Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Nie nie wygrałem miliardów turnieji, ale kilka/naście zdarzyło się. ( Jak chcesz nick pod którym grałem to pw)

Dnia 10.08.2011 o 18:15, Jaracz napisał:

> Tak, wymień mi 3 rzeczy które nie są z balansowane z tych 2 ras.

Niech będzie, a więc tyranid:
- hormagaunty, termagaunty i ravenery, czyli mega taniocha, ogromna prędkość i wysoka
skuteczność jak na T1
- venom brood, czyli mega taniocha za skuteczne AV i fajną synapsę
- lictory, czyli łatwo spamowalne, tanie dziadostwo, które radzi sobie nawet z oddziałami
do walki wręcz, do tego przyzwoicie rozwala nawet pojazdy
IG:
- brak potrzeby inwestowania energii w T1, dzięki sierżantom kosztującym samą rekwę i
sentinelom, którymi przy wprawnej ręce, można uciekać bez końca.
- Mantikora, dzięki której przeciwnik, gdy widzi znacznik, od razu musi spieprzać wszystkim
w zasięgu widzenia, dzięki temu, że nie widać, gdzie spadają pociski
- Baneblade, choć nie sam w sobie, ale przez popsute umiejętności, którymi w kilka sekund
może zabić podlevelowany oddział tacsów albo predatora.
Nawet dałem po przykładzie z każdego tieru. ;)

Dnia 10.08.2011 o 18:15, Jaracz napisał:

hormagaunty, termagaunty i ravenery, czyli mega taniocha, ogromna prędkość i wysoka
skuteczność jak na T1



Chaos:


Nie da się wystrzelać bo za dużo ? To używasz ich w melee , 1 skład może do ciebie strzelać .
Oczywiście dadzą ci spowolnienie, dlatego na melee używasz ich jak mają to na cd.

Ale oczywiście, możesz powiedzieć ,że zrobi ich miliard w t 1 i jeszcze trochę , najlepiej do końca limitu .
W takim wypadku:
- Tyranid jest debilem
- jest nowym graczem

Nie dojdzie do t2, podczas gdzie ty grając pozycyjnie broniąc tylko swoje prądy dasz rade wypuścić mu pojazd zanim się zorientuję co jest grane.

Oczywiście terma, nie są same - zawsze są z nimi ,,żabki" lub sporadycznie revenery

Skuteczność żabek ( nawet z upgreadem ) jest niesamowicie niska.

Z t1 lekkich jednostek do walki w melee wykres przedstawia się tak.:

Banshee z upgreadem >= Heretycy z upgreadem >orki z upgreadem > żabki z upgreadem> heretycy>banshee>orki>=żabki

Więc co ty mówisz ,,jakie to one są niesamowite"

Skuteczność?
Niska , praktycznie zerowa bez upgreidów

Mobilne? Wszystkie masowe armie są mobilne na starcie ze względu na swoją ilość . Jednak ich skuteczność w walce jest delikatnie mówiąc średnia.

AV ?
Nie ma znaczenia , praktycznie każdą armią jesteś w stanie sprowadzić ich do melee w prosty sposób i tam przytrzymać, podczas gdy twój pojazd robi swoje. ( np. Assaulty , Khorny , Sorcerer , Banshee , Autarch , Katachany , orcze skoczki etc...)
Skuteczne są w kupie minimum x2, a najlepiej x3 składy.

Jednak zmarnujesz na to 900 req i trochę energii
. Jeżeli ciebie jako tyranida na to stać oznacza tylko tyle, że już wcześniej uzyskałeś dominację i zasadniczo ta gra jest już ustawiona.

Lictory:
Zacznijmy od tego, że tyranid musi mieć t3. Oczywiście może rashować , jednak wtedy ty jako dobry gracz , powinien być wstanie przepchać linię w celu zniszczenia generatorów ( powodzenia wtedy z lictorami )

Ale załóżmy ,że udało mu się posiadać x3 sztuki.
Każde ma 1000 życia i niewidzialność , więc musisz mieć detektora. W takim wypadku liktory nawet nie podejdą

Przy założeniu, że wiesz jak grać to liktory nie stanowią problemu ( chyba, że posiadasz x4 predatory )
Zastrzelić/ w melee khornami / grubym / przejmujesz sorcem i zabijasz - cokolwiek , są słabe i nadają się tylko na niszczenie pojazdów i przejmowanie pointów.

IG:

Brak potrzeby inwestowania w t1 ? Nie rozśmieszaj mnie, tak grając każdy IG traci pole w t1 a i nawet x2 sentinele mu nie pomogę w momencie nadziania się na x2 cms ( przy microwaniu możesz uciec od tupnięcia sentinela )
IG traci prądy nie mogąc utrzymać pola - wygrałeś.

Manticora ? Jeszcze lepsze, strzał leci 6 sekund , w momencie kiedy widzisz znacznik ( i słyszysz , bo komisarz może zrobić flarę {{ dużo ludzi od tego ucieka }} możesz zawsze uciec bez najmniejszego problemu z pola rażenia.
Ale cóż to dla niektórych jest zbytnio skomplikowane, bo wkońcu nie można statycznie grać :(
A jej wytrzymałość to śmiech i heretykami można zniszczyć ten pojazd.

Baneblade - Obrażenia 500 z głównego działa , z 2 działa 450 .
Główne działo jest przegięte na fire prisma ( 1 shot ) , w innych wypadkach czuję epickość tego pojazdu , respekt.
Wtedy najlepiej nie jest wystawiać predatora / razora / cokolwiek pancernego na pole bitwy ( opróćz największych rzeczy oraz rakietowego dreda .

Baneblade przedewszystkim jest podatny na ataki w melee.
1 Skład termosów , x2 składy demonów lub 1 skład elitarnych orków załatwia sprawę ( już nie mówię o bohaterach )

Dnia 10.08.2011 o 18:15, Jaracz napisał:

> Btw. Wymień mi te możliwości.
> Scouty , albo ..... scouty i te maszynki do rozbudowy bazy - naprawdę dużo możliwości.


- scout, scout, serwitor, scout, koszary serwitorami, w których robimy tacsy i FC
- scout, serwitor, scout, koszary, w których robimy FC, potem stawiamy turreta
- serwitor, scout, scout, scout, koszary, w których robimy FC, po koszarach stawiamy
generator
- scout, serwitor, scout, scout, koszary, w których robimy tacsy, w HQ szkolenie snajperskie,
stawiamy potem generator
- scout, scout, serwitor, scout, scout, scout, serwitorami stawiamy generator
- scout, serwitor, scout, scout, scout, serwitorami stawiamy zbrojownię i generator
- serwitor, scout, scout, scout, serwitorami stawiamy koszary i zbrojownię, po ich wybudowaniu
robimy ASMy
I jest tego dużo więcej, ale nie chce mi się tracić czasu na wymienianie wszystkich kombinacji.



To może opis z II ?

- scout, scout, scout , generator x3 , snajperki / shotguny / granat
- scout, scout , generatory , bolter , granat
- scout , marines, scout, generator x3 / flamer / shot / snajperki / granat
- scout , marines , marines, generator x2
- scout, marines , x3 generator , assault marines , flamer

Można powiedzieć setki kombinacj ( a ja wymieniłem tylko kilka ), na każdego przeciwnika inna. Na każdą mapą można mieć inną taktykę

Mam wymieniać dalej? Kombinacji jest multum, ale co tam lepiej ponarzekać > Marines za drogie, generatory za drogie, bolter -leee wole techa zrobić, assault marines - wole x2 marines

Po prostu ktoś nie dostrzega, że w warhammerze jest dużo rzeczy do rozwoju i taktyk. No, ale cóz narzekajmy dalej :)


Btw. Niedługo z kolejnym patchem z powodu bugów wynikających z przekroczenia magicznego ratingu 3000 , będzie reset statystyk oraz kilka fixów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy

Nid:
T1- Ravener. Kosztuje tyle, co Warps Spiders i jednocześnie zadaje większe obrażenia, jest twardszy, szybszy, ma KB i radzi sobie w CC. Jedyna przewaga WS to granat AV. Enjoy your ravener spamfest.
T2- Venom Brood są silni, a ile melee ma SM? FCka i ASM (Apo nie liczę, bo większość leci w bolter,a tej fazie gry termosy są nieosiągalne, a dred może coś zdziała póki go nie wystrzelą...), czyli ciut mało+ skill terma i ASMy/FC mogą jedynie wiać. Jak gość gra Ravenerem Alfa jest jeszcze lepiej- tunelek za linami deva i tacsów i żegnamy Razorbacka/ Preda/ whatever.

Liktory rzadko widuję, ale problem nida to jego tanizna. Jak z nim grałem to nieważne ile zabiłem, ale on i tak miał ZAWSZE więcej woja i mimo tego nie ustępował mi w techu. I znów mimo odstrzelenia połowy armii zaraz wracał z całą+ genestealerami, które tanie nie są.

IG...

Ja sam gram Gwardią (po resecie laddera pogram se Orkiem) i Jaracz ma rację- często wydatek energetyczny wynosił całe 20 eng- powersword dla komucha. Dwóch GM z sierżantem i dobrze operowany sent radzi sobie z większością problemów. A jak już te większe problemy wyskoczą to zazwyczaj mam na tyle stabilne eko, że Catachanie mnie nie bolą. Potem Chimera i już mam rozwiązane problemy GMów, jakimi są podatność na AoE i padliwość.

Gorzej dla mnie jest z jednym bohem- Inkwizytorka. Ciut obrywała w paczach, ale dalej jest za mocna. Ma aż cztery (trzy jeśli gramy z SM/CSM) stuny- skill podstawowy, kusza, drugie gacie i -najlepszy w grze- Purtagus. Dodatkowo osłonka i wciąż silny judge i jedziemy z tym koksem. Jest lepiej niż we wcześniejszych wersjach, gdzie oprócz tego była mistrzynią genbasha, ale dalej to za mocny boh.

Baneblade? Melee na niego działa, ale on sam poradzi sobie ze strzelającym tatałajstwem, a reszta armii skoncentruje ostrzał na melee i nawet Termosy długo nie pociągną. Weselej będzie, jak Inkwizytorka odpali Purtagusa- szanse na zezłomowanie BB spadają do zera

Zostaje jeszcze jedno OP- Biotic Eye dla komucha użyte na Ogrynach daje nam cholernie szybką jednostkę zadająca TERRIBLE TERRIBLE DAMAGE. Co prawda ginie 1 dureń, ale jeśli oddział ledwo żył to się tylko wzmocnimy.


A skoro dajesz rady (2300 w 1v1 to nie dużo): poproszę coś dla Orka (każdy boh, ale najlepiej Knob), i dla Warlocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 21:21, Neleron napisał:

Nie nie wygrałem miliardów turnieji, ale kilka/naście zdarzyło się. ( Jak chcesz nick
pod którym grałem to pw)


Na forum nie ma PW, poza tym i tak mnie to nie interesuje, szczególnie, że powyżej już Ci wystawiłem, że kręcisz niczym Napieralski podczas kampanii wyborczej na prezydenta. Turnieje z komputerem lub kolegami na lanie się nie liczą.

Dnia 10.08.2011 o 21:21, Neleron napisał:

Banshee z upgreadem >= Heretycy z upgreadem >orki z upgreadem > żabki z upgreadem>
heretycy>banshee>orki>=żabki

Więc co ty mówisz ,,jakie to one są niesamowite"


"Żabki"? Takich nazw uczą w krainie pr0sów? :P Po pierwsze nikt nie biega termagauntami i hormagauntami bez upgrade''ów, bo są mega opłacalne, do tego tanie jak barszcz. Wszystkie oddziały, które wymieniłeś są dużo wolniejsze od hormagauntów albo droższe, poza tym ich przeżywalność nie jest taka duża (głównie dzięki prędkości, liczebności i synapsie). Do tego wszystkie te oddziały (z wyjątkiem heretyków) są dużo droższe w uzupełnianiu.

Dnia 10.08.2011 o 21:21, Neleron napisał:

Mobilne? Wszystkie masowe armie są mobilne na starcie ze względu na swoją ilość . Jednak
ich skuteczność w walce jest delikatnie mówiąc średnia.

Czy mam zamienić słowo "mobilny" na "chyży", na "prędko biegający" lub na "po prostu ku*wa szybki", żebyś zrozumiał o co chodzi? Jak armia może być mobilna ze względu na swoją ilość? Czy dwa czołgi są szybsze od jednego czołgu, bo "armia jest mobilna ze względu na swoją ilość"? :E

Dnia 10.08.2011 o 21:21, Neleron napisał:

AV ?
Nie ma znaczenia , praktycznie każdą armią jesteś w stanie sprowadzić ich do melee w
prosty sposób i tam przytrzymać, podczas gdy twój pojazd robi swoje. ( np. Assaulty
, Khorny , Sorcerer , Banshee , Autarch , Katachany , orcze skoczki etc...)
Skuteczne są w kupie minimum x2, a najlepiej x3 składy.


Jeśli ktoś ma problem z, dajmy na to, terminatorami, to też przecież można ich bez problemu sprowadzić do melee przez 6 oddziałów sluggasów, co to za problem...
Popatrz sobie ile kosztuje Venom brood, a teraz popatrz na to ile kosztuje każdy z tych oddziałów, które wymieniłeś... Ba, AV u tyranida jest dużo tańsze od większości pojazdów, które ma za zadanie kontrować, do tego dostarcza mocną synapsę za friko. Wszystko za 300/10, toż razorback kosztuje więcej. To absurd do tego stopnia, że prawie każdy nid player robi je, bez względu na to czy przeciwnik w ogóle dysponuje pojazdem, bo to świetna inwestycja za śmieszną cenę...

Dnia 10.08.2011 o 21:21, Neleron napisał:

Lictory:
Zacznijmy od tego, że tyranid musi mieć t3. Oczywiście może rashować , jednak wtedy ty
jako dobry gracz , powinien być wstanie przepchać linię w celu zniszczenia generatorów
( powodzenia wtedy z lictorami )


No ta, w końcu to banał przeciwko ultra szybkim jednostkom nida, które ledwo co odgonisz, a już za chwilę wracają bronić generatorów...

Dnia 10.08.2011 o 21:21, Neleron napisał:

Ale załóżmy ,że udało mu się posiadać x3 sztuki.
Każde ma 1000 życia i niewidzialność , więc musisz mieć detektora. W takim wypadku liktory
nawet nie podejdą
Przy założeniu, że wiesz jak grać to liktory nie stanowią problemu ( chyba, że posiadasz
x4 predatory )
Zastrzelić/ w melee khornami / grubym / przejmujesz sorcem i zabijasz - cokolwiek ,
są słabe i nadają się tylko na niszczenie pojazdów i przejmowanie pointów.

Załóżmy przez chwilę, że mój przeciwnik nie jest Tobą i jednak nie chodzi tymi lictorami w kupie, kliknąwszy "A", a potem w jakimś miejscu na mapie. Otóż ja wymarzyłem sobie przeciwnika, który ma powyżej 80 IQ i lictorami zajmuje/przejmuje mapę w różnych miejscach, co oznacza, że muszę mieć kilka detektorów i do tego jeszcze w każdym punkcie jednostki, które byłyby w stanie sobie poradzić z tymi lictorami. Zdradzę Ci tajemnicę - te jednostki na pewno nie będą za 350 rekwy/50 energii.

Dnia 10.08.2011 o 21:21, Neleron napisał:

Brak potrzeby inwestowania w t1 ? Nie rozśmieszaj mnie, tak grając każdy IG traci pole
w t1 a i nawet x2 sentinele mu nie pomogę w momencie nadziania się na x2 cms ( przy microwaniu
możesz uciec od tupnięcia sentinela )
IG traci prądy nie mogąc utrzymać pola - wygrałeś.


Sentineli nie wymicrujesz, bo pathing krzaczy się ciągle, do tego masz na plecach wrogiego bohatera, który wiąże Ci w cc jeden oddział CSMów (cms?) i jeszcze 2 oddziały gwardzistów, które naprawiają sentinele i strzelają jednocześnie. Już widzę jak mu w tym momencie podkradasz "prąd".

Dnia 10.08.2011 o 21:21, Neleron napisał:

Manticora ? Jeszcze lepsze, strzał leci 6 sekund , w momencie kiedy widzisz znacznik
( i słyszysz , bo komisarz może zrobić flarę {{ dużo ludzi od tego ucieka }} możesz zawsze
uciec bez najmniejszego problemu z pola rażenia.
Ale cóż to dla niektórych jest zbytnio skomplikowane, bo wkońcu nie można statycznie
grać :(


Chciałbym się dowiedzieć skąd wiesz, w których miejscach spadną pociski, skoro spadają cztery, a znacznik jest tylko jeden, na dodatek często pojawia się dalej od rzeczywistych celów.

Dnia 10.08.2011 o 21:21, Neleron napisał:

To może opis z II ?

- scout, scout, scout , generator x3 , snajperki / shotguny / granat
- scout, scout , generatory , bolter , granat
- scout , marines, scout, generator x3 / flamer / shot / snajperki / granat
- scout , marines , marines, generator x2
- scout, marines , x3 generator , assault marines , flamer

Można powiedzieć setki kombinacj ( a ja wymieniłem tylko kilka ), na każdego przeciwnika
inna. Na każdą mapą można mieć inną taktykę


Dżizas, człowieku, mówiłem o tak zwanym "build order", to jest kolejność budowania jednostek/budynków na początku gry, zazwyczaj przez pierwsze pół albo minutę, a nie koncepcja na pół gry. Jakbym miał wymieniać możliwości rozwoju w jedynce przez pierwsze kilka minut to Twoje porównanie wypadłoby jeszcze bardziej blado.

Dnia 10.08.2011 o 21:21, Neleron napisał:

Po prostu ktoś nie dostrzega, że w warhammerze jest dużo rzeczy do rozwoju i taktyk.
No, ale cóz narzekajmy dalej :)

Ale kto narzeka, bo nie rozumiem do kogo kierujesz te słowa? Rozumiem, że mam to potraktować po prostu jako jedną z ludowych mądrości (?). Zresztą nie oszukujmy się, średnio po 10 jednostek dla każdej rasy, niektóre z upgrade''ami, niektóre bez, w dodatku prawie bez możliwości rozbudowy bazy to nie jest multum możliwości, w każdym innym RTSie jest tyle samo, jak nie więcej. Jedynka pod tym względem oferowała dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze,
Jaracz jeżeli zamierzasz mnie obrażać swoimi niezbyt merytorycznymi odpowiedziami i wywodami na temat mojej osoby, to lepiej zakończmy naszą dyskusję.Zwłaszcza, że forum nie jest miejscem do tego.
Sam sobie wystawiasz świadectwo jakim jesteś ,,kulturalną" osobą.


Armia masowa jest mobilna ponieważ:

Na starcie, grając armią typu space marine / chaos space marine masz do dyspozycji odpowiednio:

- scout
- space marine

Bazowo większość taktyk opiera się na :

x1 scout
x2 space marine
( 900 req )
Które robi się w ślepo.

Lub:

x1 scout
x1 space marine
x1 assault marine
(950 req , 50 energii )
Wtedy można modyfikować taktyki w zależności od tego co zrobi przeciwnik.

Podczas gdy masowa armia, przez cenę swoich jednostek ma więcej armii do przejmowania pkt. na starcie.

Masowa armia:

x1 jednostka startowa
x2 jednostki strzeleckie
średnio ( 600 req )
Dlatego też buduje się dodatkowy skład ( zazwyczaj strzelecki lub melee )
Dla przykładu banshee ( 400 req )

Czas potrzebny na wyprodukowanie 4 squadu jest porównywalny do 3 składów nie masowej armii

Mamy więc
4 składy + bohater masowej armii , kontra 3 squady + bohater nie masowej armii

Nie muszę mówić, że dzięki temu masowa armia ma większą mobilność ( już nie liczę prędkości , bo akurat tutaj tylko niektóre jednostki z armii ,,masowej" mają większą szybkość bazową niż cms ( eldarzy wyjątek ) ) i mogą przejąć więcej pointów w tym samym czasie.

Więc cała zabawa polega na tym,że po prostu squadów jest WIĘCEJ dzięki czemu mogą sobie pozwolić na lepszy map control na początku mapy ( gorzej jak dojdzie do starcia 1 v 1 np. heretyków vs hormagaunty )

Eldarzy mają jeszcze większą prędkość dzięki umiejętnością.

Ale sam sobie zaprzeczasz , najpierw podajesz wartość bojową bez ulepszeń, teraz z ulepszeniami. Zdecyduj się.
Równie dobrze mogę powiedzieć:

Cena x2 składów strzelających małych potworków tyranida to :
540 req + 100 req i 30 energii na ulepszenia 2 składów
Kontra 1 squad marines:
450 req + 75 req i 20 energii na flamer

Chcesz porównać ich wtedy wartość bojową? Nie rożśmieszaj mnie.

Fakt, powiedziałeś ,że każdy chodzi w kupię. To prawda, ale kurna działa to w 2 strony.

Co z tego, że tyranid się z masuję w kupę ( przykładowo ) :

Bohater liktor / kopacz
x1 warriorzy
x1 hormagaunty 300 30 en
x2 termogaunty 540 + 100 req + 30 en
x1 ravenery 400 + 45 en

Koszty takiej armii to :

1340 req i 105 energii

Przy założeniu, że masz równą liczbę pkt req co przeciwnik (2), będziesz potrzebował na to :
około 7 minut zbierania req ( doliczyłem budowę generatorów ) oraz 4 minut utrzymania generatorów

Już nie mówię o fakcie, że twój bohater nadal nie ma ulepszeń ( wartość bojowa tyle co na wyciągnięcie marines + przeszkadzajka w strzelania )

Do z countrowania tej armii starczy bez żadnych ulepszeń:
bohater medyk albo fc

x1 scout
x2 marines
x1 assault marines

Koszty:
1400 req , 50 en

Lub

x1 scout + shotgun ( mówię z pamięci , bodajże 50 /20 lub 75 / 20 )
x2 marines 1 flamer 75 req + 20 en
x1 bolter 250 req + 30 en

Czyli :

1200 req i 70 en

I gwarantuję ci, że z taką opcją nie masz szans z twoim setupem jednostek w t1

- Jednak jeżeli, uważasz,że jesteś masz. Zapraszam na 1 v 1.


Terminatory? Proszę ciebie, rozmawialiśmy o t1 a ty nagle wylatujesz z końcową jednostką t3.

O ile to nie są assaulty To tak, możesz ich sprowadzić do melee np. przez bohatera

( FC / Chaos Lord / Plague Marine / Gruby ork / Gruby tyranid )

Jeżeli twoich bohaterowie mają odpowiednie ulepszenia - to gwarantuję ci,że terminatory nie dadzą rade

Lub przez odpowiednie jednostki melee ( pamiętaj ,że to końcowa jednostka - więc potraktuj je w ten sam sposób ) np.

Radą + leczenie od bohatera ( dzięki czemu nie będzie strat około 1-2 sztuki )
Burszujami ( Orki )
x2 Khornami
Ogrynami
Geno z ulepszeniem


Jakiś problem ? Problem może być o ile nie zajmiesz odpowiednio armii która znajduję się ZA lub przed terminatorami.

To, że ktoś dla zasady anty av na starcie nidem znaczy,że jest to OP?

Ja jak gram sm to ZAWSZE robię flamer.
Czy to jest op ? Wkońcu tanio mogę zniszczyć prądy i większość jednostek masowej armii.

A fakt, że ktoś zawsze robi coś co się sprawdza to bynajmniej nie grzej - jednak jeżeli ty jako przeciwnik nie potrafisz tego z countrować, może być po prostu związane z tym,że jesteś słabszy a nie ,że venomy są OP.

Inna sprawa, czy naprawdę potrzebujesz pojazdu do z countrowania tyranida? Jego wszystkie jednostki da się wystrzelać ( oprócz 2 w t 3 ) z normalnej broni.

Fakt pathing jest skopany, jednak da się wymicrowac 2
Skąd wiem gdzie spadną pociski? Nie ja tego nie wiem , ja wiem jakie ma pole rażenia artyleria. Jest to okrąg na którym możesz zaznaczyć 4 strzały.
90% ludzi zaznacza 4 strzały koło siebie, żeby jak najskuteczniej dopiec przeciwnikowi artylerią ( Dlatego łatwo jest uciec )

Widzę, że masz dosyć średnie doświadczenie z tym ;]


Widzę, że nadal przyrównujesz I do II gdzie była baza a tutaj nie ma.
Jaki kurna build order? Jak 1 skład robi się 30 / 40 sec , a do I kontaktu z wrogiem dochodzi po 30 -2 minutach?

Zrozum, II ma zupełnie inne założenia. Co mam ci napisać build order dla pierwszych 10 sec najlepiej?
Ok:
- Space marine
Bazy nie ma, więc odpada takie coś jak build order.
W dawn of war II TY, jako gracz masz się skupić na istocie walki, a nie na rozbudowie bazy - nie mówię,że jestem z tego zadowolony, jednak również lubię wartką akcję w RTS''ach i nie przeszkadza mi taki model gry.

Fakt, że jedynka oferowała większe mapy, większą ilość jednostek, więcej wszystkiego, nie oznacza wcale, że II jest gorsza.
Jest inna.

Btw. Skoro już tak bardzo lubisz wywód na temat mojej osoby. To podpowiem ci dlaczego mówię żabki:
Wzięło się to z SC od pewnych modeli jednostek ( sam się domyśl jakich ).

Na koniec.
Jaracz na forum publicznym wyzywam ciebie do gry 1 v 1.
3 opcję po 3 gry.

Twoja armia vs armia jaka mi ustalisz
Twoja armia vs moja armia
Op armie ( w domysle nid i IG ) vs moja armia
lub jeżeli taki układ nie będzie ci odpowiadał ( wiadomo, zawsze możesz powiedzieć, że armia chociaż jest OP to ja nią nie gram bo jej nie lubię {{{ ale itak jest OP }}} ) to
Losowe vs Losowe


Mój nick obecnie to Neleron. Dodaj mnie do listy znajomych i udowodnij swoje rację.( inaczej to puste słowa trolla jakich pełno w sieci )


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masowa armia jest lepsza na start, a elitarna pod koniec rozgrywki.
Wszystko i tak zależy od umiejętności i preferencji graczy.
Masowe armie: orki, tyranidzi, imperial guard
Elita: sm, chsm
Specjalistyczne: eldars

O to się kłóciliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 21:33, Axuwax napisał:

O to się kłóciliście?



Chodzi o to, kto jest imba (Dla jednego- balans dobry, lrn2play nabie, dla drugiego- IG i Nid imba, cicho dziwadle) i jak bardzo taktyczną grą jest DoW 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 21:44, Axuwax napisał:

Hmm, balans jaki taki jest. Na każdą armię jest sposób.


Łatwiej powiedzieć, bo jeśli wyskakuje rasa, która w większości MU ma przewagę, to wiedz, że coś się dzieje.

Dnia 11.08.2011 o 21:44, Axuwax napisał:

Taktyka? Bardziej umiejętność szybkiej obsługi muszki i klawiatury.


To nie StarCraft, tu APM nie gra pierwszorzędnej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 22:39, Shveid napisał:

Łatwiej powiedzieć, bo jeśli wyskakuje rasa, która w większości MU ma przewagę, to wiedz,
że coś się dzieje.

Na razie chyba takiej nie ma.

Dnia 11.08.2011 o 22:39, Shveid napisał:

To nie StarCraft, tu APM nie gra pierwszorzędnej roli.

Taktyka nie jest zbyt rozbudowana w tej grze.
Zajmij jakiś kluczowy budynek kmem, obuduj punkt wieżyczkami lub kolejność produkowanych jednostek i ulepszeń. Dodatkowo trzeba wiedzieć kiedy się wycofać. To nie jest zbyt wiele ... Ci najlepsi wygrywają poprzez zdobywanie punktów i en. Dominacja. APM w tym jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 22:45, Axuwax napisał:

> Łatwiej powiedzieć, bo jeśli wyskakuje rasa, która w większości MU ma przewagę,
to wiedz,
> że coś się dzieje.
Na razie chyba takiej nie ma.


IG z Nidem. Jako, że gram IG mogę ci powiedzieć jak MU wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej to jest to drugie darmowe DLC

New

Added Tyranid Hive Fleet Behemoth – Ultramar Tendril

This includes the following:

New Behemoth color pattern that includes emissive skin textures
New Carnifex model (Hive Fleet only)
New animations for units affected by synapse (Termagants, Hormagaunts, Raveners, Genestealers)
New dripping slime effects (Carnifex, Hive Tyrant, Swarmlord, Hormagaunts, Lictor, Ravener, Termagants, Tyrant Guard, Tyranid Warriors, Zoanthrope)

Dzisiaj wyjdzie łatka pożyjemy zobaczymy jak to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3.17.0 Release Notes



New

Added Tyranid Hive Fleet Behemoth – Ultramar Tendril

This includes the following:

* New Behemoth color pattern that includes emissive skin textures
* New Carnifex model (Hive Fleet only)
* New animations for units affected by synapse (Termagants, Hormagaunts, Raveners, Genestealers)
* New dripping slime effects (Carnifex, Hive Tyrant, Swarmlord, Hormagaunts, Lictor, Ravener, Termagants, Tyrant Guard, Tyranid Warriors, Zoanthrope)


Bugfixes

* Fixed an issue that caused Stormtroopers to freeze up when throwing a melta bomb
* Losing a random Slugga will no longer cause the squad to lose the Nob Buff if Nob is purchased
* Buying the Slugga Nob will no longer cause all other Slugga squads to gain their buff only the squad which purchased the Nob
* Fixed issue with Ravener Alpha tunnels being able to used even while in construction
* Lord General retinue members no longer count as commander kills
* Fixed an issue that prevented the Autarch from re-equipping her weapons after Skyleaping
* Fixed an issue that caused Blood Sacrifice to lock up when targeting an aspiring champion
* Fixed an issue that caused Blood Letters to take damage when under the effect of Warp Shift
* Fixed an issue that allowed units under the effect of Warp Vomit to still be able to attack in melee
* Fixed an issue that allowed Lictor Alpha Toxic Miasma to be reducing speed and weapon damage by 75% instead of 25%
* Fixed an issue that allowed Imperial Guardsmen to remain infiltrated while firing
* Fixed an issue that allowed the Sorcerer to be stuck in special attack animation after consuming a Heretic Champion
* Fixed an issue that allowed the Sorcerer to be controllable while casting Subjugate when an entity dies.


Balance Changes



SPACE MARINE

* Predator speed increased from 6 to 6.5
* Scout Sergeant now shares damage with the rest of the squad
* Predator Lascannon radius reduced from 3 to 1



ORKS

* Looted Tank speed increased from 6 to 6.5
* Tankbusta’s no longer have min-range
* Stikbombs Stun Bomb now stuns vehicles for 1.5 seconds
* Tankbusta Barrage Rocket damage reduced from 40 to 30
* Mekboy proximity mines cost reduced from 130/30 to 100/20
* Ork Shoota Nob now shares damage with the rest of the squad
* Tankbusta’s upkeep reduced from 0.017 to 0.0085
* Tankbusta Barrage red cost reduced from 48 to 40
* Kommando Knob Rocket Launcher Min Range removed



TYRANIDS

* Lictor Alpha can know be detected at close proximity
* Scything Talons no longer suppresses on hit
* Scything Talons cost reduced from 100/40 to 100/20
* Toxic Miasma now reduces target speed by 25% instead of 50%
* Toxic Miasma now reduces weapon damage by 25% instead of 50%
* Toxic Miasma duration reduced from 15 seconds to 5 seconds
* Toxic Miasma help text changed: “Increases the Lictor''s offensive power. Striking reduces the target’s speed and damage.”
* Feeder Tendrils cost reduced from 125/30 to 110/25
* Toxic Miasma cost increased from 100/20 to 120/25
* Toxic Miasma effects no longer stack
* Corrosive Claws now increases the damage taken by the target per hit by 30%
* Corrosive Claws now increases the damage duration decreased from 15 seconds to 5
* Corrosive Claws effects no longer stack
* Corrosive Claws help text changed: “Increases the Lictor''s offensive power. Striking increases the damage taken by the target.”
* Scything Talons help text changed: “Increases the Lictor''s offensive power.”
* Toxic Miasma help text changed: “Increases the Lictor''s offensive power. Striking reduces the target’s speed and damage.”
* Venom Broods can now fire on the move
* Venom Brood fire on the move accuracy changed from 100% to 50%
* Hive Tyrant Charge damage reduced from 60 to 30
* Spore Mine Drop reduced from 175 red to 125 red
* Lictor cost increased from 350/50 to 400/50
* Lictor Jump wargear cost increased from 100/20 to 120/30
* Crippling Poison range reduced from 38 to 20



ELDAR

* Fireprism speed increased from 5.5 to 6.5
* Phase Shift armor moved from tier 2 to tier 3
* Autarch Speed Buff on Jump reduced from 1.5 to 1



IMPERIAL GUARD

* Leman Russ speed increased from 5.5 to 6
* Laser Turrets cost increased from 150/0 to 150/5
* Laser Turret salvage now returns 2.5 power
* Baneblade Main Cannon Range reduced from 80 to 55
* Baneblade Main Cannon Damage reduced from 500 to 450
* Baneblade Demolisher Cannon Damage reduced from 450 to 400
* Baneblade Demolisher Cannon damage type changed from psychic_pvp to auto_canon_tank_pvp
* Sentinels cost increase from 330 to 350 req
* Inquisitor Crossbow damage reduced from 30 to 20
* Banewolf power cost reduced from 200 red 350/75 to 175 red 350/50



CHAOS

* Chaos Predator speed increased from 6 to 6.5
* Chaos Lord Blood Maul weapon family changed from melee_pvp to power_melee_pvp
* Chaos Lord Sync Kill with the Blood Maul changed from 50% to 25%
* Heretic Champion now shares damage with rest of the squad
* Chaos Sorcerer Flame sword flame damage application type change from apply_damage to simulate_weapon_hit
* Chaos Predator Lascannon radius reduced from 3 to 1
* Chaos Sorcerer will remain in subjugate state for the remainder of the ability if the subjugated squad is killed


Najważniejsze :

Reset statystyk
Możliwość zdobywania więcej niż 3k pkt.
Drobny balans.


-------------

Jaraczu drogi - ja nadal czekam . Bo chyba dobrze ciebie oceniłem jako, forumowego trolla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 19:46, Neleron napisał:

Jaraczu drogi - ja nadal czekam . Bo chyba dobrze ciebie oceniłem jako, forumowego trolla.


Żebyś się nie zdziwił. Na twojego posta nawet nie chciało mi się odpowiadać, bo rozmawia się z Tobą trochę jak z upośledzonym. Ja pisałem o dużej prędkości jednostek u tyranida, a ty mi wyjeżdżasz z jakimiś rozpiskami armii, przy okazji nieświadomie obalając swoją własną teorię, że w grze jest balans, mianowicie pisząc, iż tyranid jest mobilny za sprawą tańszych oddziałów (co równa się ich większej ilości i szybszemu łapaniu mapy). Dodaj do tego to co ja napisałem, czyli, że większość jednostek nida w T1 dysponuje prędkością 6 - 7,5, podczas gdy jednostki innych ras mają średnio 5 - 5,5. Efekt finalny to doprawdy pięknie "zbalansowana" rasa.

Dnia 16.08.2011 o 19:46, Neleron napisał:

- Jednak jeżeli, uważasz,że jesteś masz. Zapraszam na 1 v 1.


Może chciałeś napisać, że jestem Nasz (Bridges)? Nie jestem, zresztą jego imię też się inaczej pisze.
Zagramy na dniach, jakoś wcześniej miałem ciekawsze rzeczy do roboty, poza tym czekałem na wyjście patcha (który i tak jest dziadowski, nie liczyłem na nic lepszego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 23:10, Jaracz napisał:

> Jaraczu drogi - ja nadal czekam . Bo chyba dobrze ciebie oceniłem jako, forumowego
trolla.
>

Żebyś się nie zdziwił. Na twojego posta nawet nie chciało mi się odpowiadać, bo rozmawia
się z Tobą trochę jak z upośledzonym. Ja pisałem o dużej prędkości jednostek u tyranida,



Widzę, że nadal starasz się robić prywatne wywody na temat mojej osoby. Szkoda ,że nikt ci kultury nie nauczył.
No, ale cóż twój wybór.

Również dzięki za zauważenie i poprawę błędu - każdemu może się zdarzyć ( btw. spójrz na swoje posty, wrzuć do worda i zauważysz ile błędów składniowych i int. popełniłeś :) - bynajmniej nie należę do osób które to wypomina )
Chodziło o skrót myślowy do słowa mistrz w jęz. angielskim ( tak się kończy pisanie postów w nocy )/

I jeszcze raz, więcej kultury i dystansu do siebie... lub idź do sejmu, tam z takimi wypowiedziami się nadajesz ( najlepiej do partii ,,prawych i sprawiedliwych polaków" ).

-----------------
Również miałem ciekawsze rzeczy do roboty, jednak na parę partyjek znajdę dla ciebie czas.

----------------
Steam obecnie po patchu do warhammera, cały czas się ,,wykrzacza".
Liczę na to, że to z fiksują jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 23:36, Neleron napisał:

Widzę, że nadal starasz się robić prywatne wywody na temat mojej osoby. Szkoda ,że nikt
ci kultury nie nauczył.
No, ale cóż twój wybór.

Z zasady nie darzę szacunkiem internetowych bajkopisarzy (nie mylić ze zwykłymi pisarzami). Ty udowodniłeś, że jesteś jednym z nich chwaląc się 50 483 wygranymi turniejami, a na poparcie swoich słów wrzucając 2 linki wyjęte z dziury niewiadomego pochodzenia. Podążając tym zachowaniem, ja mógłbym się pochwalić, że jestem mistrzem we wszystkich znanych ludziom sztukach walki, a na potwierdzenie swoich słów wrzuciłbym odnośnik do wupe peel i jakiegoś sklepu z przyrządami treningowymi. :E

Dnia 16.08.2011 o 23:36, Neleron napisał:


Również dzięki za zauważenie i poprawę błędu - każdemu może się zdarzyć ( btw. spójrz
na swoje posty, wrzuć do worda i zauważysz ile błędów składniowych i int. popełniłeś
:) - bynajmniej nie należę do osób które to wypomina )

Spoko, w porównaniu do twoich postów, moje i tak wyglądają schludnie. Jeśli miałbym być rzeczywiście uszczypliwy to zwróciłbym ci uwagę choćby na brak kropki w co drugim zdaniu. Worda na kompie nie mam, niestety tylko Open Office''a, więc korzystając z faktu, że najwidoczniej mam do czynienia z polonistą - mógłbyś mi wytknąć te błędy. Chętnie nauczę się czegoś nowego.

Dnia 16.08.2011 o 23:36, Neleron napisał:

I jeszcze raz, więcej kultury i dystansu do siebie... lub idź do sejmu, tam z takimi
wypowiedziami się nadajesz ( najlepiej do partii ,,prawych i sprawiedliwych polaków"
).

Dystansu do siebie mam cały magazyn, a kulturę niestety tylko dla tych, którzy na nią zasługują. Nie trafiłeś w moje upodobania polityczne, za to jeśli jesteś fanem "platformowiczów obywatelskich", to wyjaśnia sporo rzeczy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 01:43, Jaracz napisał:

> Widzę, że nadal starasz się robić prywatne wywody na temat mojej osoby. Szkoda
,że nikt
> ci kultury nie nauczył.
> No, ale cóż twój wybór.
Z zasady nie darzę szacunkiem internetowych bajkopisarzy (nie mylić ze zwykłymi pisarzami).
Ty udowodniłeś, że jesteś jednym z nich chwaląc się 50 483 wygranymi turniejami, a na
poparcie swoich słów wrzucając 2 linki wyjęte z dziury niewiadomego pochodzenia. Podążając
tym zachowaniem, ja mógłbym się pochwalić, że jestem mistrzem we wszystkich znanych ludziom
sztukach walki, a na potwierdzenie swoich słów wrzuciłbym odnośnik do wupe peel i jakiegoś
sklepu z przyrządami treningowymi. :E


Bardzo dziwne, bo wystarczyło przejrzeć forum na I linku, żeby zobaczyć turnieje w których wygrałem ( podpowiem, było to w miesiącu maju oraz czerwcu { obecnie w aktualnym I sezonie mam przerwe } ( przed sezonem I był sezon ,, 0 " zaraz po wydaniu gry. Chcesz wiedzieć więcej czy je wygrałem czy nie ? Spytaj się obecnych ,,top" ludzi z I sezonu o mnie.
Gdzie ja pisałem , że wygrałem ponad 50 tysięcy? Oj niezbyt ci wychodzi ironia.

Dnia 17.08.2011 o 01:43, Jaracz napisał:

> Również dzięki za zauważenie i poprawę błędu - każdemu może się zdarzyć ( btw. spójrz

> na swoje posty, wrzuć do worda i zauważysz ile błędów składniowych i int. popełniłeś

> :) - bynajmniej nie należę do osób które to wypomina )
Spoko, w porównaniu do twoich postów, moje i tak wyglądają schludnie. Jeśli miałbym być
rzeczywiście uszczypliwy to zwróciłbym ci uwagę choćby na brak kropki w co drugim zdaniu.
Worda na kompie nie mam, niestety tylko Open Office''a, więc korzystając z faktu, że
najwidoczniej mam do czynienia z polonistą - mógłbyś mi wytknąć te błędy. Chętnie nauczę
się czegoś nowego.


Czy schludne jest rzucanie mięsem w innych, w momencie kiedy nie masz innych sensownych argumentów w celu dowartościowania swojej osoby? Jeżeli tak uważasz to twoje zdanie, mimo wszystko ja należę do tej ,, nielicznej grupy w internecie" która uważa, że osobie w którym w każdym calu się nie zgadzasz należy się szacunek lub chociażby kultura o ile nie umiesz opanować swoich podstawowych i dość prymitywnych ,,przemyśleń".

Dnia 17.08.2011 o 01:43, Jaracz napisał:

> I jeszcze raz, więcej kultury i dystansu do siebie... lub idź do sejmu, tam z takimi

> wypowiedziami się nadajesz ( najlepiej do partii ,,prawych i sprawiedliwych polaków"

> ).
Dystansu do siebie mam cały magazyn, a kulturę niestety tylko dla tych, którzy na nią
zasługują. Nie trafiłeś w moje upodobania polityczne, za to jeśli jesteś fanem "platformowiczów
obywatelskich", to wyjaśnia sporo rzeczy. ;)


Niestety nie dane mi jest ujrzeć twojej kultury o wielki mistrzu wszystkiego , niestety mój mały upośledzony umysł nie jest wstanie dostrzec twojego geniuszu, a moje oczy nie są wstanie dostrzec twojego dystansu do siebie...chociaż nie,twój dystans do siebie jest równy magazynowi 121.

Widzieć świat w 2 kolorach... smutne.

PiS albo PO ( 2 partie siebie warte )
I co mają oznaczać upodobania polityczne? Jesteś naprawdę, aż tak niedoświadczony żeby mieć ,,upodobania polityczne", w takim razie populistyczne partię są dla ciebie. Tam można odnaleźć dużo ,,upodobań" politycznych.

Poglądy, ideologie, cele.

Niestety ucinam dyskusję z tobą w tym momencie, bo mimo moich poprzednich prób wciąż starasz się mnie obrazić ( zasada I internetu - nie karmić trolla .
Więc jedyne czego od ciebie obecnie oczekuję, to podania nicka i rozegrania 9 partii gier w celu ,,sprawdzenia" twoich ,,teorii".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 09:43, MasterChiefGT napisał:

A teraz coś z innej beczki :P

Zakupił ktoś ultrasmerfasy?
I mógłby podać kilka zdjęć żeby można było się przyglądnąć czy są warte swojej ceny ?:PPP


Nie są warte, jak każde DLC wydane do Dfuja. Ci zamiast łatać balans, zająć się systemem kicków i doboru graczy wydają za kasę mieszne DLC, które powinny być od samego początku wbudowane w grę.. DoW był jaki był, ale swój Army Painter miał, który dostarczał maaasę zabawy pomimo swoich ograniczonych możliwości. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tego co obiecywali

Miał być wybór między odblokowanymi wyglądami do jednostek :P
A jak niema expa na public game tak niema tego
Choc tam exp był do czasu aż im odwaliło że ludzie oszukiwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować