Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2009 o 10:36, colin_mcrae napisał:

> /.../

Nie martw się :) Wystarczy się trochę skupić i uważać, gdy sensei pokazuje techniki na
treningu :) Reszta to już tylko umiejętności ;] Nie ma opcji żebyś nie zdał na 6 kyu,
na taki poziom puszczają każdego.

Tak, od kiedy zdałem na niebieski pas to go noszę. Już nie pamiętam kiedy ostatni raz
miałem na sobie biały pas... Hoho, to chyba już jakieś 5 lat :D


Nie no techniki to mi weszły tylko nazwy ciężko i u nas kolesie maja 2,3,4 kyu i wszyscy noszą białe pasy tylko od 12-7 kyu noszą kolorowe. I w styczniu koleś właśnie zdał na 2 kyu i nosi hakame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 11:26, yerko napisał:

/.../


Wops... Widzę, że mamy do czynienia z różnymi odmianami AIKIDO :D
U mnie, w Lublinie, biały pas to 6 kyu, żółty to 5 kyu, pomarańczowy to 4 kyu, zielony to 3 kyu, niebieski to 2 kyu, brązowy to 1 kyu i później przechodzimy już na czarny pas, czyli 1 dan... Widzę, że u Ciebie to wszystko wygląda zupełnie inaczej :)
W jakim mieście ćwiczysz ? Z jakiej akademii jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 11:52, colin_mcrae napisał:

> /.../

Wops... Widzę, że mamy do czynienia z różnymi odmianami AIKIDO :D
U mnie, w Lublinie, biały pas to 6 kyu, żółty to 5 kyu, pomarańczowy to 4 kyu, zielony
to 3 kyu, niebieski to 2 kyu, brązowy to 1 kyu i później przechodzimy już na czarny pas,
czyli 1 dan... Widzę, że u Ciebie to wszystko wygląda zupełnie inaczej :)
W jakim mieście ćwiczysz ? Z jakiej akademii jesteś ?

Ja trenuje we włocławku u sensei chrabąszczewskiej (4dan)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 00:20, Budo napisał:

Jakieś brazylijskie pitolenie a''la samba ;]


ale to byla przerobka jakiejs bardziej znanej pisoneki, tylko jakiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 12:33, Budo napisał:

/.../


Sam nie wiem :D Do dziś myślałem, że jest jedno AIKIDO. Jak widać myliłem się.
Ale to i tak wy jesteście dziwni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 16:51, colin_mcrae napisał:

> /.../

Sam nie wiem :D Do dziś myślałem, że jest jedno AIKIDO. Jak widać myliłem się.
Ale to i tak wy jesteście dziwni :)

A dla mnie ty xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś ćwiczyłem Aikido, ale dwa razy w tygodniu jeździć 20 km, to było zbyt męczące. Gdyby było po drugiej stronie ulicy, to jeszcze tak.:) Ćwiczyłem w woj. Lubelskim w Białej Podlaskiej. Doszedłem do 5 kyu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 20:56, Sareth14 napisał:

Czasami widuje w filmach jak ktos naciska komus w okolicach barku i go usypia czy cos
:D jest to możliwe?a jak tak to jak to sie robi?


Tak, jest to możliwe. W filmach :D

Na serio- niektóre sztuki walki szczycą się wykorzystanie tzw. punktów witalnych, siakichś uderzeń energii, albo różnych innych cudów, ale czy ktoś to widział? :D
Przez uderzenie, lub nacisk na konkretne miejsce można wywołać różne efekty, ale o uśpieniu nie słyszałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 21:21, conan8 napisał:

A ja się mogę pochwalić, że mam 15 lat i od 8 chodzę na judo :DD


To niezły staż. Byle, żebyś nie przerywał, to potem będziesz miał naprawdę sporo opcji rozwijania swojego hobby. Albo poważniejsze zawody judo, albo uzupełnienie judo o inne sztuki walki i starty w mma, czy innych dyscyplinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem tak, to co trenujesz to taka prawie krav maga, predzej to mozna zaliczyc do samoobrony..
jakbys byl na NORMALNYM treningu krav magi, to bys juz tam wiecej nie wrocil, wierz mi, ten styl walki wywodzi sie z izrealskiej armii, a tam nie przebieraja w srodkach ;]

@Budo

chmielewki jest judoka :D pierwsze dwie edycje ksw to tylko judo u niego bylo, teraz to zawodnik kompletny, ktory poradzi sobie w stojce jak i w parterze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 20:56, Sareth14 napisał:

Czasami widuje w filmach jak ktos naciska komus w okolicach barku i go usypia czy cos
:D jest to możliwe?a jak tak to jak to sie robi?

Uśpić raczej nie, ale z pewnością można kogoś przewrócić. Też znałem ten chwyt z filmów i uważałem raczej za wymysł kinematografii, dopóki ktoś mi tego nie założył :/ Efekt jest taki, że nogi robią się miękkie jak z waty, w głowie się kręci i boli jak cholera (nawet dość długo po uwolnieniu). A robi się to wbijając kciuk w takie zagłębienie w okolicach obojczyka (chyba, anatomia nie jest moją mocną stroną) tam gdzie szyja łączy się z ramieniem. Ale życie to nie film, moja sytuacja to była tylko szarpanina, podczas walki na piąchy przeciwnik dostałby kilka ciosów w szczękę zanim by ten swój chwyt wykonał (bo przytrzymać chwilę trzeba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 21:27, Zauri napisał:

chmielewki jest judoka :D pierwsze dwie edycje ksw to tylko judo u niego bylo, teraz
to zawodnik kompletny, ktory poradzi sobie w stojce jak i w parterze...


No wiem :)
Chociaż powiem szczerze, że na ostatniej ksw nie zachwycił jakoś... może to słabszy okres, ale imo miał już lepsze walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hehe, niezłe. Widać, że gdzieniegdzie aktorstwo, ale i tak robi wrażenie. Fajne to obalenie koło 50 sekundy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Otóż mieszkam w takim miejscu, że jakakolwiek umiejętność samoobrony jest mile widziana. Ja co prawda unikam jakichkolwiek burd i zamieszek, ale nieraz po prostu trzeba się jakoś obronić. Więc jestem zainteresowany jakąś sztuką walki samoobrony. Niestety, w pobliskich miejscowościach nie ma tego typu treningów, więc chciałbym jakąś sztukę walki, którą jako tako ale mógłbym wyuczyć się w domu. Co do ćwiczeń, to brzuszki, pompki i ekspander, po miesiącu treningu widać niewielkie, ale efekty. Co prawda nie wiem, czy jestem silny, nigdy z nikim się nie biłem, ale za to jestem dosyć zwinny i zręczny. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 15:40, Jaki_Gahn napisał:

Mam pytanie. Otóż mieszkam w takim miejscu, że jakakolwiek umiejętność samoobrony jest
mile widziana. Ja co prawda unikam jakichkolwiek burd i zamieszek, ale nieraz po prostu
trzeba się jakoś obronić. Więc jestem zainteresowany jakąś sztuką walki samoobrony. Niestety,
w pobliskich miejscowościach nie ma tego typu treningów, więc chciałbym jakąś sztukę
walki, którą jako tako ale mógłbym wyuczyć się w domu. Co do ćwiczeń, to brzuszki, pompki
i ekspander, po miesiącu treningu widać niewielkie, ale efekty. Co prawda nie wiem, czy
jestem silny, nigdy z nikim się nie biłem, ale za to jestem dosyć zwinny i zręczny. Co
polecacie?

sam napewno sie za wiele sie nie nauczysz...
zainwestuje w jakis gaz, kubotan lub cos w tym stylu albo poszukaj jakiejs placowk(najlepsze rozwiazanie)i. Sam to jedynie krzywde sobie mozesz zrobic, bo sam swoich bledow nie zauwarzysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować