Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2007 o 17:39, Vaxinar napisał:

1. Ano właśnie byłem pewny. :D
2. Przepraszam, ale nazwa własna i nie pamiętałem. Długo Cię nie było.


Głównie "powróciłem" by wypowiadać sie w tym temacie. Wcześniej się tez zarejestrowałem, ale zostałem od razu zbanowany, więc dałem sobie spokój.

Dnia 20.06.2007 o 17:39, Vaxinar napisał:

Twierdzę, że użalanie się nad Polską i nad jej losem w czasie II wojny NIC nam obecnie nie
da. Trzeba podnieść głowę i iść dalej.


To ja też wiem, zę nic nie da. Ale jednak być moze komus otworzy oczy dlaczego jest tak, a tak. Jak rozmawiałem ze znajomaz Niemiec, to zajmowaał podobne stanowisko "była wojan i tyle". Też tak czasem staram sie na to patrzeć i widzieć w tym jakieś pozytywne aspekty, ale zawsze gdy przychodzi mi czytać, czy uczyć sie o tym okresie to coś sie we mnie wzbiera i się denerwuję. Idę dokończyc podbój świata w Europa Universalis 3 (odegram zsię na nich) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 17:34, Vaxinar napisał:

/.../ Chociaż trzeba przyznać też trochę racji Krzyśkowi Markowi, że lista pojawiła się właśnie teraz,
trochę prawdy w tym jest. Prawda jest trochę po środku, jednak ja się trzymam swojego zdania.


No właśnie. Pojawiła się właśnie teraz...
Po co miała by się ukazywać wcześniej, skoro do niczego by się nie przydała ?
A tak można sobie łatwo wyeliminować jednostkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 17:38, dawidos160 napisał:

Wybaczcie, że wbiję się w środek dyskusji ale o czym jest temat aktualnej dyskusji ? Widzę,że
polityka to gorący temat tutaj ;)

Dziś kilka rzeczy było, strajk pielęgniarek, nawiązanie do wycieku z listy 500 oraz ogólnie o komunie troszkę stosunki między Polską i Niemcami, oraz nasz stosunek do nich, a także pomysły jednej osoby na zorganizowanie zamachu na rząd i co po tym by zrobił :) czyli jest w czym wybierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:11, kordzio1 napisał:

> Wybaczcie, że wbiję się w środek dyskusji ale o czym jest temat aktualnej dyskusji ? Widzę,że

> polityka to gorący temat tutaj ;)
Dziś kilka rzeczy było, strajk pielęgniarek, nawiązanie do wycieku z listy 500 oraz ogólnie
o komunie troszkę stosunki między Polską i Niemcami, oraz nasz stosunek do nich, a także pomysły
jednej osoby na zorganizowanie zamachu na rząd i co po tym by zrobił :) czyli jest w czym
wybierać :)


No to trochę ;) wybieram chyba stosunki polsko-niemieckie ;) Nie lubię ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co .Byłbym wielce zadowolony gdyby w końcu i u nas wybuchła mała rewolucja .Marzy mi się najazd na stolicę wszelkich niezadowolonych grup społecznych .To co wyprawia obecny rząd zakrawa na odpowiednią ocenę od społeczeństwa .Coraz bardziej przypomina mi to czasy sprzed 89r .Jak można było podjąć decyzję o usunięciu pielęgniarek siłą !!!!
Na całe szczęście górnicy zapowiadają pomoc .Mą pierś napawa coraz większa duma że ja nie głosowałem na PiS .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:05, szerszeń45 napisał:

Po co miała by się ukazywać wcześniej, skoro do niczego by się nie przydała ?
A tak można sobie łatwo wyeliminować jednostkę...


Lista pojawiła się właśnie teraz, nie po to by kogoś eliminować, tylko by odwrócić uwagę społeczeństwa od aktualnych problemów w służbie zdrowia. Chwyt to stary, sprawdzony, na bardziej kumatego zjadacza chleba już od dawna nie działa, ale politycy myślą, że każdy obywatel to idiota, więc serwują nam taką papkę. Niestety wiele osób i tak się na to łapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wskaż przykład udanej rewolucji, która zmieniła coś z perspektywy przeciętnego człowieka. Rewolucja nie zmienia mechanizmu rządzenia, zmieniają się tylko rządzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:24, GanD napisał:

Wskaż przykład udanej rewolucji, która zmieniła coś z perspektywy przeciętnego człowieka. Rewolucja
nie zmienia mechanizmu rządzenia, zmieniają się tylko rządzący.


Dla mnie wystarczy .
Nie wiem ile jeszcze zniosę Romeczka , Andrzejka i spółkę .
Nie chcę obalać systemu tylko rząd , niestety ten okres w którym mogli się wykazać obnaża jak bardzo jest to nieudolny rząd .Myślę że mogę wysnuć pewne stwierdzenie , że jest to najgorszy rząd w III RP .Co do IV RP - ja dziękuję , mnie mdli . Jeśli tak ma wyglądać RP to ja wysiadam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie jeszcze "tylko" dwa lata.

Co do IV RP to jak dlamnie cos takiego nie istnieje. Jest to tylko wymysł głupiej propagandy Kaczyńskich. Przeceiż nic poza zmiana partii rządzącej sie nei zmieniło więc co on nam tu kffacze? Jak tak dalej pójdzie to co 4 lata będzie coraz nowsza RP :\ To jest trzecia cały czas i nikt tego nie zmieni, chyba ze właśnei jakaś rewolucja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jedno w sumie wychodzi. Na to, że tego typu rzeczy są wykorzystywane do gry społeczeństwem by odwrócić uwagę od ważniejszych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 20.06.2007 o 17:46, Ceteris Paribus napisał:

Już mówie. Jakoś po transformacji ustrojowej ktoś "mądry" powiedzial, że trzeba to zniszczyć,
bo to czerwone. Tak samo jak czerwoni mówili o zamkach to niemiecki i burżuazyjne - niszczymy.
Mojim zdaniem dużo zależało od ludzi, którzy kierowali tymi PGRami. Ropzumiem, że w czasach
gdy każdy rolnik miał już swój traktor i inne sprzęty te zakłady były juz nie tak potrzebne.
Jednak nie potrzebnie je zamykano, można było je dostosować. Wiele takich PGRów się rozpada,
a teraz ktoś to wykupuje i jakoś można robić na tym pieniądze.


Nie zrozumieliśmy się. W określeniu "obecna władza" miałem na myśli rządy Kaczyńskich, a nie całokształt ostatnich 18 lat, dlatego nie rozumiałem czemu im zarzucasz upadek tego typu "firm".
Ktoś to wykupuje - widzisz, i bardzo dobrze. Gdyby pozostało państwowe, to nie byłoby konkurencyjne. Nikomu by się nie chciało efektywniej pracować i rozwijać całego interesu, bo starczyłoby to, co jest. Całkowita stagnacja. Weź sobie popatrz na kondycję takiego PKP...
Problemem pozostaje oczywiście to, w jaki sposób owa zmiana została przeprowadzona - i nie chodziło tu nawet o celowe ich niszczenie, co przykładowo zabranie większości materiałów zdolnych do użytku w innych warunkach.

Dnia 20.06.2007 o 17:46, Ceteris Paribus napisał:

No wiesz, np. u mnie w wiosce jest zabytkowy gołębnik w PGeRZe, szkoda by go było ;) Ale poważniej
nie chodzi tu o walory estetyczne a ekonomiczne.


Walory ekonomiczne same się ujawniają w warunkach wolnej konkurencji. Albo się je posiada, albo nie - wtedy pozostaje przystosowanie się.

Dnia 20.06.2007 o 17:46, Ceteris Paribus napisał:

Nic im tam z nieba od razu nie spadło. Musieli ostro tyrać, a porównując to do nas, gdzie sie wszystko
należało mieli ciężej. Dorobili siepo latach, jak można to tak nazwać patrząc z polskiej perspektywy.
Tam w Kanadzie są klasą średnią.


Zawsze pozostaje różnica mentalna - jak ktoś chce i lubi pracować, to po jakimś czasie się dorobi. Tam przynajmniej mieli na to szansę. Skoro woleliby żyć w stagnacyjnej iluzji bez możliwości rozwoju i w dodatku być nieświadomie obciążanymi kosztami za swoje ''należne dodatki'', to już niestety ich problem.
Niech się lepiej zastanowię gdzie mogliby być teraz, gdyby nie wyjazd w tamtym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:20, spider88 napisał:

Wiecie co .Byłbym wielce zadowolony gdyby w końcu i u nas wybuchła mała rewolucja .Marzy mi
się najazd na stolicę wszelkich niezadowolonych grup społecznych .To co wyprawia obecny rząd
zakrawa na odpowiednią ocenę od społeczeństwa .Coraz bardziej przypomina mi to czasy sprzed
89r .Jak można było podjąć decyzję o usunięciu pielęgniarek siłą !!!!


Siłą? Oj chyba nie wiesz co znaczy siłowe rozwiązane w wykonaniu naszej kochanej policji. Sam patrzyłem rano na całe zamieszanie z lekkim niesmakiem, niemniej jednak moja końcowa ocena jest nieco zbliżona do przestawionej tutaj:

http://fakty.interia.pl/salon24/warzecha/news/pielegniarki-vs-policja-01-i-dobrze,930068

Aha, i tak swoją drogą - jedna z szefowych komitetu dwa lata temu kandydowała z listy wyborczej demokraci.pl, a rok temu w wyborach samorządowych z listy mniejszości niemieckiej. Ale to tylko ciekawostka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale Polska jest krajem demokratycznym, więc używanie siły wobec ludzi strajkujących jest nie wskazane i nie cieszy to ludzi. Według mnie pielęgniarki słusznie walczą o swoje prawa bo to niedorzeczne, że tak wysoko wykształceni ludzie zarabiają mniej niż robol z zawodówki. LITOŚCI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:56, .Darnok napisał:

Siłą? Oj chyba nie wiesz co znaczy siłowe rozwiązane w wykonaniu naszej kochanej policji. Sam
patrzyłem rano na całe zamieszanie z lekkim niesmakiem, niemniej jednak moja końcowa ocena
jest nieco zbliżona do przestawionej tutaj:

Po pierwsze one to nie kibice ;p
Po drugie , wiesz taka manifestacja siły to kompromitacja .Osobiście czekam z zobaczeniem tego na szkło więc obiektywnie się wypowiedzieć nie mogę , ale sam fakt zaistnienia takiej sytuacji to już coś .

Dnia 20.06.2007 o 18:56, .Darnok napisał:

Aha, i tak swoją drogą - jedna z szefowych komitetu dwa lata temu kandydowała z listy wyborczej
demokraci.pl, a rok temu w wyborach samorządowych z listy mniejszości niemieckiej. Ale to tylko
ciekawostka...

To chyba nic jednak nie zmienia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 19:02, Earthshaker napisał:

Według mnie pielęgniarki słusznie walczą o swoje prawa
bo to niedorzeczne, że tak wysoko wykształceni ludzie zarabiają mniej niż robol z zawodówki.
LITOŚCI!!!


Pielęgniarki są "tak wysoko wykształconymi" ludźmi? Bez przesady. Połowę bym zresztą wywalił z roboty, bo zazwyczaj siedzą w szpitalu, malują sobie paznokcie i łaskę robią jak do chorego podejdą. Oczywiście nie wszystkie, ale ja bym po prostu to sprywatyzował i po problemie. Oczywiście kaczyński nawet nie może sobie wyobrazić płacenia za usługi medyczne (bo wg niegi służba zdrowia jest bezpłatna...) co dopiero mówić o prywatyzacji. I dobrze - chce to ma protesty. Ciekawe tylko, kto zapłaci za podwyżki tym pielęgniarkom. No, zgadnij kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 19:05, spider88 napisał:


Po pierwsze one to nie kibice ;p


Byś się zdziwił, ile kobiet jest na stadionach, a buractwo i chamstwo policjantów w stosunku do nich często przekracza wszelkie granice normy. No, ale przecież na trybunach są jeno same łyse chłopy w dresach i bez karków.

Dnia 20.06.2007 o 19:05, spider88 napisał:

Po drugie , wiesz taka manifestacja siły to kompromitacja .Osobiście czekam z zobaczeniem
tego na szkło więc obiektywnie się wypowiedzieć nie mogę , ale sam fakt zaistnienia takiej
sytuacji to już coś .


Przepraszam bardzo, nie widziałeś tego na oczy? Heh, no to pogratulować łatwości wyrabiania sobie opinii ;)
Chociaż z drugiej strony takie wydarzenie można odbierać w dość subiektywny sposób.

Dnia 20.06.2007 o 19:05, spider88 napisał:

(...)
To chyba nic jednak nie zmienia ...


Nie do końca. Są dwa wyjścia - w przypadku innej ekipy rządzącej albo nie byłoby strajków, albo dostaliby podwyżki. Zgadnij z czyjej kieszeni.

-> Earthshaker

Proszę bardzo, skoro tak mocno popierasz pielęgniarki, to dorzuć się z własnej kieszeni na ich podwyżki. Co ja mówię, przecież już to robisz...
Mogrim już wspomniał o najlepszym rozwiązaniu. Sprywatyzować i będzie święty spokój. No, ale to chyba niestety nasze niedoczekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 19:02, Earthshaker napisał:

Przepraszam bardzo, ale Polska jest krajem demokratycznym, więc używanie siły wobec ludzi strajkujących
jest nie wskazane i nie cieszy to ludzi. Według mnie pielęgniarki słusznie walczą o swoje prawa
bo to niedorzeczne, że tak wysoko wykształceni ludzie zarabiają mniej niż robol z zawodówki.
LITOŚCI!!!

Ale ludzie też nie mogą blokować kiedy tylko chcą jakichś ważnych miejsc w miastach, najgorsze dla mnie jest to, że jak przyjdzie jakaś hołota z kamieniami, to szybko dostają to co chcą, a jak ktoś chce protestować powiedzmy to na zasadach zgodnych z pełnią kultury, to może skoczyć władzy i nie dostać nic. A samo usunięcie pielęgniarek było dość pokojowe, bez użycia jakiejś specjalnej siły, a do samych strajków wracając, to boli mnie to, że ludzie, za którymi stoi siła, a którym do pracy nie potreba jakiegoś specjalnego wykształcenia dostają wszystko, natomiast ludzie, na których wykształcenie płącimy całkiem sporo, przysłużają się społeczeństwom zachodnim. Nie podoba mi się zresztą tak samo sposób sprawowania polityki przez koalicję, znaczną część osób która che pokazać swój sprzeciw nazywa się "kolegami komunistami", albo ZOMO. Zdaje mi się, że to wypływanie różnych afer przy okazji różnych sytuacji kryzysowych, znudzi się nawet najzagorzalszym zwolennikom. Mam nadzieję, że za jakiś czas w końcu zacznie się doceniać wykształconych pracowników, a nie ciągle niewykształconą siłę roboczą za którą stoi siła. Mam nadzieję, że nie namieszałem jakoś za bardzo, bo sesja, pogoda i zmęczenie dają o sobie znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 19:17, .Darnok napisał:

Byś się zdziwił, ile kobiet jest na stadionach, a buractwo i chamstwo policjantów w stosunku
do nich często przekracza wszelkie granice normy. No, ale przecież na trybunach są jeno same
łyse chłopy w dresach i bez karków.

Nie o to mi chodziło . Nie można przenosić zachowań policji z walki ze stadionowymi chuliganami na ulicę .To tak jakby do zdjęcia kota z drzewa wzywano jednostkę specjalną z wojska .

Dnia 20.06.2007 o 19:17, .Darnok napisał:

Przepraszam bardzo, nie widziałeś tego na oczy? Heh, no to pogratulować łatwości wyrabiania
sobie opinii ;)
Chociaż z drugiej strony takie wydarzenie można odbierać w dość subiektywny sposób.

W pracy mam tylko radio .Były tam puszczane nagrania i relacje naocznych świadków .Mimo wszystko mi nie chodzi o to czy pałka tylko policjantowi opadła za szybko czy się potknął .Mi chodzi o sam fakt użycia policji .Nie do zabezpieczenia ale wprowadzenie ich do akcji .

Dnia 20.06.2007 o 19:17, .Darnok napisał:

Nie do końca. Są dwa wyjścia - w przypadku innej ekipy rządzącej albo nie byłoby strajków,
albo dostaliby podwyżki. Zgadnij z czyjej kieszeni.


Komu jak komu ale pielęgniarkom się należy jak mało jakiej grupie zawodowej .Ciężka i odpowiedzialna praca za grosze .Poczekaj jeszcze trochę , za niedługo jak trafisz (czego nie życzę) do szpitala obsługa będzie mówić do Ciebie po Ukraińsku lub w jakimś innym dialekcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 19:07, Mogrim napisał:

Pielęgniarki są "tak wysoko wykształconymi" ludźmi? Bez przesady. Połowę bym zresztą wywalił
z roboty, bo zazwyczaj siedzą w szpitalu, malują sobie paznokcie i łaskę robią jak do chorego
podejdą. Oczywiście nie wszystkie, ale ja bym po prostu to sprywatyzował i po problemie. Oczywiście
kaczyński nawet nie może sobie wyobrazić płacenia za usługi medyczne (bo wg niegi służba zdrowia
jest bezpłatna...) co dopiero mówić o prywatyzacji. I dobrze - chce to ma protesty. Ciekawe
tylko, kto zapłaci za podwyżki tym pielęgniarkom. No, zgadnij kto?

Zgodzę się tutaj, naprawdę ile przedsiębiorstw przynosi straty, a są ludzie, którzy chcieli by spróbować bo uważają, że można na tym zarobić, ale ogranicza im się taką możliwość, choćby koleje... A fakt, że czasami praca pielęgniarek wygląda jak posiedzenie towarzyskie, z dwa lata temu miałem okazję się często o tym przekonywać, lepiej zapłącić i mieć jakieś normalne warunki, przynajmniej jakbym zapłacił to nie musiałbym jeść zupy widelcem, miałbym rzez tydzień który byłem min. jedną zmianę prześcieradła, a w sumie za załóżenie gipsu (żywicznego, czy jak się tam on nazywa) i tak musiałem 200 zł zapłacić, aby móc jakoś po złamaniu chodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 19:26, spider88 napisał:


Nie o to mi chodziło . Nie można przenosić zachowań policji z walki ze stadionowymi chuliganami
na ulicę .To tak jakby do zdjęcia kota z drzewa wzywano jednostkę specjalną z wojska .


Nie zrozumiałeś mnie. Ja napisałem, że "białe kaski" obchodzą się po chamsku w stosunku do wszystkich, także do kobiet. Chociaż powtórzę, że akurat w dzisiejszej porannej akcji tego typu zachowań nie zauważyłem. Może dlatego, że była relacja na żywo w tv?

Dnia 20.06.2007 o 19:26, spider88 napisał:

W pracy mam tylko radio .Były tam puszczane nagrania i relacje naocznych świadków .Mimo wszystko
mi nie chodzi o to czy pałka tylko policjantowi opadła za szybko czy się potknął .Mi chodzi
o sam fakt użycia policji .Nie do zabezpieczenia ale wprowadzenie ich do akcji .


Były proszone o opuszczenie ulicy? Były. Proponowano im przeniesienie się o 5 metrów (słownie: pięć metrów). Proponowano. Co można było zrobić? No tak, dać im te cholerne podwyżki...

Dnia 20.06.2007 o 19:26, spider88 napisał:

Komu jak komu ale pielęgniarkom się należy jak mało jakiej grupie zawodowej .Ciężka i odpowiedzialna
praca za grosze .Poczekaj jeszcze trochę , za niedługo jak trafisz (czego nie życzę) do szpitala
obsługa będzie mówić do Ciebie po Ukraińsku lub w jakimś innym dialekcie .


Jeśli będą wystarczająco kompetentne [i urodziwe ;-)], to nie mam nic przeciwko :)
Zresztą - dasz jednej grupie, odezwą się następne. Ja się nie mogę tych kolejarzy doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się