Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2007 o 16:30, KrzysztofMarek napisał:

> Później będzie trzeba całkowicie zmodyfikować prawo podatki i zatrzymać ludzi w kraju

Podatki podnieść, żeby było na zasiłki dla bezrobotnych a granice zamknąć, żeby ludzie nie
uciekali z tego raju, który dla nich planujesz?


Jak zamkne granice to będzie wojna domową podwyższe podatki po to zęby zrobić lepszą opieke zdrowotna dla obywateli i wyższe płace będom puźniej jak się rozkręci maszyna to obniży się podatki i wykupi sie stare dobre firmy polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:05, Earthshaker napisał:

Według mnie 9/11 było zaplanowaną akcją również przez rząd amerykański.


Popieram i myśle tak samo. A nawet wiem, że tak było :P

Im głośniej się o nas mówi, szczególnie na Bliskim Wschodzie to stajemy sie realnym celkem ataków radykałów, czy też może niby terrorystów, by pozwolic rządowi w większą ingernecje w naszą prywatność dla naaszego dobra. Tak jak to było w USA i na zachodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:10, Vaxinar napisał:

Mnie obchodzi. Jest po to, aby więcej żaden towarzysz z SB nie został prezydentem, czy nie
zasiadł na innym ważnym stanowisku w państwie. Rozumiesz to?


Tylko , że bezstronne zapoznanie się z aktami SB i wyciągnięcie z lektury logicznych wniosków jest coraz mniej ważne.Mam wrażenie , iz chodzi o polityczny odwet i nic więcej.Kto był winien , do Sądu z nim i skazywać , jeżeli są dowody.Nie może być tak jak do tej pory , że rzucane są przez ważnych urzędników państwowych oskarżenia na lewo i ...właściwie tylko na lewo , które nie mają jak na razie poparcia w dokumentach , lecz tylko w przeciekach.Skoro walczymy o demokrację , to metody muszą być demokratyczne , a nie stalinowskie.

Dnia 20.06.2007 o 16:10, Vaxinar napisał:

I bardzo dobrze, że szukają. Trzeba to całe poperelowskie towarzystwo wytępić w dosłownym tego
słowa znaczeniu.


Łamaniem demokratycznych reguł i fizyczną eliminacją przeciwników , nie zbudujemy sprawiedliwego państwa , więc chyba nie ma co się tak zacietrzewiać.Jeżeli Kwaśniewski i inni ponoszą winę , to jedyną sprawiedliwą metodą jest proces , a nie pokrzykiwania , obelgi , przecieki i obrzucanie błotem.
Aby mi się za bardzo nie dostało , dodam tylko , że nie jestem wyborcą SLD , poglądów lewicowych nie posiadam i w PZPR nie byłem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest polski urok ludzie ten rząd co mamy albo nas wykończy albo my go wykończymy czy nie widać że w Polsce się robi coraz gorsza atmosfera wreszcie to wybuchnie i będzie viva la liberte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:33, Jan Czarny napisał:

> > /.../> Jak zamkne granice to będzie wojna domową podwyższe podatki po to zęby zrobić lepszą opieke
zdrowotna dla obywateli i wyższe płace będom puźniej jak się rozkręci maszyna to obniży się
podatki i wykupi sie stare dobre firmy polskie

Wojna domowa, powiadasz. Pif, paf, jesteś zabity! I już wojny domowej nie ma...
Wiesz, jakoś nie wiem, twój styl pisania przypomina mi kogoś, kto już był na forum, ale się sfrustrował po degradzie, załapał na kolejne degrady a w końcu na bana. No cóż, to pewnie moje przywidzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem tej strasznej nagonki na po PRL-owców. Nie każdy przeceiż był zagorzałym komunistą. Po prostu wpisywali siedo partii by coś w życiu osiagnąć. Niektórzy chcieli tez chyba dobrze dla kraju, a nie widzieli aktualnie możliwości poprawienia czegoś będąc w opozycji? Podobna historia była po 1918, przeceiż wszyscy urzędnicy, czy wojskowi wywodzili się z armi zaborczych, a jakoś nikt nie myślał o podstawianiu na ich miejsce swojich ludzi. A to dlateog, że tamci byli dobrzy w tym co robili. Owszem komuna niebyła rajem na ziemi, ale nie można na to patrzeć też z perspektywy "wszystko co czerwone to złe i trzeba to niszczyć". po wojnie podobny stosunek władzy miały do wszystkiego co było kiedyś niemieckie i burżuazyjne. Przez to wiele zamków stoji do dzis ruina. A obecna wladza niszcząc to co komunistyczna zrujnowała PGRy i inne spólki rolnicze. Mojemu wujkowi udało się wyjechac przed stanem wojennym na zachód. Teraz po latach jak sie w końcu dorobli i tu przyjechali to po rozmowach ze starszymi dochodzą do wniosku, że my jednak mieliśmy lzej. Tam trzebabyło ciągle pracować, a tutaj i tak siewszystko należało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:43, Jan Czarny napisał:

/.../ co byś zrobił aby polska była piękna

Pisałbym Polska z dużej litery.
A niezależnie od tego, gdybym miał władzę, to prawie dokładnie to, co w swoich postach napisał wcześniej Olamagato. Możesz poczytać, to parę dni/parę stron wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:46, Ceteris Paribus napisał:

Nierozumiem tej strasznej nagonki na po PRL-owców. Nie każdy przeceiż był zagorzałym komunistą.

Oj , zaraz Ci się dostanie. :-)
Nie wiesz , że całkiem sporo ludzi widzi tylko dwa kolory? Czarny i biały.Albo jesteś taki jak oni , albo jesteś wrednym komuszkiem.Przecież premier podzielił Polaków na swoich i na ZOMO.Smutne tylko , że rząd zamiast robić wszystko , aby ludzi pogodzić , rozpala negatywne emocje w myśl zasady : "dziel i rządź".Skoro Kaczyńscy tak nie cierpią PRLu , to niech oddadzą dyplomy , które wtedy zdobyli.Przecież w ich wersji świata , za komuny nie było nic dobrego , więc i dyplomy są nic nie warte.Niech oddadzą , albo spalą i idą do dobrej kapitalistycznej szkoły , a my przez kilka lat będziemy mieli spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:46, Ceteris Paribus napisał:

Nierozumiem tej strasznej nagonki na po PRL-owców. (...)


Nagonka dotyczy głównie SB i jej współpracowników. I słusznie.
W partii zapisanych było mnóstwo osób, także członkowie obecnej koalicji rządzącej.

Dnia 20.06.2007 o 16:46, Ceteris Paribus napisał:

Owszem komuna niebyła rajem na ziemi, ale nie można na to patrzeć
też z perspektywy "wszystko co czerwone to złe i trzeba to niszczyć". po wojnie podobny stosunek
władzy miały do wszystkiego co było kiedyś niemieckie i burżuazyjne. Przez to wiele zamków
stoji do dzis ruina. A obecna wladza niszcząc to co komunistyczna zrujnowała PGRy i inne spólki
rolnicze.


PGRy były po prostu nieefektywne ekonomicznie. Zaletą kapitalizmu jest m.in. eliminowanie najsłabszych i nieefektywnych przedsięwzięć. Skoro w większości nie przetrwały znaczy, że były słabe, skoro słabe - znaczy, że sztucznie podtrzymywane - i dobrze, że już ich nie ma. I czemu piszesz "obecna" władza? Co oni mają do tego?
A porównywanie do niemieckich zamków... no sorry, ale powiedzmy, że trochę nie na miejscu. PGR-y mają jakieś walory estetyczne?

Dnia 20.06.2007 o 16:46, Ceteris Paribus napisał:

Mojemu wujkowi udało się wyjechac przed stanem wojennym na zachód. Teraz po latach
jak sie w końcu dorobli i tu przyjechali to po rozmowach ze starszymi dochodzą do wniosku,
że my jednak mieliśmy lzej. Tam trzebabyło ciągle pracować, a tutaj i tak siewszystko należało...


Sam się zastanów co napisałeś. "Wyjechali na zachód i się dorobili". I teraz porównaj sobie szanse na "dorobienie" w poprzednim systemie. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:58, .Darnok napisał:

> /.../ "Wyjechali na zachód i się dorobili". I teraz porównaj
sobie szanse na "dorobienie" w poprzednim systemie. Powodzenia.

Ale "tam" trzeba było ciągle pracować, żeby się dorobić. Jak tak można było zmuszać ludzi do pracy, przecież u nas wszystko się należało... to przecież okropne... i jaki wyzysk...
A tak bardziej serio: SB była tylko narzędziem PZPR, czyli co/kto było gorsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:33, Jan Czarny napisał:

Jak zamkne granice to będzie wojna domową podwyższe podatki po to zęby zrobić lepszą opieke
zdrowotna dla obywateli i wyższe płace będom puźniej jak się rozkręci maszyna to obniży się
podatki i wykupi sie stare dobre firmy polskie

Hmmm, tak jak czytam, to mi się zdaje, że podobne pomysły juz próbowano wprowadzić, tylko jakoś tak słabo wyszły, jeszcze niedawno chyba narzekałeś, że w Polsce nie ma demokracji, a co demokratycznego jest w powybijaniu ludzi rządzących, których wcześniej nieopatrznie wyrabli obywatele tego kraju? nie powiem, abym był jakimś ogromnym zwolennikiem demokracji, ale twe pomysły są... nieszczególnie trafione.
No a skąd weźmiesz pieniądze na opiekę zdrowotną i wyższe płace, edukację i co tam jeszcze chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:27, szerszeń45 napisał:

Pisałem to jako dowód, że obecni politycy to idioci.

Nie wszyscy, naprawdę. :)

Dnia 20.06.2007 o 16:27, szerszeń45 napisał:

Choć może sam nim jestem, bo si nie interesuję...

To Ty napisałem, nie ja.
Moim zdaniem obojętność jest zła, obojętność jest zła bez względu na to jak źle jest z Rzecząpospolitą.

Dnia 20.06.2007 o 16:27, szerszeń45 napisał:

Nie właśnie. Nie rozumiem co kogo obchodzą stare dzieje. Było minęło - trudno. Mam wrażenie,
że chodzi tylko o utemperowanie nowego zagrożenia. Niech martwią się o siebie i zajmą się w
końcu krajem.

Ano niestety nie ma "było minęło". Bo skoro taki jeden czerwony z drugim wydali rozkaz jakieś tam masakry na niewinnych ludziach, za prawdę to dlaczego nie mają ponieśc konsekwencji, wytłumacz mi to. Naziści zostali po wojnie postawieni przed sąd i skazani sprawiedliwie. Ich też trzeba osądzić, jak najbardziej sprawiedliwie.
Towarzysz generał Kiszczak ma taką emryturkę, a dla innych pieniędzy nie ma. Powiedz mi za co? Za to, że siedział na stołku i mówił kogo dziś zabić, a nie kogo pobić?

Chociaż trzeba przyznać też trochę racji Krzyśkowi Markowi, że lista pojawiła się właśnie teraz, trochę prawdy w tym jest. Prawda jest trochę po środku, jednak ja się trzymam swojego zdania.

-----> KrzychW
Właśnie! Postawić przed sąd tych, przeciw którym coś jest. Ja jestem właśnie za takim rozwiązaniem i już szerszeniowi tutaj mówiłem, że popieram rząd w zwalczaniu czerwonej zarazy, ale nie popieram metod, sposobu w jaki się to teraz robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:31, Ceteris Paribus napisał:

Hehehe, cóż za doskonała pamięć. Napewno kimś tam jestem. pamiętaj ceteris paribus...
A no i Laffer pisze się przez dwa "f" panie korektorze.

1. Ano właśnie byłem pewny. :D
2. Przepraszam, ale nazwa własna i nie pamiętałem. Długo Cię nie było.

Dnia 20.06.2007 o 16:31, Ceteris Paribus napisał:

Moze to dlatego, że niejestem stałym bywalcem tego forum i nie czytam wszystkich Twoich postów z braku > chęci i czasu?

To też proszę nie wysuwać tak dalece idących wniosków na mój temat.
Ja od początku właśnie rozmawiałem z Tobą o teorii nazistów. Mówię, jak czytałem.

Dnia 20.06.2007 o 16:31, Ceteris Paribus napisał:

Potem znowu Ty uwarzasz, że wcale tak źle z tej wojny nie wyszliśmy i nie ma nad czym płakać.

Eh, nie. Zupełnie nie tak.
Twierdzę, że użalanie się nad Polską i nad jej losem w czasie II wojny NIC nam obecnie nie da. Trzeba podnieść głowę i iść dalej.

Dnia 20.06.2007 o 16:31, Ceteris Paribus napisał:

Bo Żydzi rządzą swiatem, ale to juz inna bajka...

Śmiem twierdzić, że to jednak pan Laffer. Teraz jestem już prawie pewny. :]

Dnia 20.06.2007 o 16:31, Ceteris Paribus napisał:

Głupoty pleciesz, że aż mi Cie szkoda.

Taki obraz Polaka wcale głupotą nie jest.
Doceniam troskę z Twojej strony, jednak jest wiele ludzi, którym jest gorzej niż mi i ich lepiej pożałuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:58, .Darnok napisał:

Nagonka dotyczy głównie SB i jej współpracowników. I słusznie.

>
I bardzo dobrze , że ich dotyczy.Niestety , nagłaśniane przypadki często budzą wątpliwości.Problem w tym , że w swej gorliwości zaniedbuje się rzetelne przeprowadzenie śledztwa.Jak dla mnie , sprawa jest słuszna , ale nad zdrowym rozsądkiem zatriumfowała polityka i emocje , a coś takiego przeważnie kończy się źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:58, .Darnok napisał:

PGRY były po prostu nieefektywne ekonomicznie. Zaletą kapitalizmu jest m.in. eliminowanie najsłabszych
i nieefektywnych przedsięwzięć. Skoro w większości nie przetrwały znaczy, że były słabe, skoro
słabe - znaczy, że sztucznie podtrzymywane - i dobrze, że już ich nie ma. I czemu piszesz
"obecna" władza? Co oni mają do tego?


Już mówie. Jakoś po transformacji ustrojowej ktoś "mądry" powiedzial, że trzeba to zniszczyć, bo to czerwone. Tak samo jak czerwoni mówili o zamkach to niemiecki i burżuazyjne - niszczymy. Mojim zdaniem dużo zależało od ludzi, którzy kierowali tymi PGRami. Ropzumiem, że w czasach gdy każdy rolnik miał już swój traktor i inne sprzęty te zakłady były juz nie tak potrzebne. Jednak nie potrzebnie je zamykano, można było je dostosować. Wiele takich PGRów się rozpada, a teraz ktoś to wykupuje i jakoś można robić na tym pieniądze.

Dnia 20.06.2007 o 16:58, .Darnok napisał:

A porównywanie do niemieckich zamków... no sorry, ale powiedzmy, że trochę nie na miejscu.
PGR-y mają jakieś walory estetyczne?


No wiesz, np. u mnie w wiosce jest zabytkowy gołębnik w PGeRZe, szkoda by go było ;) Ale poważniej nie chodzi tu o walory estetyczne a ekonomiczne.

Dnia 20.06.2007 o 16:58, .Darnok napisał:

Sam się zastanów co napisałeś. "Wyjechali na zachód i się dorobili". I teraz porównaj
sobie szanse na "dorobienie" w poprzednim systemie. Powodzenia.


Nic im tam z nieba od razu nie spadło. Musieli ostro tyrać, a porównując to do nas, gdzie siewszystko należało mieli ciężej. Dorobili siepo latach, jak można to tak nazwać patrząc z polskiej perspektywy. Tam w Kanadzie są klasą średnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się