Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD zmienia oznaczenia kodowe Radeonów

35 postów w tym temacie

Hmmm, czyli po prostu sztucznie podwyższają wartość :|. Chyba po to żeby ludzie mający X1300 nie czuli się dużo gorzej od innych lepszych kart ATI :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nie robi to różnicy... Zawsze lubiłem Radeony, ale dla mnie szala zwycięstwa przechyliła się na GeForce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej przed chwilą był news pt. Boulder Dash powraca ale jak kliknąłem na niego to zniknął i wywaliło mnie na stronę główną.
A co do Radeona to ani ich nie lubię ani nie nielubię :) Nigdy nie miałem żadnego więc się nie wypowiem o samych kartach, ale zagrywka AMD raczej chamska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 11:36, Waaazuuup napisał:

Hej przed chwilą był news pt. Boulder Dash powraca ale jak kliknąłem na niego to zniknął i
wywaliło mnie na stronę główną.

Właśnie! Już chciałem opisywać jak to dawno dawno temu pykałem w to cudo na moim cudownym C64 a tu ZONK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam radeona , jak się zestarzeje to chyba przejdę na nvidię
to co firmy wyprawiają to ich sprawa , w końcu to konsument decyduje co kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd jest to częsciowo sensowne ponieważ X1300 sugeruje, że jest to wydajność nieco lepsza od ulepszonych kart 9200 podczas gdy jest to karta prawie tak wydajna jak najsłabsze X1600. A jeszcze lepiej byłoby w ogóle ponazywać karty literkami A, B, C i problem z numerkami byłyby z głowy. Numerki sugerują proporcje nie mające żadnego związku z rzeczywistością. Na przykład stara serie 9200, 9600, 9800 sugerowały, że między 9200, a 9600 jest róznica ogromna, podczas gdy między 9600, a 9800 niewielka. A było dokładnie odwrotnie. Podobnie z seriami X1xxx oraz GF 6xxx i 7xxx.
A jeszcze lepiej byłoby moim zdaniem w ogóle nie dzielić kart na segmenty bo i tak w każdym segmencie są te same założenia - zbudować kartę jak najtaniej, najbardziej wydajną , sprzedającą się jak najlepiej.
Dlatego możliwe, że lepiej byłoby gdyby ktoś wreszcie zaczął nazywać swoje karty np. tak: Nvidia GF 2007A, ATI Radeon 2007C (literki - segment rynku A, B, C). Tym bardziej, że sterowniki ATI łatwo rozpoznać właśnie po tym (Catalyst: Rok.Miesiąc. Np. Catalyst 6.11).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nazewnictwo wisi raczej zainteresowany będe osiągami i odpowiedzią ati na nową serje GF 8xxx
narazie ostrze ząbki na ten akcekerator chyba że ati wreście wyda coś co było by warte uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 14:18, IMRO lion napisał:

Jezu, jakie wstrętne zagranie, to nie w stylu AMD, co się stało z tą firmą? :(

Jak to co? To samo co z Intelem po wprowadzeniu P4. Jak konkurencja miażdży, to sie firma brzytwy złapie żeby nie zatonąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie bylo z Radeonem 8500, którego posaidam:) teraz nazywa się on bodajrze 9100 i niczym się nie różni, ale jest lepszy od 9000 LOL
Dlatego mam gdzieś kompy i zbieram na ixa, a kompa kupie za rok z grafą 9600, albo 9800, bo to mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ladnie.
cwaniactwo nigdy nie poplacalo ;P oby dalo sie to we znaki zarzadowi amd.
na przyszlosc wyjdzie na lepsze dla uzytkownikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja posiadam Radeona 9550 (od GeCube), który wykrywany jest w systemie jako 9600XT i ma wydajność tejże karty :D Ale, podobnie jak kolega dwa posty wyżej, zostawiam PC i przerzucam się na X360, wczoraj przyszło Gears of War i mogę powiedzieć tylko, że gra miażdży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy wolą konsole ale ,,czyste granie" dla mnie szybko sie nudzi...
A pozatym mniej rozwinięta możliwość konfigórowania gry jest tez kiepska
np. w FPS-ach wole widzieć przeciwnika b.dobrze a tło gorzej ;)
A komp wytrzyma jeszcze pare innych gierek w tle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 16:47, BOSKIMISZCZ napisał:

chcą po prostu wyjsć na swoje bo przecież przejęcie ATI to były ogromne koszty no nie:D

Nie chodzi o koszty przejęcia, bo te siezwracają z nawiązką. Chodzi o C2D Intela, które po prostu zakończyło 5 minut sławy AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować