Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

No ale tutaj trochę większy wachlarz technik pokazali w porównaniu do poprzednich panów. :D
Pamiętam, że Wanderlei Silva też był całkiem fajnie zmasakrowany po którejś walce z Mirco Crocopem (nie było ich zbyt wiele). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 21:15, Budo napisał:

/.../

Ci by mogli stanowić konkurencję ;]
http://www.youtube.com/watch?v=tX8Arb5A71w&feature=PlayList&p=64564FE4F17581A0&playnext=1&playnext_from=PL&index=10

Też nieźle zrobieni byli po walce xD

2:24 raany Oo

o kurcze takiego czegoś jeszcze nie widziałem ;D ładnie poobijane gęby mieli ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 22:07, Budo napisał:


To zobaczcie tego gostka, weź tu się wywiń z takiej dźwigni ;]
http://www.youtube.com/watch?v=W1ywGN9e0iY


Skubaniec strasznie zwinny. Umie wyczuć moment kiedy trzeba złapać przeciwnika i założyć dźwignię :)
A co do tych, którzy padli ofiarą jego dźwigni na nogę, źle robili, że obracali się do tyłu, aby złapać większą równowagę. Za to, że jako-tako stali to nie mieli już szans się wywinąć. Wiem, wiem, ciężko jest się nie obrócić przy takim chwycie, ale to przecież są zawodowcy!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z jednej strony tak, ale z drugiej głupio, że w ogóle dali się tak złapać. Stójka jest raczej słabą stroną tego Japońca, więc wjechać solidnie z uderzeniami i miałby problem... byle nie kopać, bo założy locka na nogę i będzie buba ;]

btw już w ten piątek kolejna edycja konfrontacji sztuk walki! Polsat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Prawda, wstyd tak dać się złapać :P Ale widać, Japoniec umie wyczuć odpowiedni moment, żeby się rzucić i obezwładnić.

Co do konfrontacji, spróbuję obejrzeć chociaż nie wiem czy dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


on zakłada tylko dźwignie na nogi czy również na ręce? jeśli potrafi wykręcić każdą kończynę to jest imba ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 22:14, Azra napisał:

on zakłada tylko dźwignie na nogi czy również na ręce? jeśli potrafi wykręcić każdą kończynę
to jest imba ;]


Na ręcę pewnie też coś umie zrobić, ale głównie wali na nogi- poszukaj go na jutubie, to obadasz dokładnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 09:57, Budo napisał:

/../


Ownuje koleś :D
Pompki i przysiady wymiatają ;) I jeszcze te jego skoki :D
A ta pierwsza scena pod lasem skojarzyła mi się z debilami, którzy zaczynają machać rękoma kiedy powiem, że ćwiczę AIKIDO...

BTW. Budo, uprawiasz taekwondo więc mi na pewno powiesz. Czy ćwiczycie na treningach z jakimiś kijami, mieczami albo nożami ? Robię sprawozdanie jak to jest z innymi sztukami walki :) My, w AIKIDO na przykład, używamy drewnianych kijów, mieczy itp. zarówno do ćwiczenia mięśni jak i walki z przeciwnikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wiem, trenowałem aikido też, ale w taekwondo nie ma treningów z bronią. Ogólnie gdzieś tam te elementy drzemią, ale nie są trenowane poza mega-tradycjnymi szkołami w Korei, ogólnie taekwondo to sport i sztuka walki bez broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 16:56, colin_mcrae napisał:

BTW. Budo, uprawiasz taekwondo więc mi na pewno powiesz. Czy ćwiczycie na treningach
z jakimiś kijami, mieczami albo nożami ? Robię sprawozdanie jak to jest z innymi sztukami
walki :) My, w AIKIDO na przykład, używamy drewnianych kijów, mieczy itp. zarówno do
ćwiczenia mięśni jak i walki z przeciwnikiem :)


Też trenuję aikido i bardziej mi się podobają ćwiczenia bez kija itp.
Jaki masz stopień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 21:37, yerko napisał:

/.../


Ćwiczenia bez kija bardziej podobają się i mnie :) No i rzadkością jest, że ktoś wyskoczy na ulicę i rzuci się na Ciebie z kijem ;p Więc obrona rękami, nogami jest bardziej prawdopodobna.

Jaki mam stopień ? 2 kyu (niebieski pas). Chociaż tak naprawdę nie sądzę, że pas i stopień w pełni odzwierciedlają umiejętności. Egzamin zawsze jest banalny do zdania. Znam ludzi, którzy stanęli o stopień, czy dwa niżej ode mnie, a umieją 2x więcej...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z kim teraz walczyl Mamed Khalidov ?? chodzi mi dokladnie o utwor, ktory byl wykonywany na wstepie wejscia jego przeciwnika (jakiegos brazyliana chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 23:58, Zauri napisał:

z kim teraz walczyl Mamed Khalidov ?? chodzi mi dokladnie o utwor, ktory byl wykonywany
na wstepie wejscia jego przeciwnika (jakiegos brazyliana chyba)


Jakieś brazylijskie pitolenie a''la samba ;]

Jak Wam się podobało? Super, że Juras wygrał, no i walki Khalidova i Chmielewskiego też świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 22:04, colin_mcrae napisał:

Jaki mam stopień ? 2 kyu (niebieski pas). Chociaż tak naprawdę nie sądzę, że pas i stopień
w pełni odzwierciedlają umiejętności. Egzamin zawsze jest banalny do zdania. Znam ludzi,
którzy stanęli o stopień, czy dwa niżej ode mnie, a umieją 2x więcej...

ładnie 2 kyu ja w czerwcu zdaje na 6 ;D ale ciężko wchodzą nazwy tych wszystkich chwytów, technik, ćwiczeń. A jak masz te 2 kyu to nosisz niebieski pas czy biały normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 08:06, yerko napisał:

/.../


Nie martw się :) Wystarczy się trochę skupić i uważać, gdy sensei pokazuje techniki na treningu :) Reszta to już tylko umiejętności ;] Nie ma opcji żebyś nie zdał na 6 kyu, na taki poziom puszczają każdego.

Tak, od kiedy zdałem na niebieski pas to go noszę. Już nie pamiętam kiedy ostatni raz miałem na sobie biały pas... Hoho, to chyba już jakieś 5 lat :D

@Budo

Rzeczywiście, było świetnie :) Chociaż muszę się przyznać, że tak od około 23.45 przysypiałem ;/ Miałem wczoraj strasznie ciężki dzień i usypiałem na siedząco. Ale jednak obejrzałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować