Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2010 o 16:02, Jaracz napisał:

Zdawało mi się, że kiedyś my mieliśmy zagrać i dupa z tego wyszła, bo miałeś jakieś "ale.
:) Za to słabszych nie masz oporów wyzywać. :D
Eldar ma 1000 rzeczy którymi można załatwić termosy. Zresztą mając taką przewagę w t1
i t2 jak dajesz przeciwnikowi zatechować do t3 bez większych strat i uzbierać 300 zeala
to musisz być nieudolny. ;) 2x platforma i bansheetki w t1 i żaden SM nie ma prawa tego
skontrować.


z Toba nie musze grac ;-))) poza tym nie zgodze sie, Eldar za bardzo nie ma czym zabijac Termosy, bo czym?
mowisz, ze ma 1000 rzeczy chyba avatara za 1000 rekwizycji ;-PPP a jak juz raz sie to T3 zrobi to zeal sie uzbiera
w koncu dostajesz go nawet za smierc swoich jednostek, wiec mozesz nie miec nic poza hero, nie miec genow
ale majac t3 zrzucasz termosy + FC w wargearze i tylko avatar moze cie naje... pokonac ;-)))
poza tym scouty + ASM jada te 2 platformy i shees jak chca, no chyba ze jestes "nieudolny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile masz TSa Teo? Ciekawe czy te twoje teorie idą w parze z praktyką.
Jeśli nie to chyba mamy przyczynę twoich niepowodzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry kawał :D Avatar przeciwnikiem dla termosów? Chyba tylko przeciw jednemu oddziałowi :D Bo jak masz dwa oddziały i rozsądnie grasz, rozgromisz spokojnie avka.

@Jaracz

Dawaj, czym prócz avkiem Eldarzy mogą wyciąć termy? Dopiero poprawnie na nich skutkują 4 oddziały wraith guardów(czy jak im tam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 18:47, necron1501 napisał:

@Jaracz

Dawaj, czym prócz avkiem Eldarzy mogą wyciąć termy? Dopiero poprawnie na nich skutkują
4 oddziały wraith guardów(czy jak im tam)


Powtarzam po raz nie wiem który, że myślący eldar nawet nie da SMowi dojść do t3 i nabić tyle zeala. Nawet jak wystawi te termosy to prawdopodobnie będzie miał 100 - 150 punktów do przegranej i nie odrobi jednym oddziałem tylu punktów. Chyba po to gejdar ma tego FoFa/taniutkie skoki/globale na speeda żeby sobie biegać po całej mapie i kontrolować teren, nie?
O jakich termosach mówimy? Assaultów można wymicrować czymkolwiek. WSE ma do tego głupiego skilla, który unieruchamia wrogi oddział. Spokojnie można pruć do nich z D-cannonów, wraithguardów, WSów i Bóg wie czego jeszcze. Zwykłych da się rozwalić czymkolwiek do CC ze wsparciem (nie, że rzucacie samotny oddział bansheetek, a później wielce zdziwieni, że tak skrupulatnie zaplanowana szarża się nie powiodła). :E Walker też się spisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Ale pamiętaj, że najczęściej się gra drużynowo, i na koledze z zespołu może nabić odpowiednie punkty :/ Nie mówię że termy to duży problem, ale jak źle zaczniesz i pojawią się w złym momencie to masz w dupę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdą jednostkę można rozwalić Termosy są mocne ale wcześniej to było jedynie mięso
Wolne i na większą liczbę jednostek nie miało żadnych szans
Co do Eldara Benshi są cholernie mocne na Mele Potrafią wyrżnąć cały skład jak ucieka co jest irytujące
A Assault jest teraz jak marionetka do bicia dla Benshi co z tego ze wskoczysz w nie jak one wrzasną i masz odział przygwożdżony
Marin ma cholernie drogie drużyny
Eldar ma o wiele tańsze
Może wyskoczyć już prawie na starcie z odziałem Benshi a ty na assaulta dopiero zbierasz 50 energi :P

Z resztą i tak gram 4fun czy wygram czy przegram liczy się frajda nic więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 19:41, necron1501 napisał:

Ale pamiętaj, że najczęściej się gra drużynowo, i na koledze z zespołu może nabić odpowiednie
punkty :/


Co to znaczy "najczęściej się"? Mówisz o sobie? Czy bazujesz na statystykach? Bo ja dla przykładu najczęściej gram solowo.
To sobie lepiej kolegów do zespołu dobieraj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 18:21, Jaracz napisał:

A ile masz TSa Teo? Ciekawe czy te twoje teorie idą w parze z praktyką.
Jeśli nie to chyba mamy przyczynę twoich niepowodzeń.


25 poza tym kto mowi o niepowodzeniach ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to bawi, bo faktycznie, w niektórych mu termosy są ciężkie do zabicia (jak sm dotrwa do t3 i 300 zeala i będzie miał "coś" do walczenia i kawałek mapy). Ciężkie do zabicia, ale jest to możliwe. Ja grając 1v1 eldem/nidem/orkiem to w zależności od bohatera też mam momentami problem jak toto ugryźć. Ale da się, bo zwykle jest tak, że jak męczy się sma przez całą grę, to nawet jeśli w t3 zrzuci termosów to nie ma za bardzo czym im pomóc i wtedy jest lajtowe czekanie aż VP spadną mu do zera albo można zrobić focus całą armią na nich. Mały nerf by się przydał, ale w zamian chcę buffa dla reszty sma. Wcześniej terminatorzy byli mało użyteczną jednostką, teraz właściwie gracze zaczęli ich używać w większych ilościach. Ale ja to mówię z perspektywy gracza 1v1. Tam naprawdę widać braki niektórych ras w konkretnych sytuacjach. Ale 2v2/3v3? Nosz. Wystarczy że ktoś pomyśli i użyje odpowiednio bohatera/globala i reszta robi focus na terminatorach i kthxbai. Jak zużyją wcześniej tele albo lib nie będzie obecny w pobliżu to tracimy jednostkę bo oni raczej przed niczym nie uciekną. Także, tak. W DoW2 też można grać na smerfach. Co robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odrywając się na chwilę od sporu o to kto jest imba a kto nie.

Coś, co mnie powaliło właśnie na łopatki ;]

20100514210912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Misja z Wyrwiflakiem czy coś takiego. W każdym razie czwarta albo piąta.


Pozajmowałem już wszystko na mapie oprócz jakiejś kuźni, której ni cholery nie da sie zająć, klikam i klikam PPM, ale jednostki tylko podbiegają do budynku i na tym się kończy, nie chcę tego zająć. Co jest nie tak? Pechowy budynek na screenie niżej.

20100517084505

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 08:45, PozdzieranyGumolit napisał:

Mam problem. Misja z Wyrwiflakiem czy coś takiego. W każdym razie czwarta albo piąta.



Pozajmowałem już wszystko na mapie oprócz jakiejś kuźni, której ni cholery nie da sie
zająć, klikam i klikam PPM, ale jednostki tylko podbiegają do budynku i na tym się kończy,
nie chcę tego zająć. Co jest nie tak? Pechowy budynek na screenie niżej.

Tylko jeden obiekt strategiczny na misje można zająć kuźnie zajmiesz w następnej misji a będzie ich sporo jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2010 o 08:59, Carter napisał:

Tylko jeden obiekt strategiczny na misje można zająć kuźnie zajmiesz w następnej misji
a będzie ich sporo jeszcze

A to by się zgadzało, bo zająłem już latarnie. Dzięki za pomoc, już myślałem że gra jest jakaś zabugowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 20:08, Markush napisał:

Od czego zależy ilość expa jaki się dostaje w Last Stand?


Największe znaczenie ma mnożnik. Działają aż trzy pomniejsze mnożniki, dla głównego dzięki któremu dostajesz exp. Po prostu nie giń, ani nie pozwól zginąć nikomu z Twojej ekipy, szybko kończcie kolejne rundy i jak najwięcej zabijaj przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 22:06, Kraju napisał:

No tak to jest podstawa, ale o tym chyba pisać nie trzeba. To każdy wie. :D


Ale pytanie Markusha dotyczyło ilości expa dla postaci a nie zdobywanych punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Exp zdobywa się również dzięki mnożnikowi jak i ilości zabitych przeciwników. Więc Twoja i moja wypowiedź się ze sobą łączą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować