Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Przecież stadionów w miesiąc się nie buduje. Zawsze tak było, że stadion zostawał oddany do użytku kilka miesięcy przez mistrzostwami. Wiesz UE chce jak najlepiej i może nawet taki czyn stać się rzeczywistością. Działo się na świecie wiele niespodziewanych rzeczy na przykład uznawane przez niektórych 9/11, a Euro 2012 może być następną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 15:47, Earthshaker napisał:

Przecież stadionów w miesiąc się nie buduje. Zawsze tak było, że stadion zostawał oddany do
użytku kilka miesięcy przez mistrzostwami. Wiesz UE chce jak najlepiej i może nawet taki czyn
stać się rzeczywistością.


No moze źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że z jakim to poślizgiem by jakiś kraj sie wyrabiał to zawsze to Euro chyba udało siezrobić i nikt nikomu nic nie zabierał. Chociaż jezeli u nas nie będzie otpowiednich obiektow to bardzo prawdopodone, że ktoś nam to zabierze. Nierozumiem tylko w jakim celu niszczy się stare stadjony by na nich miejsce powstały nowe? Przeceiz te stare obiekty całkiem nieźle by sie nadawały dla drużyn z 3 ligi, czy drużyn podwórkowych. Sam za piłkanie przepadam, podobnie jak i za sportem, ale jednak wolałbym by nasze społeczeństwo grało w piłke i ćwiczyło zamiast bić ludzi, czy niszczyc wszystko na swojej drodze. Ale to tylko takie tam moje prywatne widzimisie ;)

Dnia 20.06.2007 o 15:47, Earthshaker napisał:

Działo się na świecie wiele niespodziewanych rzeczy na przykład uznawane
przez niektórych 9/11, a Euro 2012 może być następną.


Zaciekawiłes mnie tym. Co sądzisz o 9/11? Wydaje mi sie, że mamy podobne spojrzenie na ta sprawę, negowane przez resztę społecześstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:49, Ceteris Paribus napisał:

Nie :P

Więc nie mamy o czym rozmawiać. Jesteś Larry Lafer czy Harmegidon, a może jego brat? Z tego postu wnioskuję, patrząc na ortografię między innymi, że jeden z trzech.

Dnia 20.06.2007 o 14:49, Ceteris Paribus napisał:

Nierozumiem czemu tak bronisz Niemców?

A ja nie mam zamiaru Ci tego tłumaczyć. Poza tym ja ich nie bronię, bo niby gdzie? Pisałem o teorii nazistowskiej i tym, że wszystkich miała za nic, a nie tylko Słowian.
Poza tym jakbyś otworzył szerzej oczy, to zobaczyłbyś, że w wielu wątkach bronię Polaków przed Polakami. TO jest dopiero głupota...

Dnia 20.06.2007 o 14:49, Ceteris Paribus napisał:

Nierozumiem czemu bojisz się uznać, że jesteśmy tym cierpiącym narodem?

Ja się niczego nie bojiem

Dnia 20.06.2007 o 14:49, Ceteris Paribus napisał:

Nie. Chodziło mi wtedy o to, by zrozumieli czemu opstajemy przy tym drugim systemie głosowania w UE.

Co to ma do rzeczy? Mówiliśmy o nazistach i ich planach, a nie walce Polski o pierwiastek.

Dnia 20.06.2007 o 14:49, Ceteris Paribus napisał:

Niemiałbym nic przeciwko takim haraczom ;)

Haha... typowe.
Problem polega na tym, że nie my Polacy haraczy chcemy, ale święty naród żydowski, który ściaga też haracze od Austriaków za to, że ich Hitler napadł, od Polaków za to, że mieli tu swoje ziemie, od Szwajcarów za to, że mieli tam swoje banki. Niemcy już zapłacili, ale teraz drugie pokolenie tych, którzy przeżywili wojnę żąda haraczu, ponieważ oni też ucierpili.
I naturalnie każdy naród, rząd godzi się na żydowski haracz...

Dnia 20.06.2007 o 14:49, Ceteris Paribus napisał:

W naszej naturze jest juzchyba zakorzenione by narzekać i to często z błachego powodu.

I to jest błąd. Dmowski o tym wiedział.

Dnia 20.06.2007 o 14:49, Ceteris Paribus napisał:

Jednakze jak jest podane na tacy, że stracilismy na tym najwiecej to chyba jest powód do narzekania?

To idź i narzekaj, użalaj się nad sobą i nad Polską jaka to ona biedna. Użalaj się, narzekaj, ale nic nie rób. To my Polacy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 15:03, Earthshaker napisał:

A propos tych głosowań zobaczycie, że Unia się wkurzy i powiedzą:"Jeśli będziecie dalej tworzyć
ten chaos odbierzemy wam Euro 2012"


A co ma Unia Europejska do Euro 2012?!
Większej bzdury dawno nie słyszałem.
Co oni niby mają do gadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 9/11 było zaplanowaną akcją również przez rząd amerykański. Podczas zawalania się wież widać, że kilka pięter przed spadającymi resztkami widać eksplozje jak w potężnej akcji wyburzającej. Również atak na pentagon pozostawia wiele do życzenia tak jak resztki samolotu w Pensylwanii (czy gdzie to tam było :P)
, których w ogólnie nie było.

Jak myślicie czy w Polsce zagraża atak terrorystyczny? Co mogłoby być zniszczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:49, Ceteris Paribus napisał:

Czyli nie narzekałbyś po spotkaniu z dresami, którzy połamaliby Ci wszystkie kości, uszkodzili
mózg i wątrobę, a potem by chcieli z Tobą pograć w piłkę? To tylko takie zobrazowanie tego
o co mi chodzi, nie beirz tego do siebie.


Takie porównanie jest moim zdaniem niewłaściwe. Osobiście wyznaję zasadę, że każdy człowiek rodzi z czystą kartą i nie odpowiada za czyny przodków przynajmniej do momentu, w którym nie zacznie ich popierać, zachowywać się podobnie. W związku z tym nie będę się dziwił jawnej niechęci do osób, które nam coś złego zrobiły (jaki owi dresiarze z Twojego przykładu) i roszczeń wobec nich. Nie będę się dziwił niechęci np. wobec Niemców, którzy domagają się zwrotu zabranych im majątków - jeśli kogoś faktycznie wtedy wypędzono, pozbawiono majątku, to pretensje może mieć tylko do własnego rządu, podobnie powinno traktować się ich potomków. Jednak niechęć albo wręcz jawna wrogość wobec np. wnuka niegdysiejszego SSmana, jeśli ta osoba nie zachowuje się w sposób wskazujący na to, że chce mieć coś wspólnego z tamtymi czynami jest dla mnie niezrozumiała. Gdyby tak czepiać się cały czas historii, to praktycznie każdy miałby w każdym wroga, bo w długiej historii ludzkości zdarzały nam się konflikty w bardzo wielu kombinacjach. Powinno się raz za życia (albo w możliwym najwcześniejszym terminie) ustalić zakres szkód i dać spokój historii (jednocześnie pamiętając o niej, jako przestrodze na przyszłość), by móc wreszcie żyć w pokoju. Ciągłe wypominanie Niemcom jak to bardzo nas skrzywdzili ich dziadkowie nie ma na dłuższą metę sensu, bo niczego już nie da się odwrócić. Podobnie nie ma sensu ciągłe czepianie się Polaków, że są germanofobami, tylko dlatego że są ostrożni w stosunkach z Niemcami (wszak o historii należy pamiętać). Obie strony powinny się zreflektować i wreszcie pogodzić (chodzi mi tu głównie o rządzących, bo na szczeblu lokalnym to takie podziały w większości przypadków już dawno zniknęły), spróbować kompromisu. Oj chyba się zapędziłem, jaka to piękna utopia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 15:18, szerszeń45 napisał:

Vaxinar to co napiszę to głównie do Ciebie. Chodzi oczywiście o to dlaczego nie lubię polityków.
Obecnych polityków.

I po co mi to piszesz? A ja ich lubię?

Dnia 20.06.2007 o 15:18, szerszeń45 napisał:

Kogo ta cała `lista` właściwie obchodzi ?

Mnie obchodzi. Jest po to, aby więcej żaden towarzysz z SB nie został prezydentem, czy nie zasiadł na innym ważnym stanowisku w państwie. Rozumiesz to?

Dnia 20.06.2007 o 15:18, szerszeń45 napisał:

Mam wrażenie, że to obecni rządzący mają stracha przed Kwaśniewskim i trzęsą portkami i dramatycznie > czegoś na niego szukają.

I bardzo dobrze, że szukają. Trzeba to całe poperelowskie towarzystwo wytępić w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Dnia 20.06.2007 o 15:18, szerszeń45 napisał:

Tylko, że tak naprawdę obywateli żadna jakaś tam cholerna lista nie obchodzi !

Mnie obchodzi, wyjaśniłem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:10, Vaxinar napisał:

I bardzo dobrze, że szukają. Trzeba to całe poperelowskie towarzystwo wytępić w dosłownym tego
słowa znaczeniu.


Kiedy terminator załatwił już model T1000 nie pozostało mu nic innego, jak samemu się zlikwidować, by raz na zawsze zniszczyć widmo terroru maszyn. Jednak terminator nie miał wbudowanej opcji autodestrukcji, na szczęście miał mu kto pomóc. Kto usunie obecnie rządzących i czy w ogóle się na to zgodzą, gdy już wykopią wszystkich czerwonych z powrotem do Moskwy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:08, Jan Czarny napisał:

skoro nie rewolucja to zamach na cały rząd

Tak najlepiej zróbmy rewolucję... wymordujmy burżujów !:P I niechaj ulicami popłynie krew...
No ale skoro planujesz takie rzeczy, to powiedz co dokładnie planujesz? wysadzasz w powietrze rząd, no i co dalej? czy może twój plan ogranicza się tylko do samego zamachu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:18, Jan Czarny napisał:

i wycofujemy wojska z iraku i unieżależniamy się od USA i odmawiamy bycia tarczom !

No ale jakieś konkrety... bo zmienić prawo, podatki itd. to raczej niewiele mówiące hasła, a zatrzymywanie ludzi w kraju... ludzie nie przepadają za rewolucjami, zwłaszcza tymi gdzie pojawia się mord, może po prostu krew na ulicach wygląda mało estetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozwinąć polskom edukacje , postawić nowe zakłady pracy zaostrzyć prawo sądowe (Bo aktualnie broni złodzieji)
Obalenie imunitetów posłów adwokackich itd i ogólny zakaz pełnienia funkcji publicznych dla osób skazanych wyrokiem prawomocnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:10, Vaxinar napisał:

I po co mi to piszesz? A ja ich lubię?


Nie wiem czy lubisz czy nie. Pisałem to jako dowód, że obecni politycy to idioci. Choć może sam nim jestem, bo si nie interesuję...

Dnia 20.06.2007 o 16:10, Vaxinar napisał:

Mnie obchodzi. Jest po to, aby więcej żaden towarzysz z SB nie został prezydentem, czy nie
zasiadł na innym ważnym stanowisku w państwie. Rozumiesz to?


Nie właśnie. Nie rozumiem co kogo obchodzą stare dzieje. Było minęło - trudno. Mam wrażenie, że chodzi tylko o utemperowanie nowego zagrożenia. Niech martwią się o siebie i zajmą się w końcu krajem.

Dnia 20.06.2007 o 16:10, Vaxinar napisał:

I bardzo dobrze, że szukają. Trzeba to całe poperelowskie towarzystwo wytępić w dosłownym tego
słowa znaczeniu. /.../


Tylko dlaczego akurat wtedy kiedy im zagraża ? Ta i na pewno oni są czyści i niewinni niczemu. Niech się naprawdę zajmą poważnymi sprawami niż przeszłością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:10, Vaxinar napisał:

> /.../ > Mnie obchodzi. Jest po to, aby więcej żaden towarzysz z SB nie został prezydentem, czy nie
zasiadł na innym ważnym stanowisku w państwie. Rozumiesz to?

Eeee tam. Za jakiś czas bedzie chodziło o to, żeby nikt z PiS, LPR i SO nie zasiadał na żadnym ważnym stołku.
Fortuna kołem sie toczy a od upadku PRL minęło 18 lat. Od PRL w gorszym wydaniu (1944-56) mineło juz ponad 50 lat. Nie zastanawia Cię to, ze "lista 500" pojawiła się w okresie strajków lekarzy? Ciekawe, co wyciągną przy strajku następnej dużej grupy społecznej. Jakąś nową aferę? Bo mam wrażenie, że mają jeszcze z dwie w zapasie i tylko czekają, aż trzeba będzie odwrócić uwagę od rzeczywistości... Może druga szafa Lesiaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odmowa utworzenia tarczy antyrakietowej = utrata możliwości poprawy gospodarki, no i USA i UE nie będzie zadowolone. Nie obraź się, ale chyba chciałbyś prowadzić politykę prorosyjską jak Łukaszenka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:17, Jan Czarny napisał:

Później będzie trzeba całkowicie zmodyfikować prawo podatki i zatrzymać ludzi w kraju

Podatki podnieść, żeby było na zasiłki dla bezrobotnych a granice zamknąć, żeby ludzie nie uciekali z tego raju, który dla nich planujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:28, Earthshaker napisał:

Odmowa utworzenia tarczy antyrakietowej = utrata możliwości poprawy gospodarki, no i USA i
UE nie będzie zadowolone. Nie obraź się, ale chyba chciałbyś prowadzić politykę prorosyjską
jak Łukaszenka.


To powiedz Holera co będize jak by wystrzeli na polskom tarcze anty rakietowa 10x bomb atmowych
czy jest mądry niech amerykę rozwalą a nie nas , czemu w francji nie ma tarczy no powiedz mi bo nie są głupi jak nasi pól-normalni ludzie przecież onie są po wyrokach i co nie można skazać bo koalicja się rozpadnie no kurna co to jest
bo ja sądzę że to jeden wielki bałagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:03, Vaxinar napisał:

Więc nie mamy o czym rozmawiać. Jesteś Larry Lafer czy Harmegidon, a może jego brat? Z tego
postu wnioskuję, patrząc na ortografię między innymi, że jeden z trzech.


Hehehe, cóż za doskonała pamięć. Napewno kimś tam jestem. pamiętaj ceteris paribus...

Dnia 20.06.2007 o 16:03, Vaxinar napisał:

A ja nie mam zamiaru Ci tego tłumaczyć. Poza tym ja ich nie bronię, bo niby gdzie? Pisałem
o teorii nazistowskiej i tym, że wszystkich miała za nic, a nie tylko Słowian.


A ja pisałem o stosunku głównie do Polaków, Ty zaś zaczełeś z tą teorią nazistowską, by wyszło na Twoje.

Dnia 20.06.2007 o 16:03, Vaxinar napisał:

Poza tym jakbyś otworzył szerzej oczy, to zobaczyłbyś, że w wielu wątkach bronię Polaków przed
Polakami. TO jest dopiero głupota...


Wiesz mam je juz otwarte tak szeroko jak moge i dalej lipa. Moze to dlatego, że niejestem stałym bywalcem tego forum i nie czytam wszystkich Twoich postów z braku chęci i czasu?

Dnia 20.06.2007 o 16:03, Vaxinar napisał:

Ja się niczego nie bojiem


To dobrze, bo juz sie bałem.

Dnia 20.06.2007 o 16:03, Vaxinar napisał:

Co to ma do rzeczy? Mówiliśmy o nazistach i ich planach, a nie walce Polski o pierwiastek.


Em, że co prosze? To ja zaczełem o pierwiastku, Ty zaś wtrąciłeś tu o teorii nazistowskiej. Mi znowu chodziło o realnym stosunko do Polaków, nie zaś o jakieś tam teorie. Potem znowu Ty uwarzasz, że wcale tak źle z tej wojny nie wyszliśmy i nie ma nad czym płakać. I tu siezamykamy.

Dnia 20.06.2007 o 16:03, Vaxinar napisał:

Haha... typowe.


Hehe, a wiesz co znaczy emotikonka ";)" Tak myślałem, tyupowe...

Dnia 20.06.2007 o 16:03, Vaxinar napisał:

I naturalnie każdy naród, rząd godzi się na żydowski haracz...


Bo Żydzi rządzą swiatem, ale to juz inna bajka...

Dnia 20.06.2007 o 16:03, Vaxinar napisał:

To idź i narzekaj, użalaj się nad sobą i nad Polską jaka to ona biedna. Użalaj się, narzekaj,
ale nic nie rób. To my Polacy....


Głupoty pleciesz, że aż mi Cie szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się