sami bez pomocy. ;-)
A tak powaznie to pamięc i troska o pamięć materialną w postaci pomników itp. to nie jest stosunek dwustronnie zobowiązujący. Rosja po prostu nigdy się przez te wszystkie lata nie zmieniła i nie zmieni. Nadal oni są wielkim białym niedźwiedzieć śpiącym na przycisku "Launch" i mają w tyle innych. Ichy należy traktowac z szacunkiem, wchodzić im w rzyć, całować po nogach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sarkozy ma u mnie dużego plusa za to, że nie ulega chorobliwej poprawności politycznej i potrafi nazwać rozrabiających imigrantów hołotą. Już widzę te głosy lewicy broniącej tych biednych, uciśnionych, bezrobotnych pechowców i określającej go mianem rasisty. Islamizacja Europy postępuje i Francja już trochę zaczyna przeglądać na oczy.
Co do polityki zagranicznej, to biorąc pod uwagę naszą sytuację, możemy być jak najbardziej zadowoleni. Sarkozy to polityk ''atlantycki'', więc jest nadzieja, że będzie starał się stworzyć z Francji mocnego sojusznika USA w Europie, co również i nam, chociażby przy okazji dyskusji o tarczy antyrakietowej (ale i nie tylko) może jedynie pomóc. Inna sprawa to dość podobne podejście do niektórych spraw społecznych oraz sposobu sprawowania władzy - chociaż oczywiście to wszystko założenia, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Podobnie jak jego stosunek do UE i sposobu rozdzielania w niej wpływów.
Jeśli chodzi o gospodarkę, to wszystko zależy od samych Francuzów. Same reformy nic nie dadzą, jeśli nie zmieni się sam sposób ich myślenia. Powinni w końcu bardziej negatywnie odnieść się do różnego rodzaju socjalnych wynalazków i wziąć się do roboty, bo akurat tutaj pod tym względem sytuacja prezentuje się różnie.
Na koniec warto dodać, że jakby nie patrzeć kolejny raz w dużym państwie europejskim wygrywa prawica, chociaż zaraz pewnie co po niektórym takie określenie nie do końca spasuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 21:06, Ceteris Paribus napisał:

Co myślicie o tym? http://wiadomosci.onet.pl/1530578,11,item.html

Mi to tam odpowiada, ale jak zwykle będzie to kiełbasa wyborcza. PiSuar poszedł po mohery,
SLD pójdzie po ćpunów? ;)


Już widzę bandę idiotów bez poglądów politycznych, którzy zagłosują na SLD tylko dlatego, że popierają oni legalizację trawki.

Swoją drogą, byłaby niezła dotacja do budżetu, już widzę jaką strzelili na to akcyzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 07.05.2007 o 21:20, .Darnok napisał:

Swoją drogą, byłaby niezła dotacja do budżetu, już widzę jaką strzelili na to akcyzę.

Nie byłoby. Tak samo jak nie było w Holandii, a to z prostej przyczyny: ludzie kupowali dalej u dealerów bo taniej. Jedyny skutek jaki zaobserwowali po latach to wzrost nielegalnego handlu narkotykami, oczywiście wszystkimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 21:43, gaax napisał:

/.../ Jedyny skutek jaki zaobserwowali po latach to wzrost nielegalnego handlu
narkotykami, oczywiście wszystkimi.

Nie jedyny. Wzrost liczby narkomanów i wzrost przestępczości również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 21:50, KrzysztofMarek napisał:

Nie jedyny. Wzrost liczby narkomanów i wzrost przestępczości również.

To naturalne, przecież ktoś musiał ten nadmiar narkotyków sprowadzić, rozprowadzić i zażyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne chore pomysły IV RP. Miękkie narkotyki są ok, a kobiety w krótkich spódniczkach i z dużymi dekoltami które stoją przy drodze już nie .Dziś słyszałem w radiu propozycję aby policja się nimi zajęła .
Więc uważajcie wybierając się na grzyby , aby żona czy też dziewczyna ubrana była odpowiednio , no chyba że jedzie z wami teściowa której nie lubicie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie politycy za dużo się tymi lustracjami przejmują.Było mineło,a jezeli nawet trzeba się tym zająć to napewno lepiej wyszło by to sadom niż politykom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 22:33, spider88 napisał:

> Czytanie ze zrozumieniem się kłania ;)
>
Jakoś nie do końca kapuję ;/

Grzyby jadalne to dopiero bedą. Najwcześniej kurki, dopiero w lipcu. Chyba o to chodziło... ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 20:55, .Darnok napisał:

Islamizacja Europy postępuje i Francja już trochę zaczyna przeglądać na oczy.

Trzeba jednak przyznać, że trochę późno to następuje. Europa tak czy inaczej obecnie potrzebuje imigrantów - kraje rozwinięte zazwyczaj mają malejący przyrost naturalny. Przyjmowanie imigrantów to jedyny sposób na ratowanie gospodarki. Grunt, aby to były osoby odpowiednie i znające język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 22:33, spider88 napisał:

Jakoś nie do końca kapuję ;/


Posłowi chyba nie chodziło o czyjeś żony chodzące na grzyby w krótkich spódniczkach. Raczej.. jakby to powiedzieć.. zagubione panie ze wschodu. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 06:22, HumanGhost napisał:

Posłowi chyba nie chodziło o czyjeś żony chodzące na grzyby w krótkich spódniczkach. Raczej..
jakby to powiedzieć.. zagubione panie ze wschodu. ;-)

Chyba jednak nie. Też słyszałem tą wypowiedź i zdaje się, że poseł zaznaczył iż prostytucji nie potrfią zakazać prawnie, więc będą karać za krótkie spódniczki i i bluzeczki z dużym dekoltem. Przynajmniej ja zrozumiałem to tak jak Spider :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 23:36, Czedwik napisał:

(...)
Trzeba jednak przyznać, że trochę późno to następuje. Europa tak czy inaczej obecnie potrzebuje
imigrantów - kraje rozwinięte zazwyczaj mają malejący przyrost naturalny. Przyjmowanie imigrantów
to jedyny sposób na ratowanie gospodarki. Grunt, aby to były osoby odpowiednie i znające język.


Nie chodzi tutaj o względy gospodarcze, tylko aspekt czysto kulturowy. Zdecydowana większość (choć nie wszyscy oczywiście) czarnoskórych imigrantów nie przejawia delikatnie rzecz ujmując ochoty do jakiejkolwiek formy asymilacji z resztą społeczeństwa. Sarkozy zamierza wprowadzić ograniczenia, według których w kraju będzie mogła przebywać tylko osoba znająca język, chętni do sprowadzenia rodziny będą musieli mieć pracę i środki do jej utrzymania, itd.
Jak się kończy brak poszanowania dla tradycji i kultury państwa, do którego przyjechały takie osoby, pokazują ciągłe zamieszki we Francji czy chociażby zamachy terrorystyczne w Londynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się