Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2007 o 17:34, Vaxinar napisał:

To zdanie mówi jasno, że za podludzi uważano Słowian i INNYCH, którzy nie byli germanami. Co
za to idzie Francuzów i Hiszpanów np też.


Wciąż jestem sceptyczny i chciałbym jakieś źródło. Tak sobie myślę: skoro wszyscy plany nazistów wtedy znali, to dlaczego taka Japonia czy włochy były w osi? Żeby zrobić z siebie niewolników? Mnie tam inaczej uczyli, ale może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 22:09, KrzychW napisał:

> /.../Tylu medyków , aby
starczyło dla prześwietnej gromadki z Wiejskiej i ich rodzin , na pewno zostanie.

>
Tak, ale trzeba bedzie im płacić, bo Szpital MSW gdzie sie leczyli - strajkuje. A Oni to do płacenia nieprzyzwyczajeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 22:14, Mogrim napisał:

Wciąż jestem sceptyczny i chciałbym jakieś źródło. Tak sobie myślę: skoro wszyscy plany nazistów
wtedy znali, to dlaczego taka Japonia czy włochy były w osi? Żeby zrobić z siebie niewolników?
Mnie tam inaczej uczyli, ale może się mylę.


Akurat te narody nie.
Widzisz, hitler nigdy nie trzymał się tej swojej chorej teorii i sam podałeś znakomity przykład. Japończycy nie dość, że nie germanie, to jeszcze żółci, a Hitler zawarł z nimi sojusz.
Chora teoria swoją drogą, a Hitler swoją. Włosi akurat nie mieli być niewolnikami, tam system był "słuszny", więc Hitler uważał ich za ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 22:15, KrzysztofMarek napisał:

Tak, ale trzeba bedzie im płacić, bo Szpital MSW gdzie sie leczyli - strajkuje. A Oni to do
płacenia nieprzyzwyczajeni.

Myślę , że jeżeli będą mieli świadomość płacenia na lekarzy opiekujących się bezpośrednio nimi , to bez problemu wyłuskają parę dodatkowych groszy....z naszych kieszeni , w postaci jakiegoś nowego podatku i porządnie zapłacą za usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 16:02, Vaxinar napisał:

Nie zgodzę się.
Czesi jak i Francuzi i Polacy mieli być niewolnnikami. Żydzi tylko mieli iść do eksterminacji,
nie wiem jak z murzynami.
Nie róbmy z siebie wielkiego cierpiącego narodu jakby Niemcy zaatakowały Polskę a reszcie Europy
podały rękę, bo to mi trochę przypomina dzisiejszych Żydów.


Co do państw słowiańskich to sie zgodzę, ale Francja? Może w dalekiej przyszłości gdyby już "zasoby słowiańskie" się wyczerpały. Jednak ich nie dotkneły aż takie represje jak nas. Zarówno Polacy, rumunii i inne niepożądane mniejszości narodowe miały być zniszczone, w celu uzyskania przestrzeni dla niemców. Nierozumiem Twojego podejśćia. Dla Ciebie straty 10 milionów ludności, zrabowane dobra kultury, wyeksploatowane ziemie polskie, wyniszczenie polskiej inteligencji to jest zero? A to wszystko jaklby nie patrzeć odbiło się echem na okres po wojenny w PRL. Przecież my z całej wojny ponieśliśmy największe straty to jak tu nie "robić z siebie cierpiacego narodu"? Holandia, Belgia, Norwegia, Francja, Dania, czy Anglia nie oberwały aż tak jak my. Niektóre państwa miały trochę pozornej suwerenności i napewno nie była ich ludność eksploatowana tak jak Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 12:03, Ceteris Paribus napisał:

Co do państw słowiańskich to sie zgodzę, ale Francja? Może w dalekiej przyszłości gdyby już
"zasoby słowiańskie" się wyczerpały.

Jeszcze raz powtarzam. Wg teorii nazistowskich oni też byli podludźmi, ponieważ ludźmi byli Ci, którzy się sprzymierzyli. O to mi chodzi.

Dnia 20.06.2007 o 12:03, Ceteris Paribus napisał:

Jednak ich nie dotkneły aż takie represje jak nas.

Tak, ale to w żaden sposób nie zmienia teorii nazistowskiej. Już pisałem tutaj, że teoria swoją drogą, a Hitler swoją.

Dnia 20.06.2007 o 12:03, Ceteris Paribus napisał:

Dla Ciebie straty 10 milionów ludności, zrabowane dobra kultury, wyeksploatowane ziemie polskie, > wyniszczenie polskiej inteligencji to jest zero?

Nie sądzisz, że wysuwasz sobie za daleko idące wnioski?

Dnia 20.06.2007 o 12:03, Ceteris Paribus napisał:

Przecież my z całej wojny ponieśliśmy największe straty

Zgadza się, bo jeszcze Rosjanie dołożyli swoje 3 grosze, to jak mogłby być inaczej.

Dnia 20.06.2007 o 12:03, Ceteris Paribus napisał:

to jak tu nie "robić z siebie cierpiacego narodu"?

Normalnie.
Twierdzisz, że to dobre rozwiążanie ciągle używac argumentów wojennych? Jeśli dajmy na to nasze stanowisko w UE, czy gdziekolwiek indziej nie zgadza się z niemieckim to mówić im "a Wy nas napadliście, my ponieśliśmy największe straty, więc teraz róbcie jak mówimy"? Tak powinniśmy robić dziś, aby jedynym argumentem w prowadzeniu polityki międzynarodowej była wojna? Nie możemy ani zapominać o wojnie, ani zaprzestać dziś walki o swoje, ale nie róbmy z siebie tak jak to określiłem "narodu wiecznie cierpiącego", tak jak to robią Żydzi ściągając haracze od różnych państw, które oni oczywiście nazywają "odszkodowaniami".
Nie możemy ciągle używać tego samego argumentu, czyli wojny. Mam nadzieję, że już wytłumaczyłem o co mi chodzi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie ale nie wiem czy zadaje je w odpowiednim miejscu, a wiec do rzeczy dlaczego hazard (gry w pokera, ruletke itd) sa zakazane o co w tym wszystkim chodzi? z gory dzieki za odpowiedz.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 13:21, .Darnok napisał:

Robi się coraz ciekawiej. Pielęgniarki zadzwoniły po wsparcie górników. Szykuje się niezła
imprezka ;]

>

Nie ma co się kobietom dziwić.Jak pokazały ostatnie lata , z kolejnych rządów trzeba wymuszać pieniądze siłą.Gdy spokojnie się protestuje i czeka na wykonanie obiecanych działań , to można czekać latami i dostać najwyżej kopniaka w zadek.Dziś 50 pielegniarek spacyfikowano , na to policja znalazła siłę i chęć.Jak sobie przypomnę , co wyprawiało się przy górniczych protestach , to faktycznie może się sporo zdarzyć.
Może przy okazji do ludzi dotrze , że im silniejsza władza , tym obywatele mają mniej do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 13:38, Mateusz9214 napisał:

mam takie pytanie ale nie wiem czy zadaje je w odpowiednim miejscu, a wiec do rzeczy dlaczego
hazard (gry w pokera, ruletke itd) sa zakazane o co w tym wszystkim chodzi? z gory dzieki za
odpowiedz.
Pozdro.

Z tego co mi wiadomo, to gry takie nie są zakazane, trzeba tylko od tego odprowadzać podatek :) problem jest jedynie z stronami internetowymi oferującymi takie usługi, bo wiadomo, że państwo nie lubi jak komuś udaje się wywinąć przed płaceniem podatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 13:38, Mateusz9214 napisał:

mam takie pytanie ale nie wiem czy zadaje je w odpowiednim miejscu, a wiec do rzeczy dlaczego
hazard (gry w pokera, ruletke itd) sa zakazane o co w tym wszystkim chodzi? z gory dzieki za
odpowiedz.
Pozdro.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze.
Zapewne chodzi Ci o gry hazardowe w internecie. Zakazane, bo:
państwo nie może (jeszcze) ich w pełni kontrolować;
nie może (jeszcze) ściągać podatku od wygranych.
można w ten sposób legalizować pieniądze z różnych przekrętów.
Od gier hazardowych mamy kasyna. Już tam państwo podatki ściąga...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 13:40, KrzychW napisał:

Nie ma co się kobietom dziwić.Jak pokazały ostatnie lata , z kolejnych rządów trzeba wymuszać
pieniądze siłą.Gdy spokojnie się protestuje i czeka na wykonanie obiecanych działań , to można
czekać latami i dostać najwyżej kopniaka w zadek.Dziś 50 pielegniarek spacyfikowano , na to
policja znalazła siłę i chęć.Jak sobie przypomnę , co wyprawiało się przy górniczych protestach
, to faktycznie może się sporo zdarzyć.
Może przy okazji do ludzi dotrze , że im silniejsza władza , tym obywatele mają mniej do powiedzenia.

Użycie słowa spacyfikowane, to chyba nad wyrost, 3 pielęgniarki znalazły się w szpitalu - z tego co właśnie czytam wynika, że wszystkie z powodów zdrowotnych, które z samymi działaniami policji nie miały nic wspólnego.
Jak jadą górnicy, to można się spodziewać, że się niedługo przekonamy, czy znów wystarczy rzucić pare kamieni, aby dostać czego się chce, a spokojne rozmowy nie dają nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie dziwi to, że zwykły operator koparki może zarobić więcej niż lekarz i pielęgniarka. Taki typowy "robol" może dostać nawet 3000 zł na rękę!!!A lekarz? A pielęgniarka? Zarabiają marne grosze, a to oni są świetnie wyszkoleni, ratują życie ludziom. Jeśli się okaże, że będzie coś na styl stanu wojennego (w co wątpię) ludzie wyjdą na ulice, a UE będzie bronić demokracji w kraju członkowskim. Czyli w skrócie obalenie rządzącej koalicji i premiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:16, Earthshaker napisał:

Najbardziej mnie dziwi to, że zwykły operator koparki może zarobić więcej niż lekarz i pielęgniarka.
Taki typowy "robol" może dostać nawet 3000 zł na rękę!!!A lekarz? A pielęgniarka? Zarabiają
marne grosze, a to oni są świetnie wyszkoleni, ratują życie ludziom. Jeśli się okaże, że będzie
coś na styl stanu wojennego (w co wątpię) ludzie wyjdą na ulice, a UE będzie bronić demokracji
w kraju członkowskim. Czyli w skrócie obalenie rządzącej koalicji i premiera.

ostatnio kolega mi mówił, ze u jego bliskiego znajomego w firmie musieli dać murarzowi podwyżkę do 4tys. aby ni odszedł, natomiast pensja początkującego inspektora w Inspekcji Handlowej (wszyscy inspektorzy handlowi muszą się legitymować wyższym wykształceniem) - to 850 - 900 zł, a specjalista z 25letnim stażem zarabia ok 1600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 12:40, Vaxinar napisał:

Jeszcze raz powtarzam. Wg teorii nazistowskich oni też byli podludźmi, ponieważ ludźmi byli
Ci, którzy się sprzymierzyli. O to mi chodzi.


A mi tu właśnie chodzi o realne traktowanie innych nacji. Nie to co było na papierze w planie za X lat, czy w głowie Hitlera i popleczników. Rozumiesz?

Dnia 20.06.2007 o 12:40, Vaxinar napisał:

Tak, ale to w żaden sposób nie zmienia teorii nazistowskiej. Już pisałem tutaj, że teoria swoją
drogą, a Hitler swoją.


No przeceiż ja nie spieram sie o teiorię nazistowską, tylko o to jak to naprawdę wyglądało, tak jka napisałęm wyzej.

Dnia 20.06.2007 o 12:40, Vaxinar napisał:

Nie sądzisz, że wysuwasz sobie za daleko idące wnioski?


Nie :P Nierozumiem czemu tak bronisz Niemców? Nierozumiem czemu bojisz się uznać, że jesteśmy tym cierpiącym narodem? Takie są moje odczucia. Jak tu nie ponarzekać, skoro zostaliśmy najbardziej wystawieni?

Dnia 20.06.2007 o 12:40, Vaxinar napisał:

Zgadza się, bo jeszcze Rosjanie dołożyli swoje 3 grosze, to jak mogłby być inaczej.


Uwierz, mogłoby byc inaczej, ale to już na inna dyskusje pt "co by było gdyby".

Dnia 20.06.2007 o 12:40, Vaxinar napisał:

> to jak tu nie "robić z siebie cierpiacego narodu"?
Normalnie.


Czyli nie narzekałbyś po spotkaniu z dresami, którzy połamaliby Ci wszystkie kości, uszkodzili mózg i wątrobę, a potem by chcieli z Tobą pograć w piłkę? To tylko takie zobrazowanie tego o co mi chodzi, nie beirz tego do siebie.

Dnia 20.06.2007 o 12:40, Vaxinar napisał:

Twierdzisz, że to dobre rozwiążanie ciągle używac argumentów wojennych?


Nie. Chodziło mi wtedy o to, by zrozumieli czemu opstajemy przy tym drugim systemie głosowania w UE. Teraz jak widze jednak było to wnioskowanie błędne, bo tam chodzi o cosinnego. O coś o czym dalej nie wiem :P

Dnia 20.06.2007 o 12:40, Vaxinar napisał:

"Wy nas
napadliście, my ponieśliśmy największe straty, więc teraz róbcie jak mówimy"?


Nie, tylko "zrozumcie nas czemu na tym tracimy" (skutek polityki hitlerowskiej itp).

Dnia 20.06.2007 o 12:40, Vaxinar napisał:

Tak powinniśmy
robić dziś, aby jedynym argumentem w prowadzeniu polityki międzynarodowej była wojna?


Nieiwem kto tu teraz wysuwa zbyt daleko idące wnioski...

Dnia 20.06.2007 o 12:40, Vaxinar napisał:

Nie możemy
ani zapominać o wojnie, ani zaprzestać dziś walki o swoje,


Tak dlatego nie zapominajmy, ale moze też przypomnijmy innym o co nam chodzi?

Dnia 20.06.2007 o 12:40, Vaxinar napisał:

ale nie róbmy z siebie tak jak to
określiłem "narodu wiecznie cierpiącego", tak jak to robią Żydzi ściągając haracze od różnych
państw, które oni oczywiście nazywają "odszkodowaniami".


Niemiałbym nic przeciwko takim haraczom ;) W naszej naturze jest juzchyba zakorzenione by narzekać i to często z błachego powodu. Jednakze jak jest podane na tacy, że stracilismy na tym najwiecej to chyba jest powód do narzekania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vaxinar to co napiszę to głównie do Ciebie. Chodzi oczywiście o to dlaczego nie lubię polityków. Obecnych polityków.

Otóż wczoraj chcąc nie chcąc (bardziej nie chcąc, ale cóż) jadłem kolację w pokoju z rodziną gdzie jest TV. Pech chciał, że nie było żadnego filmu do obejrzenia. Niestety artefakt zwany pilotem do zmiany kanałów był w ręku ojca. No i tak oto załączyło się TVN 24. Jako, że tam głównie ważniejsze sprawy są zwykle dla państwa omawiane to wiadomo - będą politycy. Całe mnóstwo, a nawet jak ich nie będzie to będą o nich rozmowy. Argh już humor miałem do kitu, ale to dopiero początek. Myślę sobie - chłopie co ty się przejmujesz ? Może w końcu coś się zmieniło ?
Na marne się łudziłem. Na pierwszy ogień poszła jakaś - ponoć - słynna ` lista "500" `. Ładna mi słynna - nic mi o tym nie było wiadomo, ale jako, że się nie interesowałem polityką stwierdziłem, że moja nie wiedza o `liście "500"`to tylko i wyłącznie moja wina, zatem siedziałem cicho i słuchałem. Była mowa o Kwaśniewskim, że niby wraca do polityki itd. No dobra wraca - tylko o co tyle szumu ? I co ma do tego ta cała lista ? Od ojca dowiedziałem się, że skoro Kwaśniewski wraca do polityki, to obecni włodarze szukają na niego haka. Zatem pytam się co to jest ta `lista "500"` słyszę na to, że coś związanego z SB i że widnieje tam nazwisko Kwaśniewskiego.
Moja reakcja ? ---> LOL (czyt. śmiech na sali - baaardzo szyderczy śmiech). Kogo ta cała `lista` właściwie obchodzi ? Co to ma wspólnego z obecną sytuacją ? Mam wrażenie, że to obecni rządzący mają stracha przed Kwaśniewskim i trzęsą portkami i dramatycznie czegoś na niego szukają. Tylko, że tak naprawdę obywateli żadna jakaś tam cholerna lista nie obchodzi ! Czy oni mają takie bzdur na głowie ?? Niech się zajmą w końcu państwem !

ARgh ! ;/

To tylko przedsmak. Wytrzymałem te brednie, ale to co się działo w tle to już była totalna żenada. Otóż wiadomo, że teraz pielęgniarki strajkują, bo chcą podwyżek. I były z delegacją przed tam tą całą siedzibą premiera. Domagały się rozmów i chociaż jakiekolwiek zainteresowania ze strony premiera. Co ten na to ? Powiedział, że podejmie rozmowy, lecz nie tu tylko w jakiejś siedzibie Dialogu. Hehe. Wolne żarty. Pielęgniarki oczywiście nie dały się nabrać, bo to zapewne miało je tylko wykurzyć z placówki.
Do czego to dochodzi w tym kraju, że polityk - jeden z ważniejszych - NIE CHCE WYJŚĆ do własnych obywateli ? Przecież to jest jego psi obowiązek służyć swoim wyborcom ! Ma pomagać państwu a nie sobie !

To były tylko dwie aktualne wiadomości. Wiem, że się nie znam na tej całej polityce za dobrze. Ale wierz mi Vaxinarze. Jak się unika naszych polityków, żyje się w błogiej nieświadomości. Eh... obudźcie mnie - jak coś się faktycznie zmieni. Choć nie wiem, czy mi życia na to starczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 15:03, Earthshaker napisał:

A propos tych głosowań zobaczycie, że Unia się wkurzy i powiedzą:"Jeśli będziecie dalej tworzyć
ten chaos odbierzemy wam Euro 2012"


Hmm, to jest chyba niemożliwe. No bo niby jak? Tu takze chodzi o zblizenie Ukrainy do Europy zachodniej, na czym EU raczej zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Jeśli Polska będzie wciąż tak walczyć o ten pierwiastek Unia spojrzy na prace nad Euro, stwierdzi, że zajmujemy się "duperelami" zamiast zająć się tym co jest już zaplanowane. Wiadomo, że obiecanki PiSu dotyczące Euro się nie sprawdzą, więc Polska może stracić prawo do tworzenia mistrzostw na rzecz innego kraju np. Niemiec, które są gotowe do przyjęcia w ostateczności tak dużego przedsięwzięcia. Ukraina może wciąż mieć Euro tylko, że bez Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 15:26, Earthshaker napisał:

Raczej tak. Jeśli Polska będzie wciąż tak walczyć o ten pierwiastek Unia spojrzy na prace nad
Euro, stwierdzi, że zajmujemy się "duperelami" zamiast zająć się tym co jest już zaplanowane.
Wiadomo, że obiecanki PiSu dotyczące Euro się nie sprawdzą, więc Polska może stracić prawo
do tworzenia mistrzostw na rzecz innego kraju np. Niemiec, które są gotowe do przyjęcia w ostateczności
tak dużego przedsięwzięcia. Ukraina może wciąż mieć Euro tylko, że bez Polski.


Niewiem czy Euro 2012 mgło by być tutaj kartą przetargową. Nieraz zdażały się takie akcje, że panstwo odpowiedzialne za Euro dopiero miesiace przed rozpoczęciem mistrzostw kończyło prace nad stadjonai. A czsami wydawało się, że sienie wyrobią, ale jakosdali rade. Nieiwem czy były też przypadki przejecia przez inne kraje inicjatywy, ale jednak patrząc na nasze stadiony, ktore są narazie tylko na papierze to faktycznie Niemcy mogliby nam to odebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się