Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Czy może mi ktoś pomóc? Grając w DoW2 podczas misji, kiedy bronimy Anielskiej Bramy gra po prostu się wyłącza i tyle. Instalowałem trzy razy swoją grę ( żeby nie było, oryginał) i dwa razy kumpla(też oryginał) i nic to nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 15:52, KrwawyMarcys napisał:

W DoW 2 Relic wydaje mi się poszedł bardziej w kierunku fluffu.


Niestety, ale nie. O ile niektóre pomysł, jak np. zmniejszenie liczebności SM wyszły in plus, to już np. przerobienie Eldtitch Storm na globalny skill, pomylenie Razorbacka z Rhino, wrzucenie Stikkbommazów (którzy we fluffie już nie istnieją) czy eldarskie platformy latające samopas, to absurd. Wymienianie wszystkich baboli nie ma sensu. Jest postęp w tym kierunku, ale do vanilli, DoW2 i tak nie ma startu.

Dnia 26.06.2009 o 15:52, KrwawyMarcys napisał:

No bo w końcu takich
SM to się zrzuca z orbity w Kapsułach Desantowych. Tak samo jest z Orkami i Eldarami(oni
się teleportują).


W jedynce było identycznie, więc żadnego postępu w tym względzie nie ma.

Dnia 26.06.2009 o 15:52, KrwawyMarcys napisał:

Poza tym nie wiem czemu tak wam się nie podoba ten brak baz


Bazy pozwalają na niekonwencjonalne zagrania, i zwiększają ilość dostępnych zagrywek, pozwalają też na zaskoczenie przeciwnika. DoW2, mimo że oferuje podobną pulę jednostek, nie pozwala na coś takiego, przez co każda gra wygląda podobnie.

Dnia 26.06.2009 o 15:52, KrwawyMarcys napisał:

Przecież skoro baz niema mecze są krótsze


Teoretycznie - tak. W praktyce gry trwają po dwadzieścia minut, a z powtórek wieje nudą, ale patrząc na BR z nowego patcha, widać poprawę w tym względzie, lecz na tempo z oryginału nie ma co liczyć.

Dnia 26.06.2009 o 15:52, KrwawyMarcys napisał:

i bardziej można się skupić na dowodzeniu jednostkami.


Jeśli ktoś posiada dobrą podzielność uwag, nie zrobi mu to specjalnej różnicy. DoW i tak nie był skomplikowany w porównaniu do np. SC w którym trzeba być w kilku miejscach na raz, więc mówienie o utrudnieniu/ułatwieniu rozgrywki w odniesieniu do tego aspektu jest lekko absurdalne. ;p

Dnia 26.06.2009 o 15:52, KrwawyMarcys napisał:

Poza tym spory o to która gra jest lepsza są bez sensu bo to tylko i wyłącznie kwestia gustu, czyż nie?:)


Gdyby oceniać np. SC i DoW2 - tak, ponieważ są to dwie różne gry, i ocenianie ich wedle tych samych kryteriów jest niemożliwe. Lecz w przypadku DoW2 mamy do czynienia z kontynuacją, więc oczywiste jest, że będzie porównywana z wersją oryginalną, jak bardzo by się nie różniła, i na tej podstawie można stwierdzić, czy sequel jest gorszy, czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 17:56, Miniu napisał:

Kolejna zapowiedz nowego patcha - Space marines vs Orki
http://www.gametrailers.com/video/exclusive-space-dawn-of-war/51995


IMHO te filmiki są bardzo niepokojące Eldar ledwo ledwo utrzymywał się na 2 składach banshee do czasu aż Tyranid po prostu zmiażdżył go dwoma Carnifexami, zaś Space Marines wdeptał w ziemię zielonoskórych - nie wróży to pozytywnych zmian w balansie zwłaszcza, że w grze brali udział "topowi" bohaterowie czyli Warlock, Hive Tyrant, Force Commander i Warboss - a co z bohaterami takimi jak Warp Spider Egzarch ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodziłbym się z tym że marines wdeptali w ziemię orków - walka była cały czas wyrównana, początkowo to ork miał sporą przewagę by następnie gdzieś w 3/4 meczu Marines który tak nie szachował ludźmi zadał oponentowi miażdżące straty.

W meczu Eldar kontra Tyranid- no cóż Carnifex którego można zbudować od T2 wydaje się co najmniej poranionym pomysłem.

W meczu Eldar - Marine tu walka znowuż była wyrównana, ale niestety było widać że gracz grający eldarami był po prostu gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2009 o 21:26, Quinti napisał:

W meczu Eldar kontra Tyranid- no cóż Carnifex którego można zbudować od T2 wydaje się
co najmniej poranionym pomysłem.


nie jedynym bo widać że Tyrnidów jeszcze wzmocniono zamiast osłabić...
w przeciwieństwie do Eldarów którzy IMHO wymagają lekkiego buffa

Dnia 26.06.2009 o 21:26, Quinti napisał:

W meczu Eldar - Marine tu walka znowuż była wyrównana, ale niestety było widać że gracz
grający eldarami był po prostu gorszy.


tego jeszcze nie widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 21:49, Teokrata napisał:

nie jedynym bo widać że Tyrnidów jeszcze wzmocniono zamiast osłabić...
w przeciwieństwie do Eldarów którzy IMHO wymagają lekkiego buffa

No wiele jednostek T2 przeniesiono do T1. Nie wiem kto u nich wpada na takie pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka przemyśleń po kilku grach rozegranych przed chwilą...
True Skill to jakiś niedorobiony potworek - nie gram dużo w dfa ale losowanie ludzi jest DEBILNE. Tak ciężko dać kogoś o zbliżonym (teoretycznie) poziomie, czy tak mało ludzi w to gra, że gfwl daje kogo popadnie???
Odnośnie długości rozgrywki. Są one długie i monotonne - fajnie jest jeżeli wygrywamy lub prowadzimy wyrównany mecz - wtedy to punktowe "przeciąganie liny" może nawet dostarczyć emocji. Jeżeli jednak ktoś na wstępie robi nam kuku i zostawia w tyle, co ze wzgęldu na wspomniane losowanie nie jest takie nierealne - wtedy robimy za manekin do bicia. Bazy zniszczyć się w realnych warunkach niemal nie da, więc trzeb czekać, aż to #&*%^)*# odliczanie punktów się zakończy. Źle! Bardzo źle! Co za radocha z udawania, że prowadzi się równorzędną walkę jak po zrypanym wstępie nie ma szans nwet na PODEJŚCIE do przecienika?? A mecze trwają z minimum 20 minut......
Co do balansu. Nie mi się o nim tutaj wypowiadać, za mało jeszcze wiem i ogarniam, ale jakoś nie chce mi się wierzyć w to, że będzie lepiej po patchu, a to co piszecie wyżej tylko w tym mnie utwierdza... Bądźmy szczerzy - Relic nie jest mistrzem optymalizacji rozgrywki, czego dowodem jest to co się na przestrzeni czasu działo z jedynką. Tutaj mamy zubożoną mechanikę i tylko cztery rasy. Były dostępne beta testy, a od premiery minęło już trochę czasu. Teraz prowadzą beta testy nowego patcha i.... to naprawdę AŻ takie trudne jest??
Bułka bułka relic;/ (dla tych co kojarzą dowcip)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


ja jestem trochę zaniepokojony ale na duży plus Relicowi trzeba zaliczyć to, że coś przy tej grze robią
i starają się by była lepsza, dodali 2vs2 oraz nowe mapy, bedą kolejne i edytor oraz tryb obserwatora,
będą również beta-testy z community feedbackiem, czyli najlepszy sposób na to by grę i balans poprawić
zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2009 o 21:54, Quinti napisał:

No wiele jednostek T2 przeniesiono do T1. Nie wiem kto u nich wpada na takie pomysły.


...i większość tych jednostek będzie kosztowała jedynie req np banshee ;-PPP
ma to na celu urozmaicenie gry tak aby np Eldar nie robil zawsze 3x guardians
...i w druga strone taka shurikane platform bedzie w T2 i bedzie miala 40 pwr w koszcie
ale ma byc za to sporo mocniejsza by kontrowac ewentualne masy piechoty z T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 18:06, Teokrata napisał:


> No wiele jednostek T2 przeniesiono do T1. Nie wiem kto u nich wpada na takie pomysły.


...i większość tych jednostek będzie kosztowała jedynie req np banshee ;-PPP

Brawo! W ogóle wyeliminujmy prąd bo to niepotrzebnie komplikuje rozgrywkę... Żondam usóniędzia prondu bo mi sie muzg menczy jak mam tyle spraw ogarniać w gże dobra?
A 3x guardian można wyeliminować też w inny sposób - np. Awatar do t1 za 300requ czy coś w tym stylu... A i zadowolenie eld playerów by znacznie wzrosło;p Zresztą, "spece" Rerika mają naprawdę świetne pomysły więc kto wie...?^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 20:39, ChrisBgnr napisał:

>
> > No wiele jednostek T2 przeniesiono do T1. Nie wiem kto u nich wpada na takie
pomysły.


Nie no sorry Chris ale zaczynasz bredzić w starym DOWie który Ci się tak bardzo podoba Eldar miał w T1:
Guardianów, Rangerów, Banshee i Dark Reaperów - które z tych jednostek miały taki koszt w prądzie, że nie
można było ich zbudować na samym początku gry ??? żadna ??? więc zastanów się na prawdę co tutaj wypisujesz...
więcej opcji od samego początku gry na pewno polepszy i urozmaici tę grę a nie odwrotnie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 12:07, Teokrata napisał:

no sorry Chris ale zaczynasz bredzić w starym DOWie który Ci się tak bardzo podoba
Eldar miał w T1...

... Miał w T1 spam DRów w SS lub robił skaraba - ja nie twierdzę wcale, że jedynka jest dobrze zbalansowana;p IMHO skoro rola bazy zostałą ograniczona tylko do samicy rozpłodowej jednostek to powinno się chociaż zmusić graczy aby robili te zakichane geny.... No ale troszkę racji masz - nie widziałem jeszcze changelogu więc póki co odpuszczam krytykę;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tym razem Relic chce nie tylko zbalansować rasy ale przede wszystkim zbalansować jednostki co będzie prowadziło do lepszego balansu pomiędzy armiami, chodzi o to by nie było lepszych/bardziej opłacalnych jednostek i tych gorszych/nieopłacalnych. Wyjaśnię to na przykładzie Eldarów bo nimi gram najwięcej więc są mi bliscy: w tej chwili Eldar ma w T1 Guardianów, Platforme, Banshee i Rangerów z czego jedynie te dwie pierwsze jednostki może zbudować bez prądu czyli na początku gry lub gdy straci kontrole na mapą. Mało tego są to jedyne jednostki, które Eldar może zrobić bez prądu. Ponieważ Platforme można zrobić na samym początku i nie ma kosztu w energii nie mogła być za mocna a to sprawiło, że jest po prostu za słaba i każdy lepszy gracz ją wymicruje. Oznacza to, że jedynym sensownym wyborem na początku gry lub gdy stracimy źródła prądu są Guradiani. Prowadzi to do sytuacji w której każdy Eldar robi to samo na początku gry czyli 3x Guardians a kiedy straci armię i kontrole nad genami to może się poddać bo samymi Guardianami ich nie odzyska - zastanów się Chris ile opcji mają SM, Orkz czy Tyrnidzi w sytuacji bez prądu ??? Każda z tych ras ma więcej niż jedną opcję !!! A co z pozostałymi jednostkami z T1 ? Dobrze wiesz, że zrobienie w T1 Banshee lub Rangerów opóźni T2 i nie pozwoli wyposażyć Guardianów w granaty więc się nie opłaca... Co Relic ma zamiar z tym zrobić ? Ano zgodnie z ideą naprawiania jednostek Banshee będą kosztowały jedynie req tak aby Guardiani nie byli jedyną sensowną opcją dla eldara na początku gry czy po utracie genów. Pozwoli to także skuteczniej kontrować niektóre BO przeciwników. Platforma będzie skuteczna i bedzie solidną kontrą na masy piechoty dlatego będzie dostępna dopiero w T2 i zwiększono jej koszt również o 40 prądu jeśli dobrze pamiętam. Rangerzy zostaną w T1,5 będą ciągle kosztować prąd ale mają mieć niższy koszt req i być mobilną jednostką do przygwożdżenia wroga. Przynajmniej tyle wiadomo na razie, bo to na pewno trochę się jeszcze pozmienia po beta-testach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczytałem z jednego filmiku że Zwiadowcy marines będą szybsi i zadawali większe obrażenia. Bo w sumie zwiadowcy wcześniej nadawali się tylko do naprawy pojazdów, nie mieli żadnej wartości bojowej - relic postanowił to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sam gralem to nie tylko Eldarzy ale kazda z stron robila ciagle to samo . W kazdej praktycznie grze budowalem te same jednostki w tej samej kolejnosci walczac z przeciwnikiem ktory postepowal tak samo jak 99% innych graczy . Czesto mozna bylo odniesc wrazenie ze gra sie ciagle przeciw jakiemu AI .
Dlatego mi tez sie podoba to ze staraja sie jakos urozmaicic ta gre dajac wiekszy wybor sensownych jednostek . Szkoda jedynie ze robia to dopiero teraz ponad pol roku po premierze gry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować